Çamaşır Makinesi & Kurutucu Satın Alma Rehberi
Çamaşır Makinesi & Kurutucu Satın Alma Rehberi

Çamaşır Makinesi & Kurutucu Satın Alma Rehberi

Çamaşır Makinesi & Kurutucu Satın Alma Rehberi Çamaşır makinesi olmadan nasıl yaşarsınız? Basitçe söylemek gerekirse, yapamazsınız. Bu nedenle, doğru olanı seçmek küçük bir iş değildir. Neyse ki, kullanışlı satın alma kılavuzumuz bağımsız veya entegre arasında seçim yapmanıza ve hangi özelliklerin veya yıkama programlarının peşinde olduğunuzu seçmenize yardımcı olacaktır.

Çamaşır Makinesi & Kurutucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Uygun olanı seçin

Biliyor musun? Çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makinelerinin tümü standart yükseklik ve genişliktedir, değişen tek ölçüm, tamburun boyutuna göre derinliktir.

Çamaşır makinenizin veya çamaşır kurutma makinenizin ön ve ortada olmasını mı yoksa düzgünce gizlenmesini mi istiyorsunuz? Doğru uyumu seçmek, mutfağınızı veya yardımcı odanızı mükemmel bir şekilde tamamlamasını sağlayacaktır.

Bağımsız Çamaşır Makinesi

Bağımsız bir çamaşır makinesi kendi başına, üst üste veya tezgahın altına oturur. Bağlantının olduğu herhangi bir yere bağımsız bir makine yerleştirebilirsiniz, bu da, bağlantıyı kesip gidebileceğiniz için evi taşırsanız harika oldukları anlamına gelir.

Birleşik Çamaşır Makinesi

Entegre çamaşır makineleri, bir dolap kapağının arkasında mutfak tezgahlarınızın altına saklanır. Bu modern, temiz görünümü seviyorsanız veya yalnızca çamaşır yıkamanız gerektiğinde çamaşır makinesini görmek istiyorsanız harika bir seçimdir.

Çamaşır Yıkama Kurutma Makinesi

Çamaşır kurutma makineleri, hepsi bir arada bir çamaşır makinesi ve bir çamaşır kurutma makinesidir ve bunları bağımsız veya entegre olarak alabilirsiniz. Bu stüdyo daire için ideal, yerden tasarruf sağlayan mükemmel bir seçimdir.

Kazan boyutunuzu seçin

Çamaşır makineleri standart bir yükseklik ve genişliktedir. Sadece tamburun boyutuna göre değişen derinliktir.

Çamaşır Makinesi & Kurutucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Çamaşır Makinesi & Kurutucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ana Özellikler

Enerji derecesi

Bir çamaşır makinesinin enerji derecesi, modelin ne kadar enerji verimli olduğunu size söyleyecektir. Derecelendirmeler A – G arasında değişir ve daha verimli bir cihaz, enerji faturalarınızdan daha fazla tasarruf edeceğiniz anlamına gelir. Enerji derecesi C veya üzeri olan bir çamaşır makinesine dikkat edin, bunlar piyasadaki en enerji verimli modellerden bazıları olacaktır.

Döndürme hızı

Dönme hızı, çamaşır makinenizin tamburunun dakikada kaç kez döndüğünü ifade eder. Daha hızlı bir dönüş hızı, giysilerinizden daha fazla su çekecek, yani daha hızlı kuruyacaklardır. Sentetikler için sadece yüksek bir sıkma hızı kullanmalısınız ve pamuklular, yünlüler ve narinler daha özel bakıma ihtiyaç duyacaktır.

Hızlı yıkama

Son dakika çamaşır yıkamanız gerektiğinde mükemmel ayar. Hızlı yıkama programları genellikle 30 dakikadır; ancak bazı modeller bir yükü 15 dakika kadar kısa bir sürede yıkayabilir. Bu işlevlerin yalnızca küçük yükler veya hafif kirli eşyalar için kullanılması gerektiğini bilmekte fayda var.

Sessiz motorlar

Çamaşır makineleri gürültülü olabilir, açık planlı bir mutfak ve o film gecesi çok eğlenceli olmayabilir. Bu nedenle, sessiz bir işarete sahip bir model aramak isteyeceksiniz , neredeyse hiç ses çıkarmayan özel fırçasız motorları var.

Bulanık mantık

Bulanık mantık , yıkama yükünün ağırlığını otomatik olarak hesaplamak için akıllı sensörler kullanır. Bu bilgi ile daha sonra en iyi, en verimli ve zaman kazandıran sonuçlar için kullanılan ayarları yapacaktır.

Otomatik dozlama

Autodosing teknolojisi ile çamaşırları tahmin etme işini ortadan kaldırın. Yıkama yükünüze bağlı olarak doğru miktarda deterjanı çalıştırır ve ardından otomatik olarak mükemmel zamanda serbest bırakır. Bu, daha az deterjan kullanacağınız ve en iyi sonuçları alacağınız anlamına gelir.

Buhar

Bazı çamaşır makineleri, kıyafetlerinize bakmak için buharın gücünü kullanır. Buharın yüksek sıcaklıkları bakterilerden kurtulur ve giysilerinizi ferahlatır. Ayrıca, kırışıkları durdurmaya yardımcı olur, böylece daha az ütüleme yapmanız gerekir.

Akıllı

Kanepeden çamaşır mı? Evet, doğru duydunuz. Akıllı özelliklere sahip çamaşır makineleri, Wi-Fi ve kullanımı kolay bir uygulama aracılığıyla cihazınızı akıllı telefonunuza veya tabletinize bağlamanıza olanak tanır. Bu, ilerlemeyi kontrol edebileceğiniz, ayarları değiştirebileceğiniz ve bir yıkama programını avucunuzun içinden başlatabileceğiniz anlamına gelir.

Çamaşır Makinesi ve Kurutma Makinesi Ölçüm Kılavuzu

Kullanışlı ölçüm kılavuzumuz, yeni çamaşır makinenizin evinize mükemmel şekilde uymasını sağlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size verecektir.

Nasıl ölçülür?

Genel bir kural olarak, yeni bir çamaşır makinesi veya çamaşır kurutma makinesi için ölçüm almanın en kolay yolu, eski çamaşır makinenizi ölçmek ve bunu bir kılavuz olarak kullanmaktır. Sıfırdan başlıyorsanız, hatırlamanız gereken iyi bir şey, makinenin arkasındaki boruların 7 cm’ye kadar yer kaplayabileceğidir, bu nedenle hangi modeli seçerseniz seçin, bunu hesaba katmanız gerekir.

Bağımsız Çamaşır Makineleri

Aşağıdaki durumlarda bağımsız bir çamaşır makinesi veya çamaşır kurutma makinesi için ölçüm yapıyorsunuz: Seçtiğiniz makine bir çalışma yüzeyinin altında veya su bağlantısı olan herhangi bir yerde duruyor.

Bağlantısız çamaşır makineleri genellikle standart boyutlarda gelir, böylece bir tezgahın altına sığarlar. Bir mezura alın ve sığmasını istediğiniz alanın yüksekliğini, genişliğini ve derinliğini ölçün. Bunları yazın, böylece daha sonra göz atarken bu ölçümlere geri dönebilirsiniz.

Entegre Çamaşır Makineleri

Aşağıdaki durumlarda entegre bir çamaşır makinesi veya çamaşır kurutma makinesi için ölçüm yapıyorsunuz: Seçtiğiniz makine, ön tarafında bir dolap kapağı bulunan mutfak tezgahlarınızın arasına yerleştirilmelidir.

Entegre çamaşır makineleri de standart boyutlarda gelir. Bağımsız olanlardan biraz daha küçük olma eğilimindedirler, böylece mutfak dolabınıza güzel bir şekilde sığarlar. Yine, her zaman içine sığmasını istediğiniz ünitenin yüksekliğini, genişliğini ve derinliğini ölçmeli ve içine rahatça sığacağını bildiğiniz bir model seçmelisiniz.

Bir çamaşır makinesi ne kadar büyük?

Çamaşır makineleri standart yükseklik (85cm) ve genişlik (60cm) ölçülerinde gelir, sadece tamburun boyutuna bağlı olarak değişebilen derinliktir. Daha küçük tambur boyutları daha küçük bir derinliğe sahip olacaktır, ancak bazı büyük modeller oldukça ince olabilir.

En dar çamaşır makineleri hangi boyuttadır?

Bir çamaşır makinesinin standart derinliği yaklaşık 60 cm’dir, ancak bazı makineler daha küçük alanlar için 40 ila 50 cm arasında derinliklere sahiptir.

Entegre bir çamaşır makinesi ne kadar derindir?

Bu bilgiyi, baktığınız herhangi bir modelin ürün özelliklerinde bulabilirsiniz. Ancak çoğu entegre model, standart bir mutfak tezgahının altına sığabilmeleri için standart bir yükseklik (82cm) x genişlik (60cm) x derinlik (54 ila 56cm) boyutundadır.

Bir makineyi büyütmek veya küçültmek için ayakları ayarlayabilir misiniz?

Hayır, ön ayaklar sadece makine seviyesini ayarlamak için ayarlanabilir.

Bir çamaşır makinesi için açıklık ölçümleri nelerdir?

Tüm çamaşır makineleri standart yükseklikteki bir tezgahın (90 cm) altına ve 60 cm genişliğinde bir gövde boşluğuna sığar.

Entegre ve bağımsız çamaşır makineleri arasındaki fark nedir?

Şebeke suyu kaynağınıza bir bağlantı olduğu sürece, bağımsız çamaşır makineleri herhangi bir yere yerleştirilebilir. Entegre modeller mutfak tezgahlarınızın altına kurulur ve gömme dolap kapağının arkasına gizlenir.

Çamaşır makineleri standart boyutlarda mı?

Bağlantısız modeller standart yükseklik (85cm) ve genişlik (60cm) ölçüleriyle gelir, sadece tamburun boyutuna bağlı olarak değişebilen derinliktir. Entegre modeller, standart bir mutfak tezgahının altına sığabilmeleri için standart yükseklik (82cm) x genişlik (60cm) x derinlik (54 ila 56cm) boyutlarında gelir.

Bir çamaşır makinesini ölçerken boruları dahil etmeniz gerekiyor mu?

Normalde boru tesisatı için makinenizin arkası ile duvar arasında 3 ila 4 cm boşluk bırakmanız gerekir.

Çamaşır makinesi veya çamaşır kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeliyim?

Yeni çamaşır makinenizi veya çamaşır kurutma makinenizi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Birincisi uygun tip, bağımsız mı yoksa entegre mi istiyorsunuz? Tambur boyutunu ve kaç kişi için yıkayacağınızı düşünmeniz gerekecek. Ardından, standart yıkama ayarlarından ve hızlı yıkamalardan bulanık mantık ve otomatik dozlama gibi daha niş özelliklere kadar hangi programları ve özellikleri istediğinizi düşünmek isteyeceksiniz.

Bir çamaşır makinesi veya çamaşır kurutma makinesi ne kadar büyük?

Çoğu çamaşır makinesi aynı yüksekliğe ve genişliğe sahip olma eğilimindedir, yalnızca mevcut farklı tambur boyutları nedeniyle değişen derinliktir. Tipik olarak, standart derinlik ortalama mutfak tezgahı ile aynı olan 60 cm civarındadır.

Bir çamaşır makinesi ne kadar enerji harcar?

Bu modeller arasında farklılık gösterecektir. Bir çamaşır makinesinin enerji derecesine dikkat edin, bu size ne kadar enerji verimli olacağını söyler. A sınıfı çamaşır makineleri piyasadaki en ekonomik modeller olmak üzere A – G için enerji derecelendirme aralığı. Bazen bir çamaşır makinesinin enerji derecesi yalnızca, çamaşırlarınızı daha düşük bir sıcaklıkta yıkama eğiliminde olan ve tamamlanması daha uzun sürecek olan eko programları kullanırken geçerli olabilir.

A-40% ne anlama geliyor?

Bir enerji sınıfındaki artı sembolü, %10 daha fazla verimlilik anlamına gelir, bu nedenle A+ dereceli bir model, A dereceli bir modelden %10 daha fazla enerji verimlidir. Bu, A+++ modelinden %10 daha ekonomik olduğu için A-40 dereceli bir modelin piyasadaki en verimli modellerden biri olduğu anlamına gelir.

Bir çamaşır makinesi kaç litre su kullanır?

Bu, modelinizin boyutuna ve ne kadar enerji verimli olduğuna bağlı olarak değişebilir, ancak ortalama olarak çamaşır makineleri yıkama başına yaklaşık 50 litre su kullanma eğilimindedir.

Hızlı yıkama ne kadar sürer?

Bu, modeller ve üreticiler arasında değişebilir, ancak çoğu 15 ila 30 dakika arasında sürer.

En güvenilir makineler hangileridir?

Sunduğumuz tüm çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makineleri saygın ve güvenilir üreticilere aittir ve 1 ila 10 yıl garanti ile satılmaktadır. İçinizin daha rahat olması için, arıza durumunda sizi kapsayan veya tamir edilemezse size yedek bir cihaz sunan AO bakım paketimize bir göz atın.

En sessiz makineler hangileridir?

İnverter motorlu çamaşır makinelerini arayın. Normal motorlardan farklı olarak, bu modeller makineye güç sağlamak için gürültülü fırçalar yerine sürtünmesiz mıknatıslar kullanır, açık plan yaşam için mükemmeldir. Ayrıca çamaşır makinenizi daha enerji verimli hale getirir ve normal motorlardan daha uzun süre dayanır.

Hangi çamaşır makineleri en hızlı yıkama döngüsüne sahiptir?

Bu, modele ve üreticiye göre değişiklik gösterebilir ancak hızlı yıkama döngüleri, yaklaşık 15 ila 30 dakika uzunluğunda olma eğilimindedir. Mevcut en hızlı yıkama döngüsü 14 dakikadır.

En iyi bütçe makinesi hangisi?

2000 tl altındaki harika çamaşır makineleri seçimimize bir göz atın .

En iyi büyük kapasiteli makine hangisidir?

En az 10 kg tambur boyutuna sahip bir çamaşır makinesi arayın. Ayrıca, çamaşır yükünüzün kısa sürede bitmesine neden olacak sıkma hızı gibi diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Hangi buharlı çamaşır makinesi en iyisidir?

Buharlı çamaşır makineleri, giysilerinizi etkili bir şekilde temizlemek için su ve buharı bir arada kullanır. Kumaşları analiz eden ve ayarları çamaşır ihtiyaçlarınıza göre ayarlayan sensörler gibi ek özelliklere bakın.

Hangi çamaşır makinelerinin elde yıkama döngüsü var?

Elde yıkama çevrimleri düşük sıcaklıklarda çalışır ve çevrimin çalkalama kısmında çok daha yumuşaktır. Yün ve ipek gibi hassas kumaşların korunmasına yardımcı olurlar.

Hangisi daha iyi – önden yüklemeli veya üstten yüklemeli çamaşır makinesi?

Önden yüklemeli çamaşır makineleri, giysilerinize daha kapsamlı bir temizlik sağladığı, enerji açısından daha verimli oldukları ve genellikle daha fazla yıkama programına sahip oldukları için üstten yüklemeli modellerden daha iyi olma eğilimindedir.

Doğrudan tahrikli çamaşır makinesi nedir?

Doğrudan tahrikli çamaşır makineleri, tamburu döndürmek için kayışlar, zincirler veya dişli kutuları yerine bir motor kullanır. Standart modellerden daha enerji verimli, daha sessiz ve daha uzun ömürlüdürler.

Hangi çamaşır makinelerinde durulama var?

Durulamada bekletme, siz etrafta yokken makinenin programı tamamlamasını durdurur. Çamaşırlarınızı kırışmaması için suda tutar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi