Home / Klima / York Klima Arıza Kodları

York Klima Arıza Kodları

York Klima Arıza Kodları Hata Uyarıları ve Detayları

1. İç sıcaklık sensörü arızası E1
2. İç boru sıcaklık sensörü arızası E2
3. Soğutma ve ısıtma arızası E4
4. Don önleme ve aşırı ısınma E5
5. Buz çözme işleminde soğuk draft koruması Isıtma sembolü yanıp söner

2. Sensör Arızası “E1” ve “”E2” Sensörlerin herhangi birinin arıza yapması halinde ünite kompresörü kapatmayacaktır, ancak hata  gösterimi ile birlikte şu şekilde çalışacaktır.

A. Oda sıcaklık sensörünün arıza yapması halinde oda sıcaklık kontrolü iptal olacaktır. Soğutma Modu: Kompresör 30 dakika boyunca çalışır ve 5 dakika durur.  Isıtma Modu: Kompresör 30 dakika boyunca çalışır ve 5 dakika durur.  Nem Alma Modu: Nem alma işlemini 6 dakika yapar, 6 dakika durur.

B. İç boru sensörünün arıza yapması halinde aşırı ısınma ve buzlanma önleme koruması iptal olur:  Soğuk rüzgar koruma ve kalan ısı üfleme süresi 30 sn. olacaktır. Sistem anormal koruması iptal olur  ve kompresör 45 dakika çalışır ve 6 dakika buz çözme işlemi (defrost) gerçekleştirir.

York Klima Arıza Kodları

C. İç boru sıcaklık sensörü ve oda sıcaklık sensörünün aynı anda arıza yapması halinde, sistem dış  ünitenin çalışmasını engeller.

3. Soğutma Arızası “E4” (Soğutucu akışkan eksik, telafi edilemez) Kompresör hiç durmaksızın 20 dakika çalıştıktan sonra, eğer T boru T oda – 5°C durumu 6 dakika  sürerse, dış kompresör ve dış fan durur, iç fan aynı hızda çalışmaya devam eder. Ekranda E4 ibaresi  görünür.

4. Isıtma Arızası “E4” (Soğutucu akışkan eksik, telafi edilemez) T boru T oda + 3°C durumu kompresör hiç durmadan 20 dakika çalıştıktan sonra 6 dakika sürerse , kompresör ve iç ve dış fan durur. Ekranda E4 ibaresi görünür.

5. Don önleme ve aşırı ısınma gösterimi “E5” Bu bir arıza değildir. Dahili serpantinin buz giderme işlemi veya aşırı ısınma korumasını gösterir (dahili  serpantinde).

6. Soğuk draft koruması ve buz giderme (defrost) gösterimi (Isıtma simgesi yanıp söner)  Bu bir arıza değildir. Sistemin dış ünite soğuk draft koruması ve buz giderme işlemini gösterir.  Yalnızca ısıtmalı modeller için geçerlidir.

York hakkında

Johnson Control’e bağlı olarak kurulan York, Johnson Control’ün 1855 yılında kurulmasından ve yıllar içinde gelişip büyümesinden sonra oluşturulmuş bir şirkettir. Genel amacı müşteri memnuniyetini sağlamak olan York, hem endüstriyel ürünler tasarlar, hem de ev aletleri ve beyaz eşya konusunda önemli tasarımlar yapar.

120 yıldan fazla süredir, dünyada ısıtma, soğutma, iklimlendirme anlamında birinci sırada yer alan York, klima, kombi, doğalgaz sistemleri, hava perdesi ve pompası üreterek müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. York Klima Türkiye pazarında geniş bir paya sahip olmasa da büyümeye çalışan bir markadır.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi