Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Gıda Hazırlama Satın Alma Rehberi

Gıda Hazırlama Satın Alma Rehberi

Gıda Hazırlama Satın Alma Rehberi İyi düşünülmüş yemek hazırlama, özellikle çok sayıda insan için yemek pişirirken veya 3 çeşit yemek planlarken, yemek yapmayı çok daha yumuşak hale getirebilir. Gıda Hazırlama Satın Alma Rehberi Ancak bu, doğrama, karıştırma ve harmanlama için saatler harcamanız gerektiği anlamına gelmez. Bu kılavuz, her türlü yiyecek hazırlama işlemini daha hızlı ve daha kolay hale getirmeye yardımcı olacak araçları seçmenize yardımcı olacaktır.

Gıda Hazırlama Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ne tür bir yemek hazırlığı yapmak istiyorsunuz?

  • Pişirme (Yemek karıştırıcıları)
  • Doğrama, dilimleme, kıyma (Yiyecek işlemcileri/kıyıcıları ve öğütücüler)
  • Çorbalar ve sıvılar (Karıştırıcılar ve çorba yapıcılar)
  • İçecekler (sıkacakları ve smoothie makineleri)

Tatlı ve tuzlu lezzetler hazırlamak için ihtiyacınız olan her şey

mikserlerinin temel özellikleri

Stand mikseri

Gıda Hazırlama Satın Alma Rehberi Stantlı mikserler, manuel karıştırma, çırpma ve yoğurma işlemlerinin tüm kol ağrısını giderir ve mükemmel kıvamı elde etmeyi bir düğme hareketi kadar kolay hale getirir. ‘Yemek karıştırıcılarına’ da dikkat edin, aynı şeyi yaparlar, ancak sadece farklı bir adları vardır.

El mikseri

Stand mikserin daha küçük bir versiyonu olan bu modeller, yumurta çırpma, krema karıştırma veya hamur oluşturma gibi daha küçük pişirme işleri için harikadır. Ve bunlar kasesiz geldiği için, büyük veya küçük herhangi bir karıştırma kaseniz ile kullanabilirsiniz.

Stand mikserlerinin temel özellikleri

Boy

Büyük pişirmeyi seviyorsanız (aynı anda iki kekten bahsediyoruz) en az 500 ml kapasiteli bir kaseye ihtiyacınız olacak. Stantlı mikserler oldukça büyük kit parçaları olabilir, bu nedenle mutfak tezgahınızda veya dolaplarınızda da yeterli alan olduğundan emin olun.

Hız

Çeşitli farklı pişirme işlemleri yapıyorsanız, farklı görevler için farklı hız ayarları isteyeceksiniz. Yavaş hızlar genellikle kuru malzemeleri karıştırmak için daha iyidir… çok hızlı giderseniz yüzünüzde bir un bulutu oluşabilir. Tereyağı krema yapmak ve krema yapmak için biraz hız kullanışlı olabilir.

Stil

Mutfağınızda nasıl göründüğü çok önemlidir. Klasik bir kırmızı ile bir renk patlaması ekleyebilir veya soğuk bir gri tercih edebilirsiniz , seçim sizin. İster fırçalanmış ister cilalı olsun, tercih ettiğiniz metal kaplamayı bile seçebilirsiniz.

Ekler

Çoğu stand mikseri, karıştırma için bir çırpıcı, yoğurmak için bir hamur kancası ve çırpma için bir çırpma teli ile birlikte gelir. Sıçrama koruması gibi isteyebileceğiniz ek ekstralara dikkat edin. Bu, kullanım sırasında karıştırma kabını kaplayacak ve malzemelerin kenarlardan dışarı fırlamasını önleyecektir.

El mikserlerinin temel özellikleri

Hız

El mikserinizin sahip olduğu daha fazla hız ayarı, yaratımlarınız üzerinde daha fazla kontrol ve esnekliğe sahip olursunuz. Doğru kıvamı bulmak söz konusu olduğunda mikserinizin hızı her şeyi değiştirebilir.

Ağırlık

Bu, düşmeden ayağa kalkacak kadar ağır bir mikser ile kolunuz düşecekmiş gibi hissetmeden 5 dakika boyunca buzlanmayı yumuşatacak kadar hafif bir mikser arasındaki dengeyi sağlamakla ilgilidir. 700-900g herhangi bir şey iyi olmalıdır.

Nabız

Bazı karıştırıcılar, ihtiyacınız olduğunda küçük bir güç patlaması kullanan bir darbe işleviyle gelir, böylece pudingi asla aşırıya kaçmazsınız! Mükemmeliyetçiler bu küçük ek ekstraya dikkat etmelidir.

Depolama

Bir depolama standı, bir el mikserine gerçekten faydalı bir ektir. Karıştırırken tüm aksesuarları ve ekleri yakınınızda tutar. Bu nedenle, bu karışımı bir parçaya veya dilime dönüştürmeniz gerekiyorsa, doğru ataşmanları bulmak için hiçbir zaman ortalıkta dolaşmanıza gerek kalmayacak.

Günlük yemek hazırlığı için olmazsa olmazlar

mutfak robotunun temel özellikleri

Doğrama, dilimleme ve kıyma için en iyisi

Mutfak robotu

Bir mutfak robotu, yemek pişirme dünyasındaki tüm işlemlerin krikosudur. Standart işlemciler, sebzeleri çocukların yiyebileceği şekillerde kesmek için harika olan dilimleme ve zar, hamur kancaları ve jülyen bıçaklarıyla birlikte gelir. Bazı modeller daha da fazla ek içerir; aşağıda bununla ilgili daha fazlası var.

Kıyıcı

Bir doğrayıcı ile tüm malzemeleriniz bir anda halledilir, böylece soğanı elle hazırlarken döktüğünüz gözyaşlarına veda edebilirsiniz. Standart bir mutfak robotundan daha küçük olan bunlar, daha az miktarlarda ve az depolama alanına sahip alanlarda çalışmak için daha iyidir.

Öğütücü

Ev yapımı hamburger devrimine katılmak ya da kendi salsanızı, hatta bebek mamasını yapmayı seviyorsanız, bir öğütücü mükemmeldir. Etler, balıklar ve sebzeler için idealdirler. Kendi baharat karışımlarınızı bile hazırlayabilirsiniz.

Bir mutfak robotunun temel özellikleri

Boy

Yeni mutfak asistanınız için tezgahta ne kadar yeriniz olduğunu düşünmek önemlidir. Bazı modeller kompakt olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak bu daha küçük modellerin hala istediğiniz güce sahip olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca, Kenwood MultiPro Excel gibi bazı modellerin tüm ekleri takip etmek için harika bir entegre depolama ile geldiğini göreceksiniz.

Hız

Mutfak robotları, farklı malzemeler için mükemmel olan farklı hız seviyelerine sahiptir. Daha düşük hızlar meyve ve sebzeleri doğramak ve dilimlemek için idealdir, bu yüksek ayarlar ise sert kuruyemişleri kesinlikle kırar!

Aksesuarlar

Doğrama, dilimleme ve karıştırma ile ilgili temel bilgilere ek olarak, bazı modellerde fındıkları, otları ve baharatları kolayca öğütmek gibi farklı şeyler için birçok ek ataşman bulunur. Her mutfak robotunun hangi alet ve aksesuarlarla birlikte geldiğini kolayca öğrenebilirsiniz – bir ürüne bakarken ‘Kutuda Neler Var’ bölümüne bakmanız yeterlidir.

Stil

Çok çeşitli farklı stil ve renklere sahibiz, böylece klasik retrodan şık ve moderne, göze kolay gelen birini seçebilirsiniz. Ayrıca, göz kamaştırıcı kırmızılardan pastel pembelere kadar harika bir renk paleti var.

Bıçaklar

Çoğu cihazda kaliteli paslanmaz çelik bıçaklar bulunur. Paslanmaz çelik çoğu görev için iyi performans gösterir ve temizlenmesi kolaydır. Plastik olanlar hamur yoğurmak gibi bazı işler için daha iyidir.

Temizlik

Bir mutfak robotunda fındık ezmeleri, soslar ve her türlü farklı yemeği yaptıktan sonra, her bir parçayı temizlemek göz korkutucu bir iş gibi görünebilir. Neyse ki, birçok mutfak robotu bulaşık makinesinde yıkanabilir, bu nedenle her bir parçayı gıcırtılı temizlemek çok kolay olacak.

Doğrayıcıların ve öğütücülerin temel özellikleri

Hız

Bir dizi hız ayarı, cihazınızın malzemelerinizi parçalamak için ne kadar hızlı veya yavaş çalışacağını kontrol etmenizi sağlar. Aralarından seçim yapmak zorunda olduğunuz daha fazla hız, doğradığınız veya öğüttüğünüz şeyin boyutu, tutarlılığı ve şekli konusunda daha fazla esnekliğe sahip olursunuz. Sebzenizi tıknaz seviyorsanız, yavaş gidin ve ince bir fındık ezmek için sadece hızınızı artırın.

Boy

Doğrayıcılar ve öğütücüler, gıda mikserleri veya işlemcilere kıyasla oldukça mütevazı kapasitelere sahiptir ve bu, onları yalnızca az miktarda malzemeyi karıştırmak için kullanmayı planlıyorsanız idealdir – örneğin bir avuç sebze veya bazı otlar veya fındık.

Aksesuarlar

Doğrayıcılar genellikle S şeklinde bir bıçakla gelirken, öğütücüler gereken daha ince kıvamı elde etmek için daha fazla pervaneye sahip olacaktır. Bir mutfak robotundan daha az eklenti ve aksesuarla, mutfak tezgahınızda veya dolabın içinde yer bulmak çok daha kolay.

Temizlik

Çoğu doğrayıcı ve öğütücünün sökülmesi gerçekten kolaydır ve çoğu bit, kolay temizlik için doğrudan bulaşık makinesine girebilir. Bu, mikserle uğraşma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı ve sadece tüm doğru lezzetleri bir araya getirmeye odaklanabileceğiniz anlamına gelir.

Bu doyurucu kış ısıtıcıları için ihtiyacınız olan her şey

Çorbalar ve sıvılar için en iyisi

Çorbalar ve sıvılar için en iyisi

Blender

Standlı karıştırıcıların alt kısmında bir bıçak bulunur, bu da onları mükemmel hepsi bir arada blender ve harika bir buz kırıcı haline getirir. El blenderlerinin ‘asanın’ altında küçük bir bıçağı vardır, böylece doğrudan bir tavaya veya kaseye karıştırabilirsiniz. Küçük miktarları hızlı bir şekilde karıştırmak için de iyidir.

Çorbacı

Tıpkı bir blender gibi, ancak ek bir ısıtma özelliği ile bir çorba makinesi, tüm malzemelerinizi bir araya getirecek ve aynı anda ısıtacaktır. Sıcak bir domates çorbası ya da klasik bir pırasa ve patatesi yaklaşık 20-30 dakikada pişirebilirsiniz, tek yapmanız gereken malzemeleri eklemek. Kolay.

Bir blenderin temel özellikleri

Güç

Karıştırma söz konusu olduğunda, güç her şeydir. Watt ne kadar yüksek olursa, blenderiniz malzemeleri hızlı ve verimli bir şekilde parçalamak için o kadar çok çalışır. Tohumlar ve kuruyemişler gibi daha sert yiyecekleri parçalamak istiyorsanız, 1000 veya daha fazla watt değerine sahip bir modelle daha iyi olursunuz.

Hız

Daha fazla hız ayarı, karışımınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. Bazı daha yumuşak meyveler sadece hafif bir darbeye ihtiyaç duyarken, diğer daha sert malzemelerin çok hızlı bir şekilde parçalanması gerekir. Çoğu karıştırıcının en az 2 hız ayarı vardır ve bu, 15’e kadar çıkabilir.

Temizlik

El blenderlerinin çoğu, motordan ve güç kablosundan ayrılan çubuklarla temizlenmesi çok kolaydır, böylece doğrudan bulaşık makinesine atabilir veya elde güvenle yıkayabilirsiniz. Benzer şekilde, çoğu karıştırıcı da kolay temizlik için ayrılabilir.

Aksesarlar

Çoğu karıştırıcıda, ürünle birlikte verilen bir dizi aksesuar elde edersiniz. En yaygın eklemelerden bazıları çırpıcı ve ezicidir – bu sizin ana yemeğiniz ve tatlınız halledilir! Sebze ve et hazırlamayı hızlı ve basit hale getiren doğrayıcılar, dilimleme diskleri ve öğütücülerle birlikte gelenler bile var.

Bir çorba makinesinin temel özellikleri

Boy

Çorba makineleri, kompakt 1 litrelik seçeneklerden bu boyutun iki katından fazlasına kadar birçok farklı boyutta gelir. 6 ila 8 porsiyonluk büyük partiler halinde çorba yapmayı seviyorsanız, yaklaşık 2 litrelik bir çorba makinesi arayın. Veya birkaç porsiyon size çok yakışacaksa, 1 litrelik bir seçenek mükemmel olacaktır ve dolaba sığması da daha kolay olacaktır.

Karıştırma seçenekleri

Mükemmel çorba söz konusu olduğunda herkesin bir tercihi vardır, ancak ister tıknaz ve rustik ister ipeksi pürüzsüz olsun, çoğu çorba üreticisi, aralarından seçim yapabileceğiniz her iki ayar ile birlikte gelir. Daha fazla lezzet için malzemelerinizi pişirmek için sote etme ve meyveli içecekler yapmak için ısı olmadan karıştırılacak meyve suyu sıkma gibi ek özelliklere dikkat edin.

Pişirme süresi

Öğle yemeği saatinizde sıfırdan bir çorba pişirmeniz gerekiyorsa, bazı modellerde çorba sadece 10 dakikada hazır olabilir! Bununla birlikte, çoğu önce malzemeleri pişirecek ve bu da daha iyi bir lezzetle sonuçlanabilecektir ve bu yine de sadece 20 veya 30 dakika sürecektir.

Temizlik

Hızlı çorba yapmak her şey yolunda ve güzeldir, ancak daha sonra temizlemek için iki kat daha fazla zaman harcarsa olmaz. Birçok çorba üreticisi, kolaylıkla bulaşık makinesine atabileceğiniz parçalarla birlikte gelir. Elde yıkıyorsanız, yapışmaz bir kaplama veya kenarlara yapışmış inatçı parçaları gevşetmek için bir ön temizleme ayarı tüm farkı yaratabilir.

İçecekler için en iyisi

Meyve sıkacağı

İster klasik bir elma suyu, ister egzotik bir mango ve ananas yapmak isteyin, bir meyve sıkacağı posayı ve kabuğu çıkararak size taze, lezzetli meyve suyu bırakacaktır. Malzemeleri hızlı bir şekilde sıkabilen, ancak bunu yapmak için çok fazla ısı kullanan ve meyve sularınızı sıcak hale getirebilen hızlı meyve sıkacakları vardır. Yavaş meyve sıkacakları, biraz daha uzun süren farklı bir teknik kullanır.

Smootie makinesi

Bir smoothie makinesi meyve ve sebzeyi lezzetli bir içeceğe karıştırır. Harmanlanmış içeceği tek bir porsiyon halinde dağıtmaları dışında, biraz sürahi karıştırıcılar gibi çalışırlar. Tariflerinizin bir parçası olarak buzu kırmak istiyorsanız, yüksek güçlü smoothie yapıcılara ve karıştırıcılara bakmak isteyebilirsiniz.

Bir meyve sıkacağının temel özellikleri

Hızlı meyve sıkacakları (santrifüj)

Hızlı meyve sıkacakları – veya santrifüjlü meyve sıkacakları – meyve ve sebzelerinizi sorunsuz bir şekilde dilimlemek ve küp küp doğramak için güçlü bıçaklar kullanın. Malzemeler hızlı bir şekilde parçalanır ve herhangi bir posadan ayrılır, size kısa sürede lezzetli bir içecek sunar. Yani işe gitmeden önce aceleniz olsa bile, her zaman günde 5 günlük izininize harika bir başlangıç ​​yapmak için zamanınız olacak.

Yavaş meyve sıkacakları (çiğneme/soğuk pres)

Bazen soğuk pres veya çiğneme sıkacakları olarak adlandırılan bunlar, iyi şeylerin zaman aldığının kanıtıdır. Son iyiliğin her bir parçasını çıkarmak için meyve ve sebzenizin suyunu sıkar ve bastırırlar. Küçük meyveler veya böğürtlenler için mükemmeldir; ayrıca ıspanak, lahana ve buğday çimi gibi daha sert malzemelerle de oldukça kullanışlıdırlar.

Boy

Meyve sıkacaklarımız, yaklaşık 1 litreden başlayan çeşitli boyutlarda gelir. 5 litreye kadar boyuta sahip daha büyük modeller, lezzetli meyve suları oluşturmak için malzemeler için daha fazla alana sahiptir. Daha büyük meyve ve sebzelerin suyunu kolayca çıkarabileceğinden, geniş besleme kanallarına da dikkat edin. Ayrıca, doğrama süresinden tasarruf sağlar.

Temizlik

Meyve suları yapmak dağınık olabilir, çok fazla atık ve genellikle çok fazla parça vardır. Bu nedenle, posayı boşaltmayı kolaylaştıran ve ideal olarak bulaşık makinesine giren parçaları sağlayan bir meyve sıkacağı istiyorsunuz. Elde yıkıyorsanız, daha az parçalı meyve sıkacaklarına dikkat edin.

Smoothie yapıcının temel özellikleri

Boy

Smoothie makineleri yelpazemiz çeşitli boyutlarda gelir, bu nedenle her öğün için mükemmel bir şey vardır. Modelinizde birkaç farklı sürahi varsa, 0,3 litrelik bir sürahi güne başlamak için harika bir yol iken, 0,7 litrelik bir porsiyon öğle yemeği için mükemmel bir smoothie sağlar.

Güç

Güç ne kadar yüksek olursa, smoothie makineniz bu meyve ve sebzeleri ezmek, karıştırmak ve karıştırmak için o kadar çok çalışacaktır. Smoothie üreticileri çok çeşitlidir; 250 watt’tan 1000’e kadar olan modellerde güçte. Daha yüksek güçlü modellerde buz kırma özelliklerine dikkat edin.

Stil

İster yeni bir sağlık rutini başlatıyor olun ister eski bir smoothie makinesini değiştiriyor olun, zevkinizi yansıtan birine ihtiyacınız var. Klasik siyah veya beyaz, sağlıklı yaşam tarzınıza uygun hoş bir yeşil veya modern bir mutfağa güzel bir şekilde oturacak şık metalik kaplamalı ürünlerimiz var.

Çok yönlülük

Birçok smoothie üreticisi, karışımlarınızı hemen içmek için bardakların yanı sıra, tek seferde egzersiz öncesi ve sonrası smoothie yapmak için harika olan saklama kapları veya ek şişelerle birlikte gelir. Bazıları, her seferinde mükemmel tutarlılığı elde edebilmeniz için buz kırma modları veya önceden ayarlanmış karıştırma desenleri gibi ek özelliklerle birlikte gelir.

Hepsi bir arada cihazlar

Yemek hazırlığı, sarımsak rendelemekten ve sebzeyi kesmekten yemeğinize eşlik edecek bir meyve suyu yapmaya kadar her şey anlamına gelebileceğinden, daha fazlasını yapmak için tasarlanmış bazı cihazlar var. Sage Bluicer karışımları ve meyve suları. Hangi işlevi kullanmak istediğinize bağlı olarak ekleri değiştirmeniz yeterlidir.

Bir mutfak robotu ve bir blender arasındaki fark nedir?

Hangisi daha iyi, mutfak robotu mu yoksa mutfak robotu mu?

Bu, en çok ne tür yemek hazırlığı yaptığınıza bağlıdır. Mutfak robotları meyve, sebze, et ve balık için daha iyiyken, mutfak robotları veya standlı mikserler pişirme hazırlıkları için harikadır.

En güçlü blender hangisi?

1200 watt güç çıkışı ile 2 aksesuarlı Ninja Blender en güçlü ürünlerimizden biridir. Bu, sonuçları mümkün olan en kısa sürede almak için daha çok çalışacağı anlamına gelir.

Yemek hazırlamak için en iyi çok yönlü hangisi?

Mutfak robotları çok sayıda eklenti içerdiklerinden et, balık, meyve ve sebze gibi malzemeleri kullanan işler için mükemmeldir.

Blender sürahileri bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

Çoğu plastik veya cam blender sürahisi, kolaylık sağlamak için bulaşık makinesinde yıkanabilir. Belirli ürün bilgileri için her bir listeyi kontrol edin.

Çift dişli meyve sıkacağı nedir?

Çift dişli meyve sıkacağı, soğuk pres/çiğneme veya yavaş meyve sıkacağı için başka bir isimdir. Son iyiliğin her bir parçasını çıkarmak için meyve ve sebzenizin suyunu sıkar ve bastırırlar.

Mutfak robotu parçalarını bulaşık makinesine koyabilir miyim?

Çoğu mutfak robotu eki, kolaylık sağlamak için bulaşık makinesinde yıkanabilir. Belirli ürün bilgileri için her bir listeyi kontrol edin.

En iyi mutfak robotu nedir?

Bosch Compact 2.3 Litre Mutfak Robotu bizim Best Buy olduğunu. Büyük bir kapasiteye ve çok sayıda ataşmana sahiptir. Ayrıca çok sayıda hız ayarı ve darbe işlevi vardır, böylece her zaman tam kontrol sizde olur.

Et kıyma makinesi nasıl çalışır?

Elektrikli kıyma makinesindeki döner bıçak eti doğrar ve kısmen karıştırır – hamburger, köfte ve sosis yapmak için harikadır.

Smoothie makinesi ile blender aynı şey midir?

Smoothie üreticileri genellikle saklama kapları ve içme şişeleri ile birlikte gelir. Karıştırıcılar, ıslak ve kuru malzemeleri birleştirmek için genel kullanım karıştırma için daha fazla olma eğilimindedir. Karıştırıcılar ayrıca daha güçlü olma eğilimindedir, bu nedenle buzu ezmek istiyorsanız smoothie yapmak için bir karıştırıcı öneririz.

Bir mutfak robotu satın almaya değer mi?

Çok fazla yemek yapıyorsanız veya çok sayıda insan için sık sık yemek yapıyorsanız, mutfak robotu size mutfakta çok zaman kazandırabilir. Aynı şekilde, yemek pişirmekten nefret ediyorsanız, bir mutfak robotu süreci hızlandırmanın harika bir yoludur.

En iyi çorbacı hangisi?

Morphy Richards Sauté ve Soup 1,6 Litre Çorba Makinesi, çorbanızdan en iyi lezzetleri almanıza gerçekten yardımcı olabilecek geniş bir kapasiteye, çoklu kıvam ayarlarına ve sote özelliğine sahiptir.

Mutfak robotu ile mini doğrayıcı arasındaki fark nedir?

Meyve ve sebze kesmek için harika bir mini doğrayıcı ve çok fazla salata veya salsa ve sos yapıyorsanız mükemmel. Bir mutfak robotu çok daha fazla ataşmanla çok daha büyüktür, bu da onu rendeleme, parçalama ve dilimleme gibi çok çeşitli görevlere daha uygun hale getirir.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687