Tablet ve E-okuyucu Satın Alma Rehberi
Tablet ve E-okuyucu Satın Alma Rehberi

Tablet ve E-okuyucu Satın Alma Rehberi

Tablet ve E-okuyucu Satın Alma Rehberi Tabletler, teknoloji dünyasının yeterince tanınmayan yıldızı gibidir. Doğru modelle hareket halindeyken saatlerce yayın yapabilir, okuyabilir, çalışabilir veya oynayabilirsiniz. Tablet ve E-okuyucu Satın Alma Rehberi Bir sürü harika modelle, seçenekleri azaltmanıza ve mükemmel olanı bulmanıza yardımcı olacağız.

Tablet ve E-okuyucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Tablet ve E-okuyucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

iPad

Bir iPhone’unuz varsa, Apple’ın tablet teklifini anında tanıyacaksınız. Üst düzey modellerin çoğu aslında bazı dizüstü bilgisayarlarla rekabet edebilir, bu nedenle siz dışarıdayken çalışmak için mükemmeldirler.

Android

Samsung, Lenovo ve Huawei gibi en iyi markaların modellerinin tümü Android tablet örnekleridir. Herkes için bir tane var ama çoğu kullanımı çok kolay ve her türlü teknik bilgi için harika.

Amazon 

Bu uygun fiyatlı tabletlerde yerleşik Alexa bulunur, böylece tüm tablet görevlerinizde ekstra bir yardım eli alabilirsiniz. Hatta uzun araba yolculukları için mükemmel bir dikkat dağıtma sağlayan, sadece çocuklar için yapılmış modelleri de vardır.

2’si 1 arada

Güvenilir klavyenizden vazgeçemiyorsanız, 2’si 1 arada model tam aradığınız şey olabilir. Bu güçlü teknolojiyi, mükemmel hazırlanmış bir e-postayı yazarken normal bir dizüstü bilgisayar olarak kullanabilir ve daha hassas bir dokunuş gerektiğinde ters çevirebilirsiniz.

Kindles ve E-okuyucular

Tüm kitapseverlere sesleniyorum; sizin için bir tablet bile var. Amazon Kindle’larımız ve e-okuyucularımız, en sevdiğiniz binlerce okumayı aynı anda tutabilir ve bu da onları bir tatilin olmazsa olmazı haline getirir. Ekran bile bir sayfa gibi görünüyor, bu yüzden okunması kolay. Tek kaçırdığın şey o yeni kitap kokusu.

İşletim sistemi

Apple iOS

iPhone kullanıcıları iOS’a zaten aşina olacaklar. Siri sesli asistanını kullanır ve hatta diğer Apple cihazlarıyla iletişim kurabilir, böylece diğer cihazlarda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Android

Google’daki insanlar tarafından yapılan bu, en yaygın tablet işletim sistemidir. YouTube gibi klasiklerle önceden yüklenmiş olarak gelir, ancak Google Play Store’dan her türlü uygulamayı indirebileceksiniz.

Windows

Microsoft Surface gibi modeller kısmen dizüstü bilgisayardır ve Windows işletim sistemini kullanır, bu nedenle daha önce kullanmışsınızdır. Tamamen esnektir, böylece bir klavye ile kolayca kullanabilir veya parmaklarınızın konuşmasına izin verebilirsiniz.

Fire İşletim Sistemi

Amazon tabletleri bu işletim sistemini kullanır. Biraz Android yazılımı gibi çalışır, ancak Amazon’un Audible, Prime Video ve Kindle gibi önceden yüklenmiş uygulamalarını kullanıma hazır bulacaksınız.

Ana Özellikler

Ekran boyutu

Yelpazemiz yaklaşık 7 inçten başlar ve 10’a kadar çıkar. Daha küçük modeller büyük akıllı telefonlar gibidir ve çocuklar için mükemmeldir, daha büyük olanlar ise kutu setleri ve oyun oynamak için mükemmeldir.

Ekran çözünürlüğü

TV’niz gibi, daha yüksek çözünürlüklerde ekranda daha fazla piksel bulunur ve daha fazla piksel, daha kaliteli ekranlar anlamına gelir. Apple öncülük etme eğilimindedir, ancak birçok model Full HD ile birlikte gelir, bu nedenle filmleri çok ayrıntılı olarak göstermeye devam edecektir.

İşleme gücü

Bu, tabletinizin ne kadar hızlı olduğunu ve kullanmak istediğiniz uygulamaları ne kadar hızlı açabileceğini belirler. Ayrıca ne kadar RAM olduğuna da dikkat etmek isteyeceksiniz. Ne kadar çok olursa, oyun oynama ve düzenleme gibi şeyler için o kadar iyidir.

Depolama

Gigabayt (GB) cinsinden ölçülen bu, tabletinize ne kadar veri sığdırabileceğinizi gösterir. Ancak gerçek boyut hakkında endişelenmeyin; her zaman şık ve şık benliğini koruyacak.

Pil ömrü

Dışarıda ve çok fazlaysanız, pil ömrü önemli olacaktır. Tabletlerimiz size 5-15 saat verecek, bu nedenle işe gidip gelirken kısa süre kalmadığınızdan emin olun.

Bağlantı

Tüm tabletlerimizde uygulamaları indirmek ve en yakın ve en sevdiklerinizi aramak için Wi-Fi etkindir. Ayrıca şarj edilecek bir yuvaları olacak, ancak USB bağlantı noktaları veya kulaklık jakları olmayabilir. Tableti ne tür aksesuarlarla kullanabileceğinizi tam olarak bildiğinizden emin olun.

Kamera

Muhtemelen akıllı telefonunuz kadar iyi değil, ancak 12 megapiksel kameralı tabletler yine de harika görünen fotoğraflar elde edecek. Sadece bir konserde tabletini tutmayacağına söz ver, tamam mı?

Uygulamalar

Dürüst olmak gerekirse, tabletiniz için alabileceğiniz uygulama türleri hakkında günlerce konuşabiliriz. Film izleyebilir, müzik dinleyebilir, roman yazabilir, uyumak için yardım alabilir, fotoğrafları düzenleyebilir, oyun oynayabilir, yemek tarifleri için ilham alabilirsiniz… fikri anladınız. Çok var.

Çocuklar için tabletler

Tabletlerimizin çoğunda çocuklar için önceden yüklenmiş uygulamalar bulunur ve çocukların bunu ne kadar kullanabileceğini sınırlamak için ayarlayabileceğiniz çok sayıda ebeveyn denetimi vardır. Sadece çocuklar için yapılmış çeşitli tabletlere de dikkat edin. Bir dizi cesur renkte gelirler ve normalden çok daha fazla çarpma ve düşmeye dayanacak şekilde yapılmıştır.

Bir tablette nelere dikkat etmeliyim?
Her şey tabletinizi ne için kullanmayı planladığınıza bağlıdır. Film akışı yapmak ve sosyal medyada yetişmek istiyorsanız, çok fazla harcamanıza gerek kalmayacak, ancak çalışma ve düzenleme gibi daha karmaşık şeyler daha güçlü bir model gerektirecektir. Tabletiniz bunlarla etkileşime geçebileceğinden, sahip olduğunuz diğer cihazları da düşünmek isteyebilirsiniz. Örneğin bir iPhone’unuz varsa, bir metin parçasını kopyalayabilir ve ardından birkaç saniye içinde iPad’inize yapıştırabilirsiniz.

Bir tablet, bir dizüstü bilgisayar kadar iyi mi?
Pek çok tablet için bir dizüstü bilgisayarın veya masaüstü bilgisayarın gücüyle rekabet etmek zor olacak, ancak dışarıdayken kullanmak için biraz teknolojiye ihtiyacınız varsa, taşınabilir bir tablet ihtiyaçlarınızı karşılar ve kazanır’ seni aşağı sürüklemem.

Ne kadar depolamaya ihtiyacım var?
Tabletinizde çok sayıda film veya fotoğraf depolamayı planlamıyorsanız, çok fazla depolama alanına ihtiyacınız olmaz. 64 GB, birçok model için iyi bir orta yol olma eğilimindedir ve bu, her şeyden birazcık için bolca yer sağlar. Ayrıca, Google Drive veya iCloud gibi birçok çevrimiçi depolama çözümü olduğunu unutmayın. Odanız tükenirse, sizin için birçok başka seçenek var.

Bir tablet için iyi bir pil ömrü nedir?
Yaklaşık 10 saatin bir tablet için iyi bir pil ömrü olduğunu söyleyebiliriz. Bu, standart bir iş günü için yeterlidir, ayrıca işe gidip gelirken kendinizi eğlendirmek için biraz fazladan zaman.

Bir tabletten nasıl yazdırırım?
Bu, sahip olduğunuz tablete bağlı olarak değişecektir, ancak tabletinizle aynı Wi-Fi ağına bağlı bir yazıcınız varsa, oldukça basit olmalıdır. Yazdırmak istediğinizde, genellikle o dosyanın ayarlarında veya paylaşım seçeneklerinde ‘Yazdır’ düğmesini bulabilirsiniz. Sadece doğru yazıcıyı seçtiğinizden emin olun; garip durumlar istemeyiz…

Tabletimi televizyonuma nasıl bağlarım?
Bunun için birkaç seçenek var. Tabletinizde mini bir HDMI bağlantı noktası varsa, bunu TV’nizin normal boyutlu HDMI yuvalarından birine bağlayabilirsiniz. Bu, tüm ekranınızı TV’de gösterecek, böylece her şeyi çok daha büyük görebilirsiniz. Veya tabletinizi uzaktan kumanda olarak kullanırken YouTube veya Netflix gibi uygulamalardan videoları TV’nizde izlemenizi sağlayan Google’ın Chromecast’i veya Apple’ın AirPlay’i gibi teknolojileri kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi