Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Buzdolabı Satın Alma Rehberi

Buzdolabı Satın Alma Rehberi

Buzdolabı Satın Alma Rehberi Küçük şehir daireniz için bir buzdolabı mı arıyorsunuz? Veya tüm bu taze yiyecekleri saklamak için ikincil bir cihaza mı ihtiyacınız var? Ne olursa olsun, kullanışlı kılavuzumuz sizi tüm farklı türlerin yanı sıra bulmayı bekleyebileceğiniz bazı özelliklerden geçirecek.

Buzdolabı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Buzdolabı Satın Alma Rehberi

Dik

Orta ölçekli haneler için en popüler seçim ve ideal. Mutfak dolaplarınıza entegre edilebilir.

Tezgah altı

Tezgah altı buzdolapları, mutfak tezgahlarınızın altına ve yolun dışına güzel bir şekilde oturur. Küçük evler için veya ana buzdolabınızı tamamlayacak ikinci bir buzdolabı olarak mükemmeldirler.

Mini

Mini buzdolapları daha küçük, kişisel boyutlu buzdolaplarıdır. Stüdyo daireler, daireler ve tekerlekli evler gibi daha küçük alanlar için idealdirler.

Uygun olanı seçin

Bağımsız

Klasik seçenek, bağımsız buzdolapları dik durur. Ve yerleşik olmadıkları için nereye koymak istediğinizi seçebilir ve ev değiştirirseniz yanınıza alabilirsiniz.

Birleşik

Entegre buzdolapları, mutfak ünitelerinize yerleştirilmiştir, böylece şık ve modern bir görünüm için bir dolap kapağının arkasına güzelce gizlenirler.

Biliyor musun?

Entegre buzdolabı dondurucunuz için tüm doğru parçaları ve sabitlemeleri alacaksınız. Böylece, o dolap kapağını takarken doğru kit parçasını bulma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Biliyor musun?

İçinde buz kutusu olmayan bir buzdolabı, kiler buzdolabı olarak bilinir .

Ana Özellikler

Donmuş bölme

Bazı buzdolaplarında kullanışlı bir dondurucu bölmesi bulacaksınız. Bu, ihtiyacınız olduğunda birkaç parça donmuş yiyecek için yeterli alan sağlayacaktır. Böylece, daha küçük bir cihazın avantajlarından yararlanabilirsiniz, ancak yine de dondurucu alanınız olur.

Esnek depolama seçenekleri

Tüm yiyeceklerinizi düzenli tutmak için ayarlanabilir kapı rafları, şişe ayırıcılar veya en sevdiğiniz gazlı içeceklerden birkaçını koyabileceğiniz metal raflar gibi kullanışlı özelliklere dikkat edin. Bazı buzdolaplarında, meyve ve sebzelerinizi ayrı tutmanıza ve her zaman kolayca ulaşabileceğiniz bir bölmeye sahip olan daha keskin çekmeceler bulunur.

Ters çevrilebilir kapılar

Ters çevrilebilir kapı özelliği, buzdolabınızın kapısının hangi tarafından açılmasını istediğinizi seçmenizi sağlar. Bu size buzdolabınızı istediğiniz yere koyma esnekliği sağlar.

Otomatik buz çözücü

Otomatik buz çözme özelliği, buzdolabınızdaki buzlanma oluşumunu durdurur. Soğutucu bölmesinin altına yakın bir delik, herhangi bir yoğuşma toplayacaktır, bu da yemeğinizin etrafında buz oluşmayacağı anlamına gelir.

Sıcaklık kontrolü

Sıcaklık kontrolü, tüm alışverişlerinizi lezzetli bir şekilde taze tutmanıza yardımcı olacak değişken sıcaklık ve nem seviyeleri ile tüm favori yiyeceklerinizi optimum durumda tutabileceğiniz anlamına gelir.

Kapı alarmı

Kullanışlı kapı alarmı, buzdolabınızı yanlışlıkla açık bırakmanızı engeller. Kapı düzgün kapanmadığında bir alarm çalacaktır. Bu, buzdolabınızdaki soğuk havayı asla kaybetmeyeceğiniz, paradan tasarruf edeceğiniz ve yiyeceklerinizi daha taze tutacağınız anlamına gelir.

Anti-bakteriyel 

Anti-bakteriyel, buzdolabınızı kötü şeylerden uzak tutar. Cihazın iç kısmında küf ve koku oluşumunu önleyen özel bir kaplamadır, bu nedenle buzdolabınız aynı zamanda tüm bu güzel taze yiyecekler için hijyenik bir alan olacaktır.

LED aydınlatma

Şık LED Aydınlatma aradığınızı görmeyi kolaylaştırır, böylece kapıyı çok uzun süre açık bırakmazsınız. Ayrıca bu enerji faturalarını düşük tutmaya yardımcı olurlar.

Çalıştırmanın maliyeti nedir?

Standart bir buzdolabı, yılda yaklaşık 269kWh elektrik kullanır ve bu da günde yaklaşık 12p’ye mal olur.

Ankastre buzdolabı nedir?

Bir yerleşik buzdolabı güzel modern ve şık bir görünüm için dolap kapı arkasında oturur.

Kiler buzdolabı nedir?

Bir kiler buzdolabı buz kutusu ile gelmiyor bir tezgah altı buzdolabı. Bu, tüm alanın sadece soğutulmuş yiyecekler için olduğu anlamına gelir.

Mini buzdolabı nedir?

Bir mini buzdolabı içecekler ve soğuk atıştırmalıklar için idealdir küçük bir buzdolabı olduğunu. Küçük boyutları, onları oturma odası veya ev çalışma odası gibi hemen hemen istediğiniz her yerde bulundurabileceğiniz anlamına gelir.

Bağımsız buzdolapları standart boyutlarda mı?

Bağımsız buzdolapları, seçtiğiniz türe bağlı olarak hem yükseklik hem de genişlik açısından farklılık gösterebilir. Bununla birlikte, bağımsız tezgah altı buzdolapları tipik olarak 84 cm yüksekliğe, 55 cm genişliğe ve 59 cm derinliğe sahiptir. Ve bağımsız dik buzdolapları genellikle 185 cm yüksekliğe, 60 cm genişliğe ve 65 cm derinliğe sahiptir. Tüm ürün ölçülerimizi ürün sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Buzdolabının etrafında ne kadar yer bırakmam gerekiyor?

Bazı üreticiler, mümkün olduğunca verimli çalışmaları için buzdolabınızın çevresinde yaklaşık 2-5 santimetre boşluk bırakmanızı önerir.

Garajımda buzdolabı tutabilir miyim?

Hayır, sıcaklığın 10 derecenin altına düşmesini önlemek için garajda ısıtmanız yoksa.

Metal destekli buzdolabı nedir?

Esasen cihazın arka paneli metalden yapılmıştır. Bu, buzdolabınızın potansiyel olarak yanmasını önleyen bir güvenlik özelliğidir – yalnızca metal destekli cihazlar satıyoruz.

Tüm buzdolaplarında buz kutuları var mı?

Hayır, kiler buzdolaplarında buz kutuları yoktur.

Entegre buzdolabımda hangi menteşeye ihtiyacım olduğunu nasıl bilebilirim?

Halihazırda yerleşik bir modeliniz yoksa, mutfak tesisatçınızın önerdiği şey budur. Bunu yaparsanız, kapıyı açtığınızda, menteşenin kayar mı yoksa sabit mi olduğunu anlayabilirsiniz.

Yeni bir buzdolabı alma zamanının geldiğini nasıl anlarım?

Genellikle bu, yemeğiniz daha çabuk bozulmaya başladığında veya buzdolabınızdaki sıcaklık çok soğuk olmadığında netleşir.

Şarap soğutucusu almalı mıyım?

Bazı buzdolaplarında yerleşik şarap rafları bulunur, ancak bu kişisel tercihinize ve depolama, boyut ve görünüm açısından neyin peşinde olduğunuza bağlıdır.

Kaldır ve Geri Dönüştür hizmetimizi seçerseniz , eski cihazınızı alıp sorumlu bir şekilde geri dönüştüreceğiz.

Entegre buzdolabımı kurar mısınız?

Bağlantı hizmetimizi seçerseniz , yeni cihazınızı sizin için kurar ve çalışır hale getiririz.

Eski buzdolabımı alır mısın?

Kaldır ve Geri Dönüştür hizmetimizi seçerseniz , eski cihazınızı alıp sorumlu bir şekilde geri dönüştüreceğiz.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687