• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Akıllı Ev Sistemi Satın Alma Rehberi

Akıllı Ev Sistemi Satın Alma Rehberi  Halihazırda bir akıllı teknoloji aşığı olun ya da bir ipucunuz yok, evinizi akıllı bir eve dönüştürmenize yardımcı olacak bir rehber hazırladık. Sıcak bir evde en sevdiğiniz şarkılarla uyandığınızı, evde yokken bir düğmeyi kapattığınızı veya geceleri yatağa girdiğinizi ve ışıkların otomatik olarak karardığını hayal edin. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Parmaklarınızın ucunda eksiksiz bir akıllı teknoloji yelpazesiyle, tüm bunların sadece bir rüya olduğuna uyanmak zorunda kalmayacaksınız. Bunu nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki tüm bilgilere göz atın.

Akıllı Ev Sistemi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Akıllı Ev Sistemi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

‘akıllı’ ne anlama geliyor?
Akıllı Ev Sistemi Satın Alma Rehberi ‘Akıllı’ kelimesi bugünlerde her yerde ortalıkta dolanıyor ama bu gerçekten ne anlama geliyor? Bir teknolojinin akıllı olması için WiFi kullanarak diğer teknolojilere bağlanabilmesi gerekir. Bu genellikle daha sonra telefonunuz veya sesli yardımcı hoparlör aracılığıyla kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Muhtemelen evinizde, telefonunuz veya TV’niz gibi bazı akıllı teknolojilere sahip olduğunuza şaşıracaksınız. Ancak, tüm teknolojiyi birbirine bağlamaya başladığınızda sihir gerçekten oluşmaya başlar.

Akıllı bir eve sahip olmanın temel faydaları nelerdir?

Hayatı biraz daha kolaylaştırır
Akıllı Ev Sistemi Satın Alma Rehberi Elleriniz doluyken ışıkları açmaktan, çocukların o hafta üniformasız bir gün geçirdiğini size hatırlatmaya kadar, akıllı teknoloji size her zaman yardım eli uzatıyor.

Faturalarınızda tasarruf sağlar
Akıllı Ev Sistemi Satın Alma Rehberi vEvi Blackpool aydınlatmalarına benzetmesiyle ünlü bir çocuğunuz mu var? Ya da eşiniz her zaman ısıtmayı çalıştırıyor olabilir mi? İster içeride ister dışarıda olun, her zaman ışıklarınızın ve termostatınızın olması gerektiği zaman açılıp kapandığından emin olabilirsiniz, bu da enerji faturalarınızdan birkaç kilo daha tasarruf etmenizi sağlar.

Sizi güvende ve emniyette tutar
Kapı zilleri, sensörler ve güvenlik kameraları gibi izleme teknolojisi, gece gündüz evinize göz kulak olmanızı sağlar.

Teknolojiyi nerede olursanız olun yönetin
İster yurtdışında bir havuz barda oturuyor olun, ister kanepenizde dinlenirken, tüm akıllı teknolojileri telefonunuza bağlamak, onları her yerden kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Böylece, dışarıdayken düzleştiricinizi açık bırakıp bırakmadığınızı kontrol edebilir veya hala yataktayken odayı ısıtabilirsiniz.

Akıllı ev kurmak için neye ihtiyacım var?
WiFi olmadan oldukça sıkışıp kalacaksınız, bu yüzden evde güvenilir bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. WiFi’niz zaman zaman sorun yaşıyorsa, herhangi bir şey satın almaya başlamadan önce bir WiFi genişletici almak isteyebilirsiniz.

Bunu sıraladıktan sonra, hangi akıllı ev eko sistemini kullanacağınızı seçmeniz gerekecek. Şu anda 4 ana oyuncu Amazon Alexa , Google Assistant , Samsung SmartThings ve Apple HomeKit . Bir karar verdikten sonra, evinizi daha akıllı hale getirmek (ve hayatınızı kolaylaştırmak) için uyumlu akıllı teknoloji satın alarak eğlenebilirsiniz.

Uyumluluk ne kadar önemli?
Artık akıllı teknoloji popüler hale geldiğinden, daha büyük isimler birbiriyle uyumlu. Ancak, sadece belirli markalarla çalışacak garip garip Annie var.

Akıllı teknolojinizin geri kalanıyla çalışmayan bir şey satın alırsanız, bu dünyanın sonu değil, ancak tam deneyimi elde etmek için onu diğer her şeyle senkronize edemezsiniz. Bu nedenle, sepete eklemeden önce, sahip olduklarınızla çalıştığından emin olmak için teknik özellikleri kontrol edin.

Akıllı ürünler

Akıllı hoparlörler
Müzik çalmanın bariz kullanımının yanı sıra, akıllı hoparlörler onlara ‘Bugün için hava tahmini nedir?’ gibi sorular sormanıza izin verir. veya ‘Victoria süngerini nasıl pişiririm?’. Yeterince yakın her şeye bir cevap vererek, gün boyunca size yardım eli uzatabilirler.

Akıllı aydınlatma
Koltuğunuzdan bile kalkmadan ışıklarınızı açıp kapatın. Farklı renklerde yanan ampuller vardır, yani bir odayı birçok tonda boyayabilirsiniz. Ayrıca kısılabilirler ve film gecesinin havasını ayarlamanıza izin verirler.

Akıllı izleme
Kapı zillerinden güvenlik kameralarına kadar, telefonunuzdan evinizin içini ve dışını görebilecek ve biri bahçe yolunuzda yürürken uyarı alabileceksiniz. Bu, dışarıdayken kapıya cevap vermek veya işteyken köpekleri kontrol etmek için harikadır.

Akıllı termostatlar
Akıllı termostatlar, evinizi telefonunuzdan veya akıllı hoparlörden ısıtmanızı sağlar. Hatta bazıları rutininizi öğrenir ve sizin için tüm ayarlamaları yapar. Isıtmayı çalıştırmak için kapaklardan çıkmak zorunda kalmamanın yanı sıra, bunlardan biriyle evde elektrik faturalarınızdan tasarruf edeceksiniz.

Akıllı cihazlar
TV’lerden çamaşır kurutma makinelerine kadar pek çok cihaz akıllı çoğunluğa atlıyor. Günlük işlerinizi ve günlük hayatınızı kolaylaştıracak tüm bu farklı ürünlere göz atın.

Fırınlar
Kullanışlı uygulama ile telefonunuzdan akıllı bir fırını önceden ısıtabilir ve yemeğiniz piştiğinde uyarı alabilirsiniz. Böylece, akşamlarınızı mutfakta geçirmek yerine, ailenizle vakit geçirebilir ve servis yapmak için geri dönebilirsiniz.

Çamaşır makineleri
Akıllı uygulamalar, çamaşır makinesini evin neresinde olursanız olun kontrol etmenizi sağlar ve bir program bitmek üzereyken size bildirim gönderir. Bir arkadaşınızın evine yetişmek için gittiyseniz, bu harikadır, çünkü giysiler tamburda küf kokmaya başlamadan önce geri döndüğünüzden emin olabilirsiniz.

Bulaşık makineleri
Herkes tabaklarını yerleştirdikten ve yıkama tableti eklendikten sonra, nerede olursanız olun akıllı bulaşık makinesini çalıştırabilirsiniz. Bu, dışarıda olduğunuzda, yıkamayı başlatmak ve eve köpüklü tencerelere gelmek için telefonunuzu kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Buzdolabı dondurucular
Samsung Family Hub gibi akıllı buzdolabı dondurucularıyla alışveriş listenizi bir kenara bırakın. Kullanışlı yerleşik kameralar, dışarıdayken daha fazla yumurta veya süte ihtiyacınız olup olmadığını kontrol etmek için kullanabileceğiniz, telefonunuzdan içeriyi görmenize olanak tanır.

Çamaşır kurutma makineleri
Akıllı çamaşır kurutma makineleri, farklı çamaşırlar için özel yıkama ayarları bulmanızı sağlayan uyumlu uygulamalarla birlikte gelir. Spor kıyafetlerinizden ipek bir gömleğe kadar, hassas giysilerinizin davulda küçülmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

TV’ler
Akıllı TV’ler ile çevrimiçi olarak atlayabilir ve tüm favori akış uygulamalarınıza erişebilir, böylece kutu setlerini tıka basa doldurabilir ve film maratonlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca, yerleşik sesli asistanla, kanalı sizin için değiştirmesini isteyebileceksiniz, yani uzaktan kumandayı bulmak için tüm minderleri kanepeden atmak zorunda kalmayacaksınız.

Giyilebilir teknoloji
Sağlığınıza yardımcı olmaktan hayatınızı biraz daha kolaylaştırmaya kadar, bir akıllı saatin pek çok faydası vardır. Ayrıca bileğinize oturduğundan, gittiğiniz her yere elinizi kaldırmadan yardımcı olabilir. Ve Huawei , Apple ve Samsung saatlerinin şık yüzleri ve değiştirebileceğiniz ek kayışları vardır, bu da her kıyafetle harika görünmelerini sağlar.

Gündelik yaşamınızı sürdürürken, akıllı saat alışverişinizin ödemesini yapmak için bileğinizi kart okuyucuya takmanıza olanak tanır. Ayrıca, müzik çalmak için kablosuz kulaklıklara bağlanır ve sevdiklerinizi aramanıza olanak tanır. Böylece, her küçük şey için telefonunuzu çıkarmanız gerekmeyecek.

Spor salonuna gidiyorsanız veya iyi bir yürüyüş yapmayı seviyorsanız, adımlarınızı sayarlar ve kat ettiğiniz mesafeyi izlemek için GPS kullanırlar. Hedefler belirleyerek ve ilerlemenizi de kontrol ederek, fitness yolculuğunuza bir bütün olarak bakabilirsiniz. Ayrıca, bazılarında kalp sağlığınızı izleyen ve sağlığınıza göz kulak olmanızı sağlayan sensörler bulunur.

Akıllı saatler satın alın

Evinizi akıllı bir eve mi dönüştürüyorsunuz? Samsung SmartThings’in tüm akıllı teknolojinizi kurma ve kontrol etme zahmetinden nasıl kurtulduğunu görün.

Akıllı ev nedir?
Akıllı ev, evin etrafındaki tüm farklı odalarda farklı akıllı teknolojilere sahip, hepsi WiFi’ye ve birbirine bağlanan bir evdir. Örneğin, akıllı bir evde akıllı bir hoparlör, bir çocuğun yatak odasında akıllı bir ışık ve alt katta bir akıllı termostat olabilir. Bu nedenle, biri ‘İyi geceler’ dediğinde, küçük çocuğunuz uykuya daldığında ışıklar tamamen kapanmadan önce yavaşça kararabilir. Aynı zamanda, termostat kimsenin bir düğmeye basmasına gerek kalmadan akşam için sıcaklığı düşürür.

Akıllı bir ev için daha hızlı geniş bant almam gerekir mi?
Akıllı bir ev tamamen WiFi’nize bağlıdır, bu nedenle daha hızlı geniş bant olması iyi bir fikirdir. Evinizin etrafında düzgün bir internet bağlantınız olduğu sürece, akıllı teknolojinizi buna bağlamakta sorun yaşamayacaksınız. Genelde sorun yaşıyorsa, yükseltmeyi veya bir WiFi genişletici almayı düşünebilirsiniz.

Akıllı ev nasıl kurulur?
Akıllı bir ev kurmak için güvenilir bir WiFi bağlantısına ve birkaç parça akıllı teknolojiye ihtiyacınız var. Başlamak için iyi bir yer, akıllı bir hoparlör olacaktır, çünkü yerleşik asistan, gelecekteki tüm akıllı teknolojinizi sesinizle kontrol etmenize izin verecektir.

Akıllı ev ekosistemleri nelerdir?
Tüm akıllı teknolojinizi aynı anda bağlamak ve kontrol etmek için bir akıllı ev ekosistemi kullanılır. Şu anda ana 4 Samsung SmartThings, Google Asistan, Amazon Alexa ve Apple HomeKit. Hepsi bir “ekosistem” içinde birbirine bağlandığında, kapınızdan içeri girdiğinizde size sıcak bir karşılama vermek gibi tek bir görevi yerine getirmek için birlikte çalışabilirler.

Almak için en iyi akıllı ev kurulumu nedir?
Hangi kurulumu seçeceğinize karar vermenin en iyi yolu, hangi akıllı hoparlörü tercih ettiğinizi görmektir. Ana markalar Google Asistan, Amazon Alexa, Samsung SmartThings ve Apple HomeKit’tir. Seçtiğiniz akıllı hoparlörün gelecekte satın almak istediğiniz teknolojiyle uyumlu olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. İyi haber şu ki çoğu teknoloji birbiriyle çalışıyor, bu yüzden çoğunlukla tercih ettiğiniz şeyi yapmakta özgürsünüz.

Akıllı ev kurulumu güvenli midir?
İnternete bağlanan her şey gibi, akıllı bir ev de %100 güvenli değildir. Ancak, ağı daha güvenli hale getirmenin küçük ve basit yolları vardır. Bir fikir, daha güçlü seçenekler için yönlendiricinizin orijinal kullanıcı adını ve şifresini değiştirmektir. Ayrıca bir misafir hesabı da oluşturabilirsiniz, böylece hiçbir ziyaretçi akıllı teknolojinize bağlanamaz. Tüm yazılımlarınızı güncel tutmanız da önemlidir.

IoT ne anlama geliyor?
IoT, Nesnelerin İnterneti’nin kısaltmasıdır. Bu, WiFi’niz aracılığıyla birbirine bağlanan bir grup akıllı teknoloji olduğu için ‘akıllı ev’ demeye çok benzer.

Akıllı bir eve sahip olmak bana nasıl para kazandırabilir?
Akıllı teknoloji, enerji faturalarınız söz konusu olduğunda esas olarak para tasarrufu sağlar. İster rutinleri belirleyen siz olun, ister alışkanlıklarınızı öğrenen teknoloji, akıllı bir ev her zaman günün farklı saatlerinde ne yapmanız gerektiğini bilir. Böylece, siz uyurken akıllı bir ışık asla açık bırakılmayacak ve siz evde yokken akıllı bir termostat ısıtmayı tam olarak açmayacaktır. Veya akıllı priz gibi basit bir şeye yatırım yaparsanız, dışarı çıktığınızda buklelerinizi ve lambanızı kapatıp kapatmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Hangi akıllı ev cihazları uyumludur?
Artık akıllı teknoloji çok daha popüler olduğu için çoğu marka birbiriyle uyumlu. Emin değilseniz, şu anda evde bulunan herhangi bir teknolojiyle çalışıp çalışmadığını görmek için teknik özelliklere bakın.

Akıllı saat nedir?
Akıllı saat, bileğinize oturan ve size zamanı söylemekten çok daha fazlasını yapan dijital bir ekrandır. Fitness yolculuğunuzu takip etmekten arkadaşlarınızı aramanıza izin vermeye kadar, bir akıllı saat antrenmanlarınız ve günlük yaşamınız için kullanışlıdır.

Akıllı saatte arama yapabilir ve aramaları cevaplayabilir misiniz?
Akıllı saatiniz telefonunuza bağlandığında, ondan kolayca arama yapabilir ve aramaları cevaplayabilirsiniz. Telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlanan bir saatiniz varsa, bunu yapabilmeniz için telefonunuzun her zaman kısa bir mesafede (cebiniz veya çantanız gibi) olması gerekir. Ancak hücresel bağlantılı bir akıllı saatiniz varsa, telefonunuzu evde bırakıp siz dışarıdayken arkadaşlarınızı arayabileceksiniz.

Bir TV’yi akıllı yapan nedir?
Bir TV’nin akıllı olması için internete bağlanabilmesi gerekir. Farklı akıllı TV’ler farklı şeyler sunar. Çoğu size TV hizmetlerine ve YouTube’a erişim sağlar ve ardından diğerleri Netflix, Amazon Prime, Disney+ ve BT Sports gibi akış hizmetleri sunar. Hatta bazılarında sıkıldığınızda başvurabileceğiniz bir sürü sosyal ve refah uygulaması var. Belirli bir akıllı uygulamaya erişmenizi sağlayan bir TV istiyorsanız, satın almadan önce özelliklerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara