Home / Elektronik / Yazıcı Hataları Ve Çözümleri
Yazıcı Hataları Ve Çözümleri

Yazıcı Hataları Ve Çözümleri

Yazıcı Hataları Ve Çözümleri – Yazıcılar: Onlarla yaşayamazlar, onlara silah atamıyorlar. Pencereden dışarıda yanmakta olan mürekkep püskürtmeli veya lazerli bir tetiği atabilirsiniz, ancak bu sizi nerede bırakır? Gerçekten söylenmelidir, onların çıldırtıcı alay etmelerine rağmen yazıcılarımıza ihtiyacımız var. İşe yarayan bir fikir var: Derin bir nefes alın, iç teknoloji destek temsilcinizi arayın ve başarısız olanı onarın.

Yazdırma İşlemi Çok Yavaş

Günlük çıktı için baskı kalitesini düşürerek yazıcının performansını artırın – ve mürekkep tasarruf edin. Yazıcı ayarları modellere göre değişiklik gösterse de, çoğu Windows uygulamasında taslak yazdırma moduna geçmek için şu yolu izleyin. Yazdır ve Özellikler’i seçin ve ardından baskı kalitesini düşüren bir ayar arayın. HP Photosmart 8450 ile, örneğin, varsayılan baskı kalitesi ayarını değiştirmek Normal için Hızlı Taslak (sağda ekran-shot tıklayın). Diğer hızlı önerileri: Grafikler içermeyen web sitelerindeki sayfaları yazdırın ve mümkünse yazıcınıza RAM ekleyin.

Mürekkep Ve ya Toner Maliyeti Çok Fazla

PC World, yıllar boyunca baskı endüstrisinin sinsice çalışanları hakkında çok şey yazmıştır. Zekâlı: Onlar size veya daha düşük maliyetle satılan ucuz ucuz yazıcılarla ava çıkıyor ve daha sonra pahalı olmayan sarf malzemeleri ile yapıştırabiliyorlar.

Testlerimize dayanarak, size üçüncü taraf satıcıların yeniden üretilmiş veya yeniden doldurulmuş mürekkep kartuşlarını önermeyiz, bu da paranızın değerini vermeyebilir. Bir maliyet tasarrufu çözümü daha yüksek kapasiteli kartuşlar satın almaktır . Çok yazdırırsanız, 250 artı verimle bir mürekkep kartuşu veya 2.000 artı sayfa verimle bir toner kartuşu deneyin.

Windows, yazdırma işlerini yanlış yazıcıya gönderiyor

Gizemli bir nedenle, Windows yeni bir varsayılan yazıcı seçebilir – otomatik olarak yazdırma işlerini gönderen yazıcı. (Bu, Vista’dan Windows 7’ye yükselttiğimde oldu). Windows 7’deki bu aksaklığı gidermek için, Başlat’ı (ekranın sol alt köşesindeki Windows simgesi) tıklayın ve Aygıtlar ve Yazıcılar’ı seçin . Yazıcılar ve Fakslar’ın altında, varsayılanı yapmak istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın ve Varsayılan yazıcı olarak ayarla’yı seçin .

Baskılarım çok açık, çok kusurlu veya yatay çizgiler var

Sık kullanılmayan bir mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanırsanız oluşabilecek bir tıkanmış yazdırma kafasına sahip olabilirsiniz. Yazıcınızın yardımcı programı, kurutulmuş mürekkebi temizleyebilir ve muayene için bir test sayfası basabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili adım adım talimatlar yazıcıya göre değişir. Windows 7 Başlat menüsünden Aygıtlar ve Yazıcılar veya Denetim Masası’nı tıklayın ve yazıcınızın yardımcı programını arayın. Ek ayrıntılar için ” Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Sorunlarını Çözme ” konusunu okuyun . Mürekkep püskürtücünün tıkanması hakkında daha fazla ipucu için buraya gidin . (Yine, bu adımlar Vista ve XP kullanıcıları için biraz farklı olabilir.)

Yazıcım mürekkep kartuşumun boş olduğunu söylüyor fakat Dolu

Haklı olabilirsiniz. Yazıcı mürekkep bitti mesajlarının şüphesiz güvenilmez olduğu . İyi haber: Bu mürekkep kartuşu kontrollerini almak için çeşitli kesmek deneyebilirsiniz. Bu okuyucu ipuçlarının hepsinin veya hatta bazılarının yazıcınızla birlikte çalışacağını önermiyoruz, ancak bir denemeye değer. Bir ipucu , çeşitli HP yazıcıları için mürekkep kartuşlarının nasıl sıfırlanacağını açıklar . Bu sayfadaki bir video , “mürekkep tükenmeyen” bir Epson kartuşunun nasıl canlandırılacağını göstermektedir. Eğer maceraperest hissediyorsan onları kontrol et.

Kablosuz yazıcım çok yavaş

Bir ağ yazıcısından en iyi performansı elde etmek için kablolu, Ethernet kablosu-yönlendirici bağlantıyı yenmek zor. Kablosuz yazdırma birçok evde ve ofiste daha uygun olabilir, ancak sınırlamaları vardır. Wi-Fi hızları mesafeyle yavaşladığından, kablosuz yazıcınızı yönlendiriciye olabildiğince yakın yerleştirmek isteyeceksiniz . Ayrıca, bağladığınız Wi-Fi yazıcınızın veya herhangi bir kablosuz yazdırma sunucusunun , 100-mbps Ethernet performansına rakip olabilecek 802.11n spesifikasyonunu desteklediğinden emin olun .

Baskılar kötü görünüyor

Üreticinin mürekkebiyle yapışmasını öneririz . Üçüncü taraf ürünleri para kazanmanızı önleyebilir, ancak daha ucuz mürekkepler daha düşük kalitede baskılar üretirse, kelimenin tam anlamıyla – çirkin sonuçlar doğabilir. Başka bir sebep daha var: mürekkep boşa. PC World Test Merkezi, bazı kartuşların mürekkeplerinin yüzde 40’ından fazlasını kullanmadığını bulmuştur . Ne yazık ki, en büyük suçlular üçüncü taraf markalar. Yazıcı üreticileri mürekkep için utanmazca aşırı yükleyebilir, ancak en azından ne elde ettiğinizi biliyorsunuzdur.

Dikkatinizi Çekebilir

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ?

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ? Bilgisayarın yavaş çalıştığı çeşitli nedenler açıklanmakta ve yavaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi