Kurutma Makinesi Rezistans Değişim Ücretleri
Kurutma Makinesi Rezistans Değişim Ücretleri

Kurutma Makinesi Rezistans Değişim Ücretleri

Kurutma Makinesi Rezistans Değişim Ücretleri Hemen söylenmelidir ki, uygun ekipman ve mevcut orijinal yedek parçalar ile giderilemeyecek böyle bir arıza yoktur. kurutma makinesinin onarımını emanet etmek daha güvenlidir. servis personeli. Deneyimli bir uzman, ekipmanı evde doğru inceleyecek, %100 doğrulukla arıza nedenini belirleyecek ve arızaları kısa sürede ortadan kaldıracaktır.

Kurutma Makinesi Rezistans Değiştirme Ücreti

Kurutma makinenizin onarım maliyetini bulmanın ilk adımı, sorunun ne olduğunu belirlemektir. Kurutucular aslında oldukça karmaşık cihazlardır ve daha büyük sorunlara neden olmak için küçük bir sorun yeterli olabilir. Bazı durumlarda, yeniden çalıştırmak için sadece parça gerekebilir, ancak diğer durumlarda onarımlar o kadar pahalı olabilir ki, yepyeni bir kurutucu satın almanız daha iyi olur.

Kurutma Makinesi Rezistans Değişim Fiyatı Ne Kadar ?

Oldukça basit bir cihaz nedeniyle, uygun çalışma ve zamanında bakım ile modern kurutucu modelleri, sahiplerine nadiren sorun çıkarır. Bu nedenle, çoğu arıza, olumsuz dış faktörlerin etkisinin, dikkatsizliğin ve kullanım önerilerinin ihlalinin sonucudur.

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Kurutma Makinesi Rezistans Değişim Maliyeti
Genel ortalama maliyet480
Ortalama maliyet400
Minimum maliyet380
Maksimum maliyet900

Kurutucuyu tamir etme ihtiyacına neden olan iki ana faktör vardır, bunlar aşırı yük ve aşırı ısınmadır. İlk durumda, kurutma çamaşırlarının izin verilen ağırlığının aşılması, tamburun yanlış hizalanmasına ve sarkmasına neden olur, bu da çoğu zaman tahrik kayışının kopması veya bozulması ve ayrıca yatağın ve amortisörlerin hızlandırılmış aşınması ile sonuçlanır.

Ek olarak, düzenli aşırı yükleme, ısıtma elemanına zarar verebilecek olan buharın sirkülasyonunu engeller. İkinci faktöre gelince, bu çoğunlukla kondensat çıkış kanallarındaki tıkanıklıklardan kaynaklanır. Her durumda, arızanın kesin nedeni ancak kalifiye bir teknisyen tarafından yapılan kapsamlı bir teşhisten sonra belirlenebilir.

Profesyonel bir teknisyen, gelecekte arıza riskini azaltmak için -çamaşır kurutma makineleri için önleyici bakım da sağlayabilir. Bu hizmet, filtre, meme ve muhafaza parçalarının toz, tüy ve tiftikten temizlenmesini, hava kanalının, kabloların ve elektronik aksamın kontrol edilmesini, temel sistem ve modüllerin genel durumunun değerlendirilmesini, yazılım teşhisini içerir. İşletim kurallarının önlenmesi ve gözetilmesi, teknolojinin “uzun ömürlülüğünün” anahtarıdır. Hala sorun yaşıyorsanız, sihirbazı aramaktan çekinmeyin.

Profesyonel Parça değişimi

Kurutma makineniz üzerinde çalışması için bir profesyoneli işe almak, eğitimli oldukları ve hata yapma olasılığı daha az olduğu için genellikle daha güvenli bir fikirdir, ancak bu oldukça maliyetli olabilir. Yeni ısıtma elemanının fiyatına ek olarak el işçiliği ve muhtemelen diğer ücretleri ödemek zorunda kalacaksınız.

Çoğu zaman hizmet ücretleri, parçanın kendisi kadar, genellikle 100 ila 550 tl arasında değişebilir. Bazen bu, teknisyene veya şirkete bağlı olarak sabit bir ücret veya saatlik ücret olabilir. Bazen, teknisyenin kurutucunuz için doğru ısıtma elemanını bulmakta sorun yaşaması durumunda ek bir ücret talep edilebilir.

Bu her zaman bir sorun veya ek bir ücret değildir, ancak kurutucunuz eski bir modelse o parçayı bulmak fazladan zaman alabilir. Isıtma elemanı kolayca yeniden üretilmezse, bu parçayı aramak için harcanan zamanın yanı sıra fiyat için ekstra ücretler faturanıza eklenebilir.

Kurutma makinenize bir miktar ıslak giysi yerleştirip çalıştırdığınızda, kurutucu fanları havayı makineye ve bir ısıtma elemanı aracılığıyla çeker. Isıtma elemanı, havayı, ıslak giysilerinizi kurutmaya yardımcı olduğu giysi tamburuna yönlendirmeden önce ısıtır. Giysilerinizin kuruması normalden uzun sürüyorsa veya kurutucunuzun artık havayı ısıtmadığını fark ederseniz, kurutucunun ısıtma elemanı arızalı olabilir.

Maliyet

Bir ısıtma elemanını değiştirmenin maliyeti, sahip olduğunuz çamaşır kurutma makinesinin markasına, kurutma makinenizin kullandığı ısıtma elemanının türüne ve ısıtma elemanını nereden satın aldığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir.

Bir kurutucunun ısıtma elemanını değiştirme maliyetini etkileyen diğer bir faktör, üniteyi kendiniz mi kuracağınız yoksa sizin için kurması için bir profesyonel mi tuttuğunuzdur. Bir profesyonel kiralarsanız, sadece parçayı satın almakla kalmaz, aynı zamanda kurulum ücreti de ödersiniz.

Yalıtım

Paradan tasarruf etmeye ve parçayı kendiniz takmaya karar verirseniz, eski ısıtma elemanının kurutma makinenizde nerede olduğunu belirlemeli ve çıkarmalısınız. Sahip olduğunuz çamaşır kurutma makinesinin tipine bağlı olarak, ısıtma elemanı cihazın önüne veya arkasına yerleştirilebilir. Isıtma elemanının nereye gittiğini belirledikten sonra, ısıtma elemanını barındıran kurutucu panelini çıkarın. Eski ısıtma elemanını kurutucuya bağlayan kabloları ve klipsleri ayırın ve yerine yenisini takın.

Uyarı

Eski ısıtma elemanını çıkarmadan veya yenisini takmadan önce çamaşır kurutma makinenizin fişini çekin. Kurutma makinesinin fişini çekmezseniz, çalışmayan ısıtma elemanının bağlantısını keserken elektrik çarpması riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Çamaşır kurutma makineniz doğal gazla çalışıyorsa, onarıma başlamadan önce gaz vanasını kapatın.

Garanti Kapsamı

Çamaşır kurutma makinenizi ne kadar süre önce satın aldığınıza ve cihazınızın markasına bağlı olarak kurutma makineniz hala garanti kapsamında olabilir. Kurutma makineniz garanti kapsamındaysa, üretici yeni bir ısıtma elemanı satın alma ve kurma maliyetini karşılayacaktır. Cihazın artık bir üretici garantisi kapsamında olmadığından emin değilseniz, çamaşır kurutma makinenizde onarım yapmayın. Tüm cihaz garantileri değişiklik gösterir, ancak kurutucu üzerinde kendiniz çalışmak mevcut bir garantiyi geçersiz kılabilir.

Hususlar

Çamaşır kurutma makinenizin havayı ısıtmayı durdurması, ısıtma elemanının arızalı olduğu anlamına gelmez. Kurutma makinenizi tamir etmenin maliyetinin bir kısmı, evinize bir cihaz onarım uzmanının gelmesinden, kurutucuyu incelemesinden ve sorunu teşhis etmesinden gelir. Profesyonel bir teşhis olmadan, kurutucunun ihtiyaç duymadığı bir parçayı satın alarak paranızı boşa harcayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi