Termosifon Rezistans (Isıtıcı) Değişim Ücretleri
Termosifon Rezistans (Isıtıcı) Değişim Ücretleri

Termosifon Rezistans (Isıtıcı) Değişim Ücretleri

Termosifon Rezistans (Isıtıcı) Değişim Ücretleri Su ısıtıcısının ana elemanı, ısıtma elemanıdır – iyi ısı iletkenliğine sahip bir elektrik yalıtkanı ile doldurulmuş metal bir boru. İzolatörün merkezinde, yüksek direnç katsayısına sahip iletken bir iplik (nikrom veya fekrom) bulunur. Isıtma elemanı, elektrik enerjisini ısıya dönüştürmek için kullanılır. Isıtma elemanı arızalandığında, su ısıtıcısı artık sıcak su üretemez. Isıtma elemanları ampuller gibi tamir edilemez, bu nedenle ısıtma elemanı bozulursa yenisi ile değiştirilmelidir.

Termosifon Rezistans (Isıtıcı) Değişim Ücreti

Su ısıtıcıları uzun zamandır hem apartmanda hem de özel bir evde konfor sağlayan iklim teknolojisinin yaygın bir modifikasyonu olmuştur. Ancak, bu tür kurulumların başarısız olduğu durumlar vardır, bazı durumlarda ise minimum düzeydedir, bu nedenle arızayı hızlı ve verimli bir şekilde ortadan kaldırmak için kazanı kendiniz nasıl onaracağınızı bilmeniz gerekir. Ek olarak, geniş model modifikasyon yelpazesine rağmen, ünitelerin tasarımı pratik olarak aynıdır. Bu, sorunu çözmeyi çok daha kolay hale getirir.

Termosifon Rezistans Değiştirme Yenileme Fiyatı Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Termosifon Rezistans (Isıtıcı) Yeni Değişim Maliyeti
Genel ortalama maliyet 310
Ortalama maliyet 350
Minimum maliyet 360
Maksimum maliyet 770

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Bir su ısıtıcısı elemanını değiştirmek için ne kadar ödeyeceğinizi belirleyen faktörler

Değiştirilmesi gereken kaç öğe var?

Elektrikli su ısıtıcınız 2 ısıtma elemanına sahiptir: bir üst eleman ve bir alt eleman. Elemanlardan biri sönerse, ılık su fark edeceksiniz. Her ikisi de dışarı çıkarsa, hiç sıcak suyunuz olmaz. Daha fazla işçilik ve parça gerektirdiğinden, her iki ısıtma elemanının da değiştirilmesi gerekiyorsa, yalnızca birinin değiştirilmesi gerektiğinden daha fazla ödersiniz.

  • Bir ısıtma elemanını değiştirme maliyeti : 350–550
  • Her iki ısıtma elemanını değiştirme maliyeti : 525-795

Seçtiğiniz ısıtma elemanı malzemesi

3 farklı tip su ısıtıcı elemanı arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Yüksek yoğunluklu (en ucuz) : Yüksek yoğunluklu ısıtma elemanları bakırdan yapılır ve genellikle çinko ile kaplanır. Korozyona daha yatkın oldukları için en kısa ömre sahiptirler.
  • Düşük yoğunluklu (orta fiyatlı) : Düşük yoğunluklu ısıtma elemanları bakırdan yapılmıştır ve korozyona karşı daha dayanıklı olmaları için magnezyum oksit ve nikel ile kaplanmıştır.
  • Ekstra düşük yoğunluklu (en pahalı) : Ekstra düşük yoğunluklu ısıtma elemanları paslanmaz çelikten yapılmıştır, bu da onları korozyona karşı çok dirençli kılar. Bu ısıtma elemanları genellikle ömür boyu garantilidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi