• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Ocak Satın Alma Rehberi

Ocak Satın Alma Rehberi Lezzetli taze yemekler pişirmeyi seviyorsanız, mutfağınız için kaliteli bir ocak şarttır. Farklı yakıt türleri, boyutları ve ayarlarında sunulan çok sayıda seçenek ile mutfağınız için doğru uyumu bulmak her zaman kolay değildir. Ocak Satın Alma Rehberi Kullanışlı kılavuzumuz, kararınızı biraz daha kolay hale getirmenize yardımcı olmak için, oradaki tüm harika seçenekler arasında size yol gösterecektir.

Ocak Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

 • Ocak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
 • En iyi ocak hangi marka?
 • Cam ocak mı inox mu?
 • Set üstü ocak inox ne demek?

Düşünülmesi gereken şeyler

Ocak Satın Alma Rehberi Yeni ocağınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Yakıt türünden, ocak veya bölge sayısından ve çok önemli sağlık ve güvenlik gereksinimlerinden.

Hangi yakıt türünü almalıyım?

Ocak Satın Alma Rehberi Mutfağınız için doğru ocağı seçmek, nasıl yemek yapmayı sevdiğinize bağlı olacaktır. Anında ısı ve hassas kontrol mü istiyorsunuz yoksa rahatlık ve kullanım kolaylığını mı tercih edersiniz? Doğru seçimi yapabilmeniz için her bir yakıt türünü daha ayrıntılı olarak açıkladık.

Gaz

Geleneksel, güçlü ve hala en popüler ocak türü olan gaz gücü, size anında ısı ve bulaşıklarınız üzerinde nihai kontrol sağlar. Böylece, bu patates kızartmalarına patronluk edebilir ve körileri baharatlayabilirsiniz. Tüm farklı bitler nedeniyle temizlemeleri diğer türlere göre biraz daha zordur ve bir tane takmak için bir ana gaz kaynağına ihtiyacınız olacaktır. Ancak, yemek yapmayı seviyorsanız, gazlı ocak ideal bir seçimdir.

İndüksiyon

Akıllı, şık ve güçlü indüksiyonlu ocaklar, modern mutfakların tercihi haline geliyor. Ama onlar sadece bakan değil, aynı zamanda bu elektrikli ocaklar da bir yumruk atıyor. Tavanızın tabanını ısıtmak için elektromıknatıslar kullanırlar, bu da diğer modellerden çok daha hızlı oldukları anlamına gelir. Ayrıca, temizlemeleri çok kolaydır. Kayda değer bir şey, dökme demir tavalar ve bazı paslanmaz çelik setler gibi manyetik tabanlı tavalara ihtiyacınız olacak.

Seramik

Stil ve rahatlık istiyorsanız seramik ocaklar mükemmel seçimdir. Modern seramik kaplamaları, mutfağınızın veya ada tezgahınızın üstüne güzel bir şekilde sığacakları anlamına gelir. Ve elektrikle çalıştıkları için kullanımı çok kolay ve temizlemesi çok kolay. Isınmalarının biraz daha uzun sürebileceğini akılda tutmakta fayda var, ancak çalışmaya başladığınızda damak zevkiniz hayal kırıklığına uğramayacak.

Plaka

Plakalı ocakların kullanımı gerçekten kolaydır ve size güçlü ve eşit pişirme sağlar. Elektrikle çalışan sızdırmaz plakalar, ısıyı yukarıdaki tavalarınıza aktarır. Isınmada en hızlılar değiller, ancak sürekli ısı artışları aslında yemeğinize güzel bir eşit pişirme sağlayabilir.

Ana Özellikler

Özel brülörler

Güçlü wok brülör gibi özel brülörlere veya bölgelere sahip birçok harika ocak bulacaksınız . Bu tür bir brülör, cızırdayan patates kızartmalarının lezzetle patlamasını sağlamak için yoğun bir ısı halkası sağlar. Genellikle sağlam dökme demirden yapılmış tava destekli ocaklara dikkat edin, bu büyük güveç kaplarını güvenli ve emniyetli tutarken, o kış güveç köpürüyor.

Havalandırmalı ocaklar

Bir havalandırma ızgarası olan bir indüksiyon veya seramik ocak olan dahili bir merkezi aspiratör. Bu tür bir ocak, bir mutfak adasına yerleştirmeyi düşünüyorsanız mükemmeldir, çünkü üstüne bir aspiratöre ihtiyacınız olmayacaktır.

Yerleşik aspiratör nedeniyle, tüm parçaların gitmesi için tezgahın altında alana ihtiyacınız olacağından, bir fırının üzerine bir havalandırma ocağı kuramayacağınızı bilmek kullanışlıdır.

Güç artırma

Bu, çeşitli indüksiyonlu ve seramik ocaklarda bulabileceğiniz gerçekten kullanışlı bir pişirme özelliğidir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik tamamen hızlı ve güçlü ısıtma ile ilgilidir. PowerBoost size anında ısı verir, böylece zaman kaybetmeden hemen pişirmeye başlayabilirsiniz.

Kolay temizlik

Hem seramik hem de indüksiyon ocakların parlak, pürüzsüz yüzeyleri sayesinde temizlenmesi inanılmaz derecede kolaydır. Cam yüzey her kullanımdan sonra hızla soğur ve dökülenleri silmeyi kolaylaştırır. Ve hepsinden önemlisi, şık ve şık görünüyorlar. Böylece hem lezzetli yemeklere sahip olacaksınız hem de ocağınız her zaman güzel görünecek.

Cam kapaklı gazlı ocaklar

Bir gazlı ocağın anında ısısını ve hassas kontrolünü ister, aynı zamanda bir seramik ocağın stilini ve rahatlığını mı istiyorsunuz? Bir cam tepesinde gazlı ocak size uygun olabilir. Modern, şık ve temizlenmesi kolay bir cam yüzeye sahipler. Ayrıca, gazın gücüyle sadece harika görünmekle kalmaz, yemeklerinizi de mükemmel şekilde pişirirler.

Güvenlik özellikleri

Tahmin edebileceğiniz gibi, ocaklar ısınır, ısınır, ısınır! Ama neyse ki pek çok ocak, sizi ve ailenizi güvende tutacak güvenlik özelliklerine sahiptir. Modern gazlı ocakların çoğu , alevler kesilirse gaz beslemesini anında kesecek bir alev arızası güvenlik cihazı ile birlikte gelir . Ve çoğu indüksiyonlu ve seramik ocaklar dokunmatik bir arayüz kullandığından, büyük olasılıkla pişirme ayarlarınızı kilitli tutan bir kilitleme özelliği bulacaksınız , böylece küçükleriniz yanlışlıkla onlarla uğraşamaz.

Pan algılama

Bu akıllı teknolojiyi indüksiyonlu ocaklarda bulacaksınız. Ocağın içinde, indüksiyon dostu bir tava ile temas ettiğinde ısınan özel elektromıknatıslar kullanır. Bu, hızlı, güçlü ve güvenli pişirme için tüm ısının ocak yüzeyi yerine tavanızın içindekilere yönlendirildiği anlamına gelir.

Flexİndüksiyon bölgesi

FlexInduction Bölge bazı indüksiyon ocaklarda bulacağınızı parlak pişirme özelliğidir. Bu geniş pişirme bölgesi, tam bir esneklikle pişirmenize olanak tanır. Etli etleri büyük bir ızgarada ızgara yapmak ister misiniz? Sorun yok. Küçük tabaklardan oluşan bir mezeyi aynı anda pişirmeye ne dersiniz? Tamamlandı. Flex Induction ile nasıl pişireceğinizi siz seçersiniz.

Boşluğu veya ocağı ölçebilir miyim?

Benzer bir ocak için bir benzerini değiştiriyorsanız, genellikle bir sorun yoktur. Ancak mutfağınızı veya tezgahınızı değiştiriyorsanız, baktığınız ürünün ölçülerini kontrol edin, bunları ürün sayfamızda bulacaksınız. Gereken kesimin her zaman gerçek ocaktan daha küçük olduğunu belirtmekte fayda var, ancak kesin ölçümler için üreticiyle iletişime geçmenizi öneririz.

Bir gaz ocağının elektrik kaynağına ihtiyacı var mı?

Evet, bir gazlı ocak alevleri tutuşturmak için hala bir elektrik kaynağına ihtiyaç duyacaktır.

Yakıt türlerini değiştirebilir miyim?

Geçiş yapmak istediğiniz yakıt türüne şebeke erişiminiz olduğu sürece, ocağınızın yakıt türünü değiştirebilirsiniz.

Hangisi daha hızlı pişirir – gaz mı yoksa indüksiyon mu?

Her iki ocak türü de güçleri, hassaslıkları ve çok hızlı pişirmeleri ile bilinir. Ancak indüksiyonlu ocaklardaki teknoloji, bu yarışta zirveye çıkmaları anlamına geliyor.

Elektrikli ocağım kablolu mu?

Tüm elektrikli ocakların çoğunun kablolu olması gerekecektir. Bununla birlikte, bazı indüksiyon ocakları aslında sadece fişe takılabilir.

İndüksiyon ocaklı hangi tavalara ihtiyacım var?

En iyi sonuçları elde etmek için indüksiyon ocağınızda paslanmaz çelik ve dökme demir gibi metallerden yapılmış indüksiyon dostu pişirme kapları kullanmanız gerekecektir. Üzerinde ‘indüksiyon’ yazan tavalara dikkat edin veya sarmal sembolüne dikkat edin.

Kalp pilim olsa bile indüksiyonlu ocak alabilir miyim?

Kalp piliniz varsa, indüksiyonlu ocaklardaki elektromıknatıslar tıbbi cihazlarla etkileşime girebileceğinden, indüksiyonlu ocak kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz. Tüm üreticiler ayrıca bir satın alma yapmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye edecektir.

Halojen ocak nedir?

Halojen ocak, bir tür elektrikli ocaktır. Isı oluşturmak için halojen ampuller kullanır.

Ocak Ölçüm Kılavuzu

Şu yeni havalı ocakta gözün mü var? Önce mutfağınıza sığıp sığmayacağını bilmeniz gerekir. Mükemmel uyumu elde ettiğinizden emin olmanıza yardımcı olacak bazı kullanışlı ipuçlarını bir araya getirdik.

Yeni ocak alanınızı planlama

Yeni ocağınız için ölçüm yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

 • Birincisi genişlik. Çoğu ocak standart 50 cm derinliğe ve 5 cm yüksekliğe sahipken, genişlik 60-90 cm arasında değişebilir. Bu nedenle, yerleştireceğiniz yere uygun genişlikte bir ocak seçmeniz gerekecek.
 • İkinci olarak, ocağınızın üstü ile davlumbazınızın altı arasında yeterli boşluk olduğundan emin olmanız gerekir. Bu sıcak bölge olarak bilinir ve elektrikli modeller için 65 cm ve gazlı ocaklar için 75 cm olmalıdır.
 • Beğendiğiniz ocağın davlumbazınızla aynı boyda veya davlumbazdan daha küçük olmasına dikkat edin. Kimse duman bulutu içinde yemek pişirmeyi sevmez.
 • Fırınınızın üzerine bir gazlı ocak yerleştirmek istiyorsanız, havanın dolaşabilmesi için aralarında 2,5 cm boşluk olması gerekir.
 • Ocağınızı çekmecelerinizin üzerinde istiyorsanız, yeterli boşluk sağlamak için üst çekmecenin yanlış olması gerekebileceğini unutmayın.

Gazlı ocaklar

Gazlı ocaklar tipik  olarak 50 cm derinliğe  (ünitenin önünden arkaya sıçramaya kadar) ve  5 cm yüksekliğe  ocağınızın tezgaha oturan kısmı  ve 60-90 cm arasında değişen genişlik boyutlarına  sahiptir. Örneğin 4 gözlü bir ocağı yeni bir 4 gözlü ocakla değiştiriyorsanız, tek yapmanız gereken mevcut cihazınızın genişliğini uçtan uca ölçmektir. Bu ölçüler, gözünüze taktığınız ocaktan birkaç milimetre daha kısa veya daha uzunsa merak etmeyin, yine de oturacaktır.

İndüksiyon ocakları

İndüksiyonlu ocaklar tipik  olarak 50 cm derinliğe  (ünitenin önünden arka  kısma kadar ) ve  5 cm yüksekliğe ocağınızın tezgaha oturan kısmı ve 60-90 cm arasında değişen genişlik boyutlarına sahiptir.  Beğeni ile takas yapıyorsanız, tek yapmanız gereken mevcut cihazınızın genişliğini uçtan uca ölçmektir. Ancak, gazdan indüksiyona geçiyorsanız, yeni ocağınız o kadar yüksek olmayacak, bu yüzden yüksekliği hesaba katmanız gerekecek. Bu ölçüler, gözünüze taktığınız ocaktan birkaç milimetre daha kısa veya daha uzunsa merak etmeyin, yine de oturacaktır.

Seramik ocaklar

Seramik ocaklar tipik olarak 50 cm derinliğe (ünitenin önünden arkaya sıçramaya kadar) ve 5 cm yüksekliğe ocağınızın tezgah içine oturan kısmı ve 60-90 cm arasında değişen genişlik boyutlarına sahiptir . Örneğin 4 bölgeli bir seramik ocağı yeni bir 4 bölgeli seramik ocakla değiştiriyorsanız, tek yapmanız gereken mevcut cihazınızın genişliğini uçtan uca ölçmektir. Bu ölçüler, gözünüze taktığınız ocaktan birkaç milimetre daha kısa veya daha uzunsa merak etmeyin, yine de oturacaktır.

Çekmecelerin üzerine ocak koyabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Ocağın derinliğine göre tekli fırınların üzerine de koyabilirsiniz. Bir çekmece setinin üzerine bir ocak yerleştiriyorsanız, altta yeterli boşluk sağlamak için üst çekmecenin yanlış olması gerekebilir.

Bir ocağın etrafında ne kadar boşluk olması gerekir?

Ocağın yakıt türüne bağlı olarak davlumbazınız için bir yükseklik boşluğuna ihtiyacınız olacaktır.

 • Elektrikli ocaklar 65 cm’lik bir yükseklik boşluğuna ihtiyaç duyar
 • Gazlı ocakların 75 cm’lik bir yükseklik boşluğuna ihtiyacı vardır

Ardından ocağın çevresinde yanlarda en az 4 cm, ön ve arkada 5 cm’ye ihtiyacınız olacak.

Cihaz veya boşluk için yerinde gösterilen boyutlar mı?

Yerinde gösterdiğimiz boyutlar cihaza aittir, hangi ocağı seçtiğinize bağlı olarak değişebilmesine rağmen gerekli olan kesim her zaman ocağın boyutundan daha küçüktür.

İndüksiyon ocaklarının kablo bağlantısına ihtiyacı var mı?

Çoğu indüksiyon ocağının kablo bağlantısına ihtiyacı olacaktır. Bununla birlikte, bazı indüksiyon ocakları aslında sadece fişe takılabilir.

Mevcut kurulumumdaki donanım veya amper derecesini nasıl kontrol edebilirim?

Üreticinizle görüşmeniz gerekecek veya sizin için incelemesi için bir elektrikçi çağırabilirsiniz.

Kablo tedarik ediyor musunuz?

Yalnızca Kurulum hizmetimizi seçerseniz, yalnızca eğitimli bir elektrikçi bir elektrikli ocağı monte edebilir.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara