Çamaşır Kurutma Makinesi Satın Alma Rehberi
Çamaşır Kurutma Makinesi Satın Alma Rehberi

Çamaşır Kurutma Makinesi Satın Alma Rehberi

Çamaşır Kurutma Makinesi Satın Alma Rehberi Satın alma kılavuzumuzla yeni çamaşır kurutma makinesini seçmeyi çok daha kolay hale getirin. Isı pompası ve kondenser modelleri arasındaki farkı ve çok daha fazlasını açıklayacağız.

Çamaşır Kurutma Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Türünüzü seçin

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç tip çamaşır kurutma makinesi vardır.

Yoğunlaştırıcı

Kondenserli çamaşır kurutma makineleri, giysilerinizdeki nemi alır ve çıkarılabilir bir tankta saklar. Bu tür bir kurutucu, bir hortum kullanarak dışarıdaki nemi tahliye edemiyorsanız idealdir, ancak her döngü sona erdikten sonra tankı boşaltmanız gerekir.

Isı pompası

Isı pompalı çamaşır kurutma makineleri, tambur içinde oluşturulan sıcak havayı çamaşırları kurutmak için geri dönüştürür ve bu da onları gerçekten verimli kılar. Bu çok daha fazla enerji tasarrufu sağlar, ancak programların çamaşırları kurutması biraz daha uzun sürebilir, bu nedenle alışveriş yaparken bunu aklınızda bulundurun.

Havalandırmalı

Havalandırmalı çamaşır kurutma makineleri, giysilerinizdeki nemi alır ve bir havalandırma yoluyla dışarı besler. Bunu yapmanıza yardımcı olmak için uzun bir hortumla gelirler, ancak nemi bir duvardan dışarı atmak istiyorsanız, bir profesyonel tarafından takmanız gerekebilir. Havalandırmalı modeller piyasadaki en ucuz olma eğiliminde olsa da, aynı zamanda en az enerji tasarruflu modellerdir.

Çamaşır Kurutma Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Çamaşır Kurutma Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ana Özellikler

Enerji derecesi

Bir çamaşır kurutma makinesinin enerji derecesi, modelin enerji açısından ne kadar verimli olduğunu size söyleyecektir. Derecelendirmeler A – G arasında değişir ve daha verimli bir cihaz, enerji faturalarınızdan daha fazla tasarruf edeceğiniz anlamına gelir. C veya üzeri enerji derecesine sahip çamaşır kurutma makinelerine dikkat edin, bunlar piyasadaki en enerji verimli modellerden bazıları olacaktır.

Sensör kurutma

Bu , çamaşırlarınızın ne kadar ıslak olduğunu anlamak için akıllı sensörler kullanır . Bu, kurutma döngünüzün ancak giysileriniz tamamen kuruduğunda sona ereceği anlamına gelir.

Anti kırışıklık

Kırışık önleme fonksiyonu ile çamaşır kurutma makineniz, çamaşırlarınızın bakımını yapmak ve kırışıkları durdurmak için döngü sonunda çok daha düşük bir hızda çalışır.

Büyük kapak

Kullanışlı büyük bir kapıyla çamaşır yıkamak için gerekenden daha fazla zaman harcamayın. Kurutma makinenize girmek için daha fazla alan olduğundan, yükleme ve boşaltma işlemi daha hızlı ve daha kolay olacaktır.

Alarmı ertele

Kullanışlı gecikme zamanlayıcı özelliği ile gece enerji fiyatlarından yararlanın. Kurutma makinenizin çamaşırlarınızı kurutmaya başlaması için istediğiniz zamanı, gece mi yoksa tam işten eve döndüğünüz zaman mı, ayarlayabileceksiniz.

Ters işlem

Bu özellik, çamaşırlarınızı gevşetmek ve kırışıklıklardan kurtulmak için döngü sonunda tamburun yönünü değiştirir. Bu, giysilerinizin tamburdan yeni çıkar çıkmaz giymeye hazır olacağı ve daha az ütü yapacağınız anlamına gelir.

Filtre dolu göstergesi

Basit ama gerekli bir özellik olan filtre dolu göstergesi, çamaşır kurutma makinenizin filtresinin ne zaman dolduğunu size bildirir, böylece onu boşaltabilirsiniz. Bu, makinenizi her zaman en iyi durumda tutabileceğiniz ve en iyi şekilde çalışabileceğiniz anlamına gelir.

Hızlı kurutma

Acele bir kıyafete mi ihtiyacınız var? Hızlı kuruma sorunu yok. Bu hızlı döngü, az miktarda giysiyi 15 dakika gibi kısa bir sürede kurutabilir. Bu nedenle, son dakika kıyafet değişikliğine ihtiyacınız olduğunda idealdir.

Nasıl ölçülür?

Kullanışlı ölçüm kılavuzumuzdan biraz yardım alarak kurutma makinenizin mükemmel uyum sağladığından emin olun. Size bazı önemli ipuçları vereceğiz, böylece bu yeni cihaz için ölçüm yapmak çok kolay.

Aşağıdaki durumlarda bağımsız bir çamaşır kurutma makinesi için ölçüm yapıyorsunuz: makine bir mutfak çalışma alanına girecek.

Biliyor musun? Çoğu çamaşır kurutma makinesi bağımsız modellerdir.

Bağımsız çamaşır kurutma makineleri

Kurutma makineleri standart ölçülerdir, değişen tek ölçü derinliktir.

  • Öncelikle, kurutma makinenizi koyacağınız alanın yükseklik, genişlik ve derinlik ölçülerine sahip olduğunuzdan emin olun.
  • Bu ölçümleri, gözünüze taktığınız çamaşır kurutma makinesiyle karşılaştırın. Tüm bilgileri ürün özellikleri bölümümüzde bulabilirsiniz.
  • Büyük tamburların bir makineye ekstra hacim ekleyebileceğini ve bazı kontrol panellerinin belirtilen derinlikten daha fazla dışarı çıkabileceğini unutmayın.
  • Ayrıca, havalandırmalı bir çamaşır kurutma makinesi satın alıyorsanız, havalandırma ve hortum için yer bırakmak için derinliğe birkaç santimetre eklediğinizden emin olun.

Entegre bir çamaşır kurutma makinesi için nasıl ölçüm yapabilirim?

Çoğu entegre mutfak dolabının standart bir yüksekliği ve genişliği vardır, bu nedenle çoğu entegre çamaşır kurutma makinesinin de standart bir yüksekliği ve genişliği olacaktır. Bu, yalnızca gözünüze taktığınız cihazın derinliğini not etmeniz gerektiği anlamına gelir. Derinliği ölçerken, borular için arkaya 3 cm fazladan boşluk ekleyin.

Havalandırmalı bir çamaşır kurutma makinesi için herhangi bir ek ölçüm almam gerekir mi?

Evet, havalandırma ve hortum için yer bırakmak için derinliğe birkaç santimetre daha eklemeniz gerekecek.

Tüm çamaşır kurutma makineleri standart boyutlarda mı?

Yükseklik ve genişlik tüm modellerde standarttır (Y85cm, G60cm), ancak derinlik seçtiğiniz tamburun boyutuna göre değişecektir.

Bir çamaşır kurutma makinesinin ortalama derinliği nedir?

Tamburun boyutuna bağlı olarak 46cm ile 68cm arasında değişebilirler.

Çamaşır kurutma makinesi koymak için en iyi yer neresidir?

Çamaşır makinenizin yanına koymak kullanışlıdır, ancak üreticiler minimum sıcaklığı 10 derece olan bir odaya koymalarını tavsiye eder.

Bir dolaba çamaşır kurutma makinesi koyabilir miyim?

Biz bunu tavsiye etmem. Çamaşır kurutma makinelerinin düzgün çalışması için uygun havalandırmaya ihtiyacı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi