Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi
Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi

Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi

Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi Pazar öğleden sonrasını geçirmenin en keyifli yolu olmadığını biliyoruz, ancak doğru aletle zeminleri faff olmadan temizleyebilirsiniz. Bu kılavuz, en son teknolojilerin tümünü anlamlandırır, böylece daha hızlı temizlemenize ve daha uzun süre rahatlamanıza yardımcı olacak bir elektrikli süpürge seçebilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Elektrikli süpürge çeşitleri

Elektrikli süpürge çeşitleri

Akülü elektrikli süpürgeler

Sizi geride tutan kablolar olmadan tüm evi yakınlaştırın. Bu pille çalışan modeller tam bir özgürlük sunar.

Hafif

2 kg’dan hafif şık modellerle merdivenler artık yokuş yukarı bir savaş değil. Russell Hobbs Sabre gibi kablosuz modeller, hacimli bir dikmeyi taşımakta zorlanıyorsanız harikadır, ancak temizlik için tek motivasyonunuz iyi bir egzersiz yapmaksa, hafif bir kablosuz yardımcı olamaz.

Kablosuz

Zemin bakımının geleceği tamamen özgürlükle ilgilidir. Siz bir ritme girerken fiş duvardan çekildiği için neden güç her zaman kesiliyor gibi görünüyor? Priz aramaktan kurtulun ve pille çalışmanın tüm avantajlarından yararlanın.

Ayrılabilir el süpürgesi

Birçok kablosuz model , bir düğmeye dokunarak küçük el tipi elektrikli süpürgelere dönüştürülebilir . Dar veya zor alanları her yerde temizleyebileceğiniz anlamına gelir! Yani ister arabanın içinde ister kanepenin yanında olsun, tozun saklanacak hiçbir yeri yoktur.

Ekstra araçlar

Modern günlük yaşam, tozun her yerde yolunu bulması anlamına gelir. Çoğu model , bu köşelere ve yarıklara sıkışmanıza izin veren bir aralık aletiyle birlikte gelirken, bir toz alma aleti, narin parke ve ahşap zeminlerinizin çiziksiz kalmasını sağlar.

Ana Özellikler

Çalışma süresi

Akülü elektrikli süpürgelerin prize takılı olması gerekmez – arada sırada şarj etmeniz gereken pili biter. Çalışma süreleri değişiklik gösterir, bazı modellerde süper hızlı düzenleme için 15 dakika, diğerleri ise 50 dakikaya kadar çalışır – tüm evi yapmak için mükemmeldir.

Pil

Tüm kablosuz piller çıkarılabilir ve yeniden şarj edilebilir ve hatta bazılarında tam rahatlık için duvara monte şarj yuvaları bulunur . Lityum iyon piller yüzlerce kez yeniden şarj edilebilir ve diğerlerinden daha düşük kendi kendine deşarj oranına sahiptir – bu, kullanımlar arasındaki şarj miktarını korumada daha iyi oldukları anlamına gelir.

Dijital gösterge

Dyson V11 üstündeki LCD ekrana gerçek zamanlı performans güncellemelerini gönderir. Yüzeye uyacak şekilde Eco, Medium veya Boost modları arasında geçiş yapmak için kullanabilirsiniz.

Saç Sarma Önleyici teknolojisi

Shark Anti-Hair Wrap teknolojisi, emiş kaybının ana nedenlerinden biri olan fırça rulosunun etrafına dolanmış saçı çözmek için icat edildi. Bu teknolojiye sahip kablosuz elektrikli süpürgeler, fırça tasarımı bunu sizin yerinize yaptığı için manuel olarak çözmeyi bırakabileceğiniz anlamına gelir. Saç, elektrikli süpürgenize zarar veriyorsa bu özelliğe dikkat edin.

Esneklik ve katlanabilir depolama

Akülü elektrikli süpürgeler, dikmelere veya silindirlere göre zaten çok daha kompakttır ve sapı katlamalarını veya daraltmalarını sağlayan ek özelliklerle, küçük saklama dolaplarına sığdırmak için harika olabilirler. Eğer alan üzerine kısa iseniz, kontrol Hoover H-FREE modelleri .

LED ışıklar

Birinin “biraz özledin” demesi için süpürmeyi hiç bitirdin mi? Önde parlak LED ışıkları olan elektrikli süpürgelere dikkat edin. Tozu ve kiri aydınlatırlar, böylece artık tahminde bulunmaya gerek kalmaz.

Dikey elektrikli süpürgeler

Direklerin itilmesi kolaydır ve çekme güçleri özellikle halılarda sevilir.

Güçlü

Dikey konsolun arkasında uzun yıllara dayanan bir evrim vardır, bu da artık standart olarak güvenilir bir motor tarafından desteklenen güçlü emiş bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Dik elektrikli süpürgeler ayrıca, özellikle kökleşmiş kirler için etkili olan kayış tahrikli zemin silindirlerine sahiptir.

Ergonomik

Ayaktayken rahat kullanım için tasarlanan dik vakum, zeminler için mükemmeldir. Ayrıca, yüzeyler arasında geçiş yapmak için ayak kontrolleri ile halıdan sert ahşaba geçmek için eğilmeniz gerekmeyecek.

Halılar için harika

Daha ağır bir dikme, halılar için idealdir, çünkü vakumun tüm ağırlığı temizleyicinin önüne oturur, bu da yığının içine itmeyi ve gerçekten o derindeki toza ulaşmayı kolaylaştırır.

Kolay saklama

Montaj veya kurulum gerektirmeyen dikmeler, istediğiniz zaman gitmeye hazırdır. Birçoğu kompakt olacak şekilde tasarlandığından, mağaza dolabında da fazla yer kaplamazlar.

Ana Özellikler

Pet epilasyon

Evcil hayvanlarınızı ne kadar sevseniz de, doğru teknoloji olmadan tüylerini temizlemek tam bir kabus olabilir. Uzman evcil hayvan tüy alma teknolojisi, tüyleri çekmeye yardımcı olmak için benzersiz bir hava tahrikli kıl çubuğu kullanır. Shark , Hoover ve Bosch’un hepsinde evcil hayvan tüyüyle başa çıkmak için özelliklere sahip dikmeler bulunur.

Anti-Saç Sargısı

Shark Anti-Hair Wrap teknolojisi, emiş kaybının ana nedenlerinden biri olan fırça rulosunun etrafına dolanmış saçı çözmek için icat edildi. Bu teknolojiye sahip kablosuz elektrikli süpürgeler, fırça tasarımı bunu sizin yerinize yaptığı için manuel olarak çözmeyi bırakabileceğiniz anlamına gelir. Saç, elektrikli süpürgenize zarar veriyorsa bu özelliğe dikkat edin.

Ayrılabilir bidonlar

Dikey elektrikli süpürgeler artık sadece zeminler için değil. Kablolu direğinizi taşınabilir bir elektrikli süpürgeye dönüştürmek için Shark Lift Away’in ana ünitesini zemin başlığından kaldırmanız yeterlidir . Merdivenleri, tavanları ve süpürgelik kenarlarını tam bir konfor içinde temizlemeyi kolaylaştırır.

Döner direksiyon

Döner direksiyon, süpürgelikleri çizmeden mobilyaların etrafında manevra yapmak ve köşelerde gezinmek için mükemmeldir. Dyson Topu ™ size bilek sadece dönüş ile süpürge yönünü değiştirebilir demek olduğunu teknolojisi patentini aldı.

Duvardan duvara temizlik

Sebo L-Şekilli zemin başlığı ile süpürgeliklerin tam karşısına geçmek için aralık aletini çıkarmaya gerek yoktur . Ayrıca, radyatörlerin altına girmek için onları harika yapan düşük bir profile sahiptirler. Bu nedenle, tüm zemini temizleyen bir zemin fırçası için L şeklindeki zemin başlığına dikkat edin.

Yüksek güç

Emiş gücü hakkında daha fazla bilgi edinmek için vakumlu hava akışına (genellikle CFM olarak ölçülür) dikkat edin. Ve unutmayın, daha yüksek bir watt, mutlaka daha iyi performans gösteren bir vakum anlamına gelmez.

Silindir elektrikli süpürgeler

Düzenli ve kompakt olan bu küçük elektrikli süpürgeler, daha küçük odalarda gezinmek için idealdir ve fazla depolama alanına ihtiyaç duymaz.

Kompakt

Onların sayesinde hafif ve kompakt tasarım, silindir vakumlar days bir esinti temizlenir. Sizi takip eden küçük bir silindir ile odadan odaya gitmek kolaydır.

Küçük alanlar için harika

Küçük bir ana ünite ve esnek bir hortum ile daireler ve stüdyo daireler gibi küçük alanlarda gezinmek kolaydır. Ayrıca, fazla depolama alanına da ihtiyaç duymazlar.

Çok yüzeyli

Ahşap zeminleriniz veya hatta hassas parke zeminleriniz varsa, yumuşak kalırken tozu emebilen bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız olacaktır. Toz fırçasına sahip bir silindir elektrikli süpürge , güzel döşemenize özen gösterecek ve lekesiz görünmesini sağlayacaktır.

Sessizlik

Gece yarısı atıştırmalığınızı yere mi vurdunuz? Sessiz bir temizleyici ile komşuları uyandırma endişesi duymadan halledebilirsiniz. Piyasadaki en sessiz silindirler 65 ile 75 dB arasındadır.

Ana Özellikler

Pet epilasyon

Sahilde köpek gezdirdikten sonra, kumlu pati izlerini kolayca ayırmak için bir temizleyiciye ihtiyacınız vardır. Bu nedenle, Hoover TELIOS EXTRA , Bissel SmartClean Pet ,  Henry Pet ve Eureka Swan MultiForce Pet gibi özel evcil hayvan tüy alma araçlarına sahip silindirlere dikkat edin .

Siklonik emiş

Akıllı multisiklonik teknolojiye sahip silindirli elektrikli süpürgeler, her seferinde güçlü emiş vaat ediyor. Havadaki toz ve kir parçacıklarını ayırırlar. Bu, daha fazla tozun yakalanabileceği ve böylece her seferinde kusursuz sonuçlar alacağınız anlamına gelir.

Zemin algılama sensörleri

Bissell SmartClean silindir elektrikli süpürge gibi modellerde bulunan akıllı sensörler, bir halıyı veya sert zemin yüzeyini tanır ve en iyi emiş gücünü sunacak şekilde ayarlanır. Bu, farklı modlarla uğraşmanıza veya farklı zemin türlerinde süpürgenize zarar verme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Diğer tip elektrikli süpürgeler ve zemin temizleyicileri

Buharlı temizleyiciler ve paspaslar

İster kokmuş bir halıyı yenilemek ister sert bir zemine dökülenleri ayıklamak isteyin, bu temizleyiciler suyu yüksek sıcaklıklara ısıtır ve buharı paspas kafasından yüzeylere yönlendirir. Buhar, alerjenleri, mikropları ve tozu temizlemeyi kolaylaştıran nihai hijyenik temizleyicidir.

Halı temizleyiciler

Temizleme solüsyonu, ovma fırçaları ve vakum emiş kombinasyonu, sıkışmış kir üzerinde harikalar yaratır. Bu temizleyiciler, lifleri karıştırarak kökleşmiş çamura ulaşabilir ve halıların yeni gibi, hatta derin tüylü olanlar kadar güzel görünmesini sağlayabilir.

El tipi elektrikli süpürgeler

Kompakt tasarım, bu elektrikli süpürgeleri tahıl dökülmesi ve ufalanan araba koltukları gibi hızlı düzeltmeler için harika hale getirir. Kolayca taşınabilirler, tam boyutlu bir elektrikli süpürgeye göre merdivenleri, arabaları ve kanepenin arkasını temizlemeyi çok daha kolay hale getirirler.

Robotik vakumlar

Bu elektrikli süpürgeler yoğun bir yaşam etrafında çalışmak üzere tasarlanmıştır. Tamamen kablosuz olan bu akıllı temizleyiciler, boşluklarda kendi başlarına gezinebilir, böylece siz kendi işini yaparken siz de onun işini yapmasına izin verebilirsiniz. Ayrıca, kullanılmadıklarında yalnızca küçük bir depolama alanına ihtiyaç duyarlar

HEPA filtre nedir?

Bir HEPA filtresi, standart filtrelerden daha fazla partikül yakalar. Aslında, polen ve küf sporları gibi göremedikleriniz de dahil olmak üzere havadaki partiküllerin %99,97’sini ortadan kaldırırlar ve bu da onları alerjisi olan kişiler için gerçekten faydalı hale getirir.

En hafif vakumlar hangileridir?

Tipik olarak, en hafif vakum tipi kablosuzdur çünkü ağır bir motoru yoktur, ancak 5 kg’ın altında dikmeler ve silindirler de bulacaksınız . 2-3 kg civarındaki elektrikli süpürgeler, piyasadaki en hafif olanlardan bazılarıdır.

En sessiz elektrikli süpürgeler hangileridir?

Doğası gereği, tüm elektrikli süpürgeler biraz ses çıkarır, ancak daha sessiz bir sürüm için 75 dB veya daha düşük derecelendirmelere dikkat edin. Henry silindir vakum 72dB ve Beko silindir vakum yaparken, 73dB olan Hoover TELIOS EKSTRA silindir vakum sadece 64dB süper sessiz.

Merdivenler için hangi elektrikli süpürgeler en iyisidir?

Merdivenler için pratik bir vakum, temiz bir el cihazına dönüşme yeteneğine sahip olacaktır. Bu nedenle , merdivenleri temizlemeyi mümkün olduğunca rahat hale getirmek için Shark LiftAway veya Dyson V11’i öneriyoruz .

Halılar için en iyi elektrikli süpürgeler hangileridir?

İyi bir halı temizliğinin sırrı, mükemmel emiş ile birlikte kire derinlemesine ulaşabilen bir fırçadır. Dyson V8 Absolute, kalın halılardaki kiri temizlemek için güçlü bir fırça çubuğuna sahip, motorlu bir doğrudan tahrikli kafa ile birlikte gelir. Anti Hair Wrap teknolojisine sahip Shark modelleri, hareket halindeyken fırça rulosunu temizleme avantajına sahip elektrikli bir fırça çubuğuna sahiptir.

Sert ahşap zeminler için en iyi elektrikli süpürgeler hangileridir?

Modern elektrikli süpürgelerin çoğu sert zemin ayarına sahiptir, bu nedenle elektrikli süpürgenizin gerçek ahşap, laminat, karo veya vinil zemin türlerine uyum sağlaması için buna dikkat edin. Daha fazla rahatlık için Dyson V11 , algıladığı yüzeye göre otomatik olarak ayarlanacaktır.

Hangi elektrikli süpürgeler saç toplamada daha iyidir?

Birçok elektrikli süpürge artık özel özelliklere veya evcil hayvan tüyü için takılabilir bir alete sahiptir. Bunlardan bazıları Dyson Cyclone V10 Animal ve True Pet özellikli Shark DuoClean’dir . Uzun, insan saçı için Anti Hair Wrap teknolojisine sahip bir Shark öneriyoruz . Mükemmel emiş gücünü, saçı emen ve dolaşmayı önleyen bir zemin fırçasıyla birleştirir, böylece daha iyi performans ve daha az bakımın keyfini çıkarabilirsiniz.

Alerjiler için hangi elektrikli süpürgeler en iyisidir?

HEPA filtreli bir elektrikli süpürge, polen ve küf sporları gibi göremedikleriniz de dahil olmak üzere havadaki partiküllerin %99,97’sini temizleyecektir.

Kablosuz elektrikli süpürgeler torbasız mı?

Çoğu kablosuz elektrikli süpürge torbasızdır, yani yedek torba satın almanıza gerek kalmaz ve haznede toplanan tozu doğrudan çöp kutusuna boşaltabilirsiniz.

Kablosuz elektrikli süpürgemi nasıl boşaltırım?

Boşaltma tekniği modele göre biraz değişse de, çoğu kablosuz temizleyicide bir düğmeye dokunarak doğrudan çöp kutusuna boşaltılabilen bir toz kutusu bulunur .

Silindir elektrikli süpürgeler farklı uzunlukta hortumlarla mı geliyor?

Evet. Çoğu model 2m civarında bir hortumla mükemmel şekilde çalışsa da, bunlar oldukça değişkenlik gösterebilir. Daha fazla esneklik için Beko VCM7180P Silindir elektrikli süpürgede 4m’lik geniş bir hortum bulunur.

Silindir vakumumu nasıl boşaltırım?

Bu, elektrikli süpürgenizin torbalı veya torbasız olmasına bağlı olacaktır. Torbalı versiyonlar, torbanın içindeki tüm kalıntıları tutar ve tamamen atılabilir. Elektrikli süpürgenizi düzenli olarak kullanmak için yedek torbalara yatırım yapmanız gerekecek.

Vakum neden garip bir ses çıkarıyor?

Bunun birçok nedeni olabilir. Belki yanlışlıkla bir saç tokasını yuvarladınız veya pilin şarj edilmesi gerekiyor (kablosuz bir modelse). Çoğu zaman, bir tıkanıklığın vakumunuzun daha fazla çalışmasına neden olduğu anlamına gelir. Boşaltılması gerekebilir veya fırça rulonuz bloke olabilir. Fırça rulosunda sorun varsa, bakımı en aza indirmek istiyorsanız Anti Hair Wrap özellikli Shark modellerine göz atın .

Dikey vakumumu nasıl boşaltırım?

Çoğu dikme, vakumdan çıkarabileceğiniz ve doğrudan toz haznesine boşaltabileceğiniz bir toz haznesine sahiptir. Emin değilseniz, belirli modelinizin kullanım kılavuzunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi