Anasayfa » Ev Aletleri » Ütü Satın Alma Rehberi
Ütü Satın Alma Rehberi
Ütü Satın Alma Rehberi

Ütü Satın Alma Rehberi

Ütü Satın Alma Rehberi Ütüler, giysilerimizin yeniden taze ve yeni görünmesini sağlayan basit cihazlardır, bu nedenle hepsinin aynı olduğunu düşünebilirsiniz. Ama aslında, düşünmemiş olabileceğiniz bir dizi özellikle birlikte tüm farklı şekil ve boyutlarda olabilirler. Bu nedenle, gelecek yıllar boyunca güvenebileceğiniz güvenilir bir ütü bulmak için biraz yardım istiyorsanız, doğru yeri buldunuz.

Ütü Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ütü Çeşitleri

Ütü Çeşitleri

Hangi ütüyü almalıyım?

Buharlı ütü

Geleneksel ütüler, giysilerinizi üzerlerinden kayarken rahatlatmak için sıcak buhar kullanır ve kırışıklıklardan kurtulmayı çok daha kolay hale getirir. Yüksek buhar çıkışına sahip bir ütü, daha kolay ve daha hızlı ütüleme anlamına gelir. Ayrıca, yüksek watt gücü ve ısıyı iyi üretme ve yönetme yeteneği, ütünün buhar gücünün etkisini artıracaktır. Buharlı ütüler, daha küçük çamaşır yığınlarıyla uğraşıyorsanız veya giderken ütülemeyi tercih ediyorsanız idealdir.

Buhar jeneratörü Ütü

Buhar kazanlı ütüler, yüksek basınçlı buhar üreten yerleşik kazanlara sahiptir. Meşgul haneler için ya da sadece çamaşırlarınızı yarım saatte yıkamak istiyorsanız mükemmeldirler. Basınçsız modeller, hızlı sonuçlar için normal bir ütüye göre iki kat daha fazla buhar üretir. Basınçlı modellerde olduğu gibi, ancak buharı daha yüksek bir basınçta serbest bırakarak en inatçı kıvrımları ve kırışıklıkları bile tek bir hareketle gidermeye yardımcı olurlar. Dikey buhar işlevi, onu takım elbiseler, elbiseler ve diğer asılı kumaşlar, hatta perdeleriniz için ideal hale getirir!

Elde taşınan giysi vapuru

İşi hızlı ve kolay bir şekilde halletmek için bir şey arıyorsanız, elde taşınır buhar makineleri harikadır. Bu hafif buharlı makineler, askıdayken ütü masasını çıkarmak zorunda kalmadan kıyafetlerinizi dikey olarak ütülemenizi sağlar. Bu nedenle, aceleniz olduğunda veya sadece o akıllı gömleği düzeltmek istediğinizde idealdirler.

Düşünülmesi gereken şeyler

Ağırlık – Bir ütünün ağırlığı, kullanımının ne kadar rahat olduğunu belirleyecektir. Bir yığın çamaşırla uğraşıyorsanız, kollarınız ağır bir ütüyle mücadele edebilir. Bu nedenle, satın almadan önce ürün özelliklerindeki ağırlığı kontrol edin. Ortalama ağırlık 1.5 kg civarındadır.

Su deposu – Hiç kimse su deposunu her iki dakikada bir doldurmak istemez, özellikle de içinden geçmeniz gereken çok büyük bir yığın varsa. Bu nedenle, bu yeni ütüyü seçerken, uygun büyüklükte bir tanka sahip bir tane almayı düşünün. Ancak unutmayın, tank ne kadar büyükse, demir o kadar ağır olur.

Güç kablosu uzunluğu – Kablonun uzunluğu ne kadar uzun olursa, manevra yapmak için o kadar fazla alana sahip olursunuz. Bu nedenle, rahat ütü yapmak istiyorsanız, kablo uzunluğunu öğrenmek için ürün özelliklerine bakın.

Taban – Bu, ütünün giysilerinizle temas eden kısmıdır, bu nedenle ısıyı ve buharı eşit şekilde dağıtan ve çamaşırlarınız üzerinde düzgün şekilde kayan bir ütü bulmanız önemlidir.

Satın alınabilecek farklı tabanlar nelerdir?

Alüminyum

Isıyı hızlı ve eşit şekilde aktaran hafif bir malzeme. Yine de kolayca çizilebilir.

Seramik

Buharı iyi dağıtan ve giysilerinize zarar vermeden gerçekten yüksek sıcaklıklara ulaşabilen yüksek kaliteli, yapışmaz yüzey.

Paslanmaz çelik

Isıyı eşit şekilde dağıtan ve kumaşlarınız üzerinde pürüzsüzce kayan çok dayanıklı bir malzeme. Temizlemesi ve bakımı çok kolaydır.

Paladyum

Giysilerinizin üzerinde pürüzsüzce kayan, çizilmeye karşı dayanıklı ve yapışmaz bir malzeme.

Dikkat edilmesi gereken temel özellikler

Damla damla

Damla önleyici gerekli sıcaklığa ulaşmadan önce kullanıldığında özelliği damlama demir durur. Bu, ütüleme sırasında kıyafetlerinizin gereksiz yere ıslanmasından endişe duymayacağınız anlamına gelir.

Kablosuz

Bugünlerde her şey kablosuz ve ütüler de bir istisna değil. Akülü ütünün faydası basittir, sizi geride tutan bir kabloyla uğraşmadan açıp kullanabilirsiniz.

Otomatik kapanma

Bir kullanışlı güvenlik özelliği her şimdi ve sonra ütüyü kapatmayı unutursanız faydalıdır. Ütünüz belirli bir süre kullanılmadıysa, kendi kendine kapanacaktır.

Dikey buhar

Kolları, cepleri ve gezinmek için düğmeleri ile gömlekleri geleneksel şekilde ütülemek bazen zahmetli olabilir. Ancak dikey buhar seçeneği sayesinde kıyafetlerinizi rahatsız edici bölümlere ayırmadan kırışıklıkları kolayca giderebilirsiniz.

Vat miktarı

Watt, ütünüzün ne kadar güçlü olacağını belirler ve bu da o büyük yığından ne kadar hızlı geçebileceğinizi etkiler. Ütünün watt değeri için ürün özelliklerini kontrol edin.

Sürekli buhar

Ütülemeyi hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, buhar oranı yüksek bir ütüye dikkat edin . Daha yüksek bir oran size daha uzun süre kesintisiz buhar verir, bu da daha az kesinti anlamına gelir. Buhar oranı genellikle gram/dakika olarak ölçülür ve ürün özelliklerinde bulunabilir.

Kireç önleyici

Kireçlenmeyi önlese de yok etse de kireç önleyici teknoloji ütünüzü sert suyun zararlı etkilerinden uzak tutacaktır. Kalsiyum birikimi geçmişte kaldığından, ütünüz her zaman iyi yağlanmış bir makine gibi çalışır.

Kişisel temizlik

Kendi kendini temizleme işlevi, hemen hemen teneke üzerinde yazdığı şeydir. Genellikle ütünüzü suyla doldurmanız ve ardından kendi kendini temizleme düğmesine basmadan önce lavabonun üzerinde tutmanız yeterlidir. Ütünüz daha sonra içinde biriken kireci veya tozu temizleyerek onu en iyi durumda tutacaktır.

Kolay kayan tabanlar

İster organik pamuk ister en kaliteli ipek tercih edin, özel seramik taban sayesinde çarşaflarınız emin ellerde . Tüm kumaşların üzerinde zahmetsizce kayar, böylece çekme veya takılma konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz.

Otomatik ayarlar

Bazı modellerde, ütülediğiniz kumaşa göre sıcaklığı sizin için ayarlayan önceden ayarlanmış programlar bulunur. Bu şekilde kıyafetlerinizin en iyi bakımı aldığını bileceksiniz.

Ütüde nelere dikkat etmeliyim?

Demirin ağırlığı gibi şeylere dikkat etmek istiyorsunuz; daha hafif bir modelin kullanımı daha rahat olacak, yani çok daha hızlı olacaksınız. Su deposunun boyutunu da dikkate almak önemlidir, çünkü boyut, ne sıklıkta yeniden doldurmanız gerektiğini belirleyecektir. Tabanı düşünmenizi öneririz; bu, giysilerinizle doğrudan temas eden alandır – paslanmaz çelik ve seramik tabanlar genellikle gidilecek en iyi yerlerden ikisidir.

Basınçlı buharla üretilen demir nedir?

Basınçlı buharla üretilen ütüler, giysi kumaşlarınızın derinliklerine işleyen güçlü bir buhar gücü oluşturmak için kazanları kullanır. Bu, işi daha hızlı bitirmeleri ve zorlu kırışıkların üstesinden kolaylıkla gelmeleri anlamına gelir.

Kendi kendini temizleyen ütü nedir?

Kendi kendini temizleyen bir ütü, bir düğmeye dokunarak tabanda ve çevresinde birikmiş olabilecek kireci ve tozu temizleyecektir. Normalde, lavaboyu tutmadan ve kendi kendini temizleme düğmesine basmadan önce tankı suyla doldurmanız yeterlidir. Bu işlem, ütünüzü tekrar tekrar kullanabilmeniz için en iyi durumda tutacaktır.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ?

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Bir su ısıtıcısı, evinizdeki suyu ısıtır ve günlük ihtiyaçlarınız ...

error: İçerik korunmaktadır !