Home / Beyaz Eşya / Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözüm Ve Sorun Giderme
Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözüm Ve Sorun Giderme

Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözüm Ve Sorun Giderme

Westinghouse Buzdolabı Sorun Giderme

Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözüm Ve Sorun Giderme Yoğun bir yaşam tarzı ve büyüyen bir aileyle, buzdolabında daima daha fazla alanla çalışabilirsiniz. FlexSpace ™ ‘i yarattı. FlexSpace ™’ i oluşturdu. En büyük bakkal dükkânını, işleyecek kadar büyük olan, tüm yiyecekleri ve içeceklerinize rahatça Ailen değiştikçe ve büyüdükçe buzdolabınızın gerekliliklerini de yapın. FlexStor ™ ile, ihtiyaçlarınızı ne olursa olsun yapılandırmayı kolayca değiştirebilme kolaylığından yararlanabilirsiniz. Kapı kutularının yüksekliğini ve konumunu büyük ve küçük öğelere uyacak şekilde ayarlayın ve buzdolabınızı yolunuza göre ayarlayın.

SORUN ÇÖZÜM
Cihazınız çalışmadığında Güç kablosunun elektrik prizine düzgün takıldığından ve çıkışın ‘AÇIK’ konuma getirildiğinden emin olun.
Elektrik prizinden başka bir alet çalıştırmayı deneyin. Prizden herhangi bir güç gelirse, sigortanızın patlaması veya evdeki güç kaynağınızın devresinde devreye girmiş olabilirsiniz.
Sıcaklık kontrolünü biraz “daha soğuk” konuma getirmeye çalışın.
Dondurucu fanının otomatik eritme döngüsü sırasında çalışmaması normaldir veya cihaz açıldıktan sonra kısa bir süre için.
Buzdolabı / dondurucu sesi varsa Artan depolama kapasitesine sahip modern buzdolapları / dondurucuları, yüksek hızlı kompresörleri kullanmaktadır. Bunlar, görünüşte yüksek seviyede bir ses sağlayabilir ve bu oldukça normaldir. Normal çalışma sesleri şunları içerir:
Ara sıra gurgling, suda kaynamaya benzer.
Hava akışı gürültüsü (hava, küçük bir fan nedeniyle dolaşır).
Otomatik defrost sırasında bir patlama sesi duyuldu.
Kompresörün başlamasından hemen önce bir tıklama sesi duyulmuştur (bu sadece sıcaklık kontrolünün otomatik anahtarlama işlemidir, kompresörü açar veya kapatır).
Diğer garip sesler, kontrol etmeniz ve harekete geçmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Örneğin, sesler şu anlama gelebilir:
Kabine düz değil.
Zemin pürüzlü veya zayıf.
Şişeler kötü yerleştiriliyor ve sallıyor.
Buzdolabının üstünde ya da arkasında ya da yanında bir nesneden gelen titreşimler var.
Buzdolabının kabininin arka kısmı duvara dokunuyor.
Buzdolabının çalışmaya başlamasından hemen sonra gürültünün daha sesli görünmesi normaldir.
Cihazın içinde koku varsa İç kısım temizliği gerekebilir.
Bazı gıdalar kokular üretir.
Bazı kaplar ve ambalajlar kokulara neden olabilir.
Koku, sıradışı bir şey depolamaya başladığınız zamana kadar başlamışsa kendinize sorun.
Motorun beklenenden daha fazla çalıştığı gözüktüğünde Yeni cihazınız hem buzdolabı bölümünde hem de ayrı dondurucuda geniş kapasiteler sunmaktadır. Motorun sık çalışması normaldir. Bununla birlikte, çalışmayı minimum seviyede tutmak için aşağıdakileri kontrol edin:
Kapılar çok uzun veya çok sık açılmaya devam ediyor mu?
Kontroller çok soğuk ayarlanmış mı? İlgili model bölümünüzdeki ‘Sıcaklığın ayarlanması’ bölümüne bakın.
Kısa bir süre önce büyük miktarda sıcak yiyecek depolanıyor mu? Yaz, şenlikli mevsimler ve tatiller genellikle cihazınız için çok daha fazla çalışma demektir.
Gün sıcaksa ya da oda çok sıcaksa, cihazın normalden daha fazla çalışması gerekecektir.
Cihaz, kurulumdan hemen sonra veya uzun süre kapatıldığında normalden daha fazla çalışacaktır.
Buzdolabındaki sıcaklık çok sıcaksa Cihazın yanlarda, arkada ve üstte yeterli boşluk olup olmadığını kontrol edin. Bu kitapçığın önündeki kurulum talimatlarına bakın.
İlgili model bölümünüzdeki ‘Sıcaklığın ayarlanması’ bölümüne bakın.
Kapıyı çok uzun veya çok sık açık tutmuş olabilirsiniz.
Gıda kutuları veya ambalajları bir kapıyı açık tutuyor olabilir.
Buzdolabındaki sıcaklık çok soğuksa İlgili model bölümünüzdeki ‘Sıcaklığın ayarlanması’ bölümüne bakın.
Yüksek enerji sarfiyatını önlemek için sıcaklığı arttırın.
Dondurucuda ağır şekilde buzlanma varsa Dondurucu ve buzdolabı kapaklarını tamamen kapattığınızdan emin olun. Kapılar kısmen açık kalırsa derin dondurma derin dondurucuya saracaktır. Bir don oluşursa, çıkarın. Kapıları düzgün bir şekilde kapatmaya dikkat edin ve don oluşmaz.
Zeminde su damlarsa Buz çözme su tepsisi, (dolabın arkasında veya altında bulunur) düzgün yerleştirilemeyebilir veya boşaltma tüpü suyun bu tepsiye yönlendirilmesi için uygun bir şekilde yerleştirilemeyebilir.Tepsiyi ve tüpü kontrol etmek için buzdolabını duvardan çekmeniz gerekebilir.
Buzdolabı tatil modundan çıkmıyor Cihazı güç noktasından kapatın. Hafızanın temizlenmesi için üç (3) dakika süreyle bırakın ve tekrar açın.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi