Ocak Gaz Enjektör Dönüşüm Değişim Ücretleri
Ocak Gaz Enjektör Dönüşüm Değişim Ücretleri

Ocak Gaz Enjektör Dönüşüm Değişim Ücretleri

Ocak Gaz Enjektör Dönüşüm Değişim Ücretleri Çoğu zaman, bu tür gaz ürünleri, uzun süre yüksek sıcaklıkların gerekli olduğu banyolara kurulur . Bununla birlikte, hiçbir şey, kendinizi normal yöntemlerinden kurtarmak için eve bir nozul takmanızı engellemez. Ek olarak, bu tür ürünlerin bir takım önemli avantajları vardır.

Ocak Gaz Enjektör Dönüşüm Ücreti

Temel olarak, tüm üreticiler yeni fırınları başka bir yakıta dönüştürmek için bir dizi jetle donatıyor. Ancak herhangi bir nedenle ayrı bir Enjektör seti satın almanız gerekiyorsa, bunu özel gaz ekipmanı mağazalarında yapabilirsiniz, Ayrıca, Enjektör  internette ücretsiz olarak satılmaktadır. Referans olarak, bazı popüler üreticilerin gazlı fırın jetleri için ortalama fiyatların bir listesi aşağıdadır:

Ocak Gaz Enjektör Dönüştürme Değişim Fiyatı

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Ocak Fırın Gaz Enjektör Dönüşüm Fiyatları
Genel ortalama maliyet130
Ortalama maliyet150
Minimum maliyet90
Maksimum maliyet260

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Yukarıdan, Enjektör değiştirme işleminin zor olmadığı ve özel eğitimi olmayan herhangi bir kişinin gücü dahilinde olduğu anlaşılmaktadır. Ve doğru Enjektör takılması sadece gaz yakıt tüketiminden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda odayı kurum ve hoş olmayan kokulardan da kurtarır.

Gaz Enjektörleri ve Nozulları

Genel verimliliğin yanı sıra güvenlik nedenleriyle gazlı pişiricinizin tüm parçalarının her zaman iyi çalışır durumda olmasını sağlamak önemlidir. Ancak, arızalı bir gaz enjektörünün sizi cihazınızı hemen değiştirmenize zorlaması gerekmez; Yedek enjektörlerimizden birini satın almak servis talep etmek ve mevcut fırınınızı yeniden çalıştırmak çok daha uygun maliyetlidir.

Ocak Enjektör Dönüşüm Ücreti Ne Kadar ?

Bununla birlikte, yeni yedek gazlı ocak enjektörleri veya başka herhangi bir ocak parçası sipariş etmenin ne kadar elverişsiz olabileceğini anlıyoruz, bu nedenle tedarik ettiğimiz tüm parçaların en yüksek standartlarda üretildiğinden emin olmak için uzun ömürlü olduklarından emin oluyoruz.

Gazlı ocak neden çalışmıyor – kendinizi ortadan kaldırabileceğiniz nedenler

Başlamak için, fırındaki gazın yanmadığı veya söndüğü, arıza olmayan en yaygın durumları ele alacağız. Ve size bu gibi durumlarda ne yapacağınızı söyleyeceğiz.

  • Gaz kesme . Gaz besleme vanasının fırınlı ocağa mı yoksa bağlantısız varsa fırına mı açık olduğunu kontrol edin.
  • Yeterli hava yok . Ateşleme sırasında olası oksijen eksikliği nedeniyle, çoğu cihaz üreticisi fırını kapı açıkken yakmanızı önerir.
  • Gaz kontrolü alev sensörünün ısınmak için zamanı yok. Modern fırınlar bir gaz kontrol sistemi ile donatılmıştır. Sıcaklık sensörü sıcaklıkta bir artış tespit etmezse gaz beslemesini kapatır. Sensör anında çalışmıyor, değişiklikleri düzeltmek zaman alıyor. Gaz düğmesini normalden biraz daha uzun tutun (15 saniyeye kadar). Ayrıca, fırını açarken fırını maksimuma çıkarmayı unutmayın: bu, sensörün ısınmasını ve fırının ateşlenmesini hızlandıracaktır.
  • Fırın brülörü kirli . Brülörün çoklu gaz besleme portlarına karbon birikintileri girmişse, yakıt akmaz veya basınç yetersiz olur. Bu durumda, brülörün düzensiz yandığını göreceksiniz. Bu nedenle, gaz kontrol sisteminin sıcaklık sensörünün bulunduğu yerde alev çok zayıf olabilir veya olmayabilir. Ardından sistem, fırının söndüğünü varsayarak kolu bıraktıktan sonra gazı kesecektir. Sorunu çözmek için, brülörü çıkarmak ve yangının zayıf yandığı veya hiç alevin olmadığı gaz besleme deliklerini temizlemek gerekir.
  • Torç eğik . Brülörü yıkadıktan sonra fırının aydınlatılmasıyla ilgili sorunlar ortaya çıkarsa, bunun en olası nedeni yanlış bir kurulumdur. Düzensiz monte edildiğinde düzensiz yanabilir, duman çıkabilir veya turuncu alev alabilir. Bu, alevin gaz kontrol sıcaklık sensörü üzerinde yetersiz termal etkisine yol açar, bunun sonucunda otomatik sistemin solenoid valfi, kol bırakıldıktan sonra gazı kapatır. Brülörün doğru kurulumunu kontrol etmek ve bozulma olması durumunda bunları ortadan kaldırmak gerekir.
  • Boru hattındaki gaz basıncı düştü . Basınç düşerse, yangının düşük yoğunluğu alev sensörünü ısıtamaz ve gaz kontrolü gaz beslemesini kapatır. Bu durum, merkezi ağlarda son derece nadirdir, ancak tükendiğinde tüp gaz kullanıldığında yaygındır. Sorunu çözmek için silindiri doldurmanız veya yenisiyle değiştirmeniz gerekir.

Not! Fırın brülörü 15 saniyeden fazla sönerse veya yanmazsa, tekrar ateşlemeden önce en az 1 dakika beklemelisiniz. Gaz sıkışması ve patlama riski olduğu için! Ayrıca tekrar yakmadan önce odanın havalandırılması tavsiye edilir.

Bir propan ızgarasının doğal gaza güvenli ve uygun şekilde dönüştürülmesi için farklı menfezler (jetler), hortum ve regülatörün yanı sıra diğer gerekli bileşenler gerekir. Tüm bunları halletmenin en basit yolu, üreticiden bir dönüştürme kiti kullanmaktır. İşte doğal gazdan propana geçişin adım adım özeti:

1. Kullanım kılavuzuna bakarak veya üreticiyle iletişime geçerek propandan doğal gaza veya doğal gazdan propana geçiş yapıp yapamayacağınızı kontrol edin.
2. Doğal gazdan propana veya tersine geçiş için gerekli olan dönüştürme kitini satın alın.
3. ocak ızgarasını veya diğer gazlı cihazları izole etmek için gaz beslemesini kapatın ve gaz hattını ayırın.
4. Erişimi engelleyen plakaları, ızgaraları ve panelleri çıkarın.
5. Doğal gaz veya propan bileşenlerini, kit talimatlarını izleyerek dönüştürme kiti bileşenleriyle çıkarın ve değiştirin. Buna menfezler (jetler), valfler ve regülatör veya üretici tarafından belirtilenler dahildir.
6. Tüm bağlantıların düzgün şekilde sıkıldığını kontrol edin.
7. Yeni gaz kaynağını bağlayın, sistemi basınçlandırın ve değişen tüm bileşenlerin etrafında sabunlu su sızıntısı testi yapın.

LPG Ocağı Doğal Gaza ve Doğal Gazı LPG’ye Dönüştürün

LPG’li ocağı doğalgaza, doğalgazlı ocağı da LPG’ye çevirebilirsiniz. Doğal gazdan LPG’ye veya LPG’den doğal gaz cihazına dönüştürme işlemleri yalnızca kalifiye teknisyenler veya lisanslı gaz tesisatçıları tarafından yapılmalıdır.

LPG’den Doğal Gaza Dönüşüm Kiti – Doğalgazdan LPG’ye Dönüşüm Kiti

Tüm ev aletlerini dönüştürmek için tipik olarak bir doğal gazdan LPG’ye dönüştürme kiti mevcuttur. Ayrıca tüm cihazlar için bir LPG’den doğal gaza dönüştürme kiti (LP’yi doğal gaza dönüştürme) edinebilirsiniz. Örneğin, LPG gazlı bir barbeküyü doğal gazla çalışacak şekilde dönüştürmek için bir doğal gaz dönüşüm kiti kullanılır. Üreticiler, genellikle, doğal gazdan LPG’ye veya tam tersi şekilde dönüştürmek için gereken parça ve talimatları içeren dönüşüm kitleri sağlar. Bu dönüştürme kitleri farklı jetler, brülörler ve diğer ilgili parçaları içerebilir.

Propan’ı Doğal Gaza Dönüştürebilir misiniz, LPG’yi Doğal Gaza Dönüştürebilir misiniz (LP’yi doğal gaza dönüştürün) Çoğu gazlı cihazla propanı doğal gaza (LP’yi doğal gaza) dönüştürebilir veya bunun tersini yapabilirsiniz. Bu esnekliğe bir gaz ızgarasını propandan doğal gaza veya bir doğal gaz sobasını propana dönüştürmek dahildir.

Emin olmak için kullanıcı el kitabınıza bakın, üreticinin web sitesine bakın veya doğrudan onlarla iletişime geçin. Tipik olarak, sadece gaz jetlerinin boyutunu değiştirmek için bile olsa bir tür dönüştürme kiti gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.