Home / İnternet / Windows 10 Hataları Ve Çözümleri

Windows 10 Hataları Ve Çözümleri

Birçok programla, driverla ve yazılımla sorunu olan Windows 10, hala devam eden bir güncelleme döneminin içerisinde. Microsoft’un Windows 10’dan başka bir işletim sistemi çıkartmayacağı ve piyasadaki varlığını sadece Windows 10’u güncelleyerek sürdüreceğini bildirmesinden sonra bu işletim sistemini geliştirmek adına yürütülen çalışmalar hız kazandı ve Windows 10’u yükleyen kullanıcı sayısı arttı ancak maalesef hala Windows 10’un mükemmel olduğunu söyleyemeyiz. İşte Windows 10’da karşılaştığınız hatalar ve çözümleri.

DVD Oynatamama Hatası

Windows 10 Hataları Ve ÇözümleriSorunun nedeni Windows 10’un DVD oynatabilmek için gerekli olan güncellemeyi sonradan elde etmiş olması. Normalde ücretli olan bu güncelleme, eğer Windows 7’nin veya Windows 8’in herhangi bir sürümünden Windows 10’a geçiş yaptıysanız ücretsiz bir şekilde Microsoft Store’da indirmenizi bekliyor.

Yazıcı Sorunu

Windows 10 Hataları Ve ÇözümleriDenetim Masası’na girin ve buradan yazıcının kaldırılmasını sağlayın. Markasına ve modeline göre yazıcının sitesine giriş yapın ve driver’ı indirin

Düşük Hafıza Sorunu

Bu sorunun kaynağı Windows 10 dosyalarının yüklenmiş olduğu dosyalardan dışarı çıkmak istememesi, yani tek bir alanda toplanmaları. Sorunu düzeltmek için Denetim Masası > Performans > Windows’un Görünümünü Ve Performansını Düzenle kısımlarına girin. Ardından bu kısımda bulunan “Tüm sürücüler için otomatik olarak  disk belleği dosyası boyutunu yönetmek”  seçeneğini kapatın, Windows 10’un yüklü olduğu diski seçin  ve “Özel Boyut” seçeneğini seçin. Bu noktadan sonra en büyük ve en küçük dosya boyutunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kısayolların/Dosyaların Yanlış Uygulamayı Açması

Windows 10’a uygulamanızı yükledikten sonra açmak istediğiniz dosyaya sağ tıklayın ve “Birlikte Aç” seçeneğinden uygulamanızı seçin.

 Microsoft Edge’in Favorileri Silmesi

Windows 10 Hataları Ve ÇözümleriMicrosoft Edge favorileri kendi bünyesine aktarabilir. Önceki kullandığınız tarayıcınızda bulunan favorileri geri kazanmak için Edge’i açın, menüden “Favorileri Aktar” kısmına tıklayın ve önceden kullandığınız tarayıcıyı seçin.

 

Dikkatinizi Çekebilir

İnternetim Çok Yavaş Ne Yapmalıyım

İnternetim Çok Yavaş Ne Yapmalıyım

İnternetim Çok Yavaş Ne Yapmalıyım işte size çözüm, kötü performans gösteren bir İnternet bağlantısı, genişbant …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi