• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Mikrodalga Satın Alma Rehberi

Mikrodalga Satın Alma Rehberi Piyasada o kadar çok harika mikrodalga var ki, hangisinin sizin için en iyisi olduğunu bulmak zor olabilir. Hangisi istediğiniz gibi görünecek ve çalışacak?  İşte burada yardım edebiliriz. Mikrodalga Satın Alma Rehberi Kullanışlı satın alma kılavuzumuz, tam olarak hangisine ihtiyacınız olduğunu bildiğinizden emin olmak için tüm farklı mikrodalga türleri, boyutları ve özellikleri konusunda size yol gösterecektir.

Mikrodalga Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

  • Mikrodalga fırın alırken neye dikkat edilmeli?
  • Hangi marka mikrodalga fırın almalı?
  • Mikrodalga fırın kaç watt olmalı?
  • Mikrodalga fırına ne konmaz?

Mikrodalga Türünü seçin

Mikrodalga Türünü seçin

Standart veya solo mikrodalgalar

Sadece çalışan bir mikrodalga istiyorsanız, solo mikrodalga sizin için mükemmel olacaktır. Bunlar, her evde bulmayı umduğunuz standart mikrodalgalardır. Patlamış mısır, pirinç ve erişte yapmanın yanı sıra yiyecekleri ve sıcak içecekleri yeniden ısıtmak için idealdirler.

Izgaralı mikrodalgalar

Mikrodalga fırınınızla daha fazlasını yapabilmeyi ister miydiniz? O zaman ızgaralı birini beğenebilirsin. Standart bir mikrodalga fırının yapabileceği her şeyi, yiyecekleri ızgara yapma yeteneği ile birlikte yapabilirler. Sadece bu değil, kebap ve tandır tavuğu gibi etleri ayırmada da harikalar.

Kombinasyon (veya konveksiyon) mikrodalgalar

Mikrodalganızın mümkün olduğunca fazlasını yapmasını istediğinizde, sadece bir kombinasyon modeli ile gidebilirsiniz. Diğer modellerin yapabildiklerini kolayca yapabilirler, ancak havayı ve ısıyı dağıtma biçimleri nedeniyle kek, kek ve ekmek pişirmede de harikalar. Etkileyici, değil mi?

Uygun olanı seçin

Bağımsız

Açık ve esnek bir mutfağınız varsa, sokağınızda bağımsız bir mikrodalga fırın olacaktır. Ev taşıyorsanız veya mutfağınızı değiştiriyorsanız taşıması kolaydır.

Yerleşik

Ankastre mikrodalgalar, şık bir görünüm yaratmak için entegre bir görünümle çalıştıkları için hazır mutfakları olan kişiler için mükemmeldir. Yerleşik standart, ızgara ve kombinasyon mikrodalgaları alabilirsiniz, böylece hala aralarından seçim yapabileceğiniz tam bir ürün yelpazesine sahipsiniz. Mikrodalga türünüze mükemmel uyumu elde ettiğinizden emin olmak için ölçüm kılavuzumuza başvurduğunuzdan emin olun .

Biliyor musun?

Mutfakta yeriniz kısıtlıysa , kompakt bir mikrodalga size çok fazla yer kaplamadan harika sonuçlar verecektir.

Kapasite boyutunuzu seçin

Artık uyum ve tip hakkında bir fikriniz olduğuna göre, kullandığınız mikrodalganın evinize en uygun olduğundan emin olma kapasitesini anlamanız önemlidir.

Farklı büyüklükteki ailelere uygun çeşitli kapasite aralıkları vardır. Aileniz ne kadar büyükse ve ne kadar çok yapmak isterseniz, o kadar fazla kapasiteye ihtiyacınız olacak.

15 ila 20 litre

Bu standart mikrodalga kapasitesidir, bu nedenle doğal olarak bu aralıkta çok sayıda solo mikrodalga bulacaksınız. Evinizde iki ila dört kişi varsa, mikrodalgayı yalnızca temel bilgiler için gerçekten kullanırsanız bu aralık iyi olacaktır. Alanınız kısıtlıysa, bu kapasite aralığında çok sayıda kompakt mikrodalga fırın da bulacaksınız.

21 ila 30 litre

Standart mikrodalga kapasitesinden bir adım ötede, bu aralıkta ızgara ve kombinasyon mikrodalgaları bulabileceksiniz. Eklenen kapasite, onları daha karmaşık kullanımlar ve daha büyük gıdalar için ideal hale getirir. Bu aralıktaki ve altındaki mikrodalga fırınların çoğu döner tabla olacak ve iki ila dört kişilik bir evi kolayca kaplayacak.

25 ila 30 litre

Bu aralıkta, tek bir çatı altında dört ila altı kişiyi kapsayacak kadar yeterli kapasiteye sahip olacaksınız. Çoğunlukla bu kapasitede solo mikrodalga fırınlar bulacaksınız, ancak artık büyük porsiyonları veya birkaç içeceği aynı anda yeniden ısıtmak için bolca alanınız olacak. Ayrıca bu aralıkta ve üzerinde daha fazla düz yataklı mikrodalga fırın olacaktır, çünkü bunlar size çalışmak için daha fazla alan sağlar, dolayısıyla kapasiteyi artırır.

32 litre ve üzeri

Bu mikrodalgalar etrafındaki en büyük kapasiteye sahiptir. Karmaşık yemek yapmayı seven büyük bir ailen mi var? Sorun yok. Bu kapasitede bir dizi ızgara ve kombine mikrodalga fırın bulacaksınız ve hepsi dört ila altı kişilik bir evin taleplerini kolayca karşılayacaktır. Bu nedenle, mikrodalgada aile boyu porsiyonların ayrılması kolaydır.

Sahip olduğunuz alana sığdığından emin olmak için lütfen seçtiğiniz mikrodalganın boyutlarını kontrol etmeyi unutmayın . Bu, özellikle yerleşik ve büyük kapasiteli mikrodalgalar için önemlidir.

Dikkat edilmesi gereken diğer özellikler

Güç

Mikrodalgaların gücü Watt cinsinden ölçülür. Genellikle mikrodalgalar 800W ile 1100W arasında değişir, ancak bazen 750W’lık bir model bulacaksınız. Genel olarak, watt değeri ne kadar yüksek olursa, yemeğiniz o kadar hızlı pişer. Bu kadar basit.

Stil

Mutfağınızın görünümüne ve tarzına uyan bir mikrodalga fırın bulmak önemlidir. İster ultra modern bir görünüm ister biraz retro bir tarz isteyin, her mutfak için bir mikrodalga fırın vardır. Bunları, paslanmaz çelik ve pirinç gibi göze çarpan yüzeylerin yanı sıra çeşitli renklerde bulacaksınız.

Kolay temizlenen yüzey

Mikrodalgada ortalığı karıştırmanın ne kadar kolay olduğunu hepimiz biliyoruz; bu yüzden kolay temizlenen astarlar önemlidir. Mikrodalgaların temizlenmesi genellikle fırınlardan çok daha kolaydır ve birçoğunun katalitik veya pirolitik astarlı iç duvarları vardır. Bu astarlar kendi kendini temizler ve mikrodalganın taze görünmesini sağlamak için yiyeceklerdeki kiri ve yağı emer.

Sensör pişirme

Her zaman mikrodalgada aşırıya kaçarsanız, sensörlü pişirme tam size göre. Mikrodalganın nemi ile birlikte yiyeceklerdeki nemi otomatik olarak algılar. Ardından, yemeğinizin kurumayacağından emin olmak için güç seviyelerini ve pişirme süresini ayarlar. Hiç de fena değil.

Buz çözme

Modern mikrodalgalardaki en kullanışlı özelliklerden biri buz çözmedir. Yemeğin çözülmesini bekleyemediğinizde, bu ayar daha sonra değil, daha kısa sürede pişirmeye başlayabilmenizi sağlar. Bazı mikrodalgalar, her şeyin buzunun mükemmel bir şekilde çözüldüğünden emin olmak için ağırlık ve yiyecek türü koymanıza bile izin verir.

Önceden ayarlanmış programlar

Zamanlama konusunda %100 değilseniz, önceden ayarlanmış programlar varsayımlardan kurtulmak için kullanışlıdır. Programlar genellikle yeniden ısıtma ve buz çözme ile birlikte popüler yiyecekler için zamanlamalardan oluşur. Onlar sadece hayatı kolaylaştırmak için oradalar.

Mikrodalga fırın yiyecekleri nasıl pişirir?

Bir mikrodalga fırın, gıda tarafından emilmeden önce metal iç kısımdan yansıyan mikrodalgalar üretecektir. Mikrodalgalar yiyeceklerdeki su moleküllerini titreştirerek ısıyı üreterek yemeği pişirir.

Mikrodalgada ne aramalıyım?

Mikrodalgada dikkat edilmesi gereken birkaç şey vardır. Eviniz için yeterli kapasiteye sahip olduğundan ve sizin için doğru türde mikrodalga olduğundan emin olun – ister standart, ister ızgara ister kombinasyon olsun. Ayrıca, baktığınız modelin boyutu için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olarak bağımsız veya entegre bir mikrodalga isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir.

Konveksiyonlu mikrodalga fırın nedir?

Konveksiyonlu mikrodalga, hava hareketini zorlamak ve mikrodalganın tüm iç kısmını ısıtmak için bir fan kullanır. Bu nedenle, aksi takdirde çok çabuk pişecek şeyleri pişirmek ve kızartmak için kullanabilirsiniz. Onlar alabileceğiniz en çok yönlü mikrodalgalardır. Standart ve ızgaralı mikrodalgaların yaptığı her şeyi ve daha fazlasını yaparlar.

Kombine mikrodalgada hangi yiyecekleri pişirebilirim?

Mikrodalgaların çoğu yiyecekleri yeniden ısıtmak ve buzunu çözmek için iyi olsa da, bir mikrodalga kombinasyonu ızgara ve fırınlama için de harikadır. Bu nedenle, aradığınız ister pilav, kebap, tandır tavuğu, kek, ekmek veya pizza olsun, mikrodalga kombinasyonu hepsini mükemmel bir şekilde pişirecek ve pişirecektir.

Yerleşik mikrodalga ne anlama geliyor?

Yerleşik bir mikrodalga fırın varsa, bu, fırınınızın gövdesine veya bir duvar dolabına entegre edildiği ve bunun için tasarlandığı anlamına gelir. Diğer tip mikrodalgalar bağımsızdır. Bağımsız mikrodalgalar tezgahlara yerleştirilir ve bir yerden bir yere kolayca taşınabilir.

İnverter mikrodalga fırın nedir?

İnverter mikrodalga fırın, transformatörden güç alan normal bir mikrodalga fırının aksine, gücünü bir inverter devresinden alan bir mikrodalga türüdür. Tüm bunlar, inverter mikrodalgaların, güç seviyeniz düştüğünde bile size optimize edilmiş ısı ve sürekli pişirme sağlayabildiği anlamına gelir.

Tekli mikrodalga nedir?

Solo mikrodalgalar bağımsız, standart modellerdir. Yiyecekleri yeniden ısıtmak ve mısır patlatmak gibi tüm temel işlemleri yapmak için harikalar. Sadece takın ve gidin.

Düz yataklı mikrodalga nedir?

Düz yataklı mikrodalgaların döner tablaları yoktur, bu nedenle içeride daha büyük tabaklar için daha fazla yer vardır.

En küçük mikrodalga nedir?

Farklı kapasitelerde çok sayıda farklı mikrodalga fırın satıyoruz. Sattığımız en küçüğü bir seferde 15 ila 20 litre yiyecek tutabilir.

Izgara mikrodalga nedir?

Izgara mikrodalgalar, standart bir modelden biraz daha fazlasını isteyen herkes için harikadır. Tüm temel ısıtma programlarıyla birlikte gelirler ve ayrıca yemeklere gevrek bitişler eklemek için bir ızgara işlevi vardır.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara