Home / Beyaz Eşya / Whirlpool Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Sorunlarını Giderme
Whirlpool Çamaşır Makinesi

Whirlpool Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Sorunlarını Giderme

Whirlpool Çamaşır Makineleri Yıkayıcı Sorunlarını Giderme Whirlpool pulları mükemmel kalite ve güvenilirliği ile ünlüdür. Ancak çalışma sürecindeki herhangi bir teknik bozulabilir. Teknik destek uzmanları, Whirlpool pullarının tüm hata kodlarının sistemata konulduğu markanın donanımına ilişkin ayrıntılı bir sorun giderme rehberi geliştirdiler.

Whirlpool Çamaşır Makinesi Arızaları

Ayrıca, kırılmaların olası nedenlerini ve sorunun nasıl çözüleceği konusunda tavsiyeler bulabilirsiniz. Bilgiler, herhangi bir tüketici için çok doğru ve yararlıdır. Talimata bağlı olarak, çamaşır makinesini çok hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz. Bu bağlantıyı kaydettiğinizden emin olun. Elektronik ortamda kaybolmazdı.

Whirlpool AMD 310 yıkayıcı sorunlarını giderme

Çalışma problemleri genellikle küçük nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır, lütfen servise başvurmadan önce aşağıdaki çizelgeyi kontrol edin ve bakın. Bu, zamandan ve gereksiz harcamalardan tasarruf edebilir.

SORUN ANALIZ
Koşmaz • Koruma aygıtı veya sigorta patladı mı?
• Lütfen 3 dakika bekleyip tekrar çalıştırın, koruma cihazı ünitenin çalışmasını engelleyebilir.
• RC piller düşük mü?
• Fiş düzgün şekilde takılmış mı?
Soğutma veya ısıtma havası yok • Hava filtresi kirli mi?
• Klima cihazının giriş ve çıkışları engellendi mi?
• Sıcaklık ayarlanmış mı?
Etkisiz kontrol • (aşırı statik elektrik boşalması, güç kaynağı voltaj anormalliğinden) güçlü bir parazit var mı? İşlemin anormal olacağını unutmayın, bu durumda güç kaynağından çıkarıp 2-3 saniye sonra tekrar takın.
Derhal çalışmıyor • Çalışma sırasında mod değiştirilirken 3 dakika gecikme meydana gelir.
Tuhaf koku • Bu koku ünitede emilen ve havayla üflenen mobilya, sigara gibi başka bir kaynaktan gelebilir.
Akan su sesi • Klima cihazındaki soğutucu akışkanının neden olduğu normal davranış.
• Isıtma modunda çözülme sesi.
Çatlama sesi • Ses, sıcaklık değişimlerinden ötürü ön panelin genleşmesi veya büzülmesi ile oluşturulabilir.
Çıkıştaki buğulu spreyler • Sis düşük sıcaklıkta odada mevcut mu? SOĞUTMA veya KURU çalışma modunda iç üniteden çıkan serin havaya bağlı normal davranış.

Not: Sorunlar hala devam ediyorsa, cihazı kapatın ve elektrik bağlantısını kesin, ardından en yakın Whirlpool Yetkili Servis Merkeziyle iletişime geçin. Cihazı kendiniz taşımaya, onarmaya, sökmeye veya değiştirmeye çalışmayın.

Whirlpool LCE4332PQ, Catalyst temizleme işlemi ile otomatik yıkayıcı sorun giderme

SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
Yıkama dolum, durulama veya yıkama yapmayacaktır Kapak açık mı? Çalışma sırasında kapak kapatılmalıdır. Yıkayıcı, kapağı açıkken doldurmayacak, ajitasyon yapmayacak veya döndürmeyecektir.
Su seviyesi çok düşük gibi görünüyor mu veya yıkayıcı tam olarak doldurulmamış gibi görünüyor mu? Çalkalamanın tepesi, en yüksek su seviyesinden çok daha yüksektir. Bu, çamaşır makinesinin tamamen doldurulmadığı konusunda bir algı oluşturur. Bu normal.
Aşağıdakileri kontrol et: Elektrik kablosu topraklı bir priz prizine takılı mı?
Fişte elektrik var mı? Elektrik kaynağını kontrol edin veya elektrikçiyi arayın.
Sıcak ve soğuk su armatürleri açık mı?
Su giriş hortumu kıvrılmış mı?
Su giriş valfi ekranları tıkalı mı?
Yıkayıcı durur Aşağıdakileri kontrol et: Elektrik kablosu topraklı bir priz prizine takılı mı?
Sıcak ve soğuk su armatürleri açık mı?
Su giriş hortumu kıvrılmış mı?
Su giriş valfi ekranları tıkalı mı?
Fişte elektrik var mı? Elektrik kaynağını kontrol edin veya elektrikçiyi arayın.
Bir sigorta attı mı, yoksa devre kesici devreye girdi mi? Sorun devam ederse, elektrikçiyi arayın.
Uzatma kablosu kullanıyor musunuz? Uzatma kablosu kullanmayın.
Yıkayıcı aşırı yüklü mü? Daha küçük yükleri yıkayın. Maksimum yük boyutu için bkz. “Yıkayıcıyı Çalıştırma”.
Kapak açık mı? Çalışma sırasında kapak kapatılmalıdır. Çamaşır makinesi kapağı açıkken doldurmayacak, ajitasyon yapmayacak veya döndürmeyecektir.
Yıkama sızmayacak veya döndürmeyecek Boşaltma hortumunun tıkalı mı yoksa boşaltma hortumunun ucu yerden 72 “(183 cm) fazla mı (portatif pullar için 48” [122 cm])? Tahliye hortumunun doğru şekilde kurulması için modelinizin kurulum talimatlarına bakın.
Kapak açık mı? Çalışma sırasında kapak kapatılmalıdır. Çamaşır makinesi kapağı açıkken doldurmayacak, ajitasyon yapmayacak veya döndürmeyecektir.
Aşırı köpüklenme var mı? Her zaman deterjanı ölçün. Üreticinin talimatlarını izleyin. Çok yumuşak suyunuz varsa, daha az deterjan kullanmanız gerekebilir.
Voltajınız düşük mü? Elektrik kaynağını kontrol edin veya elektrikçiyi arayın. Uzatma kablosu kullanmayın.
Yıkama dolmaya devam ediyor ya da boşa gidiyor ya da döngü sıkışmış gibi görünüyor Boşaltma hortumu, dikme borusuna çok sıkı oturuyor mu yoksa diken borusuna bantlanmış mıdır? Boşaltma hortumu gevşek, ancak sağlam bir şekilde oturmalıdır. Boşaltma hortumunu bantla kapatmayın. Hortumun hava boşluğuna ihtiyacı var. Bkz. “Daimi Kurulum Talimatları.”
Boşaltma hortumunun ucu tabanın 39 “(99 cm) altında (portatif pullar için 27” [68.9 cm]) daha az mı? Tahliye hortumunun doğru şekilde kurulması için modelinizin kurulum talimatlarına bakın.
Yıkayıcı gürültü yapar Yük dengeli ve yıkayıcı seviyesi var mı? Yıkama yükü dengelenmelidir. Maksimum yük boyutu için bkz. “Yıkayıcıyı Çalıştırma”.
Yıkayıcı düz olmalıdır. Modelinizin kurulum talimatlarına bakın.
Su spreyi duyuyor musun? Bu yıkama eyleminin bir parçasıdır.
Su çamaşır makinesinden çabucak boşaltılırsa, hava pompanın içinden çekildiğini duyabilirsiniz.Bu drene bitiminde olur. Bu normal.
Çevrim yıkamadan boşaltma veya eğirme moduna geçtiğinde, tahrik sistemi değiştikçe bir ses duyabilirsiniz. Bu normal.
Metal çıtçıtlı, toka veya fermuarlı eşya yıkıyor musunuz? Sepetinize dokunan metal nesneleri duyabilirsiniz. Bu normal.
Küçük bir yük yıkıyor musun? Küçük yükleri yıkarken daha sıçrayan sesler duyarsınız. Bu normal.
Yıkayıcı katı bir zemine monte edilmiş mi? Döşeme gereksinimleri için kurulum talimatlarına bakın.
Yıkayıcı sızıntıları Aşağıdakileri kontrol et: Dolum hortumları sıkı mı? Doldurma hortumu yıkayıcıları düzgün şekilde oturmuş mu? Boşaltma hortum kelepçesi veya musluk adaptörü doğru şekilde takılmış mı? Modelinizin kurulum talimatlarına bakın.
Lavabo veya dren tıkalı mı? Lavabo, taban drenajı ve dikme borusu 7 gal kapasiteli olmalı. (26.6 L) ve 13 gal. (49.2 L) suyun sürekli kurulumları için.
Su, küvet halkasından veya yükten sıçrıyor mu? Yıkama yükü dengelenmeli ve aşırı yüklenmemelidir. Değilse, doldurma veya sprey durulama maddeleri yükten sıçrayabilir.
Yıkayıcı düz olmalıdır. Modelinizin kurulum talimatlarına bakın.
Boşaltma hortumunu bir dikey boru veya çamaşır yıkama teknesine taktınız mı? Bkz. “Daimi Kurulum Talimatları.”
Bir çevrim kesildi ve daha sonra CATALYST® Temizleme İşlemi seçildi mi? CATALYST® Temizleme İşlemi yalnızca kuru bir yük altında başlatılmalıdır. CATALYST® Temizleme İşlemi, küvet su ile doldurulmaya başlandıktan sonra seçilmemelidir.
CATALYST® Temizleme İşlemini seçtiniz mi? El yıkama deterjanı kullandınız mı? Elle yıkamak için formüle edilen çoğu deterjan CATALYST® Temizleme İşlemi için değildir. Bir elle yıkama deterjanı kullanıyorsanız, Fabrikasyon Seçimi kontrolünde Geçici Sürekli Baskı döngüsü ve Zarflar veya El Yıkama / Yün ayarını kullanın.
Yıkama sepeti eğri Yükleme sırasında yıkayıcı sepet öne doğru çekildi mi? Yıkamaya başlamadan önce sepeti ortasına itin.
Yük dengeli ve yıkayıcı seviyesi var mı? Yıkama yükü dengelenmelidir.
Yıkayıcı düz olmalıdır. Modelinizin kurulum talimatlarına bakın.
Yıkama sırasında yıkama sepeti hareket eder. Bu normal.
Dispenserler tıkalı veya sızdırıyor Çamaşır ürünleri doğru dağıtıcıda mı? Doğru miktarda toz deterjan, sıvı klorlu ağartıcı veya kumaş yumuşatıcıyı doğru dağıtıcıya ekleyin.Deterjan dağıtıcısına toz halinde renkte güvenli bir ağartıcı ekleyebilirsiniz. Yıkama sepetinin altına sıvı deterjan eklenmelidir.
Toz renkli, çamaşır suyu tozlu deterjanla eşleştirdiğinizden veya sıvıya özdeş sıvı çamaşır suyu ile sıvı deterjanlılarla eşleştirdiğinizden emin olun. Çamaşır suyu dağıtıcısında sadece sıvı klorlu ağartıcı kullanın.
Çok ıslak yükleyin Soğuk durulamalar, yükleri sıcak durulardan daha iyi ıslatır. Bu normal.
Yük esnasında artık veya tüy bırakmayan Dağıtıcıya toz halindeki deterjan eklediniz mi? En iyi sonucu almak için, toz halindeki deterjanı çözmek için dağıtıcıyı kullanın. Sıvı deterjanı doğrudan çamaşır sepetinin altına ekleyin.
Düzgün sıralama yaptın mı? Tiftik vericilerini (havlu, şönil) havlu alanlardan (kord dokusu, sentetikler) sıralayın. Ayrıca renklere göre sıralama
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmelidir. Maksimum yük boyutu için bkz. “Yıkayıcıyı Çalıştırma”. Tüy çok yüklüyse yüke sıkışabilir. Daha küçük yükleri yıkayın.
Yeterli deterjanı kullandın mı? Üreticinin talimatlarını izleyin. İp suyu suda tutmak için yeterli deterjanı kullanın.
Suyunuz 70 ° F’dan (21 ° C) daha soğuk mu? 70 ° F’nin (21 ° C) altındaki yıkama suyu, deterjan tamamen çözülmeyebilir.
Hafif bir yıkama döngüsü mi kullanıyorsunuz? Nazik veya Hassas gibi yavaş hız çevrimlerinde sıvı deterjan kullanmayı düşünün.
Yük lekeleri Dağıtıcıya toz halindeki deterjan eklediniz mi? En iyi sonucu almak için, toz halindeki deterjanı çözmek için dağıtıcıyı kullanın. Sıvı deterjanı doğrudan çamaşır sepetinin altına ekleyin.
Yeterli deterjanı kullandın mı? Toprağı çıkarmak ve süspansiyon içinde tutmak için yeterli deterjanı kullanın. Üreticinin önerilen miktarlarını ekleyin.
Kumaş yumuşatıcıyı doğrudan yüke mi eklediniz? Kumaş yumuşatıcı dağıtıcınızı kullanın. Kumaş yumuşatıcıyı kıyafet üzerine dökmeyin.
Suda ortalama demir (pas) üzerinde var mıdır? Bir demir filtresi takmanız gerekebilir.
Yükü düzgün bir şekilde sıraladın mı? Koyu renk giysileri beyazlardan ve ışıklardan ayırın.
Çamaşır makinesini derhal boşalttın mı? Boya transferini önlemek için, rondelayı durdukça boşaltın.
Düşük hızlı devirde toz deterjanı kullandınız mı? Sıvı deterjan kullanmayı düşünün.
Çevrimde deterjan, klorlu çamaşır suyu veya kumaş yumuşatıcıyı çok geç eklediniz mi? Toz halindeki deterjan, klorlu ağartıcı ve kumaş yumuşatıcı, yıkayıcıyı çalıştırmadan önce dağıtıcılara ilave edilmelidir. Sıvı deterjanı doğrudan çamaşır sepetinin altına ekleyin.
Kırışmış yük Çamaşır makinesini derhal boşalttın mı? Yıkayıcı durduğu anda kaldırın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmiş ve aşırı yüklenmemelidir. Yükler yıkama sırasında serbestçe hareket etmelidir.
Sıcak ve soğuk su hortumları tersine çevrilir mi? Sıcak ve soğuk su hortumlarının doğru musluklara bağlı olduğundan emin olun. Bkz. “Daimi Kurulum Talimatları.”
Yük karışık veya bükülmüş Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Maksimum yük boyutu için bkz. “Yıkayıcıyı Çalıştırma”. Yükler yıkama sırasında serbestçe hareket etmelidir.
Gri beyazlar, pis renkler Yükü düzgün bir şekilde sıraladın mı? Boya transferi beyaz ve renkleri bir yükle karıştırırken oluşabilir. Koyu renk kumaşları beyazlardan ve ışıklardan ayırın.
Yıkama sıcaklığı çok düşük miydi? Yük için güvenli bir şekilde sıcak veya ılık yıkamalar kullanın. Sıcak su sisteminizin bir sıcak su yıkama sağlamak için yeterli olduğundan emin olun.
Yeterli deterjanı mı kullandın yoksa sert suyun var mı? Ağır toprakların soğuk veya sert suda yıkanmasında daha fazla deterjan kullanın. Deterjan çözülmesi ve düzgün çalışması için su sıcaklığı en az 70 ° F (21 ° C) olmalıdır.
Konfeksiyon hasarı Aşağıdakileri kontrol et: Yıkamadan önce keskin parçalar ceplerinden çıkarıldı mı?
Boş cebi, fermuarlı fermuarları, çıtçıtlı veya kanca bağlantı elemanları yıkamadan önce.
Dizeler ve kanatlar karışıklığı önlemek için bağlı mıydı?
Yıkamadan önce hasar görmüş muydu?
Yıkamadan önce derzlerde kırık ipler ve kopukluklar yapın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Maksimum yükleme boyutu için bkz. “Yükleme”.
Klor ağartıcıyı düzgün bir şekilde eklediniz mi? Klorlu çamaşır suyu doğrudan yüke dökmeyin. Sıvı klorlu çamaşır suyu dağıtıcınızı kullanın.Çamaşır suyu döküntülerini silin. Seyreltilmemiş ağartıcı kumaşlara zarar verecektir. Çamaşır makinesini yüklerken veya boşaltarken çamaşır suyu dağıtıcısının üzerine yük öğeleri yerleştirmeyin.
Seçtiğim yıkama sıcaklığı değil Sürekli kurulumlar için: Sıcak ve soğuk su giriş hortumları tersine çevrilir mi? Yıkama ilerledikçe, sıcak ve ılık yıkamalar için yıkama sıcaklığı biraz düşecektir. Bu normal.
Taşınabilir kurulumlar için: Sıcaklık Soğuk / Soğuk olarak ayarlanmış mı? Bkz. “Taşınabilir Kurulum Talimatları.”
CATALYST ® Temizleme İşlemi’ni almadım Döngü Seçici Kontrol düğmesini ® CATALYST ayarında ayarladınız mı? Bir yıkama döngüsüne dahil edilmesi için Cycle Selector Control düğmesinde CATALYST ® Cleaning Action seçilmelidir.
CATALYST Temizleme Eylemi yalnızca Normal ve Beyazlık Beyaz döngülerinde bulunur.

Whirlpool LTG5243DQ, 27 “ELEKTRİKLİ (Yıkayıcı / Kurutucu) yıkayıcıyla ilgili sorun giderme

SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
Gürültülü, titreşimli, dengeli değil Zemin bükülüyor, sarkıyor veya düz değil mi? Bükülmüş veya düzensiz olan döşeme, rondelanın ses ve titreşimine katkıda bulunabilir. Yıkama altındaki kontrplaktan ¾ “(19 mm) bir parça sesleri düşürecektir. Kurulum Talimatlarına bakın.
Yıkayıcı / kurutucu seviyesi mi? Yıkayıcı / kurutucu düz olmalıdır. Kurulum Talimatlarına bakın.
Yük dengeli mı? Yükü çamaşır sepetine eşit bir şekilde dağıtın ve yükün yüksekliği sepet deliklerinin üst sırasını aşmadığından emin olun.
Sarı nakliye kayışını çatal pimlerle tamamen çıkardınız mı? Kurulum Talimatlarına bakın.
Dişliler, boşaltma işleminden sonra ve dönmeden önce mi çekişiyor mu yoksa yıkama sırasında ajitatörün üst kısmı tıklanıyor mu? Bunlar normal yıkayıcı sesleri.
Yıkayıcı çırpıntı mı, yoksa uğultu mı? Yıkayıcı boşaltıldığında, pompa, son miktarda su çıkarıldığında periyodik gurgülasyon veya dalgalı seslerle sürekli bir uğultu meydana getirir. Bu normal.
Yıkama sırasında yıkama sepeti hareket eder Bu normal.
Sızıntı Dolum hortumu contaları düzgün şekilde oturmuş mu? Her hortumun iki ucunu da kontrol edin. Kurulum Talimatlarına bakın.
Boşaltma hortumu düzgün şekilde takılmış mı? Boşaltma hortumu, boşaltma borusuna veya çamaşır yıkama borusuna sabitlenmelidir. Kurulum Talimatlarına bakın.
Lavabo veya dren tıkalı mı? Evye ve drenaj borusu 17 galerinden fazla taşınabilmelidir. (64 L) su. Lavabo veya dren borusu tıkalıysa veya yavaşlarsa, su kanalizasyon borusundan veya lavabodan çıkabilir. Evdeki sıhhi tesisatın (çamaşır küvetleri, musluklar, tahliye boruları, su boruları) sızıntı olup olmadığını kontrol edin.
Su küvet halkasından sıyrılıyor mu? Yıkama makinesini yıkamaya başlamadan önce ortalayın.
Su, yükten sıyrılıyor mu? Yükü çamaşır sepetine eşit bir şekilde dağıtın ve yükün yüksekliği sepet deliklerinin üst sırasını aşmadığından emin olun. Dolum veya sprey durulama yükü sıçratabilir.
Dispenser tıkalı (bazı modellerde) Dağıtıcıya kumaş yumuşatıcı eklerken (bazı modellerde) üreticinin talimatlarını izlediniz mi? Kumaş yumuşatmayı ölçün ve dağıtıcıya yavaşça dökün. Tüm dökülmeleri silkeleyin. Kumaş yumuşatıcıyı kumaş yumuşatıcı dağıtıcısında inceltin.
Yıkama makinesi koşmaz, dolmaz, durulamaz veya ajitasyon yapmaz;yıkayıcı durur Elektrik kablosu topraklı bir priz prizine takılı mı? Güç kablosunu topraklı bir priz prizine takın.
Uzatma kablosu kullanıyor musunuz? Uzatma
kablosu kullanmayın .
Döngü Kontrolü düğmesindeki gösterge bir devirle düzgün bir şekilde sıralanıyor mu? Döngü Kontrolü düğmesini sağa hafifçe çevirin ve başlatmak için çekin.
Su giriş valfi ekranları tıkalı mı? Suyu kapatın ve giriş hortumlarını yıkayıcıdan çıkarın. Birikmiş film veya parçacıkları çıkarın. Hortumları tekrar takın, suyu açın ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin.
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açık mı? Suyu açın.
Su giriş hortumu kıvrılmış mı? Hortumları düzeltin.
Su seviyesi çok düşük gibi görünüyor mu veya yıkayıcı tam olarak doldurulmamış gibi görünüyor mu? Çalkalamanın tepesi, en yüksek su seviyesinden çok daha yüksektir. Bu normaldir ve kıyafetler serbestçe dolaşmak için gereklidir.
Evde bir sigorta patladı mı, yoksa bir devre kesici takıldı mı? Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse bir elektrikçiye başvurun.
Parlatıcı döngüde normal bir duraklama mı var? Belirli devirlerde yıkayıcı yaklaşık 2 dakika durur. Çevrimin devam etmesine izin verin. Bazı devirlerde çalkalama ve ıslatma dönemleri bulunur.
Yıkayıcı aşırı yüklü mü? Daha küçük yükleri yıkayın.
Kapak açık mı? Çalışma sırasında kapak kapatılmalıdır. Yıkayıcı çalkalamayacak veya kapağı açıkken döndürecektir.
Yıkama dolmaya veya boşaltmaya devam eder; döngü sıkışmış gibi görünüyor Boşaltma hortumu üstü, yıkayıcı üzerindeki kontrol düğmelerinden daha düşük müdür? Boşaltma hortumunun üst kısmı zeminin en az 39 “(990 mm) üzerinde olmalıdır .Kurulum Talimatlarına bakın.
Boşaltma hortumu, dikme borusuna çok sıkı oturuyor mu yoksa diken borusuna bantlanmış mıdır? Boşaltma hortumu gevşek, ancak sağlam bir şekilde oturmalıdır. Boşaltma hortumunu bantla kapatmayın.Hortumun hava boşluğuna ihtiyacı var. Kurulum Talimatlarına bakın.
Yıkama boşaltmaz veya patlamaz; su yıkayıcıda kalır Boşaltma hortumunun tıkalı mı yoksa boşaltma hortumunun ucu, zeminin 96 inç (2440 mm) üstünde mi? Kurulum Talimatlarına bakın.
Kapak açık mı? Çalışma sırasında kapak kapatılmalıdır. Yıkayıcı çalkalamayacak veya kapağı açıkken döndürecektir.
Aşırı köpüklenme var mı? Her zaman deterjanı ölçün. Üreticinin talimatlarını izleyin. Çok yumuşak suyunuz varsa, daha az deterjan kullanmanız gerekebilir.
Yıkama / Durulama sıcaklığı Sıcak ve soğuk su giriş hortumları ters mi? Montaj Talimatlarındaki “Giriş Hortumlarını Bağlayın” konusuna bakın.
Bir sürü yük yıkıyor musun? Yıkan yük sıklığınız arttıkça, sıcak ve ılık sıcaklıklar için su sıcaklığı düşebilir. Bu normal.
Çok ıslak yükleyin Yıkan yük için doğru çevrimi kullandınız mı? Daha yüksek bir sıkma hızına sahip bir döngü seçin (varsa).
Fazla büyük bir yük yıkadın mı? Büyük dengesiz yük döngüsün sonunda azalan bir sıkma hızına ve ıslak kıyafetlere neden olabilir. Yükü eşit şekilde dağıtın ve yükün yüksekliği sepet deliklerinin üst sırasını aşmadığından emin olun.
Yük esnasında artık veya tüy bırakmayan Düzgün sıralama yaptın mı? Tiftik vericilerini (havlu, şönil) havlu alanlardan (kord dokusu, sentetikler) sıralayın. Ayrıca renklere göre sıralayın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmiş ve aşırı yüklenmemelidir. Elbise serbestçe hareket etmelidir. Tüysüz veya toz halindeki deterjan aşırı yüklendiğinde yüke sıkışabilir. Daha küçük yükleri yıkayın.
Doğru su seviyesini seçtiniz mi? Su seviyesi, yük boyutu için doğru olmalıdır. Yük su altında olmalıdır.
Yeterli deterjanı kullandın mı? Üreticinin talimatlarını izleyin. İp suyu suda tutmak için yeterli deterjanı kullanın.
Giysilerini kuruttun mu? Eğer öyleyse, kıyafetler üzerinde biraz ipucu bekleyebilirsiniz. Hava hareketleri ve bir kurutucunun devrilmesi, yükten tüy bırakmaz.
Suyunuz 60 ° F’dan (15,6 ° C) daha soğuk mu? Yıkama suyu 60 ° F (15.6 ° C) ‘den daha soğuk olursa deterjan tamamen çözülmeyebilir.
Yük için uygun çevrim süresi ve karıştırma hızı kullandınız mı? Yıkama süresini (süresi) ve ajitasyon hızını azaltmak havlamayı azaltmanın yollarıdır.
Yük buruşmuş, bükülmüş veya karışık Çamaşır makinesini derhal boşalttın mı? Yıkayıcı durduğu anda kaldırın.
Yıkan yük için doğru çevrimi kullandınız mı? Kırışıklık, karışıklık ve kıvrılmayı azaltmak için daha kısa yıkama süreleri ile siklusları kullanın ve düşük yıkama ve sıkma hızları (varsa) kullanın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmiş ve aşırı yüklenmemelidir. Kırışıklıkları, karışıklık ve burkulmayı azaltmak için yükler yıkama sırasında serbestçe hareket etmelidir.
Yıkama suyu, kırışıklıkları rahatlatacak kadar sıcak mıydı? Yük için güvenli ise, sıcak veya sıcak yıkama suyu kullanın. Soğuk durulama suyu kullanın.
Sıcak ve soğuk su hortumları tersine çevrilir mi? Sıcak ve soğuk su hortumlarının doğru musluklara bağlı olduğunu kontrol edin. Sıcak bir durulama ardından sıkma kırışmaya neden olacaktır. Kurulum Talimatlarına bakın.
Eşyaları ajitatörün etrafına sarmış mısınız? Parçaları gevşekçe yıkayıcıya bırakın. Öğeleri ajitatörün çevresine sarmayın.
Lekeler, gri beyazlar, pis renkler Yükü düzgün bir şekilde sıraladın mı? Bir yükte beyazlar ve renkler karıştırılırken boyanın aktarımı gerçekleşebilir. Koyu renk giysileri beyazlardan ve ışıklardan ayırın.
Yıkama sıcaklığı çok düşük miydi? Yük için güvenli bir şekilde sıcak veya ılık yıkamalar kullanın. Sıcak su sisteminizin bir sıcak su yıkama sağlamak için yeterli olduğundan emin olun.
Yeterli deterjanı mı kullandın yoksa sert suyun var mı? Ağır toprakları soğuk veya sert suda yıkamak için daha fazla deterjan kullanın
Sıcak ve soğuk su hortumları tersine çevrilir mi? Sıcak ve soğuk su hortumlarının doğru musluklara bağlı olduğunu kontrol edin. Kurulum Talimatlarına bakın.
Deterjan ve kumaş yumuşatıcı eklerken üretici talimatlarına uydunuz mu? Deterjan ve kumaş yumuşatıcısını ölçün. Toprağı çıkarmak ve süspansiyon içinde tutmak için yeterli deterjanı kullanın. Kumaş yumuşatmayı inceltin ve sadece bir devirin durulama kısmına ilave edin. Kumaş yumuşatıcıyı kıyafet üzerine dökmeyin.
Suda ortalama demir (pas) üzerinde var mıdır? Bir demir filtresi takmanız gerekebilir.
Hasar görmüş giysiler Yıkamadan önce keskin parçalar ceplerinden çıkarıldı mı? Yıkama ve yıpranmayı önlemek için yıkamadan önce cepleri, fermuaraları, çıtçıtları veya kanca bağlantı elemanlarını boşaltın.
Dizeler ve kanatlar karışıklığı önlemek için bağlı mıydı? Bantlar ve ipler yüke kolayca dolaşabilir, dikişler üzerinde gerginlik yaratabilir ve yırtabilir.
Yıkamadan önce hasar görmüş muydu? Yıkamadan önce derzlerde kırık ipler ve kopukluklar yapın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmiş ve aşırı yüklenmemelidir. Yükler yıkama sırasında serbestçe hareket etmelidir.
Klor ağartıcıyı düzgün şekilde eklediniz mi? Klor ağartıcıyı doğrudan yük üzerine dökmeyin. Çamaşır suyu döküntülerini silin. Seyreltilmemiş ağartıcı kumaşlara zarar verecektir. Çamaşır makinesini yüklerken ve boşaltarken bazı malzemeleri (bazı modellerde) çamaşır suyu dağıtıcısının üzerine koymayın. Tam yük için üreticinin önerdiği miktardan daha fazlasını kullanmayın.
Kurutma makinesi çalışmıyor Evde bir sigorta patladı mı, yoksa bir devre kesici takıldı mı? Kurutucu için 2 sigorta veya devre kesici olabilir. Her iki sigortanın sağlam ve sıkı olduğunu veya her iki devre kesicinin de tıkalı olmadığını kontrol edin. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse bir elektrikçiye başvurun.
Doğru güç kaynağı var mı? Elektrikli kurutucular 240 volt güç kaynağı gerektirir. Yetkili bir elektrikçi ile görüşün.
Düzenli bir sigorta mı kullanıldı? Zaman gecikmeli bir sigorta kullanın.
Isı yok Evde bir sigorta patladı mı, yoksa bir devre kesici takıldı mı? Tambur dönüyor olabilir, ancak ısınmış olmayabilirsiniz. Elektrikli kurutucular 2 sigorta veya devre kesici kullanır.Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Bir sorun devam ederse, bir elektrikçiye başvurun
Alışılmadık sesler Kurutucu bir süre kullanılmadı mı? Kurutucu bir süre kullanılmazsa, ilk birkaç dakika çalışırken çok fazla ses olabilir.
Tamburun ve kurutucunun önü veya arkası arasına sıkışmış bir bozuk para, düğme veya ataç var mı? Tamburun ön ve arka kenarlarını küçük nesneler için kontrol edin. Cepleri yıkamadan önce temizleyin.
Gaz kurutucusu mu? Gaz vanası tıklanması normal bir çalışma sesi.
Dört ayak var mı ve kurutucu seviyesi önden arkaya ve yan yana mı? Kurutucu düzgün monte edilmezse titreşebilir. Kurulum Talimatlarına bakın.
Giysilik mi düğümlü mi, yoksa bükülmüş mi? Yuvarlandığında yük kurtarıp kurutucuya titreşir. Yük maddelerini ayırın ve kurutucuyu yeniden başlatın.
Zamanlayıcı farkedilir şekilde ilerlemez Kurutucu Zamanlı veya Hava Kurutucu olarak ayarlanmış mı? Süreölçer, zamanlı ayar için yavaş ve sürekli olarak hareket eder.
Kurutucu Otomatik Kuruma’ya ayarlanmış mı? Zamanlayıcı, giyim çok kuru olduğunda hareket eder.
Kıyafetler tatmin edici şekilde kurumamıyor, kuruma süreleri çok uzun veya yük çok sıcak Tiftikli perde tüysüz lekeli mi? Lint ekranı, her yüklemeden önce temizlenmelidir.
Egzoz havalandırma borusu veya dış hava egzozu havalandırma hareketini kısıtlayan, havsız mı tıkanmış mı? Kurutucuyu 5-10 dakika çalıştırın. Hava hareketini kontrol etmek için elinizi dışarıdaki egzoz kapağının altında tutun. Hava hareketini hissetmezseniz, havlanma teneffüs sistemini temizleyin veya egzoz havalandırma deliğini ağır metal veya esnek metal havalandırma deliğiyle değiştirin. Kurulum Talimatlarına bakın.
Kumaş yumuşatıcı plakalar ızgarayı tıkıyor mu? Sadece bir tane kumaş yumuşatma tabakası kullanın ve sadece bir kez kullanın.
Egzoz deliği doğru uzunluk mı? Egzoz havalandırma deliğinin fazla uzun olmadığından veya fazla dönüş yapmadığından emin olun. Uzun havalandırma kuruma sürelerini artıracaktır. Kurulum Talimatlarına bakın.
Egzoz deliği çapı doğru boyutta mı? 4 “(102 mm) çapında havalandırma malzemesi kullanın.
Kurutucu sıcaklığı 45ºF (7ºC) altındaki bir odada mı? Kurutma döngülerinin düzgün çalışması için, 45ºF (7ºC) üzerindeki sıcaklıkları gerektirir.
Kurutucu dolapta mı? Dolap kapılarında, kapının üstünde ve altında havalandırma açıklıkları bulunmalıdır. Kurutucunun önü için en az 1 “(25 mm) hava boşluğu önerilir ve çoğu kurulumda kurutucu arka tarafında 5” (127 mm) mesafe gerekir. Kurulum Talimatlarına bakın.
Hava kuru döngüsü seçilmiş mi? Kurutulacak giysiler için doğru çevrimi seçin.
Yük çok hızlı ve büyük kuruyor mu? Yükü serbestçe döndürmek için ayırın.
Lint on load Tiftikli ekran tıkalı mı? Lint ekranı, her yüklemeden önce temizlenmelidir.
Yükleme veya tambur üzerindeki lekeler Kurutucu çamaşır yumuşatıcı düzgün kullanıldı mı? Çevrimin başlangıcına kurutucu kumaş yumuşatıcı plakaları ekleyin. Kısmen kurutulmuş yüke ilave edilen kumaş yumuşatma tabakaları giysilerinizi lekeleyebilir. Tambur lekelerine, giyimdeki boyalar (genellikle mavi kotlar) neden olur. Bu, diğer giyeceklere aktarılmaz
Yükler buruşmuş durumda. Kurutucu aşırı mı yüklendi? Serbest dolaşabilen daha küçük yükleri kurutun.
Kokular Kurutucunun bulunduğu alanda boyama, boyama veya vernikleme yaptınız mı? Eğer öyleyse alanı havalandırın. Koku ya da dumanlar bölgeden çıktığında, giysileri tekrar yıkayıp kurutun.
Elektrikli kurutucu ilk kez kullanılıyor mu? Yeni elektrikli ısıtma elemanı bir koku gösterebilir. İlk kürden sonra koku kaybolacak.
Kurutucu sorunlarını giderme
Kurutma makinesi çalışmıyor Aşağıdakileri kontrol edin:
Güç kablosu takılı mı?
Bir sigorta attı mı, yoksa bir devre kesici açtı mı? Kurutucu için 2 sigorta veya devre kesici olabilir. Her iki sigortanın sağlam ve sıkı olduğundan veya her iki devre kesicinin de sıkışmadığından emin olmak için kontrol edin.
Düzenli bir sigorta mı kullanıldı? Zaman gecikmeli bir sigorta kullanın.
Kurutma dolabı kapağı sıkıca kapalı mı?
Başlat düğmesine sıkıca basıyor muydunuz?
Bir döngü seçili mi?
Isı yok Bir sigorta attı mı yoksa bir devre kesici mi devreye girdi? Elektrikli kurutucular 2 ev tipi sigorta veya kesici kullanır. Tambur dönüyor olabilir, ancak ısınmış olmayabilirsiniz.
Hava kuru döngüsü seçilmiş mi? Kurutulacak giysiler için doğru çevrimi seçin.
Gazlı kurutucular için, valf besleme hattında açık mı?
Alışılmadık sesler Kurutucu bir süre kullanılmadı mı? Kurutucu bir süre kullanılmadıysa, ilk birkaç dakika çalışırken çok fazla ses olabilir.
Gaz kurutucusu mu? Gaz vanası tıklanması normal bir çalışma sesi.
Elbiseler tatmin edici biçimde kurumamıyor Aşağıdakileri kontrol et: Tiftikli perde tüysüz lekeli mi?
Egzoz havalandırma borusu veya dış hava egzozu havalandırma hareketini kısıtlayan, havsız mı tıkanmış mı?Kurutucuyu 5-10 dakika çalıştırın. Hava hareketini kontrol etmek için elinizi dışarıdaki egzoz kapağının altında tutun. Hava hareketini hissetmezseniz, havlanma teneffüs sistemini temizleyin veya egzoz havalandırma deliğini ağır metal veya esnek metal havalandırma deliğiyle değiştirin. Kurulum Talimatlarına bakın.
Egzoz deliği ezilmiş mi bükülmüş mü? Ağır metal veya esnek metal delikle değiştirin. Kurulum Talimatlarına bakın.
Kumaş yumuşatıcı plakalar ızgarayı tıkıyor mu? Sadece bir tane kumaş yumuşatma tabakası kullanın ve sadece bir kez kullanın.
Yıkayıcı / kurutucu, sıcaklığı 45ºF (7ºC) altında bir odada mı? Kurutma döngülerinin düzgün çalışması için, 45ºF (7ºC) üzerindeki sıcaklıkları gerektirir.
Soğuk durulama suyu kullanıldı mı? Yük çok ıslak miydi? Soğuk suda durulananlar ve nem tutan maddeler (pamuklar) ile daha uzun kuruma süreleri bekleyin.
Yük çok hızlı ve büyük kuruyor mu? Yükü serbestçe döndürmek için ayırın.
Lint on load Tiftikli ekran tıkalı mı? Tiftik bezini temizle. Hava hareketini kontrol edin.
Yük düzgün şekilde sıralanmış mıdır? Tiftik vericilerini (havlu, şönil) havlu alanlardan (kord dokusu, sentetikler) sıralayın. Ayrıca renklere göre sıralayın.
Yük çok büyük veya ağır mı? Daha küçük yükleri kurutun, böylece tüy bırakıcı lint ekrana taşınabilir.
Yük aşırı kurudu mu? Yük tipi için doğru kurutucu ayarlarını kullanın. Aşırı kurutma, hav bırakmayan statik elektriğe neden olabilir. Bkz. “Kurutma Döngüsü Açıklamaları” (ayrı sayfa).
Kağıt veya doku cebinde mi kaldı?
İğrençlik için havlanma hatası var mı? Pilling (yüzey fuzz) normal aşınma ve aklama neden olur.
Yük veya renk değişikliği lekeleri Kurutucu çamaşır yumuşatıcı düzgün kullanıldı mı? Çevrimin başlangıcına kurutucu kumaş yumuşatıcı plakaları ekleyin. Kısmen kurutulmuş yüke ilave edilen kumaş yumuşatma tabakaları giysilerinizi lekeleyebilir.
Kurutucuya yerleştirildiğinde kirli maddeler var mıydı? Öğeler kurutulmadan önce temiz olmalıdır.
Öğeler düzgün şekilde sıralanmış mıydı? Açık renkleri koyu renklerden sıralayın. Renksiz maddeleri renksiz öğelerden ayırın.
Küçülen ürünler Kurutucu aşırı mı yüklendi? Serbest dolaşacak daha küçük yükleri kurutun.
Yük aşırı mıydı? Üreticinin bakım etiketini kontrol edin. Kurutucu ayarını yük türüne uydurun.
Yükler buruşmuş durumda. Yükleme, döngü bitiminde kurutucudan çıkarıldı mı?
Kurutucu aşırı mı yüklendi? Serbest dolaşabilen daha küçük yükleri kurutun.
Yük aşırı mıydı? Üreticinin bakım etiketini kontrol edin. Kurutucu ayarını yük türüne uydurun.
Kokular Yakın zamanda, çamaşır yıkama / kurutma makinenizin bulunduğu alanda boya, boyama veya vernikleme yaptınız mı? Eğer öyleyse alanı havalandırın. Koku ya da dumanlar bölgeden çıktığında, giysileri tekrar yıkayıp kurutun.
Kurutucu elektrikli ise, ilk kez kullanılıyor mu? Yeni elektrikli ısıtma elemanı bir koku gösterebilir. İlk kürden sonra koku kaybolacak.
Konfeksiyon hasarı Aşağıdakileri kontrol et: Fermuarlar, çıtçıtlar ve çengeller açık kalmış mıydı?
Dizeler ve kanatlar karışıklığı önlemek için bağlı mıydı?
Bakım etiketi talimatları takip edildi mi?
Kurumadan önce eşyalar hasar gördü mü?

Whirlpool LTE5243DQ yıkayıcı sorunlarını giderme

SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜMLER
Kurutma makinesi çalışmıyor Evde bir sigorta patladı mı, yoksa bir devre kesici takıldı mı? Kurutucu için 2 sigorta veya devre kesici olabilir. Her iki sigortanın sağlam ve sıkı olduğunu veya her iki devre kesicinin de tıkalı olmadığını kontrol edin. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse bir elektrikçiye başvurun.
Doğru güç kaynağı var mı? Elektrikli kurutucular 240 volt güç kaynağı gerektirir. Yetkili bir elektrikçi ile görüşün.
Düzenli bir sigorta mı kullanıldı? Zaman gecikmeli bir sigorta kullanın.
Kurutma dolabı kapağı sıkıca kapalı mı?
PUSH TO START kurutucu düğmesine sıkıca basıldı mı?
Isı yok Evde bir sigorta patladı mı, yoksa bir devre kesici takıldı mı? Tambur dönüyor olabilir, ancak ısınmış olmayabilirsiniz. Elektrikli kurutucular 2 sigorta veya devre kesici kullanır. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Bir sorun devam ederse, bir elektrikçiye başvurun.
Gazlı kurutucular için, valf besleme hattında açık mı?
Gazlı kurutucular için, valf besleme hattında açık mı? Kurutucu bir süre kullanılmadı mı? Kurutucu bir süre kullanılmadıysa, ilk birkaç dakika çalışırken çok fazla ses olabilir.
Tamburun ve kurutucunun önü veya arkası arasına sıkışmış bir bozuk para, düğme veya ataç var mı? Tamburun ön ve arka kenarlarını küçük nesneler için kontrol edin. Cepleri yıkamadan önce temizleyin.
Gaz kurutucusu mu? Gaz vanası tıklanması normal bir çalışma sesi.
Dört ayak var mı ve kurutucu seviyesi önden arkaya ve yan yana mı? Kurutucu düzgün monte edilmezse titreşebilir. Kurulum Talimatlarına bakın.
Giysilik mi düğümlü mi, yoksa bükülmüş mi? Yuvarlandığında yük kurtarıp kurutucuya titreşir. Yük maddelerini ayırın ve kurutucuyu yeniden başlatın.
Zamanlayıcı farkedilir şekilde ilerlemez Kurutucu Zamanlı veya Hava Kurutucu olarak ayarlanmış mı? Süreölçer, zamanlı ayar için yavaş ve sürekli olarak hareket eder.
Kurutucu Otomatik Kuruma’ya ayarlanmış mı? Zamanlayıcı, giyim çok kuru olduğunda hareket eder.
Kıyafetler tatmin edici şekilde kurumamıyor, kuruma süreleri çok uzun veya yük çok sıcak Tiftikli perde tüysüz lekeli mi? Lint ekranı, her yüklemeden önce temizlenmelidir.
Egzoz havalandırma borusu veya dış hava egzozu havalandırma hareketini kısıtlayan, havsız mı tıkanmış mı? Kurutucuyu 5-10 dakika çalıştırın. Hava hareketini kontrol etmek için elinizi dışarıdaki egzoz kapağının altında tutun. Hava hareketini hissetmezseniz, havlanma teneffüs sistemini temizleyin veya egzoz havalandırma deliğini ağır metal veya esnek metal havalandırma deliğiyle değiştirin. Kurulum Talimatlarına bakın.
Kumaş yumuşatıcı plakalar ızgarayı tıkıyor mu? Sadece bir tane kumaş yumuşatma tabakası kullanın ve sadece bir kez kullanın.
Egzoz deliği doğru uzunluk mı? Egzoz havalandırma deliğinin fazla uzun olmadığından veya fazla dönüş yapmadığından emin olun. Uzun havalandırma kuruma sürelerini artıracaktır. Kurulum Talimatlarına bakın.
Egzoz deliği çapı doğru boyutta mı? 4 “(102 mm) çapında havalandırma malzemesi kullanın.
Kurutucu sıcaklığı 45ºF (7ºC) altındaki bir odada mı? Kurutma döngülerinin düzgün çalışması için, 45ºF (7ºC) üzerindeki sıcaklıkları gerektirir.
Kurutucu dolapta mı? Dolap kapılarında, kapının üstünde ve altında havalandırma açıklıkları bulunmalıdır. Kurutucunun önü için en az 1 “(25 mm) hava boşluğu önerilir ve çoğu kurulumda kurutucu arka tarafında 5” (127 mm) mesafe gerekir. Kurulum Talimatlarına bakın.
Hava kuru döngüsü seçilmiş mi? Kurutulacak giysiler için doğru çevrimi seçin.
Yük çok hızlı ve büyük kuruyor mu? Yükü serbestçe döndürmek için ayırın.
Lint on load Tiftikli ekran tıkalı mı? Lint ekranı, her yüklemeden önce temizlenmelidir.
Yükleme veya tambur üzerindeki lekeler Kurutucu çamaşır yumuşatıcı düzgün kullanıldı mı? Çevrimin başlangıcına kurutucu kumaş yumuşatıcı plakaları ekleyin. Kısmen kurutulmuş yüke ilave edilen kumaş yumuşatma tabakaları giysilerinizi lekeleyebilir. Tambur lekelerine, giyimdeki boyalar (genellikle mavi kotlar) neden olur. Bu, diğer kıyafetlere geçmez.
Yükler buruşmuş durumda. Yükleme, döngü bitiminde kurutucudan çıkarıldı mı?
Kurutucu aşırı mı yüklendi? Serbest dolaşabilen daha küçük yükleri kurutun.
Kokular Kurutucunun bulunduğu alanda boyama, boyama veya vernikleme yaptınız mı? Eğer öyleyse alanı havalandırın. Koku ya da dumanlar bölgeden çıktığında, giysileri tekrar yıkayıp kurutun.
Elektrikli kurutucu ilk kez kullanılıyor mu? Yeni elektrikli ısıtma elemanı bir koku gösterebilir. İlk kürden sonra koku kaybolacak.

Whirlpool WFC7500VW, WFW94HEXL, WFW9550WW, WFW9550WL, WFW9640XW, WFW95HEXL yıkayıcı sorunlarını giderme

İlk olarak, bir servis çağrısının maliyetinden kaçınmak için burada önerilen çözümleri deneyin …

SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜMLER
Gürültülü, titreşimli, dengeli değil Yıkayıcı seviyesi mi? Yıkayıcı düz olmalıdır. Dört ayak uygun şekilde takılmalı ve somunlar yıkayıcı kabinine sıkılmalıdır. Çamaşırın dört ayağı da zemine sıkıca temas etmelidir. Yıkayıcı bir kaide üzerindeyse, yıkayıcı kaideye sabitlenmeli ve dört ayaklı ayının tümü zemine sıkıca temas etmelidir.
Çamaşır makinesi farklı bir ses mi çekiyor? Herhangi bir yeni üründe olduğu gibi, alışkın olmadığınız sesleri duyarsınız. Kapı kilitli veya kilidi açıkken, yıkama, durulama veya eğirme işlemi sırasında çeşitli sesler duyabilirsiniz. Yıkama eylemlerinde yapılan değişiklikler arasında anlık duruşlar olacaktır. Yıkama ve durulama döngüleri sırasında su püskürtme ve sıçrama duyacaksınız. Bu yeni sesler ve duraklar normal yıkama işleminin bir parçasıdır.
Yıkayıcı sağlam ve sağlam bir zemine monte edilmiş mi? Döşeme gereksinimleri için “Kurulum Talimatları” na bakın. Gürültü ve titreşim, çamaşır makinesinin altına ¾ “(19.1 mm) kontrplak bir parça koyarak azaltılabilir .. Kontrplak, eşit yüksekliklerde tutmak için yıkayıcının ve kurutucunun altına uzayabilir.
Yıkayıcı çırpıntı mı, yoksa uğultu mı? Su yıkayıcıdan boşaltıldığından, pompa tarafından hava çekildiğini duyabilirsiniz. Bu drene bitiminde olur. Bu normal.
Metal çıtçıtlı, toka veya fermuarlı eşya yıkıyor musunuz? Metal parçaları yıkama davuluna dokunuyor duyabilirsiniz. Bu normal.
Makinenin arkasındaki 4 nakliye cıvatası çıkarıldı mı? Bkz. “Taşıma Sistemini Kaldırın.”
Sızıntı HE deterjanı kullanılıyor mu? Yüksek Verimli olmayan deterjanlar, yıkamanın arkasından sızıntı yapabilen aşırı salınımlara neden olabilir.
Dolum hortumları sıkı mı?
Dolum hortumu contaları düzgün şekilde oturmuş mu? Her hortumun iki ucunu da kontrol edin. Bkz. “Giriş Hortumlarını Bağlayın.”
Boşaltma hortumu düzgün şekilde takılmış mı? Boşaltma hortumu, boşaltma borusuna veya çamaşır yıkama borusuna sabitlenmelidir. Bkz. “Boşaltma hortumunun sabitlenmesi.”
Lavabo veya dren tıkalı mı? Evye ve drenaj borusu 17 galerinden fazla taşınabilmelidir. (64 L) su. Lavabo veya boşaltma tıkalıysa veya yavaşlarsa, su, boşaltma borusundan veya lavabodan çıkabilir. Evdeki sıhhi tesisatın (çamaşır küvetleri, musluklar, tahliye boruları, su boruları) sızıntı olup olmadığını kontrol edin.
Vericinin çalışması Deterjanlara deterjan ve kumaş yumuşatıcı eklerken üreticinin talimatlarına uydunuz mu? Deterjan ve kumaş yumuşatıcısını ölçün. Dağıtıcılara yavaşça dökün. Tüm dökülmeleri silkeleyin. Kumaş yumuşatıcıyı kumaş yumuşatıcı dağıtıcısında inceltin.
Sıvı klorlu çamaşır suyu dağıtıcısına toz halinde veya sıvıya karşı renk açısından güvenli bir ağartıcı mı koydunuz (bazı modellerde)? Ana Yıkama deterjan bölmesine toz halinde veya sıvıya renk açısından güvenli bir ağartıcı ilave edin. Renkli çamaşır suyu için klorlu çamaşır suyu dağıtıcısı kullanmayın.
Kumaş yumuşatıcı dağıtıcısı tıkalı mı? Kumaş yumuşatıcı dağıtıcıyı temizleyin. Ayrıntılar için “Yıkama Bakımı” na bakın.
Çamaşır ürünleri doğru dağıtıcı bölmede mi? Doğru miktarda deterjan, kumaş yumuşatıcı veya sıvı klorlu ağartıcıyı doğru bölmelere ekleyin. Ana Yıkama bölümüne toz halinde veya sıvıya karşı renk açısından güvenli bir ağartıcı katın
Döngü sonunda dağıtıcıda su var mı? Dağıtım bölmesinde az miktarda su kalacaktır. Bu normal.
Yıkayıcı koku Bkz. “Yıkayıcınızı Temizleme.”
AFFRESH ™ yıkayıcı temizleyicisini düzenli olarak mı kullanıyorsunuz? AFFRESH ™ yıkayıcı temizleyicisi tüm Yüksek Verimli yıkayıcılarda koku giderme kalıntısını ortadan kaldırır ve önler. Kokunun bulunduğu yıkayıcılar için 1 tablet yerine 3 tablet kullanın. CLEAN WASHER döngüsü tamamlandıktan sonra gerekirse artık silin.
HE deterjanı kullanıyor musun? HE olmayan deterjanın kullanılması, kokuya neden olabilecek bir film kalıntısına neden olabilir.
HE olmayan deterjanın kullanılması, kokuya neden olabilecek bir film kalıntısına neden olabilir. Bu yıkayıcı su sızıntılarını önlemek için sıkı bir mühürlüdür. Kokuları önlemek için, yıkama makinesinin kuruması için kapıyı açık bırakın.
Kapı kilidini açmıyor Dönme esnasında suyun tamamı yıkayıcıdan dışarı mı çıktı? Yıkayıcıda kalan suyu temizlemek için DRAIN / SPIN’i seçin. Su tahliyesi sonunda yıkayıcı kapısı kilidini açacaktır. Kapının kilidinin açılması 1 dakika sürecektir.
Hata kodu görüntüleniyor mu? Arıza modu kapıyı kilitler. Kapatmak için START düğmesini basılı tutun, ardından kapının kilidini açmak için bekleyin.
Su sıcaklığı 104 ° F’dan (40 ° C) daha sıcak mı? Su sıcaklığının düşmesini bekleyin.
Yıkama, dolum, durulama veya devrilmeyecektir;yıkayıcı durur Elektrik kablosu topraklı bir priz prizine takılı mı? Güç kablosunu topraklı bir priz prizine takın.
Uzatma kablosu kullanıyor musunuz? Uzatma kablosu kullanmayın.
Evde bir sigorta patladı mı, yoksa bir devre kesici takıldı mı? Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse bir elektrikçiye başvurun.
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açık mı? Suyu açın.
Su giriş hortumu kıvrılmış mı? Hortumları düzeltin.
Su giriş valfi ekranları tıkalı mı? Suyu kapatın ve giriş hortumlarını yıkayıcıdan çıkarın. Birikmiş film veya parçacıkları çıkarın. Hortumları tekrar monte edin, suyu açın ve sızdırmazlığı kontrol edin.
Parlatıcı döngüde normal bir duraklama mı var? Belirli devirlerde yıkayıcı yaklaşık 2 dakika durur. Çevrimin devam etmesine izin verin. Bazı devirlerde devrilme ve ıslatma dönemleri bulunur.
Yıkayıcı aşırı yüklü mü? Daha küçük yükleri yıkayın.
Yıkama kapısı sıkıca kapanıyor mu? Çalışma sırasında kapının kapalı olması gerekir.
Sevkıyat cıvataları çıkarıldı mı? Raydanın düzgün çalışabilmesi için dört nakliye cıvatasının da sökülmesi gerekir.
Bir çevrim seçildi mi, ancak START seçilmedi ve 3 saniye boyunca tutulmadı mı? 3 saniye süreyle BAŞLAT tuşunu basılı tutun.
Yıkama dolmaya devam ediyor veya boşaltma, boşaltma döngüsü sıkışmış gibi görünüyor Boşaltma hortumunun üst kısmı yıkayıcı üzerinde 30 “(76 cm) ‘nin altında mı? Boşaltma hortumunun üst kısmı zeminin en az 30 “(76 cm) üzerinde olmalıdır. Bkz.” Boşaltma Sistemi “.
Boşaltma hortumu, dikme borusuna çok sıkı oturuyor mu yoksa diken borusuna bantlanmış mıdır? Boşaltma hortumu gevşek, ancak sağlam bir şekilde oturmalıdır. Boşaltma hortumunu bantla kapatmayın.Hortumun hava boşluğuna ihtiyacı var. Bkz. “Boşaltma hortumunun sabitlenmesi.”
Yıkama suyu boşaltmaz veya döndürmez, su yıkayıcıda kalır Boşaltma hortumu tıkalı mı, yoksa boşaltma hortumunun ucu 55 “(1.4 m) üstünde mi?
Voltajınız düşük mü? Elektrik kaynağını kontrol edin veya elektrikçiyi arayın.
Aşırı köpükler mi?
Yük dengeli mı? Tek veya hantal bir madde dengesizliğe neden olabilir. Daha fazla öğe ekleyin veya yükü yeniden dağıtın.
Yeterli su / Yetersiz köpük Alçak su? Bu yıkayıcı iyi temizleme sonuçları sağlamak için çok az su kullanır. Bu yıkayıcıda su sıçraması çok az veya hiç göremeyecek. Bu normal.
HE deterjanı kullanıyor musun? HE deterjanı düşük köpüklü bir deterjandır. Bu normaldir ve temizleme performansını etkilemez.
Yıkama / Durulama sıcaklığı Sıcak ve soğuk su giriş hortumları ters mi? Bkz. “Giriş Hortumlarını Bağlayın.”
Bir sürü yük yıkıyor musun? Yıkan yük sıklığınız arttıkça, sıcak ve ılık sıcaklıklar için su sıcaklığı düşebilir. Bu normal.
Çevrim süresi değişiklikleri / Döngüsü çok uzun Tahmini çevrim süresi? Çevrim süreleri, su basıncınıza, su sıcaklığına, deterjana ve giysi yükünüze bağlı olarak otomatik olarak değişir.Aşırı titreme meydana geldiğinde veya yük dengesiz olduğunda çevrim süresi uzar. Aşırı tutum rutini, ekstra köpük kaldırır ve giysilerinizin doğru şekilde durulanmasını sağlar. Seçtiğiniz seçenekler, Hazır Ayar Döngüsü Ayarları tablosunda gösterilen çevrim sürelerini de etkiler.
Aşırı köpükler mi? Aşırı köpükler algılanırsa, otomatik olarak belirli bir aşınma rutini başlar. Bu rutin orijinal döngüye zaman kazandıracaktır.
Yük dengesizliğe neden oldu mu? Çok fazla dengesizlik meydana geldiğinde, dengesizlik rutini yükü yeniden dağıtmaya başlayacaktır.Dengesizlik rutini sırasında, görüntülenen süre, bu etkinlik tamamlanıncaya kadar duraklatılabilir, daha sonra çevrimin geri kalan kısmı ile devam edebilir.
Tek bir eşyayı mı yoksa hantal yükü yıkıyor musun? Dengesiz bir yük tespit edildiğinde döndürme süresi eklenir. Yıkayıcı, yükü başka bir devrilme ile yeniden dağıtmaya çalışacaktır.
Hızlı Yıkama işleminde büyük bir yük yıkadınız mı? Hızlı Yıkama çevrimi, hafifçe kirlenen giysilerin daha küçük yük boyutları (2-3 öğe) için tasarlanmıştır. Bu döngüde daha büyük yükler yıkanırsa, yıkama süresi arttırılacaktır.
Hafif veya narin bir devirde büyük bir yük yıkadınız mı? Hızlı Yıkama veya Hassas döngüler kullanırken, küçük yükler kullanmalısınız. Bu, döngü sürelerini artırmadan giysileriniz için nazik bir yıkama sağlar.
Çok ıslak yükleyin Yıkan yük için doğru çevrimi kullandınız mı? Daha yüksek bir sıkma hızına sahip bir döngü seçin.
Tek bir eşya veya hantal öğeyi yıkadınız mı veya çamaşır makinesini aşırı yüklediniz mi? Tek bir madde, hacimli parçalar veya aşırı yükleme dengesizliğe neden olabilir. Öğeleri ekleyin veya ıslak çamaşırlarınızı tambura dağıtmaya ve bir Boşaltma / Döndürme döngüsünü başlatın. Çamaşır hala ıslak ise, yıkamanın yarısını yıkayarak çıkarın ve tekrar deneyin.
HE deterjanı kullandınız mı? Durulama ve döndürme devreleri süresince köpürme hızı düşebilir. HE deterjanı kullanın.
Tortu, tiftik, yük lekeleri;gri beyazlar, pis renkler Dağıtıcıya deterjan eklediniz mi? En iyi sonucu almak için deterjan bölmesine deterjan ekleyin. Yıkayıcı tambura deterjan eklemeyin.
Düzgün sıralama yaptın mı? Tiftik vericilerini (havlu, şönil) havlu alanlardan (kord dokusu, sentetikler) sıralayın. Bir yükte beyazlar ve renkler karıştırılırken boyanın aktarımı gerçekleşebilir. Koyu renk giysileri beyazlardan ve ışıklardan ayırın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Rondelayı aşırı yüklemeyin. Yıkayıcı tamamen yüklenmiş olabilir, ancak sıkıca paketlenmemiş olabilir. Yıkama yükü dengelenmelidir. Tüy çok yüklüyse yüke sıkışabilir.
Aşağıdakileri kontrol et: Kağıt veya doku cebinde mi kaldı?
Yeterli miktarda HE deterjanı mı kullandın? Yıktığınız yük türüne ilişkin üreticinin önerilerini izleyin. En iyi performans için yalnızca Yüksek Verimli deterjanı kullanın. Toprağı çıkarmak ve süspansiyon içinde tutmak için yeterli miktarda HE deterjanı kullanın.
Sert su var mı? Ağır toprakların soğuk veya sert suda yıkanmasında daha fazla deterjan kullanın.
Suyunuz 60 ° F’dan (15,6 ° C) daha soğuk mu? Yıkama suyu 60 ° F (15.6 ° C) ‘den daha soğuk olursa deterjan tamamen çözülmeyebilir. Kumaş yükü için güvenli ise sıcak veya ılık yıkamalar kullanın. Sıcak su sisteminizin bir sıcak su yıkama sağlamak için yeterli olduğundan emin olun.
Düşük hızlı bir yıkama devresi kullanıyor musunuz? Toz halindeki deterjanlar yavaş hızlı bir çevrimde iyi çözülmeyebilir. En iyi sonuç için, Hassas gibi yavaş hız çevrimlerinde sıvı deterjan kullanın.
Çamaşır makinesini derhal boşalttın mı? Boya transferini önlemek için, yıkayıcı durur çıkmaz boşaltın.
Kumaş yumuşatıcı dağıtma topu kullandınız mı? Dağıtma topları bu yıkayıcıyla doğru şekilde çalışmaz. Sıvı kumaş yumuşatıcıyı kumaş yumuşatıcı bölmesine ekleyin.
Düşük hızlı devirde toz deterjanı kullandınız mı? Sıvı deterjan kullanmayı düşünün.
Hızlı Yıkama işlemini büyük bir yükle mi yaptınız? En iyi sonucu almak için, küçük, hafif kirli yükler için Hızlı Yıkama kullanın.
Yük buruşmuş, bükülmüş, karışık Çamaşır makinesini derhal boşalttın mı? Yıkayıcı durduğu anda kaldırın.
Yıkan yük için doğru çevrimi kullandınız mı? Kırışıklıkları azaltmak için Hassas döngüyü veya düşük devir hızındaki başka bir döngüyü kullanın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmiş ve aşırı yüklenmemelidir. Yükler yıkama sırasında serbestçe dönmelidir.
Yıkama suyu, kırışıklıkları rahatlatacak kadar sıcak mıydı? Yük için güvenli ise, sıcak veya sıcak yıkama suyu kullanın.
Sıcak ve soğuk su hortumları tersine çevrilir mi? Sıcak ve soğuk su hortumlarının doğru musluklara bağlı olduğunu kontrol edin. Sıcak bir durulama ardından sıkma kırışmaya neden olacaktır. Bkz. “Giriş Hortumlarını Bağlayın.”
Döngüsü çok uzun Buharla Derin Temizle seçeneğini mi seçtiniz? Bu durumda, maksimum temizleme performansı sağlamak için ısıtıcı ve buhar sağlayıcı etkinleştirilecektir.Suyu ısıtmak için normal döngüye ilave zaman eklenecektir. Bu ek süre yük boyutuna ve sıcak su giriş sıcaklığına bağlı olacaktır
Sıcak su girişi tavsiye edilen sıcaklık 120 ° F (49 ° C) mi? Önerilen ayarın altındaki bir sıcak su sıcaklığı ısıtma süresini artıracaktır.
Ekranda “SUD” yazıyor mu? Aşırı köpük oluşumu tespit edildi ve aşırı köpükleri azaltmak için köpük rutini başlatıldı. Bu rutin orijinal döngüye zaman kazandıracaktır.
Hızlı Yıkama işlemini kullanarak büyük bir yük yıkadınız mı? Hızlı Yıkama Çevrimi, daha küçük yük boyutları için tasarlanmıştır (2-3 öğe az kirli giysiler). Bu döngüyü kullanarak daha büyük yükler yıkanırsa, yıkama süresi arttırılacaktır.
Hafif bir döngü kullanarak büyük bir yük yıkadın mı? Narin ve Elde Yıkanabilirler devrelerini kullanırken küçük yükler kullanmalısınız. Bu, döngü sürelerini artırmadan giysileriniz için nazik bir yıkama sağlar.
Yük dengesizliğe neden oldu mu? Çok fazla dengesizlik meydana geldiğinde, dengesizlik rutini yükü yeniden dağıtmaya başlayacaktır.Dengesizlik rutini sırasında, görüntülenen süre bu etkinlik tamamlanıncaya kadar duraklatılabilir, daha sonra çevrimin geri kalan kısmı ile devam edebilir.

Whirlpool WFW9050XW, WFW94HEXW, WFW95HEXW, WFW9151YW, WTW8200YW, WTW8240YW, WTW8600YW, WFW9351YW, WFW95HEXR, FW94HEXR, otomatik WTW7990XG0 yıkayıcı sorunlarını giderme

DENEYIMLERSENIZ OLASI NEDENLER ÇÖZÜM
Titreşim veya Kapanma Dengesi
Titreşim, sallanan veya “yürümek” Ayak zemine temas etmeyebilir ve kilitli kalabilir. Ön ve arka ayaklar zemine sıkıca temas etmeli ve yıkayıcı düzgün çalışabilmesi için düz olmalıdır. Reçel fındık dolabın tabanına sıkıca sarılmalıdır.
Yıkayıcı düz olmayabilir. Esneklik veya sarkma için zemini kontrol edin. Döşeme eşit değilse, çamaşır makinesinin altında 3/4 inç (19 mm) bir kontrplak ses azaltacaktır.
Yük dengesiz veya çok büyük olabilir. Yükü sıkıca paketlemeyin. Tek maddeleri yıkamaktan kaçının. Birkaç ekstra öğe ile halı veya ceket gibi tek bir öğeyi dengeleyin.
Yorgan gibi büyük boyutlu, emici olmayan nesneler için orta veya düşük hızlı döndürmeyi kullanın. Polietilen dolu ceketler gibi diğer emici maddeler için Hassas siklus kullanın. Bkz. “Döngü Kılavuzu”.
Madde veya yük seçilen döngüye uygun değil. Bu Kullanım ve Bakım Kılavuzu’ndaki “Döngü Kılavuzu” ve “Yıkayıcınızı Kullanma” bölümüne bakın.
Nakliye cıvataları rondela arkasında duruyor. Kurulum Talimatları bölümündeki “Taşıma Sistemini Kaldır” konusuna bakın.
gürültüler
Tıklanma veya metalik sesler Kapı kilitleme veya kilit açma. Kapı kilidini açacak ve tekrar kilitlenecektir. START’a bastıktan sonra üç tıklama duyarsınız. Bu normal.
Yıkayıcı dren sisteminde kalan nesneler. Yıkamadan önce cepleri boşaltın. Paralar gibi gevşek eşyalar sepet ve küvet arasında düşebilir veya pompayı engelleyebilir. Öğeleri kaldırmak için servis çağırmanız gerekli olabilir.
Metal el çıtçıtları, tokalar veya fermuarlar gibi kıyafetlerdeki metal eşyaları paslanmaz çelik sepete karşı duymak normaldir.
Gurgling ya da uğultu Yıkayıcı su boşaltılabilir Pompanın, dönme / boşaltma döngüleri sırasında nihai su miktarı çıkarıldığında periyodik gurgülasyon veya dalgalanma ile uğultu bir ses çıkarması normaldir.
Su sızıntısı
Düzgün kurulum için aşağıdakileri kontrol edin: Dolum hortumları sıkıca bağlı değil Dolum hortumu bağlantısını sıkıştırın.
Hortum yıkayıcılarını doldurun. Dört adet dolum hortumu düz contasının doğru bir şekilde yerine oturduğundan emin olun.
Tahliye hortumu bağlantısı. Boşaltma hortumunun boşaltma borusuna veya çamaşır yıkama borusuna düzgün şekilde sabitlendiğinden emin olun.
Evdeki tesisatta sızdırmazlıklar olup olmadığını veya tıkanmış lavaboyu veya boşaltmayı kontrol edin. Su tıkanmış bir lavabo ya da borudan çıkabilir. Evdeki tüm tesisatlarda sızdırmazlıklar olup olmadığını kontrol edin (çamaşır yıkama küveti, tahliye borusu, su boruları ve musluklar.)
Kapının arkasından veya dolabın arkasından sızan su veya köpükler HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Sadece HE deterjanı kullanın. Düzenli deterjanlardan gelen köpükler, kabinin kapısından veya arkasından sızıntı yapmasına neden olabilir. Daima deterjanı ölçün ve yük gereksinimlerinize bağlı olarak üreticinin talimatlarını izleyin.
Kapının arkasından veya arkasından sızan su veya köpükler (devam) Kapı “Add a Garment” sırasında açıldı. Bir döngü başlangıcından sonra kapı açıldığında su, kapının içinden damlayabilir.
Kapı camında kalıntı. Potansiyel sızıntıları önlemek için periyodik olarak cam pencerenin altını temizleyin.
Yıkama makinesi beklendiği gibi çalışmıyor
Suya tamamen kapalı olmayan yük Su seviyesi kapıda görünmüyor veya giysileri kapsamıyor. Bu bir HE ön yük yıkayıcı için normaldir. Yıkayıcı, yükleme boyutlarını algılar ve optimum temizleme için doğru miktarda su ekler.
Yıkama çalışmaz veya dolmaz, yıkayıcı durur Düzgün su temini için kontrol yapın Her iki hortum da takılmalı ve giriş vanasına su akıyor olmalıdır.
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açılmalıdır.
Giriş valf ekranlarının tıkalı olmadığından emin olun.
Giriş hortumlarında su akışını kısıtlayabilecek herhangi bir sıkışma olup olmadığını kontrol edin
Doğru elektrik beslemesini kontrol edin. Güç kablosunu topraklı bir priz prizine takın.
Uzatma kablosu kullanmayın.
Çıkış için güç olduğundan emin olun.
Voltajın düşük olup olmadığını kontrol etmek için elektrik kaynağını kontrol edin veya bir elektrikçiye başvurun.
Açılmış devre kesiciyi sıfırlayın. Üflenmiş sigortaları değiştirin. NOT: Sorun devam ederse, bir elektrikçiye başvurun.
Normal yıkama işlemi. Kapak tamamen kapalı ve yıkayıcı çalışması için mandallı olmalıdır.
BAŞLAT / DURDUR tuşunu 1 saniye basılı tutun.
Yıkama, döngünün belirli evrelerinde duracaktır. Kesme devrini etmeyin.
Belirli devirlerde yıkayıcı yaklaşık 2 dakika durur. Çevrimin devam etmesine izin verin. Bazı devirlerde devrilme ve ıslatma dönemleri bulunur.
Yumuşatıcıları azaltmak için yıkayıcı durdurulabilir.
Yıkama kapısı sıkıca kapatılmamıştır. Çalışma sırasında kapının kapalı olması gerekir.
Yıkayıcı önerilen şekilde yüklenmedi. Birden fazla öğeyi çıkarın, yükü tambura değiştirin. Kapıyı kapatın ve BAŞLAT / DURDUR’a basın.
Döşeme sıkışması veya balanssızlıktan kaçınmak için döngü başladıktan sonra, 1 veya 2 ek öğeden fazla eklemeyin.
Çamaşır makinesine daha fazla su ilave etmeyin.
HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Sadece HE deterjanı kullanın. Düzenli deterjanlardan gelen köpükler yıkayıcıyı yavaşlatabilir veya durdurabilir.Daima deterjan ve üreticilerin talimatlarını, yük gereksinimlerinize göre ölçün.
Kılıçları çıkarmak için döngüyü iptal edin. Durulama ve Sıkma’yı seçin. BAŞLAT / DURDUR’a basın. Daha fazla deterjan ilave etmeyin.
Döngüler arasında kapı açılmadı. Herhangi bir yıkama işlemi tamamlandıktan sonra, yeni bir devir başlamadan önce kapının açılması ve kapanması gerekir.
Boşaltma / boşaltma değil, yükler hala ıslak Cepleri boşaltın ve küçük öğeler için hazır giyim torbaları kullanın Küçük eşyalar pompaya yakalanmış olabilir.
Boşaltma hortumu, dikey boruya 4,5 “(114 mm) mesafeden uzanır. Drenaj hortumunun düzgün yerleştirildiğinden emin olun. Boşaltma hortumu kullanın ve boşaltma borusuna veya musluğuna sıkıca tutturun. Drenaj boşluğunun üzerine bant yapmayın.
Boşaltma hortumu tıkalı veya boşaltma hortumunun ucu, zeminin 96 m (2,4 m) üzerinde yukarıda. Uç alttan 96 “(2,4 m) yüksekse boşaltma hortumunu indirin, boşaltma hortumundaki tıkanmaları çıkarın, bkz.” Montaj Gereksinimleri “.
Boşaltma hortumu, dikme borusuna çok sıkı oturuyor veya diken borusuna bantlanmış durumda. Boşaltma hortumu gevşek, ancak sağlam bir şekilde oturmalıdır. Boşaltma hortumunu bantla kapatmayın.Hortumun hava boşluğuna ihtiyacı var. Bkz. “Boşaltma hortumunun sabitlenmesi.”
Düşük dönme hızındaki döngüleri kullanma. Düşük devir hızlarına sahip devirler, yüksek devir sayılarına sahip devirlere göre daha az su çıkarır. Elbiseniz için önerilen döngü / hız devrini kullanın.
Yıkayıcı önerilen şekilde yüklenmedi. Sıkıca dolu veya dengesiz bir yük, yükün normalden daha ıslak kalmasını sağlayarak, pulun doğru şekilde dönmesine izin vermeyebilir. Her döngü için Yük Boyu Tavsiyesi için “Döngü Kılavuzu” na bakın.
Yük dengede olmayabilir. Tek maddeleri yıkamaktan kaçının. Birkaç ekstra öğe ile halı veya ceket gibi tek bir öğeyi dengeleyin.
HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Sadece HE deterjanı kullanınız. Düzenli deterjanlardan gelen köpükler veya çok fazla deterjan kullanıldığında, boşaltma veya eğirme işlemi yavaşlar veya durabilir. Yükünüz için üreticinin talimatlarını her zaman ölçün ve uygulayın. Fazla su kabarcıklarını gidermek için, YIKAMA ve DÖNDÜR seçeneğini belirleyin. Deterjan koymayınız.
Tamburun, döndürme sepeti ve dış küvet arasında sıkışmış giysileri var. Tamburlu sepet ve dış küvete ait herhangi bir bağ olup olmadığını kontrol etmek için tambura elle döndürün. Dış tüp sabit haldeyken açık uç tamburunu yukarı ve aşağı hareket ettirin ve gevşemeyi kontrol edin (6,35 mm’den daha fazla hareket kontrolü yapın).
Yıkama devrinin sonunda kapak kilitli Çevrimden sonra yıkayıcıda kalan su. Yıkayıcıda kalan suyu temizlemek için DRAIN & SPIN’i seçin. Su tahliyesi sonunda yıkayıcı kapısı kilidini açacaktır.
Kapı kilidini açmıyor Devir başladığında kapı kilitleri. “Bir Giysi Ekle” ışığı yanıyorsa, START / DURDUR düğmesine bir kez basın. Kapı kilidini açacak.
İstenilen seçenek veya ayar ışığı yanmıyor En iyi performans için, her döngüde tüm ayarlar mevcut değildir ve birlikte bazı seçenekler kullanılamaz. Her çevrim için mevcut ayarlar ve seçenekler için “Döngü Kılavuzu” na bakın.
Yanlış veya yanlış yıkama veya durulama sıcaklıkları Düzgün su temini için kontrol edin. Sıcak ve soğuk giriş hortumlarının ters çevrilmediğinden emin olun.
Her iki hortum da hem yıkayıcıya hem musluğa takılmalı ve giriş vanasına hem sıcak hem de soğuk su akmalıdır.
Giriş valf ekranlarının tıkalı olmadığını kontrol edin.
Hortumlardaki bozuklukları giderin.
Birçok yükü yıkamak. Sıcak su tankında, sıcak veya ılık yıkama sayısına yetişmek için yeterli sıcak su bulunmayabilir. Bu normal.
Durulamayın Düzgün su temini için kontrol edin. Sıcak ve soğuk giriş hortumlarının ters çevrilmediğinden emin olun.
Her iki hortum da takılmalı ve giriş vanasına su akıyor olmalıdır.
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açık olmalıdır.
Üzerindeki yıkama valfleri tıkanmış olabilir.
Giriş hortumundaki bozuklukları giderin.
HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Normal deterjandan gelen köpükler yıkamanın hatalı çalışmasına neden olabilir.
Sadece HE deterjanı kullanınız. Daima deterjanı ölçün ve yük boyutuna ve toprak seviyesine göre üreticinin talimatlarına uyun.
Yıkayıcı önerilen şekilde yüklenmedi. Rondela sıkıca paketlenmekten kaçının. Sıkıca paketlenmişse yıkayıcı durulamayacaktır. Yalnızca kuru maddelerle yükleyin. Her döngü için yük boyutu önerileri için “Döngüsü Kılavuzu” na bakın.
Yıkanmış kumaşlar için tasarlanmış kullanım döngüsü.
Yıkayıcı başladıktan sonra yalnızca 1 veya 2 giysi ekleyin.
Yük buruşmuş, bükülmüş veya karışık Yıkayıcı sıkı bir şekilde doludur. Yavaşça yük ekle. Öğelerin serbestçe hareket edebilmesi, kırışmayı ve karışıklığı azaltır. Her döngü için yük boyutu önerileri için “Döngüsü Kılavuzu” na bakın.
Yük öğelerinin çeşitlerini karıştırarak karışıklığı azaltın. Yıkanmış giysilerin türü için önerilen döngüyü kullanın.
Yük için aksiyon ve / veya sıkma hızını çok hızlı yıkayın. Daha yavaş bir sıkma hızı seçin. Öğelerin daha yüksek bir hız kullanırkenkinden daha iyi olacağını unutmayın.
Çamaşır makinesi derhal boşaltılamaz Yıkayıcı durduğu anda kaldırın.
Yıkan yük için doğru çevrimi seçmemek. Kırışıklıkları azaltmak için Hassas döngüyü veya düşük devir hızındaki başka bir döngüyü kullanın.
Yıkama suyu, kırışıklıkları rahatlatacak kadar sıcak değildi. Yük için güvenli ise, sıcak veya sıcak yıkama suyu kullanın.
Lekeleri temizlemez veya lekeleri çıkarmaz Yıkayıcı önerilen şekilde yüklenmedi. Yavaşça yük ekle. Öğelerin en iyi temizliği sağlamak için serbestçe hareket etmeleri gerekir. Her döngü için yük boyutu önerileri için “Döngüsü Kılavuzu” na bakın.
Yıkayıcı başladıktan sonra yalnızca 1 veya 2 giysi ekleyin.
HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Sadece HE deterjanı kullanınız. Daima deterjanı ölçün ve ürünün yük büyüklüğü ve toprak seviyesine göre üretim yönergelerini izleyin.
HE olmayan deterjandan gelen köpük bir film kalıntısına neden olabilir.
Sert su veya sudaki yüksek düzeyde demir (pas). Bir su yumuşatıcısı ve / veya demir filtresi takmanız gerekebilir.
Kumaş yumuşatıcı dağıtma topu kullanıldı. Dağıtma topları bu yıkayıcıyla doğru şekilde çalışmaz. Sıvı kumaş yumuşatıcıyı kumaş yumuşatıcı bölmesine ekleyin.
Düşük hızlı döngü için kullanılan toz deterjan. Sıvı deterjan kullanmayı düşünün.
Kumaş türü için doğru çevrimi kullanmıyorsunuz. Sert temizlik için Ağır Kullanım döngüsü kullanın.
Dağıtıcıları kullanmama. Deterjanlar, klorlu çamaşır suyu ve kumaş yumuşatıcı boyamayı önlemek için kullanın.
Bir döngüye başlamadan önce dağıtıcıları yükleyin.
Aşırı dolumdan kaçının.
Yüklemeye doğrudan ürün eklemeyin.
Renkler gibi yıkamıyorum. Boya transferini önlemek için renkler aynen yıkanır ve sikke tamamlandıktan sonra derhal çıkarılır
Yeterli deterjanlı veya sert su kullanılmış değil. Ağır toprakların soğuk veya sert suda yıkanmasında daha fazla deterjan kullanın.
Kokular Aylık bakım, tavsiye edildiği gibi yapılmadı. Her 30 yıkamadan sonra CLEAN WASHER öğesini Affresh ™ çevrimiyle çalıştırın. “Yıkayıcı Bakımı” bölümündeki “Yıkayıcınızı Temizleme” bölümüne bakın.
HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Sadece HE deterjanı kullanınız. Doğru ölçtüğünüzden emin olun. Her zaman üreticinin talimatlarına uyun.
HE olmayan deterjandan gelen köpükler, kokuya neden olabilecek bir film kalıntısına neden olabilir.
Bkz. “Yıkayıcınızı Temizleme” bölümü.
Kullanımdan sonra kapak açık bırakılmamalıdır. Bu yıkayıcı su sızıntılarını önlemek için sıkı bir mühürlüdür. Kokuların oluşmasını önlemek için, kullanımları arasında yıkama makinesinin kurumasına izin vermek için kapıyı açık bırakın.
Kumaş Hasarları Yıkama döngüsü sırasında keskin nesneler ceplerdeydi. Çatlaklardan ve yıpranmalardan kaçınmak için çamaşırları yıkamadan önce cepleri, fermuarlı fermuarları ve çıtçıt ya da kanca bağlantı elemanlarını boşaltın.
Teller ve kayışlar birbirine karışmış olabilir. Yıkama yüküne başlamadan önce tüm iplikleri ve kayışları bağlayın.
Öğeler yıkamadan önce zarar görmüş olabilir. Yıkamadan önce derzlerde kırık ipler ve kopukluklar yapın.
Çamaşırın sıkıca dolması durumunda kumaş hasar görebilir. Rondela sıkıca paketlenmekten kaçının. Yalnızca kuru maddelerle yükleyin.
Yıkanmış kumaşlar için tasarlanmış kullanım döngüsü
Çamaşır makinesi çalıştırıldıktan sonra yalnızca 1 veya 2 giysi ekleyin.
Sıvı klorlu ağartıcı yanlış eklenmiş olabilir Sıvı klorlu ağartıcıyı doğrudan yüke dökmeyin. Çamaşır suyu döküntülerini silin.
Seyreltilmemiş ağartıcı kumaşlara zarar verecektir. Üretici tarafından önerilenden fazla kullanmayın.
Gri beyazlar, pis renkler Düzgün şekilde sıralanmamış yükle Boya transferi beyaz ve renkleri bir yükle karıştırırken gerçekleşebilir. Koyu renk giysileri beyazlardan ve ışıklardan ayırın.
Yıkama sıcaklıkları çok düşüktür. Yük için güvenli bir şekilde sıcak veya ılık yıkamalar kullanın. Sıcak su sisteminizin bir sıcak su yıkama sağlamak için yeterli olduğundan emin olun.
Yeterli deterjanlı veya sert su kullanılmış değil. Ağır toprakların soğuk veya sert suda yıkanmasında daha fazla deterjan kullanın.
Yanlış dispenser çalışması Tıkalı dağıtıcılar veya çamaşır ürünleri çok erken dağıtıyor. Dağıtıcıyı aşırı doldurmayın. Aşırı dolum derhal dağıtılmasına neden olur.
Dağıtım bölmelerini temizleyin, daha fazla bilgi için bkz. “Dispenserin Temizlenmesi”.
Bir döngüye başlamadan önce dağıtıcıları yükleyin.
Deterjan ve kumaş yumuşatıcısını ölçün. Dağıtıcılara yavaşça dökün. Tüm dökülmeleri silkeleyin.
Düşük su basıncına sahip evler dağıtıcıda artık toz kalmasına neden olabilir. Kaçınılması gerekiyorsa, yükünüze bağlı olarak mümkünse daha sıcak bir yıkama sıcaklığı seçin.
Sıvı klorlu çamaşır suyu yanlış bölmeye eklendi. Sıvı klorlu çamaşır suyu bölmesinde yalnızca sıvı klorlu ağartıcı kullanın.
Renkli çamaşır suyu veya oksi ürünleri sıvı klor bölmesine eklenmiştir. Yükü ilave etmeden önce HE deterjan bölmesine veya doğrudan yıkayıcı sepetine renk bazında ağartma veya oksi ürünleri ekleyin. Renkli çamaşır suyu veya oksi ürünleri için klorlu çamaşır suyu dağıtıcısı kullanmayın.
Devir tamamlandıktan sonra dağıtıcıdaki su. Az miktarda suyun döngü sonunda dağıtıcıda kalması normaldir.
Çevrim süresi değişiklikleri veya çevrim süresi çok uzun Normal yıkama işlemi. Çevrim süreleri, su basıncınıza, su sıcaklığına, deterjana ve giysi yükünüze bağlı olarak otomatik olarak değişir.Seçtiğiniz seçenekler, Döngüsü Kılavuzunda gösterilen çevrim sürelerini de etkiler.
Yıkayıcıdaki aşırı köpük. Aşırı köpükler tespit edildiğinde, özel köpükler rutini otomatik olarak ekstra köpük kaldırmaya başlar ve giysilerinizin doğru şekilde durulanmasını sağlar. Bu rutin orijinal döngüye zaman kazandıracaktır.
Yük dengede olmayabilir. Yük dengesizliği oluştuğunda, bir yıkama işlemi yükü yeniden dağıtmaya başlar. Bu, döngüyü genişletir. Tek maddeleri yıkamaktan kaçının. Birkaç ekstra öğe ile halı veya ceket gibi tek bir öğeyi dengeleyin.
Yük tipi için doğru çevrim kullanılmıyor. Dengesiz bir yük tespit edildiğinde döndürme süresi eklenir. Yıkayıcı, yükü başka bir devrilme ile yeniden dağıtmaya çalışacaktır.
Hassas devirleri kullanırken, küçük yükleri yıkamalısınız. Bu, döngü sürelerini artırmadan giysileriniz için nazik bir yıkama sağlar.
Küçük Yükleme döngüsü hafifçe kirlenen giysilerin daha küçük yük boyutları (3-5 öğe) için tasarlanmıştır. Bu döngüde daha büyük yükler yıkanırsa, yıkama süresi arttırılacaktır.
Tek dozajlı paketin kullanılması Paket çözülmüyor. Kıyafet eklemeden önce tek doz çamaşır paketinin yıkayıcı tambura eklendiğinden emin olun. Üreticinin tavsiyelerine uyun.

Whirlpool WFW97HEXW, WFW97HEXL yıkayıcı sorunlarını giderme

DENEYIMLERSENIZ OLASI NEDENLER ÇÖZÜM
Yıkama Operasyonu
Yıkama çalışmıyor Kapı tamamen kapalı değil Yıkama kapısının tamamen kapalı olduğundan emin olun
BAŞLAT / DURDUR düğmesine sıkıca basılır veya yeterince uzun süre tutulmaz. START / PAUSE düğmesine 2-5 saniye basılı tutun.
Evdeki sigorta patladı veya devre kesici devreye girdi. Ev sigortasının sağlam ve sıkı olduğunu veya devre kesicinin devreye girmediğini kontrol edin.Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse bir elektrikçiye başvurun.
Yanlış güç kaynağı Bu yıkayıcı 120 voltluk bir güç kaynağı gerektirir. Yetkili bir elektrikçi ile görüşün.
Yanlış sigorta türü. Zaman gecikmeli bir sigorta kullanın.
Su sızıntısı
Su sızıntısı Dolum hortumları sıkıca bağlı değil Dolum hortumu bağlantılarını sıkıştırın.
Dolum hortum yıkayıcıları eksik. Doldurma hortum rondelalarının tümünün doğru şekilde takıldığından emin olun
Tahliye hortumu bağlantısı doğru değil. Boşaltma hortumunu boru hattına veya çamaşır yıkama borusuna düzgün bir şekilde sabitleyin.Ek bilgi için Kurulum Talimatlarına başvurun.
Tahliye ağzının üzerine bant koymayın.
Evdeki tesisatta sızdırmazlıklar olup olmadığını veya tıkanmış lavaboyu veya boşaltmayı kontrol edin. Su tıkanmış bir lavabo ya da borudan çıkabilir. Evdeki tüm tesisatlarda sızdırmazlıklar olup olmadığını kontrol edin (çamaşır yıkama küveti, tahliye borusu, su boruları ve musluklar.)
Kapı contası kirli. Kapı contasını temizleyin. Bkz. “Yıkayıcı Bakımı.”
HE deterjanı kullanmayın veya çok fazla HE deterjanı kullanmayın. Sadece HE Yüksek Verimli deterjanları kullanın ve üreticinin tavsiyelerine uyun.
Dispenser tıkanmış. Dağıtıcıyı çıkarın ve temizleyin. Bkz. “Yıkayıcı Bakımı.”
Diğer sorunlar
Tek doz çamaşır paketi Paket çözülmüyor. Kıyafet eklemeden önce tek doz çamaşır paketinin yıkayıcı tambura eklendiğinden emin olun.Üreticinin tavsiyelerine uyun.
Diğer performans veya işletim sorunları Çamaşır makinesindeki yerleşik sorun giderme özelliğine bakın. DAHA FAZLA BİLGİ düğmesini kullanarak dahili SORUN GİDERME menülerine erişmek için yukarıdaki talimatlara bakın.

Whirlpool WTW4800XQ, WTW4950XW, WTW5500XW, WTW8800YW, WTW8800YC, WTW5600XW, 3LWTW4840YW, 6AWTW5550XW yıkayıcı sorunlarını giderme

DENEYIMLERSENIZ OLASI NEDENLER ÇÖZÜM
Titreşim veya Kapanma Dengesi
Düzgün kurulum için aşağıdakileri kontrol edin veya “Yıkayıcınızı Kullanma” bölümüne bakın. Ayak zemine temas etmeyebilir ve kilitli kalabilir. Ön ve arka ayaklar zemine sıkıca temas etmeli ve yıkayıcı düzgün çalışabilmesi için düz olmalıdır. Reçel fındık dolabın tabanına sıkıca sarılmalıdır.
Yıkayıcı düz olmayabilir. Esneklik veya sarkma için zemini kontrol edin. Döşeme eşit değilse, çamaşır makinesinin altında 3/4 inç (19 mm) bir kontrplak ses azaltacaktır.
Kurulum Talimatlarında “Yıkayıcının Düzleştirilmesi” bölümüne bakın.
Yük dengesiz olabilir. Kuru maddeleri sepet duvarının etrafındaki gevşek yığınlara eşit bir şekilde yükleyin. Islak öğeleri yıkayıcıya eklemek veya sepete daha fazla su eklemek, dengesiz yıkayıcıya zarar verebilir.
Dengesizliği azaltmak için daha küçük yükleri yıkayın.
Sıkıca paketlemeyin. Tek maddeleri yıkamaktan kaçının.
Yumuşatıcılar veya poliüretilmiş ceketler gibi büyük boyutlu, emici olmayan nesneler için Normal Normal döngü ve Süper veya Büyük yük boyutu kullanın.
Bu Kullanım ve Bakım Kılavuzu’ndaki “Döngü Kılavuzu” ve “Yıkayıcınızı Kullanma” bölümüne bakın.
gürültüler
Tıklanma veya metalik sesler Yıkayıcı dren sisteminde kalan nesneler. Yıkamadan önce cepleri boşaltın. Paralar gibi gevşek eşyalar sepet ve küvet arasında düşebilir veya pompayı engelleyebilir. Öğeleri kaldırmak için servis çağırmanız gerekebilir
Metal el çıtçıtları, tokalar veya fermuarlar gibi kıyafetlerdeki metal eşyaların sepete dokunması normaldir.
Gurgling ya da uğultu Yıkama suyu boşaltıyor olabilir. Drain & Spin döngüleri sırasında nihai su miktarı çıkarıldığı için pompanın periyodik gurgling veya dalgalanma ile sürekli bir uğultu sesi duyması normaldir.
Uğultu Dolgu ışığı yanıyor. Çamaşır makinesini çalıştırdıktan sonra algılamanın döngüsünü duyabilirsiniz. Bu normal.Algılama döndürmeleri yıkayıcıya su eklenmeden önce birkaç dakika sürecektir.
Su sızıntısı
Düzgün kurulum için aşağıdakileri kontrol edin: Yıkayıcı düz değil. Yıkayıcı düz değilse, su sepetten sıçrayabilir. Yükün dengelenmediğinden veya sıkıca dolmadığından emin olun.
Hortumları sıkıca tutturmayın. Dolum hortumu bağlantısını sıkıştırın.
Hortum yıkayıcılarını doldurun. Dört adet dolum hortumu düz contasının doğru bir şekilde yerine oturduğundan emin olun.
Tahliye hortumu bağlantısı. Boşaltma hortumunu yıkayıcı kabininden çekin ve boru hattına veya çamaşır yıkama borusuna doğru şekilde sabitleyin.
Tahliye ağzının üzerine bant koymayın.
Evdeki tesisatta sızdırmazlıklar olup olmadığını veya tıkanmış lavaboyu veya boşaltmayı kontrol edin. Su, tıkanmış bir lavabonun veya kanalizasyon borusunun dışına çıkabilir. Evdeki tüm tesisatlarda sızdırmazlıklar olup olmadığını kontrol edin (çamaşır yıkama küveti, tahliye borusu, su boruları ve musluklar.)
Yıkayıcı önerilen şekilde yüklenmedi. Yanlış yükleme, sepetin hizada kalmasına ve suyun küvete sıçramasına neden olabilir. Yükleme talimatları için bkz. “Yıkayıcınızı Kullanma”.
Yıkama makinesi beklendiği gibi çalışmıyor
Yıkama çalışmıyor veya dolmayacak, yıkayıcı duruyor veya yıkama lambası yanıyor (yıkayıcının uygun şekilde dolduramadığını belirtiyor) Düzgün su temini için kontrol edin. Her iki hortum da takılmalı ve giriş vanasına su akıyor olmalıdır.
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açılmalıdır.
Giriş valf ekranlarının tıkalı olmadığından emin olun.
Su girişini engelleyebilecek giriş hortumlarında herhangi bir sıkışma olup olmadığını kontrol edin.
Doğru elektrik beslemesini kontrol edin Güç kablosunu topraklı bir priz prizine takın.
Uzatma kablosu kullanmayın.
Çıkış için güç olduğundan emin olun.
Açılmış devre kesiciyi sıfırlayın. Üflenmiş sigortaları değiştirin. NOT: Sorun devam ederse, bir elektrikçiye başvurun.
Normal yıkama işlemi. Yıkayıcının çalışması için kapak kapatılmalıdır.
Yıkama, döngünün belirli evrelerinde duracaktır. Kesme devresini yapma
Yıkayıcı, yükün dengelenip dengelenmediğini belirlemek için doldurmadan önce kuru yükü birkaç dakika döndürür. Döndürme duyusunu duyabilirsiniz. Bu normal.
Yıkama makinesi sıkıca paketlenmiş olabilir. Birkaç öğeyi çıkartın, yükü sepet içinde eşit şekilde yerleştirin ve deterjan ekleyin. Kapağı kapatın ve Başlat / Duraklat / Kilidini aç’a basın.
Döşeme sıkışması veya balanssızlıktan kaçınmak için döngü başladıktan sonra, 1 veya 2 ek öğeden fazla eklemeyin.
Yıkayıcı boşaltma / eğirme değil, yükler hala ıslak veya dönüş ışığı yanık kalır (yıkayın 10 dakika içinde suyu pompalayamadığını gösterir) Cepleri boşaltın ve küçük öğeler için hazır giyim torbaları kullanın Küçük ürünler pompaya veya sepet ile küvet arasında sıkışmış olabilir, bu da boşalımı yavaşlatabilir.
Düşük bir sıkma hızına sahip bir çevrim kullanın. Düşük devir hızlarına sahip devirler, yüksek devir sayılarına sahip devirlere göre daha az su çıkarır. Elbiseniz için önerilen döngü / hız devrini kullanın. Yükdeki ekstra suyun giderilmesi için Drain & Spin (Drenaj ve Döndürme) seçeneğini belirleyin. Yükün sepete eşit şekilde dağılabilmesi için yükün yeniden düzenlenmesi gerekebilir.
Yıkayıcı sıkı bir şekilde paketlenmiş veya
dengesiz olabilir.
Sıkı dolanmış veya dengesiz yükler, yük normalden daha ıslak bırakarak, pulun doğru şekilde dönmesine izin vermeyebilir. Dengeli eğirme için ıslak yükü eşit şekilde ayarlayın. Fazla suyun giderilmesi için Boşaltma ve Döndürme döngüsünü seçin. Önerileri yüklemek için bkz. “Yıkayıcınızı Kullanma”.
Doğru tahliye hortumu tesisatı için sıhhi tesisatı kontrol edin. Boşaltma hortumu, dikey boruya 4,5 “(114 mm) mesafeden uzanır. Drenaj hortumunun düzgün yerleştirildiğinden emin olun. Boşaltma hortumu kullanın ve boşaltma borusuna veya musluğuna sıkıca tutturun. Drenaj boşluğunun üzerine bant yapmayın.Uç alttan 96 “(2,4 m) yüksekse boşaltma hortumunu indirin. Boşaltma hortumundaki tıkanmaları çıkarın
Çok fazla deterjan, suyun boşaltılmasını ve bükülmesini yavaşlatmasına veya durdurmasına neden oluyor. Yükünüz için daima deterjan talimatlarını ölçün ve uygulayın. Fazla köpük kaldırmak için durulama ve döndürme’yi seçin. Deterjan koymayınız.
Çevrimden sonra yükte kuru lekeler Yüksek hız döndürmeleri, geleneksel üstten yüklemeli pullardan daha fazla nem çıkarır. Son dönüş esnasında yüksek atış hızları hava akımı ile birleştiğinde, yükün üst kısmına yakın öğelerin nihai dönüş sırasında kuru lekeler oluşmasına neden olabilir. Bu normal.
Yanlış veya yanlış yıkama veya durulama sıcaklıkları Düzgün su temini için kontrol edin. Sıcak ve soğuk giriş hortumlarının ters çevrilmediğinden emin olun.
Her iki hortum da hem yıkayıcıya hem musluğa takılmalı ve giriş vanasına hem sıcak hem de soğuk su akmalıdır.
Giriş valf ekranlarının tıkalı olmadığını kontrol edin.
Hortumlardaki bozuklukları giderin.
Enerji tasarruflu kontrollü yıkama sıcaklıkları. Bu yıkayıcı, önceki yıkayıcıdan daha soğuk yıkama ve su sıcaklığı yıkama yöntemleri kullanır.Buna daha serin sıcak ve sıcak yıkamalar dahildir.
Durulamayın Düzgün su temini için kontrol edin. Sıcak ve soğuk giriş hortumlarının ters çevrilmediğinden emin olun
Her iki hortum da takılmalı ve giriş vanasına su akıyor olmalıdır.
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açık olmalıdır.
Üzerindeki yıkama valfleri tıkanmış olabilir.
Giriş hortumundaki bozuklukları giderin.
Çok fazla deterjan kullanmak. Çok fazla deterjandan gelen köpükler yıkamacının doğru çalışmasını önleyebilir. Daima deterjanı ölçün ve deterjan yönergelerini, yük büyüklüğü ve toprak seviyesine göre izleyin.
Yıkayıcı önerilen şekilde yüklenmedi. Yıkama yük sıkı bir şekilde paketlendiğinde yıkayıcı durulamada daha az verimlidir.
Giysileri, sepet duvarının etrafındaki gevşek yığınlara eşit bir şekilde yükleyin. Sadece kuru maddelerle yükleyin
Yıkanmış kumaşlar için tasarlanmış kullanım döngüsü.
Çamaşır makinesi başladıktan sonra yalnızca 1 veya 2 ilave giysi ekleyin.
Çok düşük bir yükleme boyutu / su seviyesi seçimi kullanma. Yıkan yük ile eşleşen bir yük boyutu (su seviyesi) seçin.
Kum, evde beslenen hayvan tüyü, lint, vs. yıkandıktan sonra yükle Ağır kum, evcil hayvan tüyü, tüysüz ve deterjan veya ağartma kalıntıları ek durulama gerektirebilir. Seçilen döneme Ekstra Durulama ekleyin.
Yük bulaşmış Yıkayıcı önerilen şekilde yüklenmedi. Bkz. “Yıkayıcınızı Kullanma” bölümü.
Yavaş yıkama eylemi ve sıkma hızı olan bir döngü seçin; Bununla birlikte, öğeler daha yüksek hızlarda bir dönüş kullananlardan daha iyi olacaktır. Yükünüzü en iyi döngü ile eşleştirmek için “Döngüsü Kılavuzu” na bakın.
Giysileri, sepet duvarının etrafındaki gevşek yığınlara eşit bir şekilde yükleyin.
Yük öğelerinin çeşitlerini karıştırarak karışıklığı azaltın. Yıkanmış giysilerin türü için önerilen döngüyü kullanın.
Lekeleri temizlemez veya lekeleri çıkarmaz Yıkayıcı önerilen şekilde yüklenmedi. Yıkama sıkıştığında yıkayıcı yıkamada daha az verimlidir.
Giysileri, sepet duvarının etrafındaki gevşek yığınlara eşit bir şekilde yükleyin. Yalnızca kuru maddelerle yükleyin.
Çamaşır makinesi başladıktan sonra yalnızca 1 veya 2 ilave giysi ekleyin.
Yükün üzerine deterjanın eklenmesi. Yük öğelerini eklemeden önce deterjanı, oksit ürünlerini ve renk açısından güvenli bir çamaşır suyu sepet tabanına ekleyin.
Çok düşük bir yükleme boyutu / su seviyesi seçimi kullanma. Yıkan yük ile eşleşen bir yük boyutu (su seviyesi) seçin.
Çok fazla deterjan kullanmak. Çok fazla deterjandan gelen köpükler yıkamacının doğru çalışmasını önleyebilir. Daima deterjanı ölçün ve yük boyutuna ve toprak seviyesine göre üreticinin talimatlarına uyun.
Kumaş türü için doğru çevrimi kullanmıyorsunuz. Temizlemeyi artırmak için daha yüksek bir toprak seviyesi döngüsü seçeneği ve daha sıcak yıkama sıcaklığı kullanın.
Sert temizleme için Ağır döngü kullanın. Yükünüzü en iyi döngü ile eşleştirmek için “Döngüsü Kılavuzu” na bakın.
Dağıtıcıları kullanmama. Deterjanlar, klorlu çamaşır suyu ve kumaş yumuşatıcı boyamayı önlemek için kullanın.
Bir döngüye başlamadan önce dağıtıcıları yükleyin. Kumaş yumuşatıcı kullanıldığında, Kumaş Yumuşatıcı Eklendi-Evet’i seçin.
Doğrudan yük üzerine ürün eklemeyin.
Renkler gibi yıkamıyorum. Renkleri birlikte yıkayın ve boya transferini önlemek için dolaşım bittikten hemen sonra çıkarın.
Yanlış dispenser çalışması Tıkalı dağıtıcı. Çamaşır suyu dağıtıcısında sadece sıvı klorlu ağartıcı kullanın. Kumaş yumuşatıcı dağıtıcısında sadece kumaş yumuşatıcı kullanın.
Kumaşa hasar Yıkama devri sırasında keskin nesneler ceplerdeydi. Çatlaklardan ve yıpranmalardan kaçınmak için çamaşırları yıkamadan önce cepleri, fermuarlı fermuarları ve çıtçıt ya da kanca bağlantı elemanlarını boşaltın.
Teller ve kayışlar birbirine karışmış olabilir. Yıkama yüküne başlamadan önce tüm iplikleri ve kayışları bağlayın
Öğeler yıkamadan önce zarar görmüş olabilir. Yıkamadan önce derzlerde kırık ipler ve kopukluklar yapın.
Yük sıkı bir şekilde paketlenmişse kumaş hasar görebilir. Giysileri, sepet duvarının etrafındaki gevşek yığınlara eşit bir şekilde yükleyin. Sadece kuru maddelerle yükleyin
Yıkanmış kumaşlar için tasarlanmış kullanım döngüsü.
Çamaşır makinesi başladıktan sonra yalnızca 1 veya 2 ilave giysi ekleyin.
Sıvı klorlu ağartıcı yanlış eklenmiş olabilir. Sıvı klorlu ağartıcıyı doğrudan yüke dökmeyin. Çamaşır suyu döküntülerini silin.
Seyreltilmemiş ağartıcı kumaşlara zarar verecektir. Üretici tarafından önerilenden fazla kullanmayın.
Yükleme ve boşaltma rondelalarını kullanırken çamaşır suyu dağıtıcısının üzerine yük öğeleri yerleştirmeyin.
Giysi bakım talimatları uygulanmamış olabilir. Daima giysi üreticisinin bakım etiketi talimatlarını okuyun ve izleyin. Yükünüzü en iyi döngü ile eşleştirmek için “Döngüsü Kılavuzu” na bakın.
Kokular Aylık bakım, tavsiye edildiği gibi yapılmadı. Yıkayıcı Bakımında “Yıkayıcınızı Temizleme” bölümüne bakın.
Devir tamamlandığında yıkayıcıyı boşaltın.
Çok fazla deterjan kullanmak. Doğru ölçtüğünüzden emin olun. Her zaman üreticinin talimatlarına uyun.
Bkz. “Yıkayıcınızı Temizleme” bölümü.
Kapak kilitli ışığı yanıp sönüyor Kapak kapalı değil. Kapağı kapat. Yıkayıcı kapağı açık bırakmayacak veya doldurmayacaktır.
Başlat / Duraklat düğmesini kullanarak bir döngü durduruldu veya duraklatıldı. Yıkayıcı hala bükülüyor olabilir. Sepet dönmeyi bırakana kadar kapak kilidini açmaz. Büyük yükleri veya ağır kumaşları yıkamak için bu birkaç dakika sürebilir.
Çözünmeyen tek doz çamaşır paketi Çamaşır paketini yanlış ekleme. Kıyafet eklemeden önce yıkama sepetine çamaşır paketi eklendiğinden emin olun. Dağıtıcıya paket koymayın. Giysilerinize zarar vermemek için üreticinin talimatlarını izleyin.

Whirlpool 2DLSQ7533JQ5, 2DLSQ8000JQ0, 2DLSQ8000JQ5, 3RGSC9400, 5-Pozisyon WTW5900TW 27 “Kumaş Seçimi Kontrolü, yıkayıcı sorunlarını giderme

DENENİZE EĞERİNİZ OLASI NEDENLER ÇÖZÜM
Yıkama dolum, durulama veya ajitasyon yapmaz Aşağıdakileri kontrol et: Güç kablosu takılı mı?
Döngü Kontrolü düğmesindeki gösterge bir devirle düzgün bir şekilde sıralanıyor mu? Döngü Kontrolü düğmesini sağa hafifçe çevirin ve başlatmak için çekin.
Su giriş valfi ekranları tıkalı mı?
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açık mı?
Su giriş hortumu kıvrılmış mı?
Su seviyesi çok düşük gibi görünüyor mu veya yıkayıcı tam olarak doldurulmamış gibi görünüyor mu? Çalkalamanın tepesi, en yüksek su seviyesinden çok daha yüksektir. Bu, çamaşır makinesinin tamamen doldurulmadığı konusunda bir algı oluşturur.Bu normal.
Yıkayıcı durur Aşağıdakileri kontrol et: Güç kablosu takılı mı?
Döngü Kontrolü düğmesindeki gösterge bir devirle düzgün bir şekilde sıralanıyor mu? Döngü Kontrolü düğmesini sağa hafifçe çevirin ve başlatmak için çekin.
Su giriş valfi ekranları tıkalı mı?
Hem sıcak hem de soğuk su armatürleri açık mı?
Su giriş hortumu kıvrılmış mı?
Fişte elektrik var mı? Elektrik kaynağınızı kontrol edin veya bir elektrikçiye başvurun.
Sigorta patladı mı veya devre kesici açık mı? Sorun devam ederse bir elektrikçiye başvurun.
Uzatma kablosu kullanıyor musunuz? Uzatma kablosu kullanmayın.
Yıkayıcı, Daimi Baskı (veya Elle Yıkanabilirler) döngüsünde normal bir duraklamaya mı sahiptir? Yıkayıcı, Daimi Baskı devrinde yaklaşık 2 dakika durur. Çevrimin devam etmesine izin verin.
El yıkama sıvıları döngüsü (bazı modellerde) karıştırma ve ıslatma dönemlerine sahiptir.
Yıkayıcı aşırı yüklü mü? Daha küçük yükleri yıkayın.
Yıkama sızmayacak veya döndürmeyecek Boşaltma hortumunun tıkalı mı yoksa boşaltma hortumunun ucu zeminin 72 inç (183 cm) üstünde mi? Boşaltma hortumunun düzgün yerleştirilmesi için Kurulum Talimatlarına bakın.
Kapak açık mı? Çalışma sırasında kapak kapatılmalıdır.
Aşırı köpüklenme var mı? Her zaman deterjanı ölçün. Üreticinin talimatlarını izleyin. Çok yumuşak suyunuz varsa, daha az deterjan kullanmanız gerekebilir.
Voltajınız düşük mü? Elektrik kaynağınızı kontrol edin veya bir elektrikçiye başvurun. Uzatma kablosu kullanmayın.
Yıkama dolmaya devam ediyor ya da boşa gidiyor ya da döngü sıkışmış gibi görünüyor Drenaj hortumunun üstü yıkama suyunun seviyesinden düşük mü? Hortumun üst kısmı, düzgün çalışması için yıkayıcının su seviyesinden daha yüksek olmalıdır. Kurulum Talimatlarına bakın.
Boşaltma hortumu, dikme borusuna çok sıkı oturuyor mu yoksa diken borusuna bantlanmış mıdır? Boşaltma hortumu gevşek, ancak sağlam bir şekilde oturmalıdır. Boşaltma hortumunu bantla kapatmayın. Hortumun hava boşluğuna ihtiyacı var.Kurulum Talimatlarına bakın.
Yıkayıcı gürültü yapar Yük dengeli ve yıkayıcı seviyesi var mı? Yıkama yükü dengelenmeli ve aşırı yüklenmemelidir.
Yıkayıcı düz olmalıdır. Ön ayaklar düzgün şekilde takılmalı ve somunlar sıkılmalıdır. Arka dengeleme ayaklarını sıfırlayın (gerekirse). Kurulum Talimatlarına bakın.
Sarı nakliye kayışını çatal pimlerle tamamen çıkardınız mı? Kurulum Talimatlarına bakın.
Dişliler, boşaltma işleminden sonra ve dönmeden önce mi çekişiyor mu yoksa yıkama sırasında ajitatörün üst kısmı tıklanıyor mu? Bunlar normal yıkayıcı sesleri.
Yıkayıcı sızıntıları Aşağıdakileri kontrol et: Dolum hortumları sıkı mı? Doldurma hortumu yıkayıcıları düzgün şekilde oturmuş mu? Boşaltma hortumu kelepçesi düzgün şekilde takılmış mı?Kurulum Talimatlarına bakın.
Lavabo veya dren tıkalı mı? Lavabo ve dikme borusu dakikada 17 galon (64 L) su ile çalışabilir olmalıdır.
Su, küvet halkasından veya yükten sapıyor mu? Yıkama makinesini yıkamaya başlamadan önce ortalayın.
Yıkama yükü dengelenmeli ve aşırı yüklenmemelidir. Dolum veya sprey durulama yükü hafifletebilir.
Yıkayıcı düz olmalıdır. Ön ayaklar düzgün şekilde takılmalı ve somunlar sıkılmalıdır. Arka dengeleme ayaklarını sıfırlayın (gerekirse). Kurulum Talimatlarına bakın.
Evdeki sıhhi tesisatta sızıntı olup olmadığını kontrol edin.
Yıkama sepeti eğri Yükleme sırasında yıkayıcı sepet öne doğru çekildi mi? Yıkama yükü dengelenmeli ve aşırı yüklenmemelidir. Yıkamaya başlamadan önce sepeti ortasına itin.
Yük dengeli ve yıkayıcı seviyesi var mı? Yıkama yükü dengelenmeli ve aşırı yüklenmemelidir.
Yıkayıcı düz olmalıdır. Ön ayaklar düzgün şekilde takılmalı ve somunlar sıkılmalıdır. Arka dengeleme ayaklarını sıfırlayın (gerekirse). Kurulum Talimatlarına bakın.
Yıkama sırasında yıkama sepeti hareket eder. Bu normal.
Karıştırıcı işlemi Çalkalamanın tepesi gevşek veya yalnızca bir yönde hareket ediyor. Bu normal.
Dispenserler tıkalı veya ağartıcı sızdırıyor Deterjanlara deterjan ve kumaş yumuşatıcı eklerken üreticinin talimatlarına uydunuz mu? Deterjan ve kumaş yumuşatıcısını ölçün. Dağıtıcılara dikkatlice dökün. Tüm dökülmeleri silkeleyin.
Kumaş yumuşatıcıyı kumaş yumuşatıcı dağıtıcısında inceltin.
Sıvı klorlu çamaşır suyu dağıtıcısına toz halinde veya renksiz bir çamaşır suyu koydunuz mu? Toz haline getirilmiş veya sıvıya renk açısından güvenli bir ağartıcıyı doğrudan sepete ekleyin. Renkli çamaşır suyu için klorlu çamaşır suyu dağıtıcısı kullanmayın.
Çok ıslak yükleyin Yıkan yük için doğru çevrimi kullandınız mı? Daha yüksek bir sıkma hızına sahip bir döngü seçin (varsa).
Soğuk durulama kullandınız mı? Soğuk durulamalar, yükleri sıcak durulardan daha iyi ıslatır. Bu normal.
Yük esnasında artık veya tüy bırakmayan Düzgün sıralama yaptın mı? Tiftik vericilerini (havlu, şönil) havlu alanlardan (kord dokusu, sentetikler) sıralayın. Ayrıca renklere göre sıralayın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmiş ve aşırı yüklenmemelidir. Tüy çok yüklüyse yüke sıkışabilir. Daha küçük yükleri yıkayın.
Aşağıdakileri kontrol et: Ceplerinde kağıt veya doku kalmış mıydı?
Yeterli deterjanı kullandın mı? Üreticinin talimatlarını izleyin. İp suyu suda tutmak için yeterli deterjanı kullanın.
Suyunuz 70 ° F’den (21 ° C) daha soğuk mu? 70 ° F’nin (21 ° C) altındaki yıkama suyu deterjan tamamen çözülmeyebilir.
Yük lekeleri Deterjan ve kumaş yumuşatıcı eklerken üretici talimatlarına uydunuz mu? Deterjan ve kumaş yumuşatıcısını ölçün. Toprağı çıkarmak ve süspansiyon içinde tutmak için yeterli deterjanı kullanın.
Kumaş yumuşatmayı inceltin ve sadece bir devirin durulama kısmına ilave edin. Kumaş yumuşatıcıyı kıyafet üzerine dökmeyin.
Suda ortalama demir (pas) üzerinde var mıdır? Bir demir filtresi takmanız gerekebilir.
Yükü düzgün bir şekilde sıraladın mı? Koyu renk giysileri beyazlardan ve ışıklardan ayırın.
Çamaşır makinesini derhal boşalttın mı? Boya transferini önlemek için, rondelayı durdukça boşaltın.
Kırışmış yük Çamaşır makinesini derhal boşalttın mı? Yıkayıcı durduğu anda kaldırın.
Yıkan yük için doğru çevrimi kullandınız mı? Kırışıklığı azaltmak için Daimi Baskı döngüsünü veya düşük devir hızındaki başka bir döngüyü (varsa) kullanın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmiş ve aşırı yüklenmemelidir. Yükler yıkama sırasında serbestçe hareket etmelidir.
Yıkama suyu kırışıklıkları rahatlatacak kadar sıcak mıydı yoksa sıcak durulayıcı kullanıyor musunuz? Yük için güvenli ise, sıcak veya sıcak yıkama suyu kullanın. Soğuk durulama suyu kullanın.
Sıcak ve soğuk su hortumları tersine çevrilir mi? Sıcak ve soğuk su hortumlarının doğru musluklara bağlı olduğundan emin olun. Kurulum Talimatlarına bakın.
Yük karışık veya bükülmüş Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmiş ve aşırı yüklenmemelidir. Yükler yıkama sırasında serbestçe hareket etmelidir.
Eşyaları ajitatörün etrafına sarmış mısınız? Parçaları gevşekçe yıkayıcıya bırakın. Öğeleri ajitatörün çevresine sarmayın.
Gri beyazlar, pis renkler Yükü düzgün bir şekilde sıraladın mı? Boya transferi beyaz ve renkleri bir yükle karıştırırken oluşabilir. Koyu renk giysileri beyazlardan ve ışıklardan ayırın.
Yıkama sıcaklığı çok düşük miydi? Yük için güvenli bir şekilde sıcak veya ılık yıkamalar kullanın. Ağır veya yağlı toprakları temizlemek için sıcak su en az 111 ° F (44 “C) olmalıdır.
Yeterli deterjanı mı kullandın yoksa sert suyun var mı? Ağır toprakların soğuk veya sert suda yıkanmasında daha fazla deterjan kullanın.
Sıcak ve soğuk su hortumları tersine çevrilir mi? Sıcak ve soğuk su hortumlarının doğru musluklara bağlı olduğundan emin olun. Kurulum Talimatlarına bakın.
Konfeksiyon hasarı Aşağıdakileri kontrol et: Yıkamadan önce keskin parçalar ceplerinden çıkarıldı mı? Boş cebi, fermuarlı fermuarları, çıtçıtlı veya kanca bağlantı elemanları yıkamadan önce.
Dizeler ve kanatlar karışıklığı önlemek için bağlı mıydı?
Yıkamadan önce hasar görmüş muydu? Yıkamadan önce derzlerde kırık ipler ve kopukluklar yapın.
Yıkayıcıyı aşırı yüklediniz mi? Yıkama yükü dengelenmiş ve aşırı yüklenmemelidir. Yükler yıkama sırasında serbestçe hareket etmelidir.
Klor ağartıcıyı düzgün bir şekilde eklediniz mi? Klorlu çamaşır suyu doğrudan yüke dökmeyin. Çamaşır suyu döküntülerini silin. Seyreltilmemiş ağartıcı kumaşlara zarar verecektir.
Üreticinin bakım etiketi talimatlarını izlediniz mi?

Whirlpool 72972, 72996, 72982, 72974, 72992, 72994 yıkayıcı sorunlarını giderme

SORUN OLASI NEDENLER PROSEDÜR
Kurutma Makinesi Çalışmıyor Motor çalışmazsa aşağıdakileri kontrol edin:
– HATTI VOLTAJI
– HARNESS / BAĞLANTI
– MOTOR ARALIĞI
– BAŞLATMA (PTS) ANAHTARI
– KAYIŞ / KAYIŞ ANAHTARI
– MOTOR
– KAPI ANAHTARI
– ZENGİN ISINMA KONTROLÜ
1. Aşağıdaki konfigürasyonu ayarlayın:
Kapı – kapalı olmalıdır
Zamanlayıcı – TIMED DRY
Fabric Care / Sıcaklık anahtarı – HAVA FLÜF
2. P2 kontaktöründeki pinleri Even Heat Control’de kontrol ederek temas ettiğinden emin olun.
3. Zamanlayıcıdaki voltajı kontrol edin (referans Nötr):
a. Timer BK’da gerilim 120VAC olmalıdır. Değilse, giriş voltajını kontrol edin (L1).
b. BK’da voltaj varsa, BU’daki Zamanlayıcı voltajını kontrol edin. Voltaj 120VAC değilse, Zamanlayıcıyı değiştirin
4. PTS anahtarı ve Motor Rölesi’nde 120VAC’yi kontrol edin. 120VAC (referans Nötr) aşağıdakilerde bulunmalıdır:
– PTS anahtarının
bir tarafı – Motor Rölesi kontaklarının bir tarafı (büyük terminaller)
Bu yerlerde 120VAC yoksa kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Kablo demeti bağlantıları iyiyse Adım 5’e gidin.
5. PTS düğmesini basılı tutun.
a. PTS anahtarındaki voltajı kontrol edin. Her iki terminalde 120VAC yoksa, PTS anahtarını değiştirin.
b. Motor Rölesi voltajını kontrol edin: Motor Rölesi kontaklarının her iki tarafı (büyük terminaller) Nötr’e referansla 120VAC olmalıdır.
Motor Röle kontaklarından birinde 120VAC mevcut değilse, 48VDC’yi kontrol edin
6. Motor çalışmazsa, Kapı anahtarını kontrol edin (D-D1). Kapı kapalıyken süreklilik olmalıdır. Değilse, Kapı anahtarını değiştirin.
7. PTS düğmesine basın. Motor çalışmaya başlar ancak çalışmaya devam etmezse, Even Heat Control Assembly’i değiştirin.
8. PTS düğmesini basılı tutun. Motor çalışmazsa, motoru değiştirin.
Kurutucu Isılamayacak : Isı açılmıyorsa, aşağıdakileri kontrol edin
hat gerilimi (120V) –
– DEMETİNİN / BAĞLANTI
– kalorifer rölesi
– termik sigorta
– YÜKSEK SINIR TERMOSTATIN
– ISITICIYI
– SANTRİFÜJ SWITCH
– TERMİSTOR
– BİLE ISI KONTROLÜ
1. Aşağıdaki konfigürasyonu ayarlayın:
– Kapı – kapalı olmalıdır
– Kumaş Bakımı / Sıcaklık anahtarı – PAMUK / HAVLULAR
– Zamanlayıcı – TIMED DRY
2. PTS düğmesine basın. Kurutucu başlayacak ve ısıtıcının açılması birkaç saniye sürecektir.
3. Isıtıcı Rölesinin voltajını kontrol edin:

P3-1’den P3-2’ye 48VDC olmalıdır – COM’a COM’un ~ 0VAC olması gerekir
a. Gerilim, P3-1 ila P3-2 terminallerinde 48VDC ve COM ve NO terminallerinde ~ 120VAC ise, Röleyi değiştirin.
b. P3-1 ila P3-2 terminallerinde voltaj 0VDC ise, termistörü değiştirin.
c. Termistör değiştirildikten sonra, P3-1 – P3-2 terminallerinde voltaj hala 0VDC ise, Even Heat Control Assembly’i değiştirin.
Hava Fışkırtması Sırasında Kurutucu Isınır / Isı Çevrimi Yok Kumaş Bakımı / Sıcaklık anahtarı HAVA FLÜF (Isı Yok) olarak ayarlandığında kurutucu ısıtılırsa, aşağıdakileri kontrol edin:
– DÖŞEME / BAĞLANTI
– ISITICI RÖLESİ
– KUMAŞ BAKIM ANAHTARI
– ZENGİN ISINMA KONTROLÜ
1. Kumaş Bakımı / Sıcaklık Anahtar Testi yapın
2. Aşağıdaki konfigürasyonu ayarlayın:
– Kapı – kapalı olmalıdır
– Kumaş Bakımı / Sıcaklık anahtarı – HAVA FLÜFÜ
– Zamanlayıcı – TIMED DRY
3. PTS düğmesine basın.
a. Isıtıcı Rölesi üzerindeki voltajı kontrol edin. P3-1 ila P3-2 0VDC ise, Isıtıcı Rölesini değiştirin.
b. P3-1 ila P3-2 48VDC ise, Even Heat Control Assembly’i değiştirin.
Kurutucu Kapanmayacak Kurutucu kapanmazsa, aşağıdakileri kontrol edin:
– PUSH TO START (PTS) ANAHTARI
– HARNESS / BAĞLANTI
– MOTOR ARALIĞI
– NEM SENSÖRÜ
– İŞARETLİ ISI KONTROLÜ
1. Zamanlayıcıyı KAPALI konuma getirin. Kurutucu takıldığında çalışır duruma gelirse, Zamanlayıcıyı değiştirin.
2. Aşağıdaki konfigürasyonu ayarlayın:
– Kurutucu – güç kablosu takılı
– Kapı – kapalı olmalıdır
– Kumaş Bakımı / Sıcaklık anahtarı – PAMUK / HAVLULAR
– Zamanlayıcı – TIMED DRY 10 dakikadan kısa sürede
3. Kurutucu PTS düğmesine basılana kadar çalışmaya başlarsa, PTS anahtarını değiştirin.
4. PTS anahtarını değiştirdikten sonra, kurutucu PTS düğmesine basılana kadar çalışmaya başlıyorsa, Motor Rölesini değiştirin.
5. Kurutucu, ayarlanan süre geçtikten sonra durmazsa, Motor Rölesini kontrol edin.
a. COM’da 0VAC gerilimi HAYIR ise, Motor Rölesini değiştirin.
b. COM’da 120VAC gerilimi HAYIR ise, Even Heat Control Assembly’i değiştirin
6. Kurutucu, OTOMATİK SİSTEM DUYUSU PLUS’a ayarlandığında döngüyü sonlandırmazsa, Nem Sensörünü kontrol edin.
a. Sarı / Kırmızı (Y / R) tel için boşluk olmadan süreklilik varsa, Sensör veya Y / R kablosunda kısa devre olup olmadığına bakın. Hem Sensör hem de Even Heat kontrolünde kablo demeti bağlantılarını doğrulayın.
b. Sensör ve Y / R kablosu iyi ise, Even Heat Control Assembly’i değiştirin.
Kurutucular Kurutmadan Önce Kapanır OTOMATİK NEMLENDİRME PLUS döngüsüne ayarlandığında kurutucu çok çabuk kapanıyorsa aşağıdakileri kontrol edin:
– DÖŞEME / BAĞLANTI
– NEM SENSÖRÜ
– TERMİSTOR
– ZENGİN ISINMA KONTROLÜ
1. Nem Algılayıcıyı “Faktör Testi” bölümünde açıklanan prosedürü takip ederek test edin.Nem Sensörü “Faktör Testi” nde başarısız olursa (bip sesi çıkmazsa) Nem Sensörünü kontrol edin.
a. Sarı / Kırmızı (Y / R) tel için boşluk olmadan süreklilik varsa, Sensör veya Y / R kablosunda kısa devre olup olmadığına bakın. Hem Sensör hem de Even Heat kontrolünde kablo demeti bağlantılarını doğrulayın.
b. Sensör ve Y / R kablosu iyi ise, Even Heat Control Assembly’i değiştirin.
2. Fabrika Testi geçerse, “Termostat Testi” bölümünde özetlenen test prosedürlerini uygulayarak termistörü doğrulayın.
3. Nem Algılayıcısı ve termistör değiştirildikten sonra sorun devam ederse, Even Heat Control Assembly
Zamanlayıcı Sürekli Gelişmeler Kurutucu KAPALI konumundan geçmeye devam ederse, aşağıdakileri kontrol edin:
– HARNESS / CONNECTION
– ZAMANLAYICI
1. Mavi kabloyu ve Siyah L1 kablolarının doğru konumda olduğunu doğrulayın: Siyah kablo Kırmızı telin yanına giderken Mavi kablo, birbirine yakın olan üç terminalde bulunur
2. Zamanlayıcıyı “Faktör Testi” bölümünde açıklanan prosedürü izleyerek test edin,
3. Zamanlayıcı KAPALI ilerlemeye devam ederse, Zamanlayıcıyı değiştirin.

Whirlpool 910 Serisi yıkayıcı sorunlarını giderme

SORUN AŞAĞIDAKİLERİ KONTROL ET
Bir döngü esnasında bulaşık makinesi çalışmıyor veya duruyor Kapı sıkıca kapatılmış mı ve emniyetli olarak mı kilitlenmiş?
Döngü doğru ayarlanmış mı? “Kontrolleri Ayarlama” bölümüne bakın.
Ev sigortası patladı mı veya devre kesici devreye girdi mi?
Motor bir aşırı yük nedeniyle durduysa, birkaç dakika içinde kendiliğinden sıfırlanır. Başlamazsa servis çağırın.
Su beslemesi açık mı?
Bulasik makinasi çok uzun sürüyor Çevrim süreleri, bulaşık makinesine giren suyun sıcaklığına bağlıdır. Soğuk su daha uzun çevrim sürelerine neden olur.
Tezgahaltı bulaşık makineleri düzgün çalışması için yeterli muhafaza gerektirir. Komple bilgi için Kurulum Talimatlarına bakın.
Bulaşık makinesi doldurmayacak Aşırı doldurma koruyucusu “yukarı” konuma mı kalmış? Aşırı doldurma koruyucusu serbestçe yukarı ve aşağı hareket etmelidir.Serbest bırakmak için basın. “Bulaşık makinanızın bakımı” bölümüne bakın.
Su bulaşık makinesinde kalır Çevrimin bitmesine izin verin. Kalan su miktarı normaldir.
Boşaltma havası aralığını (takılıysa) kontrol edin. Eğer tıkanırsa, üreticinin temizleme talimatlarını izleyin.
Deterjan, dağıtıcının kapalı bölümünde kalır Döngü tamamlandı mı?
Deterjan topaksız olarak taze ve kuru mu? “Dispenserlerin Kullanılması” bölümüne bakın.
Alt raf geriye mi? Tezgah tezgahları bulaşık makinesinin kapısına bakmalıdır.
Yemekler beklediğiniz kadar kuru değil Durulama maddesi dağıtıcısı boş mu? Bir durulama ajanı kullanmak kurutma işlemini büyük ölçüde geliştirir. “Dispenserlerin Kullanılması” bölümüne bakın.
Sonraki yükte Air Dry seçeneğini kullanmayın. “Kontrolleri Ayarlama” bölümüne bakın.
Taşlama, ızgaralama, kesme veya uğultu sesleri POWER CLEAN * modülüne sert bir nesne girdi mi?
Nesne toprağa verildiğinde ses kesilmelidir.
Erişim panelinin ön kısmında beyaz kalıntı beliriyor Çok fazla deterjan kullanılmakta mıdır? “Dispenserlerin Kullanılması” bölümüne bakın.
Bazı sıvı deterjanlar panelden fazla köpük ve kalıntı geliştirir. Köpürmeyi azaltmak ve birikimini ortadan kaldırmak için farklı bir marka deneyin.
Bulaşık makinesi kapanmayacak Alt raf geriye mi? Tezgah tezgahları bulaşık makinesinin kapısına bakmalıdır.

Whirlpool Aquasteam 9559, AWE 2217, AWE 6416, AWE 6517, AWE 6760, AWE 7516, AWE 8727, AWE 9527, AWE 9725, AWO / C 0714 yıkayıcı sorunlarını giderme

Çamaşır makineniz çeşitli otomatik emniyet fonksiyonlarıyla donatılmıştır. Bunlar hataların zamanında tespit edilmesini sağlar ve güvenlik sistemi uygun şekilde tepki verebilir. Bu faylar genellikle birkaç dakika içerisinde çıkarılabilmesi için önemlidir.

SORUN SEBEPLER, ÇÖZÜMLER, İPUÇLARI
Cihaz çalışmıyor, hiçbir gösterge lambası yanıyor • Soket priz doğru takılmamıştır.
• Soket veya sigorta doğru çalışmıyor (test etmek için masa lambası veya benzeri bir alet kullanın).
• “Açık / Kapalı” düğmesine basılmamışsa (modelinizde varsa).
“Başla / Bekle” tuşuna basıldı, ancak Cihaz çalışmıyor • Kapı doğru şekilde kapatılmamıştır (ayrıca bkz. “Çocuk Güvenliği”).
• “Çocuk kilidi / Kilit düğmeleri” özelliği etkinleştirildi Ekran görüntüsü (5)(modelinizde varsa). Düğmelerin kilidini açmak için, tuş simgesiyle işaretlenmiş iki düğmeyi aynı anda itin ve en az 3 saniye basılı tutun. Ekrandaki tuş simgesi kaybolur ve program başlatılabilir.
Cihaz, program sırasında durur ve “Başlat / Duraklat” ışığı yanıp söner • “Değişken dönüş” düğmesinin “durulama” konumu etkinleştirilir ve Ekran görüntüsü (7)program durma göstergesinde “Durulama tutma” sembolüyanar. Boşaltma programını başlatmak için “Başla / Bekle” düğmesine basın.
• Program değiştirildi – istediğiniz programı tekrar seçip “Başlat / Duraklat” düğmesine basın.
• Program kesildi ve sonunda kapı açıldı – kapıyı kapatın ve “Başlat / Duraklat” düğmesine basarak programı yeniden başlatın.
• Cihazın emniyet sistemi etkinleştirilmiştir (bkz. “Program listenizdeki” Kırmızı göstergeler “).
• Su musluğu açılmadı veya su girişi hortumu büküldü veya engellendi (“Su musluğu kapalı” göstergesi yanar).
Deterjan dağıtıcısı, deterjan ve / veya katkılardan gelen kalıntıları içerir • Ana yıkama odasındaki separatör doğru monte edilmemiştir veya toz ve sıvı deterjan kullanımı için uyarlanmamıştır (bkz. “Deterjanlar ve Katkı Maddeleri”).
• Su girmek yeterli değildir; su kaynağının örgü filtreleri tıkanabilir (bkz. “Bakım ve Onarım”).
Makine dönme döngüsü esnasında titreşir • Taşıma cıvataları çıkartılmamıştır; çamaşır makinesini kullanmadan önce nakliye cıvatalarının çıkarılması zorunludur.
• Cihaz dört ayağın tümünde sağlam durmaz / durmaz (bkz. “Kurulum Kılavuzu”).
Nihai dönüş sonuçları kötü Cihazın bir dengesizlik tespit ve düzeltme sistemi vardır. Bireysel ağır maddeler yüklenirse (örn. Bornozlar), bu sistem çamaşır makinesini korumak için sıkma hızını otomatik olarak düşürebilir veya eğirmeyi tamamen kesebilir.
• Ağır öğeler eğirmeyi önledi; Daha küçük çamaşır parçaları ekleyin ve dönme döngüsünü tekrarlayın.
• Aşırı köpük oluşumu eğirmeyi engelledi; “Durulama ve Döndürme” programını seçin ve başlatın. Aşırı deterjan dozundan kaçının (bkz. “Deterjanlar ve Katkı Maddeleri”).
• “Değişken dönüş” düğmesi düşük dönüş hızına ayarlanmıştır.
Çamaşır yıkandıktan sonra çamaşır yıkama deterjanı kalıntıları Koyu renk kumaşlardaki beyazımsı kalıntılara, fosfat içermeyen toz deterjanlarda çözünmeyen bileşikler neden olur.
– deterjanın aşırı dozundan kaçının
– sıvı deterjan kullanın
– mümkünse “Yoğun Durulama” seçeneğini seçin
– kumaşı fırçalayın
Başlangıçta gösterilen program süresi bir süre uzatılır / kısaltılır (yalnızca kalan program zamanını gösteren bir ekrana sahip cihazlar için) Cihazın, yıkama programı süresini etkileyebilecek faktörlere uyum sağlayacak normal kapasitesi, örn. Aşırı köpük oluşumu, ağır çamaşır yıkamalarından dolayı yük dengesizliği, azalmış giriş suyu sıcaklığından kaynaklanan uzun ısıtma süresi.
Bu etkilerden dolayı, program zamanı gerekirse yeniden hesaplanır ve güncellenir. Ekranda, bu güncelleme dönemlerinde bir animasyon görüntülenir.
Çalışan bir programın ortasında çamaşır makinesi birkaç dakika duruyor; yıkama programı devam etmiyor gibi görünüyor Durulama fazının optimize edilmesi için kullanılan çamaşır makinesinin normal işlevi. Böyle bir duraklamanın bir nedeni, çok fazla deterjan kullanmış olmanız olabilir; çamaşır makinesi, köpüğün azaltılması için programı otomatik olarak kesintiye uğratır. Bu durma, köpük azaltma yıkama döngüsünü sürdürmeye yetecek kadar birkaç kez tekrarlanabilir. Köpük devam ederse, kırmızı “Servis” göstergesi yanıp sönecek ve ekran “F18” veya “Fod” gösterecektir – bu durumda sonraki sayfalardaki “Servis” göstergesiyle ilgili yönergelere bakın.
Program süresi “program çizelgesinde” veya ekranda (mevcutsa) belirtildiği gibi oldukça uzun veya daha kısadır. Aşırı köpük oluşumu, ağır çamaşırların neden olduğu yük dengesizliği, düşük giriş suyu sıcaklığından kaynaklanan uzun ısıtma süresi gibi program süresine etki edebilecek faktörlere uyum sağlamak için çamaşır makinesinin normal işlevi. Ayrıca, algılama sistemi çamaşır makinesinin program süresini yıkama yüküne göre ayarlar. Bu faktörlere bağlı olarak, süre programda yeniden hesaplanır ve gerekirse güncellenir; Bu dönemlerde, ekranda bir animasyon görünür (varsa). Küçük yükler için “program çizelgesinde” belirtilen program süresi% 50’ye kadar düşürülebilir.

Whirlpool AWM 6100 yıkayıcı sorunlarını giderme

Modeline bağlı olarak, çamaşır makinesiniz çeşitli otomatik emniyet fonksiyonlarıyla donatılmıştır. Bu, hataların zamanında tespit edilmesini sağlar ve emniyet sistemi uygun şekilde tepki verebilir. Bu faylar genellikle birkaç dakika içinde çözülebilecek kadar küçüktür.

SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜMLER
Cihaz çalışmaz, hiçbir lamba yanmaz. Şunları kontrol edin:
• Şebeke fişi prize takılı;
• duvar prizi düzgün çalışıyor (bir masa lambası veya benzeri kullanın);
• Bir program doğru seçilmişse;
• “On / Off” düğmesi (modele göre değişir) basıldı.
Cihaz çalışmayacak, ancak … (modele göre değişir) … “Başla / Bekle” lambası yanıp sönüyor. Aşağıdakileri kontrol edin:
• cihazın kapağı düzgün şekilde kapatılmış (çocuk güvenliği);
• program değiştirildi;
• musluk açıktır. Değilse, musluğu açın ve “Başlat / Duraklat” düğmesine basın.
… “Açık / Kapalı” lambası yanıyor. Aşağıdakileri kontrol edin:
• cihazın kapağı düzgün şekilde kapatılmış (çocuk güvenliği);
• Bir program seçilmiş ve program başlatılmıştır;
• musluk açıktır. Değilse, musluğu açın ve cihazı ilk önce kapatıp açın.
Program program sırasında durur (modele göre değişir) Şunları kontrol edin:
• “Durulamalı Tutuş” lambası yanıyorsa, bu seçeneği tekrar düğmesine basarak sonlandırın;
• başka bir program seçildi. İstediğiniz programı tekrar seçin ve “Başla / Bekle” düğmesine basın;
• “Başlat / Duraklat” lambası yanıp sönüyor. “Başlat / Duraklat” düğmesine basın;
• “Durulama Tutuşu” düğmesine basıldığında, bu seçeneği tekrar düğmesine basarak sonlandırın;
• “Açık / Kapalı” lambası kapalıdır. “Açık / Kapalı” düğmesine basın;
• çamaşır makinesinin emniyet sistemi devreye girdi (bkz. Arıza tanım tablosu).
Yıkama sonunda dağıtıcıdaki deterjan ve katkı ürünü tortuları. Şunları kontrol edin:
• sifon düzgün şekilde takılmış ve temiz (bkz. “Bakım ve Onarım”);
• Yeterli su sağlanıyor. Giriş hortumu ve musluk arasındaki örgü filtreleri tıkanabilir (bkz. “Bakım ve Onarım”). Filtreyi yılda iki veya üç kez kontrol edin ve temizleyin (bkz. “Filtrenin çıkarılması”).
Makine dönme devri sırasında titreşir. Aşağıdakileri kontrol edin:
• Cihaz dört ayaklığın her birine düzleştirildi ve sıkıca takıldı (bkz. “Kurulum Kılavuzu”);
• geçiş cıvataları çıkarıldı. Transit cıvataları, cihaz kullanılmadan önce çıkarılmalıdır (bkz. “Montaj Kılavuzu”).
Nihai dönüş sonuçları kötü: Cihazın bir dengesizlik tespit ve düzeltme sistemi vardır. Bireysel ağır eşyalar yüklenirse (banyo malzemeleri, bornoz vb.) Bu sistem, birkaç sıkma başlatıldıktan sonra bile dengesizlik çok yüksek olursa, cihazı korumak için veya hatta dönüş devrini tamamen kesmek için sıkma hızını düşürebilir.
• Çamaşırın döngüsü sonunda hala çok ıslak olması durumunda, yükü dengelemek ve eğirme döngüsünü tekrar etmek için daha küçük çamaşır yıkama maddeleri ekleyin.
• Aşırı köpük oluşması eğrilmeyi önleyebilir. Doğru deterjan miktarının kullanılmasını sağlayın
Su yok veya su temini yetersiz: • Cihazın emniyet hortumu vardır ve emniyet ventili açılmıştır (emniyet ventili kontrol penceresindeki kırmızı gösterge).
Bu durumda, yeni bir güvenlik hortumuyla değiştirin

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi