Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Yazıcı Satın Alma Rehberi

Yazıcı Satın Alma Rehberi

Yazıcı Satın Alma Rehberi Evde bir yazıcı bulundurmanın ne kadar kullanışlı olduğunu asla küçümseyemezsiniz. İster iş için düzenli olarak belge yazdırın, ister son dakikada bir şey yazdırmanız gerekiyorsa, iyi bir yazıcıya sahip olmak gerçekten bir cankurtaran olabilir. Eski bir modeli yükseltmek istiyorsanız veya ilk kez bir yazıcı satın alıyorsanız, satın alma kılavuzumuz karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Yazıcı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Yazıcı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yazıcı türleri

Lazer
Lazer yazıcılar, baskının yüksek talep gördüğü ofisler veya evler için tasarlanmıştır. Bu sağlam yazıcılar, ağır metin belgelerini toplu olarak yazdırmak için mükemmeldir ve her toner kartuşu genellikle yaklaşık 1400 sayfa yazdırır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarla karşılaştırıldığında renkli baskıda o kadar etkili değiller.

Mürekkep püskürtmeli
Günlük kullanım için mükemmel yazıcı, ister kurs için ihtiyacınız olsun, ister son dakikada bu uçak biletlerini yazdırın. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, standart siyah beyazın yanı sıra renkli yazdırmada da harika olan, uygun fiyatlı modellerdir. Lazer modellerinden daha yavaştırlar.

Ayrıca dikkat edin…
Hem inkjet hem de lazer modellerinin yanı sıra yazıcılar, farklı ihtiyaçlara en uygun farklı özelliklere sahip tüm şekil ve boyutlarda gelir.

Hepsi bir arada
Evdeki baskı ihtiyaçlarınız için mükemmel çok yönlü olan bu modeller bir tarayıcı, fotokopi makinesi ve hepsi bir arada yazıcı ile birlikte gelir. Tercihinize uygun olarak bunları hem inkjet hem de lazer çeşitlerinde bulabilirsiniz.

Kablosuz
Yazıcınızı bilgisayarınıza manuel olarak bağlamak istemiyorsanız, kablosuz yazıcı tam size göre. Yazıcınızı kablosuz olarak birden fazla cihaza bağlayabileceksiniz, böylece evinizin her yerinden yazdırabilirsiniz.

Mobil baskı
WiFi bağlantılı birçok yazıcı, en üst düzeyde rahatlık için doğrudan telefonunuzdan yazdırmak üzere dosya göndermenize olanak tanır. Yani bir dahaki sefere son dakikada bir çift bilet yazdırmanız gerektiğinde, bunu sadece birkaç basit tıklamayla yapabilirsiniz.

A3 yazıcılar
A3 kağıda yazdırmak istiyorsanız, ellerinizi bir A3 yazıcıya sokmanız gerekir. Hem mürekkep püskürtmeli hem de lazer modelleri arasından seçim yapabilirsiniz, ayrıca hepsi bir arada A3 yazıcılar bulacaksınız ve çoğu WiFi bağlantısına sahip olacaktır.

Dubleks
Çift taraflı yazıcılar, çift taraflı yazdırmanıza izin verir; bu, büyük partiler yazdırıyorsanız ve kullandığınız kağıt miktarını azaltmak istiyorsanız idealdir. Çoğu lazer yazıcının her iki tarafa da yazdırmanıza izin verdiğini göreceksiniz.

Hangi yazıcı benim için uygun?
Hangi yazıcıyı alacağınıza karar verirken, kendinize onu esas olarak ne için kullanacağınızı sormalısınız. Farklı yazıcı türleri, farklı iş türleri için daha uygundur, bu nedenle sizin için doğru olanı aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Fotoğraflar
Tomurcuklanan bir fotoğrafçıysanız veya sonunda bu tatil resimlerini basmayı seviyorsanız, bir mürekkep püskürtmeli yazıcı isteyeceksiniz . Renkli yazdırırken, özellikle fotoğraf kağıdıyla eşleştirildiğinde harika sonuçlar verirler. En sevdiğiniz telefon fotoğraflarını zahmetsizce yazdırabilmeniz için mobil baskıya sahip bir mürekkep püskürtmeli modele dikkat edin.

Okul veya iş
Bu son teslim tarihlerine ulaşmak ve ödevlerinizi tamamlamak için hepsi bir arada bir yazıcı alın. Önemli belgelerin kolayca fotokopisini çekebilir, tarayabilir ve yazdırabilir ve çalışmalarınızı takip edebilirsiniz. Dosyaları yönlendirici olmadan kablosuz olarak gönderebilmeniz için WiFi bağlantılı birini seçmenizi de öneririz .

İş ve evden çalışma
İş veya evden çalışma ihtiyaçlarınız için bir yazıcı arıyorsanız , kopyalama, tarama ve baskı yapabilen hepsi bir arada model kesinlikle en iyi seçimdir. Ofis kullanımı için, yüksek taleple başa çıkmak üzere tasarlandıkları ve büyük partileri hem çift taraflı hem de hızlı yazdırabilecekleri için bir lazer modeli almanızı öneririz . Birden fazla cihazı kablosuz olarak bağlayabilmeniz için neredeyse kesinlikle WiFi bağlantılı bir model isteyeceksiniz .

Yaratıcı
Bir mürekkep püskürtmeli yazıcı , çoğunlukla dijital sanat, eskizler ve ruh hali panoları gibi görsel çalışmaları yazdıracaksanız en iyisidir. Yüksek kaliteli broşürler, posterler ve portföyler yazdırmak istiyorsanız, lazer yazıcı en iyi seçeneğinizdir. Kolaylık ve esneklik için cep telefonunuza veya tabletinize bağlanabilen bir model arayın. El sanatları ve organizasyon için bir etiket yazıcısı sadece bilet olabilir.

Mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcılar arasındaki fark nedir?
İkisi arasındaki temel fark, bir lazer modeli bir lazer kullanarak yazdırırken, mürekkep püskürtmeli bir yazıcının yazdırmak için mürekkep kullanmasıdır.

Bir yazıcıyı nasıl seçerim?
Öncelikle ne için kullanacağınızı bilmelisiniz. Genel ev kullanımı için, uygun fiyatlı bir mürekkep püskürtmeli yazıcı işi yapmalıdır. İş için kullanıyorsanız veya çok sayıda belge yazdıracağınızı biliyorsanız, hızlı ve güçlü bir lazer yazıcı idealdir.

Bir yazıcının maliyeti nedir?
Yazıcılar, istediğiniz türe bağlı olarak 20 sterlinden 250 sterline kadar herhangi bir yere mal olabilir.

Yazıcı mürekkebi pahalı mı?
Yazıcı mürekkebi, özellikle renkli yazdırmak istiyorsanız pahalı olabilir. Mürekkep püskürtmeli modellerin aksine, lazer yazıcılar yazdırmak için toner kartuşları kullanır ve her toner kartuşu genellikle yaklaşık 1400 sayfa yazdırabilir, bu da onları çalıştırmayı oldukça ucuz hale getirir.

Hepsi bir arada yazıcı nedir?
Hepsi bir arada yazıcı, fotokopi, tarama ve baskı yapabilen bir yazıcıdır. Tüm baskı ihtiyaçlarınızı karşılayacakları için ev ofisleri için harikadırlar.

Yazıcı kağıdında GSM nedir?
GSM, metrekare başına gram anlamına gelir ve bu, kağıdın kalınlığı ile ilgilidir. Genel bir kural olarak, GSM ne kadar yüksek olursa, kağıt o kadar kalın olur.

NFC bir yazıcıda ne anlama geliyor?
NFC, yakın alan iletişimi anlamına gelir. Bu, dosyalarınızın bir aygıttan diğerine geçmesine izin veren teknoloji olduğu için kablosuz yazıcılar için geçerlidir.

DPI nedir?
DPI, inç kare başına nokta anlamına gelir ve bu, basılı bir belgenin çözünürlüğü ile ilgilidir. DPI ne kadar yüksek olursa, baskının çözünürlüğü o kadar yüksek olur.

Doğrudan baskı nedir?
Doğrudan yazdırma, yazdırma işlerinin araya giren bir yazdırma sunucusu olmadan doğrudan bilgisayarınızdan bir yazıcıya gönderildiği yerdir. Bu, tek bir yazıcıya bağlı birden fazla bilgisayarınız olduğunda ofis yazdırma için daha uygundur.

Dakikada en iyi yazdırma hızı nedir?
Çoğu mürekkep püskürtmeli yazıcı, dakikada ortalama 13 ila 15 sayfa yazdırabilir; bu, günlük yazdırma ihtiyaçlarınız için iyi sonuç verir. Biraz daha hızlı bir şey arıyorsanız, dakikada 30’dan fazla sayfa yazdırabilen modeller de bulabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687