• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Bir su ısıtıcısı, evinizdeki suyu ısıtır ve günlük ihtiyaçlarınız için size sıcak su sağlar. Elektrikli su ısıtıcıları, suyu ısıtmak için genellikle günde 3 saat çalışır, daha yeni ve daha verimli modeller, her gün yalnızca yarı yarıya çalışabilir. Tipik bir su ısıtıcısı yaklaşık 4000 watt kullanacaktır.

Termosifon Ne Kadar Elektrik Tüketir ?

Su Isıtıcım Ne Kadar Enerji Kullanıyor?

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Şofbeniniz, ev aletleriniz arasında en sağlam enerji tüketicilerinden biridir. ortalama bir evde, sıcak su ısıtıcısı toplam enerji kullanımının yaklaşık yüzde 17’sinden sorumludur . Ancak suyu ısıtmak için ne kadar enerji harcadığınızı hesaplayabilirseniz, verimliliğinizi artırmak ve faturalarınızı minimuma indirmek için ihtiyacınız olan bilgilerle donanmış olacaksınız.

Termosifon Elektrik Sarfiyatı

Sıcak Su Isıtıcısı Ne Kadar Elektrik Kullanır?

Bir elektrikli su ısıtıcısının tam olarak kaç watt kullandığı, ünitenin yaşı ve boyutu, bir tank mı yoksa isteğe bağlı bir model mi olduğu, hangi sıcaklığa ayarladığınız, ne kadar sıcak su kullandığınız da dahil olmak üzere bir dizi değişkene bağlıdır. bir gün ve diğer faktörler. Isıtıcınızın kullandığı watt sayısını, kWh başına ödediğiniz fiyatla ısıtıcının günlük aktif olduğu saat sayısıyla çarpıp 1.000’e bölerek bir maliyet tahmini yapabilirsiniz.

Gerekli sıcaklık artışı (santigrat cinsinden ölçülür), gerekli sıcak su sıcaklığından soğuk suyunuzun başlangıç ​​sıcaklığı alınarak hesaplanır. Örneğin, suyunuz 10 0 C ise ve onu 60 0 C’ye ısıtmak istiyorsanız , sıcaklık artışı 50 0 C olacaktır .

Daha sonra, belirli bir hacimdeki suyu belirli bir sıcaklıkta 1 saatte ısıtmak için gereken gücü (kW olarak) hesaplamak için aşağıdaki formül kullanılabilir.

Tank hacmi x 4 x sıcaklık artışı / 3412 = Gerekli güç

Yani tank 125 litre ise ve suyu 10 0 C’den 65 0 C’ye çıkarmak istiyorsanız , o zaman basitçe:

124 x 4 x 55 / 3412 = 8kW

Bu, bu hacimdeki suyu 1 saatte ısıtmak için 8kW elektriğe ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. 30 dakikada ısıtmak isteseydiniz 16kW güce ihtiyacınız olur.

Fiyatlar kWh başınadır ve dağıtım ve enerji maliyeti, çeşitli çevre ve yakıt maliyeti ücretleri ve vergiler gibi elektrik faturasındaki tüm kalemleri içerir. ortalama fiyatı, ev kullanıcıları için kWh başına 1.074 Türk Lirası ve iş kullanıcıları için kWh başına 1.148 Türk Lirası’dır.

Faturalarınızı Nasıl Minimumda Tutabilirsiniz?

Sıcak suyunuzun ne kadar elektrik veya gaz kullandığını azaltmak ve faturalarınızı düşürmek için şu ipuçlarını göz önünde bulundurun:

  • Termostatı kapatın: Birçok sıcak su ısıtıcısı varsayılan olarak 140 dereceye ayarlanmıştır, ancak çoğu ev kullanımı için 120 derece çok sıcaktır ve daha az haşlanma riski oluşturur.
  • Duşta çok uzun süre kalmayın: Sıcak bir duş rahatlatıcı bir zevk olabilir ve kimse kışın soğuk duşlardan muzdarip olmanızı önermez. Ancak, banyo sürenizi sınırlamayı ve 20 veya 30 dakikalık uzun temizlik seanslarına kendinizi kaptırmamayı düşünün. Su tüketiminizi minimumda tutmak için bir taktik, sabunlayıp saçınızı yıkarken duşu kapatmak ve ardından durulamak için akışı yeniden sağlamaktır.
  • Düşük akışlı musluklar ve duş başlıkları takın: Armatürlerinizden dakikada ne kadar az su akarsa, o kadar az ısı kullanmanız gerekir.
  • Tankınızı yalıtın: Ucuz bir yalıtım örtüsü, su tankınızın ısısını korumasına yardımcı olabilir, bu nedenle tekrar ısıtmak için daha az enerji harcar.
  • Ailenize uygun bir tank boyutu bulun: Şofbeninizin, evinizdeki günün en yoğun saatini kaldırabilecek kadar büyük olmasına, ancak ihtiyacınız olmayan ısıtma suyunu boşa harcayacak kadar büyük olmamasına ihtiyacınız var. Check yeni bir su ısıtıcısı boyutlandırma için Enerji kılavuzun Bölümü bir saat içinde ihtiyaç kaç galon yardım olarak hesaplanması, ve eşleşen ilk saat derece olan bir model bulmak.
  • Daha verimli bir modele geçiş yapın: Verimlilik teknolojisi sürekli gelişiyor, bu nedenle bir dahaki sefere yeni bir sıcak su ısıtıcısı satın almanız gerektiğinde , Energy Star etiketli bir modele yatırım yaparak faturalarınızdan birkaç dolar tasarruf edebileceksiniz. , piyasadaki daha mütevazı enerji tüketicileri arasında olmayı vaat ediyor.
  • Diğer cihazlarınızı unutmayın: Bulaşık makinenizin ve çamaşır makinenizin tükettiği enerjinin büyük bir kısmı sıcak su kullanımından kaynaklanmaktadır, bu nedenle verimli cihazlara yatırım yapmak ve düşük enerji ayarları kullanmak, sıcak su ısıtıcısının yükünü azaltacaktır.
  • Bulaşık makinesini elde yıkamaya tercih edin: Bulaşık makineleri kendi paylarına düşen enerjiyi kullansalar da, özellikle yüksek verimli bir modeliniz varsa ve tam bir yük dolana kadar üniteyi çalıştırmak için beklerseniz, elde bulaşık yıkamaktan daha az sıcak su kullanma eğilimindedirler. bulaşıklar.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687