Home / Elektronik / Xbox 360 Arıza Kodları
Xbox 360 Arıza Kodları

Xbox 360 Arıza Kodları

Xbox 360 Arıza Kodları Buradaki bilgilerin %100’ü, deneme yanılma yoluyla Xbox Sahnesi üyeleri tarafından keşfedilmiştir. Bu kılavuzu okumanın bir sonucu olarak alabileceğiniz herhangi bir işlem için “merkezteknikservis.com” herhangi biri sorumluluk kabul etmemektedir.

Xbox Işık Arıza Kodları

1, 2, 3 ve 4 kırmızı renkte yanıp sönüyor [. . . .]

AV Kablo Tespit Edilemiyor

AV kablosunun Xbox 360 konsoluna doğru şekilde bağlandığından emin olun.
AV kablosunu Xbox 360 konsolundan çıkarın ve AV kablosunu Xbox 360 konsoluna yeniden bağlayın.
Dört yanıp sönen kırmızı ışık yanıp sönmeye devam ederse, AV paketinin metal alanını kuru bir bezle silinmeyi deneyin. Metal alan, konsola takılan son noktadır. Metal alanını iyice silin ve ardından AV Paketini tekrar deneyin.
AV kablosu doğru şekilde bağlanmış ancak dört kırmızı ışık yanıp sönüyorsa, varsa başka bir AV kablosu kullanın.


1, 3 ve 4 kırmızı renkte yanıp sönüyor [. . . .]

Genel Donanım Hatası

Konsolu yeniden başlatmayı deneyin.
Konsolu yeniden başlatarak davranışı gidermezse şu adımları izleyin:
Konsolu kapatın.
Tüm güç ve AV kablolarını konsoldan çıkarın.
Elektrik kablosunu duvar prizinden çekin.
Tüm kabloları sıkıca tekrar bağlayın.
Konsolu açın.
Bu adımlar davranışı gidermezse, konsolu kapatın, sabit sürücüyü çıkarın ve ardından konsolu açın. 3x Kırmızı LED hata ışığı artık görüntülenmiyorsa, konsolu kapatın, sabit sürücüyü tekrar takın ve ardından konsolu açın.
Ayrıca güç kaynağındaki ışıkları da inceleyin.Xbox 360 Arıza Kodları  Konsolu açtığınızda, RoL üzerindeki üç ışık kırmızı yanıp sönse bile güç kaynağı ışığı yeşile dönmelidir.


1 ve 3 kırmızı renkte yanıp sönüyor [. . . .]

Aşırı ısınma

Xbox 360 konsolunun serinletmesine izin verin.
Not Konsolun yeterince soğuması için birkaç saat beklemeniz gerekebilir. Konsol sıcakken konsolu açmayın.
Konsolda yeterli havalandırma olup olmadığını ve fanın çalıştığını doğrulayın. Havalandırma hakkında daha fazla bilgi için “Daha Fazla Bilgi” bölümüne bakın.
ÖNLEYME ÖNERİLERİ
Bu sorunu önlemeye çalışmak için aşağıdaki önlemleri alın:

Xbox 360 konsolunda herhangi bir havalandırma boşluğu engellemeyin.
Xbox 360 konsolu bir yatağa, kanepeye veya havalandırma deliklerini engelleyebilecek diğer yumuşak yüzeylere koymayın.
Xbox 360 konsolu, alan iyi havalandırılmadığı sürece kitaplık, raf veya stereo kabin gibi dar bir alana koymayın.
Xbox 360 konsolunu herhangi bir ısı kaynağına, örneğin bir radyatör, ısı kaydedici, ocak veya amplifikatörün yakınına koymayın.
KONSOLUNUN DONDURUCUDA KULLANILMASINA VEYA SOĞUK İKLİ OLARAK ÇIKARMAYIN
Bazıları bunun bir aşırı ısınan konsolun “düzeltilmesi” na yardımcı olabileceğini düşünüyor, aslında daha büyük sorunlara neden olabilir. Konsolunuz gibi elektronik cihazlar oda sıcaklığında ve civarında çalışmaya hazırlanır; aşırı soğuk hava sıcaklığı, aşırı sıcak sıcaklıklarda (aşırı ısınma gibi) birçok soruna neden olabilir. Ayrıca, konsol çalışırken aşırı soğuk bir bölgede bulunuyorsa, sıcak konsol ile soğuk hava arasındaki sıcaklığın farkı yoğunlaşmaya neden olabilir ve konsolu kısa devre ederek durum daha da kötüleşir. Sıcaklıktaki daha büyük fark nedeniyle konsol aşırı ısınırsa yoğunlaşma daha çabuk olur. Kısacası … YAPMAYIN.

Aşırı ısınmaya karşı daha agresif bir çözüm, konsolun soğutma sistemini iyileştirmektir. En iyi çözüm, termal bileşiği değiştirmektir. Bunu denerseniz bunu kendi sorumluluğunuzdadır. Konsol halen garanti altındaysa, kendiniz tamir etmeye çalışmadan önce MS ile değiştirme için başvurmanız önerilir.


4 kırmızı renkte yanıp sönüyor [. . . .]

Donanım arızası

Belirlenmiş donanım arıza kodları, ekranda görüntülenmektedir.

E01: muhtemelen güç kaynağı sorunu

E02: Muhtemelen bir Ağ Arayüzü problemi (x kelepçeleri gevşeterek sabitlenebilir)

E03: Muhtemelen Güç sorunu PSU GPU / CPU olabilir, bir şekilde konsol güç kaynağından temiz güç almaz.

E04: Onaylanmamış: Güney Köprüsü Çipi genellikle ana karta nasıl bağlandığını gösteren bir sorun var (soğuk lehim bağlantı / köprülü lehim bağlantıları)

E05: CPU aşırı ısınması – Konsolunuzu söktükten sonra bu hatayı alıyorsanız, soğutucu vidaların 8’inin tümünün tahta / soğutucu deliklerine sıkıca oturtulduğundan emin olun.

E06: GPU’nun aşırı ısınması x-kelepçelerinizin düzgün bir şekilde takıldığından.

E07: Isıtma aşırı RAM

E08: Onaylanmamış: Genel G / Ç Arızası, A / V bağlantı noktası, USB, Sabit sürücü, DVD sürücüsü gibi herhangi bir G / Ç devresi ile ilgili bir hatanın AV’nin torçlanması veya heatsync cıvatalarının üzerinden oluşmasına neden olabilir bu hataya neden oluyor.

E09: Onaylanmamış: Bunun nedeni iki tamamen farklı şey olabilir:
A. DVD Sürücüsü Zaman aşımı – Bir üretici yazılımı flaşıyla ilgili sorunlardan kaynaklanabilir. Bu, bazen DVD sürücüye nasıl bağlandığına bağlı olarak anakart üzerindeki güney köprüsü yonga setiyle ilgili bir sorundan kaynaklanıyor.
B. GPU hatası, genellikle anakarta kötü bağlantı nedeniyle (soğuk lehim bağlantıları / köprülü lehim bağlantıları) Daha fazla bilgi için hata E18’e bakın.

E10: Doğrulanmamış: CPU hatası, genellikle anakarta kötü bir bağlantıyla (soğuk lehim bağlantıları / köprülü lehim bağlantıları) kaynaklanır. Bu ayrıca, TSOP’da bir hata ile tetiklenebilir.

E11: (henüz bilinmiyor)

E12: Muhtemelen sıcaklık kontrolü ile ilgili bir problem

E13: Bilinmiyor: soğutucu ve çevreleyen kondansatörler arasındaki kısa devre kaynaklı olabilir

E16: Bilinmiyor: GPU veya Ram çiplerinde soğuk lehim birleşimi olması muhtemel (bkz. Hata E18)

E17: (henüz bilinmiyor)

E18: “Dijital Omurga” (CPU / GPU / RAM) hatası, bunun nedeni genellikle GPU ve anakart arasındaki soğuk lehim bağlantısından kaynaklanır.
Bu fırsatı tutan “X” kelepçeleri ile çözülecek iki teori var. Diğeri fişleri yeniden ısıtmayı içerir. Konsolunuz hala garanti kapsamındaysa bunlardan herhangi birini denemeyin. Konsolunuz hala garanti kapsamındaysa, satın aldığınız mağazaya iade edin veya değiştirmesi için MS’yi arayın.

E19: Bilinmiyor: GPU Hatası Bu genellikle GPU’nun ana karta bağlandığı köprülenmiş lehim noktalarından kaynaklanır. Daha ayrıntılı bilgi için E18 hatasına bakın.

E20: muhtemelen bir Ram hatası, bunun nedeni Ram yongalarından birinde soğuk veya köprülü bir lehim bağlantısından kaynaklanabilir.

E35: muhtemelen termal bileşim eksikliği nedeniyle aşırı ısınma GPU’su.

E45: Bilinmiyor (muhtemelen ön panel güncellemesi ile ilgili)

E64: DVD Sürücü Hatası – Sıfırlama sırasında DVD sürücüsü zaman aşımına uğradı: Yazılım yanlış, DVD’de f / w çipi yok, vb. Ayrıca, tepsinin önyükleme sırasında tamamen kapanmamasından da kaynaklanıyor olabilir. ayrıca çekirdek NAND başlatılamaz / imza olamaz anlamına gelebilir Flash çip kırıldı Kötü güncelleme sonrasında mümkün olabilir. Bunun nedeni kötü bir SATA kablosu olabilir.

E65: DVD Sürücü Hatası – Dvd sürücüsü DMA yapılandırılmış değil: Yazılım yanlış, DVD’de f / w çipi yok, vb. Ayrıca, tepsinin önyükleme sırasında tamamen kapanmamasından da kaynaklanıyor olabilir.

E66: DVD Sürücü Hatası – DVD sürücüsü eşleştirme hatası: DVD modeli veya sürüm gösterge tablosunda beklenen sürüme uymuyor. Veya sürücüdeki bellenim sürümü, o zaman gösterge tablosu tarafından beklenen bellenim sürümünden daha eski. DVD sürücüsünün konsoldaki orijinal sürümüyle aynı olduğundan ve konsoldan çıkan orijinal bellenimi kullandığından veya daha yeni olduğundan emin olun. Sürücü, Windows altında, konsoldaki hataları çıkarabilir, okuyabilir ve yazabilirse, orijinal bellenimin değiştirilmesi sorunu düzeltmelidir.

E67: Sabit Sürücü Hatası – Sıfırlama sırasında sabit sürücü zaman aşımına uğradı: Sabit Sürücü ile ilgili bir sorun olabilir veya sabit sürücü ile iç bağlantıyla ilgili bir sorun olabilir. Sabit sürücüyü çıkarmayı ve olmadan oynamayı deneyin.

E68: Sabit Sürücü Hatası – DMA yapılandırılmamış sabit sürücü: Sabit Sürücünün kendisi veya sabit sürücünün dahili bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir, Sabit disk sürücüsünü çıkarmayı ve olmadan oynatmayı deneyin. Ayrıca, fanlarda fazla güç çeken bir sorundan kaynaklanıyor olabilir; ayrıca, gereksiz aksesuarların harici bir fan ünitesi gibi konsola bağlanması durumunda da oluşabilir. Önce gereksiz aksesuarları ve ardından sabit disk ve USB aygıtları gibi gerekli bileşenleri kaldırmayı deneyin. Herhangi bir vaka incelemeniz varsa bunları da araştırmak isteyebilirsiniz.

E69: Sabit Disk Hatası – HD Securi Okuma


Xbox 360 Resetleme (Sıfırlama)

“Sistem” Giriş Yapın.
“Bellek” Giriş Yapın.
HD sembolünde Y tuşuna basın
X, X, Sol Tampon, Sağ Tampon, X, X tuşlarına basın.
“Xbox 360 depolama aygıtlarınızda bakım gerçekleştirmek istiyor musunuz?”  Yazan bir mesaj görünecektir. Evet‘i seçin
Daha Sonra Resetlenecektir.

Dikkatinizi Çekebilir

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ?

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ? Bilgisayarın yavaş çalıştığı çeşitli nedenler açıklanmakta ve yavaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi