Home / İpuçları / Yünlüler Nasıl Yıkanmalı Püf Noktaları

Yünlüler Nasıl Yıkanmalı Püf Noktaları

Yünlüler Nasıl Yıkanmalı Püf Noktaları Yün en esnek giysilerden biridir ve doğal streç ve nefes alabilirliği sayesinde emebileceği nemi dağıtma imkanı verir.

Bununla birlikte, tüm önemli dirençleri için, yün hala ara sıra bakım yaparak en iyi şekilde bakmasını gerektirebilir. Yün giysinizin optimum durumda tutulması için takip edilmesi kolay bakım kuralları.

EL YIKAMA MAKİNE YIKAMA KURU TEMİZLEME

Görünüşe göre, ancak giysilerinizin bakım etiketini okurken yalnızca kuru temizleme için yıkama veya yalnızca el yıkama için kuru temizleme gibi kazaları önleyeceksiniz.

Özel olarak belirtilmediği sürece, el yıkama veya hafif bir makine yıkama , yün için tercih edilen temizleme yöntemidir.

El yıkama esasen on dakika boyunca yavaşça ıslatın ve ardından ılık suda durulama yapılır. Aşırı sudan kurtulmak için giysinizi havluya alın ve emmek için hafifçe bastırın. Daha sonra, yeni bir havlu kullanarak, giysinizi tercihen güneş ışığına maruz bırakmayın. Makine yıkandıktan sonra hafifçe çalkalayıp yeniden şekillendirin ve kurumaya bırakın.

Potansiyel bir leke ile uğraşırken kendinizi bulursanız, hemen okaliptus yağı gibi solvent bazlı bir leke sökücü uygulayın. Lekenin yayılmasını önlemek için lekeye içe doğru az miktarda uygulayın. Belirli leke çıkarmak için, The Woolmark Company’nin potansiyel aksiliklere ve bunların nasıl tedavi edileceğine ilişkin ayrıntılı kılavuzunu okuyun .

Çoğu kişi evdeki yün giysilerini kullanmayı tercih ederken, bazı öğeler yalnızca Kuru Temizleme olarak etiketlenmiştir. Bunlar yün giysinizin yeni görünüm ve görünümünü korumaya yardımcı olmak için profesyonel bir kuru temizleyiciye götürülmelidir.

TÜYLENME

İğneli kıllar insan yapımı elyaflar arasında daha yaygın olmakla birlikte, halen zamanla yün ile ortaya çıkabilir. Kıyafetlerinizi yıkamak, dökülmeyi önlemeye yardımcı olur ve bir elektrikli pil takımına yatırım yapmak onları güvenli bir şekilde çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, yalnız başına bırakılırsa, sonunda kendi başına bir sorun çıkarmaz.

DEPOLAMA

Yün giysilerinizi giymediğiniz zaman, saklamak için daima katlayın. Asmak gerilmeye neden olur ve kazakların şekillerini kaybetmesine neden olur. Tek seçenek takılmak ise, o zaman yün giysilerini asmak için özel olarak tasarlanmış askıları alıp şekillerini korumaya yardımcı olacaktır.

YÜNLÜ YIKAMAK İÇİN İPUCU

Bir süveter veya ceket şekli kaybederse, içeriye çevirin ve yaklaşık 10 ila 15 dakika boyunca az miktarda deterjanlı az miktarda suya yerleştirin . Kurumaya bastıktan sonra düz bırakın ve orijinal şekline geri yerleştirin.

Giyimden sonra elbiselerinizi her zaman havalandırın – bu, herhangi bir nemin uçmasına, kokuları önlemesine ve aşırı miktarda yıkama veya temizleme ihtiyacını ortadan kaldırmasına izin verir.

Bir delik oluşursa derhal adres gönderin aksi takdirde daha büyük olur. İpliği, giysinin dışından içeriye dikilecek iğne çizmek için bir “iğne” veya “örgü toplayıcı” kullanın. Ya da doğrudan sizin için yapabilecek bir profesyonele götürün.

Dikkatinizi Çekebilir

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ?

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ? Fırınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebilirim? Bu yazıda fırın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi