• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Donduruculu Buzdolabı Satın Alma Rehberi

Donduruculu Buzdolabı Satın Alma Rehberi İlk buzdolabı dondurucunuzu mu arıyorsunuz? Ya da belki bir değiştirmeye ihtiyacınız var? Her iki durumda da, yepyeni bir buzdolabı dondurucusu alırken göz önünde bulundurulması gereken pek çok şey var. Boyut, bölünmüş tip ve özelliklerden kılavuzumuz yeni cihazınızı seçmenize yardımcı olacaktır.

Donduruculu Buzdolabı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Genişliğinizi seçin

Biliyor musun?

Buzdolabı dondurucunun yüksekliği 130cm ile 200cm arasında değişebilir.

Buzdolabı Bölmenizi seçin

Soğutucu dondurucudaki bölünmüş tip, buzdolabı ve dondurucu bölmelerinde ne kadar yeriniz olduğunu ifade eder. Benzer bir entegre buzdolabı dondurucusu ile değiştiriyorsanız, dolaplarınıza uyması için aynı bölünmüş tipi aldığınızdan emin olun.

70/30

Tamamen taze yiyeceklerle ilgiliyseniz, gidilecek seçim. 70/30 bölmeli modelin üst kısmında büyük bir buzdolabı bölmesi ve altta daha küçük bir dondurucu bulunur.

60/40

Taze yiyecek stoklamayı tercih ediyor, ancak yine de lezzetli donmuş yiyecekler için yeterli miktarda yer istiyorsanız ideal seçenek. Bu bölünmüş tip, dondurucudan biraz daha büyük bir buzdolabına sahiptir.

50/50

Her ikisinden de biraz hoşlanıyorsanız, o zaman 50/50’lik bir bölünme sizin için olanıdır. Soğutucu ve dondurucu bölmeleri aynı boyuttadır.

Uygun olanı seçin

Bağımsız Buzdolabı

Ankastre bir cihaz istemiyorsanız, bağımsız buzdolabı dondurucuları çok popüler bir seçimdir. Mutfağınızın hemen hemen her yerine koyabilirsiniz ve ev taşırsanız yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca, birçok farklı renk ve kaplama arasından seçim yapabilirsiniz.

Birleşik Buzdolabı

Bu şık ve modern görünüm için entegre veya gömme buzdolapları, dolap kapınızın arkasına güzel bir şekilde oturur. Farklı boyutlarda bir dizi entegre buzdolabı dondurucumuz var, böylece mutfağınıza en uygun olanı bulabileceksiniz.

Biliyor musun?

Entegre buzdolabı dondurucunuz için tüm doğru parçaları ve sabitlemeleri alacaksınız. Böylece, o dolap kapağını takarken doğru kit parçasını bulma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Ana Özellikler

Akıllı Teknoloji

Birçok yeni buzdolabı dondurucusu artık WiFi bağlantısıyla geliyor. Bu, genellikle beraberindeki bir uygulama aracılığıyla cihazınızı akıllı telefonunuzla senkronize edebileceğiniz anlamına gelir. Bununla, yemeğinizin ne zaman patlayacağı konusunda bildirim alabilir ve buzdolabında bulunan yiyeceklere göre kişiselleştirilmiş tarifler alabilirsiniz.

Su Sebilleri

Su sebilli ve iyi bir nedenle çok sayıda buzdolabı dondurucusu bulacaksınız. Su sebilleri, bu susuzluğu gidermeniz gerektiğinde size taze ve soğutulmuş su sağlar. Bazı modellerin doğrudan su kaynağınıza bağlandığını ve bazılarının arada sırada doldurmanız gereken tanklarla geldiğini bilmek güzel. Bizim kontrol fit için how fazla yardım ve tavsiye için rehber.

No Frost

Frost free teknolojisi, buzdolabı dondurucunuzun içinde buz oluşmasını engeller. Soğuk havanın sürekli hareket etmesini sağlamak için bir fan kullanır, böylece hiçbir şey yapışma şansı bulamaz. Yani, o donmuş cipslerin sonunu almak için asla buzla savaşmayacaksınız.

Tatil modu

Tatil modu, evden uzakta olduğunuz zamanlar için gerçekten kullanışlıdır. Bu ayar, buzdolabınız boşken kullanılabilir, kötü kokuları uzak tutmak ve enerji kullanımını düşük tutmak için sıcaklığı değiştirir.

Anti-bakteriyel astar

Anti-bakteriyel astar , buzdolabınızı kötü şeylerden uzak tutar. Cihazın iç kısmında küf ve koku oluşumunu önleyen özel bir kaplamadır, bu nedenle buzdolabınız aynı zamanda tüm bu güzel taze yiyecekler için hijyenik bir alan olacaktır.

Hızlı donma

Hızlı dondurma , mağazadan yeni döndüğünüzde ve yiyeceklerinizi doğrudan dondurucuya koymanız gerektiğinde idealdir. Bu ayar, yemeğinizi doğru koşullara geri döndürmek ve tüm besin maddelerini kilitlemek için sıcaklığı hızla düşürür. Böylece dondurmanın erimesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Otomatik buz çözücü

Otomatik defrost özelliği buzdolabında herhangi buzlu gelen birikimleri durur. Soğutucu bölmesinin altına yakın bir delik, herhangi bir yoğuşma toplayacaktır, bu da yemeğinizin etrafında buz oluşmayacağı anlamına gelir

Dondurucu koruma koruması

Dondurucu koruma koruması, buzdolabı dondurucunuzu kış bahçesi gibi 10°C’nin altındaki bir ortamda saklamayı planlıyorsanız idealdir. Bunun nedeni, bu düşük sıcaklıklarda dondurucuların çalışmayı durdurabilmesidir. Dondurucu koruma teknolojisi, cihazınızın her zaman doğru sıcaklıkta kalmasını sağlar, böylece yiyecekleriniz mümkün olduğunca uzun süre taze kalır.

Çalıştırmanın maliyeti nedir?

Standart bir buzdolabı dondurucu yılda yaklaşık 269kWh elektrik kullanır ve bu da günde yaklaşık 12p’ye mal olur.

Entegre buzdolabı dondurucu nedir?

Bir entegre buzdolabı dondurucu güzel ve özenle modern ve zarif çizgileri için dolap kapı arkasında oturur.

Bağımsız bir buzdolabı dondurucu nedir?

Bağımsız buzdolabı dondurucular, mutfağınızın herhangi bir yerine koyabileceğiniz klasik soğutma cihazlarınızdır. Ayrıca, yerleşik olmadıkları için ev değiştirirseniz yanınızda götürebilirsiniz.

Yeni bir buzdolabı dondurucu zamanının geldiğini nasıl bilebilirim?

Genellikle bu, yemeğiniz daha çabuk bozulmaya başladığında veya buzdolabınızdaki sıcaklık çok soğuk olmadığında netleşir.

Bir buzdolabı dondurucusunun standart boyutu nedir?

Entegre buzdolabı dondurucuları, dolap kapılarınızın arkasına sığabilmeleri için standart bir boyutta olma eğilimindedir. Bağımsız modeller, yükseklik ve genişliğe bağlı olarak değişebilir ve retro modeller daha kısa olma eğilimindedir. Tüm ürün ölçülerini ürün sayfalarımızda ve daha fazla bilgiyi ölçü kılavuzumuzda bulabilirsiniz.

Hangi boyutta buzdolabı ve dondurucu bölmelere ihtiyacım olduğunu nasıl bilebilirim?

Her şey satın almayı sevdiğiniz yiyecek türüne bağlıdır. Taze yiyeceklerle dolu bir buzdolabına sahip olmayı tercih ediyorsanız, daha büyük buzdolabı bölmeli bir model seçin. Öte yandan, tüm bu dondurulmuş yiyecekleri stoklamak isterseniz, daha büyük bir dondurucu bölmeli bir buzdolabı dondurucusu tercih edin.

60/40 buzdolabı dondurucu nedir?

60/40 bölmeli bir buzdolabı dondurucusu, dondurucu bölmesine göre daha büyük bir soğutma bölmesine sahiptir.

Buzlu ve su sebilli tüm buzdolabı dondurucularının tesisata ihtiyacı var mı?

Bazı modellerde sıhhi tesisat gerekir, ancak buna gerek duymayan pek çok şey bulacaksınız.

Donmayan buzdolabı dondurucu nedir?

Bir don olmayan buzdolabı dondurucu dondurucu bölmesinde durdurma buzlu birikmesine karşı arkasında bir fan kullanır. Böylece artık dondurucunuzdaki herhangi bir buzu parçalamak zorunda kalmayacaksınız.

Bir buzdolabı dondurucusunun etrafında ne kadar yer bırakmam gerekiyor?

Bazı üreticiler, mümkün olduğunca verimli çalışmaları için buzdolabınızın çevresinde yaklaşık 2-5 santimetre boşluk bırakmanızı önerir.

Metal destekli buzdolabı dondurucu nedir?

Esasen cihazın arka paneli metalden yapılmıştır. Bu, buzdolabınızın potansiyel olarak yanmasını önleyen bir güvenlik özelliğidir, yalnızca metal destekli cihazlar satıyoruz.

Entegre buzdolabımda hangi menteşeye ihtiyacım olduğunu nasıl bilebilirim?

Halihazırda yerleşik bir modeliniz yoksa, mutfak tesisatçınızın önerdiği şey budur. Bunu yaparsanız, kapıyı açtığınızda, menteşenin kayar mı yoksa sabit mi olduğunu anlayabilirsiniz.

İkiz termostatlı buzdolabı dondurucu nedir?

Çift termostatlı bir buzdolabı dondurucusu, her ikisi için de bir tane yerine hem buzdolabı hem de dondurucu bölmeleri için bir termostata sahip olduğu anlamına gelir. Bu size her alandaki sıcaklıklar üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve her ikisini birden kapatmadan bir bölmeyi kapatabileceğiniz anlamına gelir.

Buzdolabı dondurucuda tatil modu nedir?

Tatil ayarı seçildiğinde sıcaklığı düşürür, böylece buzdolabınızın daha az enerji kullanması sağlanır. Bu, evden uzakta olacağınız ve daha düşük bir enerji faturasından yararlanmak istediğiniz zamanlar için idealdir. Bu ayarı yalnızca buzdolabınız boşken kullanabileceğinizi bilmekte fayda var.

Taze gıda teknolojisi nedir?

Taze gıda teknolojisi, buzdolabınızdaki ve derin dondurucunuzdaki yiyeceklerin mümkün olduğunca uzun süre harika kalmasını sağlamakla ilgilidir. Ayarlanabilir soğutma bölgeleri, temiz hava sirkülasyonu veya Bosch’un VitaFresh’i gibi özellikler, yiyeceklerinizi mümkün olduğunca uzun süre en lezzetli halde tutan her türlü taze gıda teknolojisidir.

Garajımda buzdolabı dondurucusu tutabilir miyim?

Hayır, sıcaklığın 10 derecenin altına düşmesini önlemek için garajda ısıtmanız yoksa. Veya koşullar ne olursa olsun dondurucunuzu doğru sıcaklıkta tutan dondurucu koruma teknolojisine sahip bir buzdolabı dondurucu seçin.

Buzdolabı dondurucumu benim için kurar mısın?

Bağlantı hizmetimizin bir parçası olarak yeni buzdolabı dondurucunuzu kuracağız.

Eski buzdolabı dondurucumu alır mısın?

Kaldır ve Geri Dönüştür hizmetimizin bir parçası olarak , eski cihazınızı alıp sizin için sorumlu bir şekilde geri dönüştüreceğiz.

Solo donduruculardan modern entegre modellere kadar, kullanışlı ölçüm kılavuzumuz, yeni cihazınız için mükemmel uyumu elde etmenize yardımcı olacaktır.

Biliyor musun?

Bir buzdolabı dondurucusunun standart genişliği yaklaşık 55-60 cm’dir. Yükseklik genellikle 130-200 cm arasında değişir.

Ölçme

Aşağıdaki durumlarda entegre bir buzdolabı dondurucusu için ölçüm yapıyorsunuz:

Gözünüze kestirdiğiniz cihaz, mutfağınızın geri kalanıyla uyumlu olacak şekilde ön tarafına monte edilmiş bir kapısı olan hepsi bir arada bir modeldir.

Entegre buzdolabı dondurucuları genellikle standart bir boyuttadır, bu nedenle 60W x 60D’lik bir muhafaza ünitesine sığabilirler. Tümleşik bir modeli değiştiriyorsanız, dolap kapaklarının sığması için bölme tipinin aynı olduğundan emin olun.

Bu nedenle, mevcut modeliniz 70/30’luk bir bölmeye sahipse, bu da buzdolabının dondurucudan daha büyük olduğu anlamına geliyorsa, aynı düzende bir cihaz seçin. Buzdolabı dondurucu bölme tipleri hakkında daha fazla bilgi için satın alma kılavuzumuza bakın .

Kapı sabitleme

Entegre modellerde göz önünde bulundurmanız gereken iki tür menteşe vardır; sürgülü ve sabit. Eski bir entegre cihazı değiştiriyorsanız, yeni modeliniz için eski modelinizde kullanılan menteşenin aynısını satın aldığınızdan emin olun.

Buzdolabı dondurucuları standart boyutlarda mı?

Bağımsız buzdolabı dondurucularının boyutları değişebilir, ancak çoğu entegre buzdolabı dondurucuları , 60W x 60D muhafaza ünitesine sığabilmeleri için standart bir genişlik ve derinliğe sahiptir. Tüm ürün ölçülerimizi ürün sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Bir buzdolabı dondurucusunda hangi ölçüme dikkat etmeliyim?

Bağımsız olarak, modeller arasında farklılık gösterebilecekleri için tüm boyutları kontrol etmenizi öneririz. Entegre ile yüksekliği ve bölme türünü kontrol etmeniz gerekir. Tüm ürün ölçülerimizi ürün sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Retro buzdolabı dondurucular standart olanlardan daha mı büyük?

Tıknaz stil nedeniyle biraz daha geniş ve daha büyük bir derinliğe sahip olma eğilimindedirler . Bazılarının kapının açılmasına izin vermek için ekstra alana ihtiyacı vardır. Ürün açıklamasındaki bilgileri kontrol ettiğinizden emin olun.

Bir buzdolabı dondurucusunun ortalama derinliği nedir?

Derinlik ölçümleri modeller arasında farklılık gösterebilir. Tüm ürün ölçülerimizi ürün sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Bir buzdolabı dondurucusunun etrafında ne kadar havalandırmaya ihtiyacım var?

Havalandırma için kenarların yaklaşık 5 cm civarında olmasını öneririz.

Eski entegre buzdolabı dondurucumun sürgülü menteşesi var aynısını tekrar satın almam gerekir mi?

Evet, entegre bir modeli değiştiriyorsanız, her zaman aynı menteşe tipini satın almalısınız.

Entegre bir buzdolabı dondurucusunu nasıl ölçebilirim?

Entegre buzdolabı dondurucular, 60W x 60D muhafaza ünitesine sığabilmeleri için standart bir boyuttadır. Bu nedenle, not etmeniz gereken ana ölçüm yüksekliktir, çünkü bu değişebilir. Tüm ürün ölçülerimizi ürün sayfalarımızda bulabilirsiniz.

İnce buzdolabı dondurucuları satın alabilir misiniz?

Evet, çeşitlerimizi buradan inceleyebilirsiniz .

Buzdolabı dondurucuları hangi genişliklerde gelir?

Bağlantısız buzdolabı dondurucuları çeşitli genişliklerde olabilir, ancak genellikle yaklaşık 60 cm genişliğindedir. Tüm ürün ölçülerimizi ürün sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Buzdolabı dondurucumun sığacağını nasıl bilebilirim?

Alanın yüksekliğini, derinliğini ve genişliğini ölçün ve gözünüze taktığınız modelin boyutlarına göre kontrol edin. Ayrıca, güvenli tarafta olmak için cihazınızın geçmesi gerekebilecek tüm kapıları, koridorları ve köşeleri ölçmeye değer. Tüm ürün ölçülerini ürün sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Buzdolabı dondurucumu benim için yerleştirir misin?

Bağlantı hizmetimizi seçerseniz , yeni buzdolabınızı sizin için yerleştireceğiz.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara