Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi Telaşlı bir hayat yaşıyorsanız ve eve geldiğinizde lezzetli bir yemek hazırlamak için asla yeterli zamanınız olmadığını düşünüyorsanız, yavaş pişirici en iyi arkadaşınız olabilir. İyi bir yavaş pişirici, tüm gününü sizden minimum çabayla güveç veya et suyu gibi doyurucu yemekler üreterek geçirecektir. Satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var ve bu kılavuz, sizin ve ihtiyaçlarınız için mükemmel yavaş pişiriciyi bulmanıza yardımcı olacak.

Yavaş Pişirici Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Kapasite

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi Kaç kişi için yemek pişirmeniz gerektiğini düşünün ve ardından seçtiğiniz yavaş pişiricideki tencerenin boyutuna bir göz atın. Pişirme kabını üste kadar dolduramayacaksınız, bu nedenle ürün sayfalarındaki özelliklerde göreceğiniz kapasiteleri anlamlandırdık:

  • Bir veya iki kişilik yemek yapıyorsanız, 1,5-3 litrelik bir tencere size lezzetli yemekler hazırlamanız için bolca alan sağlamalıdır.
  • 3-5 l’lik bir ocak üç veya dört kişiye hizmet eder.
  • Bundan daha fazla misafir (veya sadece büyük iştah) ve 5-6 l için odalı bir yemeğe ihtiyacınız olacak. Başka bir gün için toplu pişirmeyi ve yemekleri dondurmayı tercih ediyorsanız, daha büyük bir kapasite de iyi bir fikirdir.

Isı ayarları

Çoğu yavaş pişirici, aralarından seçim yapabileceğiniz 3 basit ısı ayarına sahiptir, düşük, orta ve yüksek. İşten döndüğünüzde lezzetli bir şeyler pişirmek için cihazı bırakıyorsanız, düşük veya orta ayar mükemmeldir.

Yemeğinizin soğumasından bıktınız mı? Sıcak tutma işlevine sahip bir yavaş pişiriciye dikkat edin, aşırı pişirmeden veya yemeğinizi kurutmadan tam olarak tenekede ne yazıyorsa onu yapar. Yeni pişiricinizi oldukça sık kullanmayı planlıyorsanız, ne kadar çok ayar ve otomatik program o kadar iyi olur. Bazılarında et ve balıktan pirinç yemeklerine ve yulaf lapasına kadar her şeyi pişirmenize izin veren 15’e kadar ayar bulunur.

Zamanlayıcı

Tüm yavaş pişiricilerin bir zamanlayıcısı yoktur, ancak evde her zaman yemeğinize bakıp kontrol edemiyorsanız, gerçekten kullanışlı bir özelliktir. Zamanlayıcıyı ayarladıktan ve seçtiğiniz zamana ulaşıldığında, cihaz akıllıca daha önce bahsettiğimiz sıcak tutma ayarına geçer. Bu, yemeğinizi her geldiğinizde yemeye hazır hale getirir. Bu telaşlı yaşam tarzını yönetmek için mükemmel!

Diğer özellikler

Yavaş pişiricinizde ne pişirmeyi planladığınıza bağlı olarak, şekil gerçekten önemlidir. Pazar akşam yemeği için bütün bir tavuğu pişirmek istiyorsanız oval şekilli bir yemek arayın. Köriler ve yahniler daha çok mu? Yuvarlak bir model işi gayet iyi yapacak. Yavaş pişirici tarif kitapları belirli modellere dahildir. Bunlar gerçekten kullanışlı bir eklenti ve ilk kez alıcıysanız ve başlamaya hevesliyseniz göz önünde bulundurmanız gereken bir şey. Temizlik sizin işiniz değilse, çıkarılabilir çanaklı bir model isteyeceksiniz ve bulaşık makinesinde yıkanabilirse daha da iyi!

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687