Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Bulaşık Makinesi Satın Alma Rehberi

Bulaşık Makinesi Satın Alma Rehberi

Bulaşık Makinesi Satın Alma Rehberi Kimse bulaşık yıkamayı sevmez ama neyse ki bazı akıllı mucitler bulaşık makinesini icat etti, bu yüzden bizim yapmamıza gerek yok. Kullanışlı kılavuzumuz, bulaşık makineleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacaktır.

Bulaşık Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bulaşık Makinesi Satın Alma Rehberi

  • Bulaşık makinesi alırken neye dikkat etmek lazım?
  • Hangi marka bulaşık makinesi almalıyım ?
  • Bulaşık makinesinde hangi sınıf daha iyi?
  • Bulaşık makinesinde hangi marka tercih edilmeli?

Ölçünüzü seçin

Bulaşık Makinesi Satın Alma Rehberi Üç farklı boyutta bulaşık makinesi vardır. 60 cm genişliğinde ve 120-150 arası bulaşık alabilen standart tam boy bulaşık makineleriniz var. Slimline modelleri genellikle 45 cm genişliğindedir ve 90-100 adet arasında ürün tutabilir. Son olarak, yerden tasarruf etmeniz gerekiyorsa masa üstü seçenekler idealdir, çünkü yükseklikleri yaklaşık 43 cm’dir.

Biliyor musun?

Bulaşık makinesi kapasitesi yer ayarlarında ölçülür. Tek kişilik yer ayarı büyük bir yemek tabağı, tatlı tabağı, bardak, kase, çay fincanı, fincan tabağı, iki bıçak, çatal, kaşıktan oluşur.

Ana Özellikler

Eko programı

Eko programlar, suyu daha uzun bir döngüde yavaşça ısıtarak bulaşıklarınızı %20 ila %40 daha az enerji kullanarak yıkar. Bu, daha fazla enerji verimli olmanıza ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Kazanan!

Hızlı yıkama

Kullanışlı hızlı yıkama programı, acele bulaşıklara ihtiyacınız olduğu zamanlar için idealdir. Az kullanılmış bulaşıklarda en iyi sonucu verir ve bazı modellerde bulaşıkları sadece 15 dakikada yıkayabilir.

Sessiz işareti

Sessiz işaretli bulaşık makineleri standart modellerden daha sessizdir. Fırçasız motorlar kullanırlar, yani bulaşıklarınızı raket yapmadan yıkayabilirler. Açık plan bir yaşam alanınız varsa ve huzur ve sessizlik içinde bir akşam televizyonu izlemek istiyorsanız bu idealdir.

Bebek döngüsü

Hijyen döngüleri olarak da bilinen bu özel yoğun yıkama programları, biberonun uygun şekilde sterilize edildiğinden ve mükemmel şekilde temizlendiğinden ve kullanımı güvenli olduğundan emin olmak için ısıyı 70 dereceye çıkarır.

Ayarlanabilir sepetler ve raflar

Birçok model, bulaşık makinenizi istediğiniz gibi doldurmanıza olanak tanıyan kullanışlı ayarlanabilir sepetler ve raflarla birlikte gelir. Bazı üst raflar, daha büyük eşyaların altına sığması için daha yükseğe veya üstteki uzun şarap bardaklarını sıkıştırmak için daha aşağıya yerleştirilebilir. Üçüncü çatal bıçak rafı olan modellere dikkat edin, tüm bu bıçakları ve çatalları kolayca yerleştirmenize izin verir ve altlarında tencere ve tavalar için çok daha fazla alan sağlar.

Yerleşik taşkın koruması

Harika bir güvenlik özelliği olan yerleşik taşkın koruma işlevi, bulaşık makinenizde bir sorun olması durumunda su beslemesini otomatik olarak kesecektir. Bu şekilde herhangi bir sel için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Sensör yıkama

Neden ihtiyacınız olan daha fazla su ve enerji kullanıyorsunuz? Sensörlü yıkama özelliği, ilk durulama aşamasından sonra tabaklarınızın ne kadar kirli olduğunu tespit eder. Daha sonra sadece gerekli olanı kullanmak, su, enerji ve en önemlisi para tasarrufu sağlamak için döngüyü değiştirir.

Kurutma döngüsü

Bazı bulaşık makinelerinde bulaşıklarınızı kurutmak için yoğuşma kullanan kurutma döngüleri vardır. Döngünün sonuna doğru bulaşıkları sıcak suyla kaplayarak çalışırlar. Sıcak sudan gelen nemli hava, bulaşık makinesinin soğuk paslanmaz çelik iç kısmıyla karışarak bulaşıklarınızdan kolayca akan su damlaları oluşturur. Bu daha hijyeniktir ve geleneksel ısıtma elemanlarına göre daha az enerji kullanır.

Bulaşık makinesine ihtiyacım var mı?

Bulaşık makineleri çok popüler cihazlardır. Sizi çaydan sonra bulaşık yıkamaktan kurtarıyorlar, tek yapmanız gereken bulaşıkları makineye atmak ve gerisini ona bırakmak.

Bulaşık makineleri elde yıkamaktan daha fazla su mu kullanır?

Hayır, yapmıyorlar, aslında bulaşıklarınızı elde yıkamanıza göre daha az su kullanıyorlar.

Bulaşık makineleri size para kazandırabilir mi?

Evet, kesinlikle yapacaklar, özellikle de su sayacınız varsa.

İnce bulaşık makineleri standart boy bulaşık makineleri kadar iyi mi?

Tabii ki, standart modellerden daha ince oldukları için içine çok fazla şey sığamazlar.

Bulaşık makineleri çok elektrik harcar mı?

Bulaşık makineleri çok fazla elektrik kullanmaz. Bazı modeller, biraz daha uzun sürse de çok daha az su ve elektrik kullanan kullanışlı eko-programlarla birlikte gelir.

Bağımsız bir bulaşık makinesi yerleşik olabilir mi?

Hayır, bağımsız bulaşık makineleri entegre edilemez.

Bulaşık makineleri kendi suyunu ısıtır mı?

Evet, çamaşır makineleri gibi, şebekeden gelen soğuk suyu ısıtırlar.

Masa üstü bulaşık makinelerinin su tesisatına takılması gerekiyor mu?

Geleneksel bir bulaşık makinesi gibi su tesisatına takılabilirler veya lavabo musluklarınıza bağlanabilirler.

Ortalama bir bulaşık makinesi döngüsü ne kadar sürer?

Bu, döngüye ve üreticiye bağlı olarak değişebilir.

Bulaşık makinesi suyu nereye gider?

Bulaşık makinesi, suyu genellikle makinenin altındaki bir tahliye pompasından tahliye eder ve suyu lavabo giderinize besler.

Tam entegre ne demek?

Tam entegre, cihazın mutfak tezgahlarınızın altına yerleştirildiği ve mutfağınızın geri kalanına uyan bir mobilya kapısının arkasına gizlendiği anlamına gelir.

Yarı entegre bulaşık makinesi nedir?

Yarı entegre bir model tam entegre gibidir; ancak bulaşık makinesi paneli her zaman teşhirde olacaktır.

En sessiz bulaşık makineleri hangileridir?

En sessiz bulaşık makineleri, Quiet Mark sembolüne sahip modellerdir.

Bulaşık makinesi çalıştırmanın maliyeti nedir?

Bu, modelin boyutuna bağlı olarak değişebilir. Ancak standart bir 12 kişilik bulaşık makinesini çalıştırmak yılda yaklaşık 500 tl mal oluyor.

Bir bulaşık makinesi beni ne kadar sürmeli?

Ortalama olarak, bir bulaşık makinesi en az 5 yıl dayanmalıdır.

Bulaşık makinesi bulaşıkları kurutur mu?

Bulaşık makineleri genellikle bulaşıklarınızı birkaç farklı yöntemle kurutur. Bazı modeller bulaşıklarınızı kurutmak için bir ısıtma elemanı kullanırken, diğerleri daha hijyenik ve çevre dostu yoğuşma yöntemini kullanır.

Bulaşık makinemi temizlemem gerekiyor mu?

Kesinlikle öylesin. Üreticiler genellikle bulaşık makinenizi ayda bir temizlemenizi önerir, bu nedenle en iyi tavsiye için ürün kılavuzunuzu kontrol ettiğinizden emin olun. Bulaşık makinenizi nasıl kullanacağınıza ve nasıl bakacağınıza dair ipuçlarımızı nasıl kullanacağınız konusunda daha fazla bilgi edinin.

Bulaşık makinemin seri numarasını nerede bulabilirim?

Bulaşık makinesini açtığınızda genellikle kapının kenarında bulunan bir etikette bulacaksınız.

Bulaşık makinesi ne kadar?

Her şey ne tür bir model aradığınıza bağlı. Standart modeller genellikle ince modellerden daha pahalıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var – şu anki en ucuzumuz 1000 ve en pahalı 15000 tl

Hangi bulaşık makinesini almalıyım?

Ne aradığınıza bağlı. Bazı modeller oldukça basit ve diğerleri bir sürü harika teknolojiyle geliyor. Akılda tutulması gereken bir tasarım da var – bu nedenle mutfakta fazla yeriniz yoksa, ince bir model tercih etmek isteyebilirsiniz.

Gümüş ve paslanmaz çelik bulaşık makinesi arasındaki fark nedir?

Bu sadece bir tarz meselesi. Bunlar farklı metallerdir, bu nedenle biraz farklı görünürler, paslanmaz çelik de gümüşten biraz daha uzun süre dayanabilir çünkü daha dayanıklıdır.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687