Ocak ve Fırın Satın Alma Rehberi
Ocak ve Fırın Satın Alma Rehberi

Ocaklı ve Fırın Satın Alma Rehberi

Ocaklı ve Fırın Satın Alma Rehberi Yeni bir fırın veya ocak mı arıyorsunuz? Piyasada bu kadar çok seçenek varken doğru olanı seçmek zor olabilir. eviniz için geleneksel bir gaz yakıtlı ocak mı istiyorsunuz, yoksa şehir daireniz için şık bir elektrikli ankastre fırın mı arıyorsunuz? Ocaklı ve Fırın Satın Alma Rehberi Aradığınız ne olursa olsun, sizin için mükemmel olanı bulmanıza yardımcı olacağız.

Ocaklı Fırın Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

  • Fırınlı ocak alırken nelere dikkat edilmeli?
  • Hangi fırını tavsiye edersiniz?
  • Fırın fanlı mı iyi pişirir fansız mı?
  • Doğalgazlı ev tipi fırın var mı?

Tek fırınlar

Ocaklı ve Fırın Satın Alma Rehberi Tekli fırınlar standart olarak 64 litrelik büyük bir pişirme kapasitesine sahiptir, ancak 115 litreye kadar çalışabilirler. Standart fırınlarda ızgara, geleneksel fırın ve fan işlevleri bulunurken, premium modellerde özel pişirme modları ve kendi kendini temizleme seçenekleri bulunabilir.

Kompakt fırınlar daha küçüktür ve yaklaşık 45 cm yüksekliğinde yerleşik bir mikrodalga fırınla ​​aynı boyuttadır. Her zaman elektriklidirler ve daha küçük mutfaklar için iyi bir seçenektir.

Çift fırınlar

Sürekli büyüyen aileniz için daha fazla alana mı ihtiyacınız var? İki geniş oyuğa sahip bir çift fırından başka bir yere bakmayın. Ana fırın kapasiteleri yaklaşık 50-75L arasında değişirken, daha küçük üst fırınlar 35-60L kapasiteye sahiptir. Tekli fırınlar gibi, tezgahın altına veya göz hizasına gömme yapılabilirler.

Ocaklı Fırınlar

Büyük, doyurucu ve geleneksel, menzilli ocaklar ve normal ocaklar, pişirme cihazlarının bağımsız juggernautlarıdır. Genellikle tüm üreticilerin bağlı olduğu birkaç standart genişlikte gelirler: ocaklar 50, 55, 60cm ve 90,100,110cm; ancak bu mükemmel uyum için ölçtüğünüzden emin olun.

Elektrikli, gazlı veya çift yakıtlı, ocak veya ocakta dört fırın boşluğuna ve yedi brülöre sahip olabilir. Boyutları nedeniyle, yeterli bir güç kaynağınız olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir, çoğu en az 32 amperlik bir çıkış gerektirir.

Hangi yakıt türünü almalıyım?

İster gazlı pişirmenin kesin gücünü ister elektrikli fırının güvenilir sonuçlarını isteyin, doğru yakıt türünü seçmek ne tür bir aşçı olduğunuza bağlıdır.

Elektrik

Elektrikli fırınlar ve ocaklar, kullanımı kolay olduğu ve her seferinde lezzetli yemekler sunduğu için günlük aşçılar için popüler seçimdir. Çoğu elektrikli fırın, mükemmel eşit sonuçlar için ısıyı boşluğun etrafına eşit şekilde yaymaya yardımcı olmak için bir fan kullanır.

LPG Doğalgaz

Gaz yakıtlı bir ocakla geleneksel şekilde pişirin. Gazlı ocağın hassas gücü, tavada kızartmak için mükemmel sıcaklığı elde etmenizi sağlar ve gazla çalışan fırın, sulu kızartmalar ve mükemmel şekilde yükseltilmiş fırınlar için nemli pişirme koşulları yaratır.

Çift Yakıt

Çift yakıtlı ocaklar size hem gazın hem de elektriğin esnekliğini verir. Tipik olarak, ağız sulandıran yemekler üzerinde anında ısı ve hassas kontrol için üstte bir gazlı ocak ile gelirler. Ve o Pazar rostosunu mükemmel bir şekilde pişirmek için altında bir elektrikli fırının gücüne ve kıvamına sahip olacaksınız.

LPG Seçenekleri

LPG gazlı ocaklar, şişelenmiş sıvılaştırılmış petrol gazı ile çalışır. Bu, evinizde gaza erişiminiz olmasa bile gazlı pişirmenin gücünün ve kontrolünün keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Hangi ısıtma fonksiyonunu almalıyım?

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı ısıtma türü vardır. Geleneksel, sıcak noktalar oluşturan üst ve alt ısıtma elemanlarını kullanır. Bu, yiyecekleri farklı sıcaklıklarda pişirmek, yavaş kavurmak ve pişirmek için harikadır. Konveksiyon aynı şekilde çalışır; ancak, ısıyı etrafa eşit olarak yaymak için bir fan kullanır. Aynı sıcaklıkta birçok şey pişirmek istiyorsanız bu idealdir.

Ardından, yukarıdaki yöntemlerin her ikisi arasında seçim yapmanıza olanak tanıyan popüler çok işlevli fırının yanı sıra hızlı ve eşit sonuçlar için fanlı pişirme, bu gevrek yüzey için bir ızgara ayarı ve her ikisinin de en iyisi için fanlı ızgaraya sahip olursunuz. Ayrıca modele bağlı olarak çok işlevli fırınlar çok daha fazla seçenekle gelir.

Çalıştırmanın maliyeti nedir?

Elektrikli fırınlar ve ocaklar gazdan daha az enerji kullanır, ancak gazlı modeller elektrikli modellere göre birim enerji başına daha az maliyetli olduğundan, çalıştırılması yine de daha ucuz olacaktır. Ayrıca, daha büyük bir boşluğun kullanımı doğal olarak daha küçük bir boşluktan daha pahalıya mal olan, maliyet etkinliğini göz önünde bulundururken cihazın boyutunu da hesaba katmalısınız. Elektrikli fırınlar, birçok pişirme özelliğine sahip oldukları için hala daha popülerdir.

Ana Özellikler

Izgara

Standart ızgaralar yemeklerinize harika bir gevreklik katarken, çift ızgara bu ekstra büyük lazanyayı altın rengi yapmak için idealdir. Ve değişken bir ızgara, tam kontrol için hassas sıcaklığı ayarlamanıza izin verir.

Kendi Kendini Temizleme

Gönderen pirolitik temizleme uzakta olanlar marigolds koyabilirsiniz böylece yağ absorbe katalitik gömlekleri için, yemek lekeleri uzak yakar modern fırınlar, kullanışlı temizlik Birçok seçenek ile geliyor.

Akıllı

Akıllı fırınlar, parmağınızın bir dokunuşuyla pişirmenizi sağlar. Telefonunuzdaki bir uygulamanın rahatlığıyla ayarları seçip ayarlayabilir ve yemeğinizin ilerlemesini takip edebilirsiniz.

Sıcaklık probu

Dahili sıcaklık probu ile hassas pişirmenin keyfini çıkarın. Bu akıllı teknoloji, lezzetli sonuçlar için etleri mükemmel sıcaklıkta pişirmenizi sağlar.

Buhar

Buharda pişirme , nemi muhafaza ettiği için mükemmel sonuçlar verir. Bu, rosto etlerin mükemmel şekilde sulu olduğu ve keklerin güzelce pişirildiği anlamına gelir.

Fan destekli fırın

Fan destekli fırınlar, ısıyı her köşeye eşit şekilde yaymak için arkada bir fan kullanır. Bu, somon filetoların, rostoların veya kap keklerin, nereye koyarsanız koyun güzelce pişeceği anlamına gelir.

Bağımsız mı yoksa yerleşik bir model mi satın almalıyım?

Bu neyin peşinde olduğunuza bağlı. Solo ocaklar, fırın alanı ve üstünde bir ocak bulunan harika bir genel pakettir. Ayrıca mutfağınızdaki mevcut bir boşluğa da sığarlar ve gelecekte ev taşımayı planlıyorsanız daha esnektirler. Ankastre fırınlar, şık ve modern bir görünüm için mutfak ünitelerinize sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Enerji verimliliği derecelendirmeleri ne anlama geliyor?

Ocaklar ve fırınlar için enerji derecelendirmeleri, bir cihazın enerji açısından ne kadar verimli olduğunu anlamanın basit bir yoludur. Ölçek, en az enerji verimli olan G’den en verimli derece olan A’ya kadar uzanır.

Hangisi en iyisi, tek yakıt mı yoksa çift yakıt mı?

Sadece elektrik veya gazla çalışan bir ocaktan memnunsanız, tekli mükemmel çalışacaktır. Ancak her ikisinin de esnekliğini istiyorsanız, o zaman çift yakıtı tercih edin.

Amfi değerini nasıl öğrenebilirim?

Bir ürünün amfi değerini ürün sayfasındaki özellikler bölümünde kolayca bulabilirsiniz.

Ankastre ve ankastre fırınlar arasındaki fark nedir?

Ankastre fırın göz hizasında bir mutfak dolabına, mutfak tezgahınızın altına ise ankastre fırın yerleştirilir.

Eski cihazımın bağlantısını kesmem gerekir mi?

Kurulum hizmetimizi seçtiyseniz, bunu sizin için yaparız.

Sıcak Bölge nedir?

Sıcak bölge, doğrudan ocak veya ocağınızın üzerindeki alandır. Bu, ocakta yemek pişirirken ısınan alandır. Cihazlarınızı, armatürlerinizi ve donanımlarınızı korumak için ocağınız ile davlumbaz arasında en az 75 cm boşluk bırakmanızı öneririz. Ayrıca, bu alanda ahşap, duvar kağıdı, priz, kablo veya aşırı yük kazanı gibi yanıcı maddeler bulunmamalıdır.

Geleneksel ve konveksiyonlu fırın arasındaki fark nedir?

Geleneksel bir fırın, yemeğinizi pişirmek için üstte ve altta bir ısıtma elemanı kullanır. Bu yöntem, sıcak noktalara neden olabilir, yani yiyecekleri aynı anda farklı sıcaklıklarda pişirebilirsiniz. Bir konveksiyon fırını aynı üst ve alt elemanları kullanır; bununla birlikte, hızlı ve dengeli pişirme için ısıyı eşit ve hızlı bir şekilde yaymak için bir fan da kullanır.

Çok fonksiyonlu fırın nedir?

Çok işlevli bir fırın, klasik geleneksel pişirme, fanlı pişirme, ızgara ve fanlı ızgara gibi çok sayıda farklı pişirme yöntemiyle gelir. İşlevlerin miktarı üreticilere göre değişiklik gösterecektir, ancak çoğu fırın standart olarak yukarıdaki işlevlere sahip olacaktır.

Buharlı fırın nedir?

Buharlı fırınlar, yemeklerinizi pişirmek için buhar kullanır ve size güzel sonuçlar verir. Genellikle doldurduğunuz, suyu buhara dönüştüren bir tür su deposu veya rezervuarı vardır. Buharda pişirme, yemeğinizdeki nemi korur, yani ağız sulandıran lezzetini ve sağlıklı iyiliğini korur.

Kombi fırın nedir?

Kombine mikrodalgalar, temel bir mikrodalgadan daha fazla pişirme esnekliği sunar. Mikrodalga enerjisi, ızgara ve konveksiyon ısıtma işlevlerini bir araya getirerek geleneksel bir fırında olduğu gibi ısıtma, kızartma, gevrek ve kahverengi yapmalarını sağlarlar. Kombi fırın ise genellikle restoranlar, fırınlar ve yemek servisi hizmetleri gibi ticari mutfaklarda bulunan büyük bir pişirme cihazıdır. Ev için uygun olmadığı için bu tür aletleri satmıyoruz.

Mikrodalga ızgara ve konveksiyonlu fırın nedir?

Bir mikrodalga ızgara şaşırtıcı bir şekilde yeterlidir, ızgara işlevine sahip bir mikrodalga. Konveksiyonlu fırınlarda, ısıyı her rafa çarpması için etrafa iten yerleşik fanlar bulunur.

‘Çift yakıt’ ne anlama geliyor?

Çift yakıtlı pişiriciler size her iki dünyanın da en iyisini sunar çünkü tek bir yakıt yerine gaz ve elektrik kullanırlar. Çoğu çift yakıtlı ocak, bir gazlı ocak ve bir elektrikli fırın ile birlikte gelir.

Fanlı fırın nedir?

Fanlı fırınlarda, sıcak havayı içeri iten yerleşik fanlar bulunur. Bu, ısının fırının her rafına ve köşesine ulaşmasına yardımcı olarak size daha eşit sonuçlar verir.

Menzilli ocak nedir?

Menzilli ocaklar temelde gerçekten büyük ocaklardır, çünkü daha büyük ocaklar ve daha fazla fırın ile gelirler. Bağımsız, geleneksel görünümlü ve büyük aileler için mükemmeller.

Elektrikli fırını nereden satın alabilirim?

Bariz olanı belirtmekten nefret ediyoruz, ama elbette bizimle. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şeyimiz var, o yüzden buraya bir göz atın ve zevkinize uygun olanı görün.

Çok fonksiyonlu fırın nedir?

Çok işlevli fırınlar, klasik geleneksel pişirme, fanlı pişirme, ızgara ve fanlı ızgara gibi birçok farklı pişirme programıyla birlikte gelir. İşlevler marka ve modele göre değişir, ancak çoğu yukarıdakilerle birlikte gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi