Home / Bilişim / Web sitesi nasıl yapılır ?

Web sitesi nasıl yapılır ?

Web sitesi nasıl yapılır Bilgi siteleri insanların bir yer, ürün, ürün, fikir veya birey hakkında bilgi sahibi olmaları için kullanılır. E-ticaret sitelerinin aksine, bu web siteleri genellikle satın almaya izin vermez ve genellikle bir broşürde göreceğiniz bilgileri içerir. En bilgilendirici web siteleri iki ve dört sayfa arasındadır, minimal tasarım öğelerine sahiptir ve çok az görüntüye sahiptir.

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Kendinize neden bir web sitesi oluşturmak istediğinizi ve hangi konunun ele alınacağını sorun. Herhangi bir sayıda konuyu seçerken, işinizle veya hobilerinizle ilgili bilgiler gibi gerçekten ilgilendiğiniz birini seçmek en iyisidir. Bunu yaparak, tutkunuz ve ilginiz iletilecek ve ziyaretçileriniz size ve söyleyeceğiniz şeylere güvenmeye başlayacaklar.

Güvenilir bilgi alın. Web siteniz için materyal alırken, çekici, gerçek ve uygun olduğundan emin olun. Telif hakkıyla korunan içerik kullanıyorsanız, kaynağı atladığınızdan emin olun. İçeriği kendiniz yazmak istemiyorsanız, sizin için yazmak için bir metin yazarı kullanabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, iyi kaynakları kullandığınızdan ve web sitelerine bağlantılar sağladığınızdan emin olun.

Bir alan adı edinin. Web siteniz işletmenizin ürünü hakkında bilgi sahibi olacaksa, işletmenizin adını kullanmak en iyisidir. Örneğin, web sitenizin blog oluşturma ile ilgili olması durumunda, “blog” kelimesi mümkünse isminde olmalıdır (örneğin, Dummies 101 için Blogging). Özetle, başlığınızı temsil eden bir isim seçmeli ve okuyucuların ne okuyacaklarını anında öğrenmelerini sağlayacak bir isim seçmelisiniz.

Web sitesi nasıl yapılmalı

Bir Web barındırıcısı seçin. Muhtemelen çok fazla depolama alanına ihtiyacınız olmaz, bu yüzden sağlanan en basit paketi seçin. Birkaç Web sunucusunun şablonları vardır, bu yüzden beceri düzeyiniz ne olursa olsun, kısa sürede çekici ve basit bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Web sitenizi özelleştirin. Nasıl tasarlayacağınıza karar verin ve kullanmak istediğiniz renkleri ve yazı tiplerini belirleyin. Bunu yapmak için bir tasarımcı tutmayı seçerseniz, nasıl istediğiniz hakkında net olun, böylece vizyonunuz karşılanacaktır.

Sitenizi tanıtın. Dizinlere ve arama motorlarına ekleyin ve Facebook, MySpace veya Twitter gibi sosyal ağ siteleri aracılığıyla tanıtım yapmayı düşünün. Ayrıca, web sitesi bilgilerinizi e-posta imzanızda da ekleyin.Facebook , MySpace veya Twitter. Ayrıca, web sitesi bilgilerinizi e-posta imzanızda da ekleyin.

Web sitenizi güncelleyin. Web sitenize yeni ve alakalı içerik eklemek onu taze tutacak ve okuyucularınız daha fazla içerik için geri gelecektir.

Dikkatinizi Çekebilir

Ölü Piksel Nasıl Düzeltilir

Ölü Piksel Nasıl Düzeltilir

Ölü Piksel Nasıl Düzeltilir LCD monitörünüzde renk değiştirmeyecek bir pikselin nasıl düzeltileceğini öğretir. Sıkışmış pikseller genellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi