Kurutma Makinesi Motor Değişim Ücretleri
Kurutma Makinesi Motor Değişim Ücretleri

Kurutma Makinesi Motor Değişim Ücretleri

Kurutma Makinesi Motor Değişim Ücretleri Kurutma makinesinin uzun süre hizmet vermesi ve sahipleri için hoş olmayan sürprizler yapmaması için, kullanım önerilerini takip etmek, talimatları dikkatlice incelemek, izin verilen ağırlığı aşmamak ve zamanında önleyici tedbirler almak gerekir. iş ve bakım. Bu tür hizmet prosedürlerini, tüm gerekliliklere ve tavsiyelere uygun olarak gerçekleştirecek profesyonel uzmanlara emanet etmek en iyisidir.

Kurutma Makinesi Motor Değişim Ücreti

Yetkili bir teknisyen, yalnızca yetkili bakım ve onarımları yapmakla kalmayacak, aynı zamanda zaman içinde kurutucunun arızalanmasına veya kalıcı olarak arızalanmasına neden olabilecek aşınmış öğeleri de belirleyebilecektir. Servis merkezimiz, arızalı parçaları yalnızca orijinal analoglarla değiştirir, bu da yüksek kaliteli hizmetler ve uzun bir hizmet ömrü elde etmemizi sağlar. Ayrıca, bir kurutucuyu tamir etmenin ortalama maliyeti nedir?

Kurutma Makinesi Motor Değiştirme Fiyatı Ne Kadar ?

Kurutucu Onarımı için Ulusal Ortalama Maliyet Bu ortalama önemlidir, çünkü kurutucu onarımının maliyeti, ihtiyaç duyulan yedek parçalara bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bazı bölümler maliyeti diğerleri olabilir iken, sadece birkaç TL mal 200 ve hatta 900 Tipik olarak, servis ücretleri, parça maliyetine ek olarak genellikle 80 tl civarındadır .

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Kurutma Makinesi Motor Değişim Maliyeti
Genel ortalama maliyet 580
Ortalama maliyet 550
Minimum maliyet 520
Maksimum maliyet 1100

İkincisi, kurutucu motorumun kötü olup olmadığını nasıl anlarım? Bir Kurutucu Motorunun Kötü Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir

  1. Kurutucu güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın.
  2. Cihazın üst kısmındaki tiftik ekranının kapağını açın.
  3. Cihazın üst köşelerini üst ve ön taraf arasında yükseltmek için düz uçlu bir tornavida kullanın.
  4. Klipsi her köşede üst kısmın altında, önden pense ile kavrayın.

Aynı şekilde, bir kurutucu tamir etmeye değer mi?

Örneğin, üç yıldan daha eski bir orta seviye veya üst düzey bir kurutucuyu onarmak için 150 – 600 harcamaya değer olabilir . Yeni bir temel model sadece 300 ‘a mal olurken, daha güzel bir model çok daha pahalıya mal olur. Tamir Paranın alabilirsiniz yüzden onun ömrünü uzatabilir değerinde .

Kurutma makinemi tamir etmeli miyim veya değiştirmeli miyim?

Eğer belirlemek çalışıyorsanız onarım veya değiştirme için kurutma, başparmak iyi bir kural bilmektir senin cihazın ömrünü. Eğer kurutucu onun yaşam süresi geçmiş, ucuz olabilir yerine denemek için karşı bunu onarmak onu. Yine de 13 yıl sonra, kurutucunuzla ödünç aldığınız bir zamanda yaşadığınızı düşünün .

Kurutucu motorunu değiştirmenin maliyeti nedir?

Kurutucu motorunun markasına ve modeline bağlı olarak, bir kurutucu motorunun maliyeti sadece parça için 40$ ile 200$ arasında değişebilir. OEM kurutucu motorlarınız, yine marka ve modele bağlı olarak, satış sonrası motor miktarının yaklaşık iki katı olacaktır.

Örneğin, farklı kurutucu motor marka ve modellerinin fiyatları 40 ila 120 dolar arasında değişiyor. kurutucu motorları 40 ila 75 dolar arasında, bir kurutucu motor ise 75 ila 120 dolar arasında olabilir. GE çamaşır kurutma motorları ve Amana kurutma motorları 75 ila 110 dolar arasında bir maliyete sahiptir.

Kurutucu motorunu değiştirecek bir profesyonele sahip olmak için , tüm işi tamamlamak için en az 125 ila 1100 arasında bir bütçe ayırmayı planlayın . Bu maliyet yine sahip olduğunuz kurutucuya, nerede yaşadığınıza ve kimi işe aldığınıza bağlı olacaktır. Bu iş çoğu zaman oldukça basittir ve birçok cihaz onarım şirketi size hemen çevrimiçi olarak bir fiyat teklifi sunabilir. Kolaylıkla birden fazla fiyat teklifi almak içinkullanmayı düşünün . Burada, kurutucunuzla ilgili sorunu basitçe açıklayın ve yerel, lisanslı yükleniciler bir fiyat teklifi ile sizinle iletişime geçecektir.

En popüler markaların ne kadara mal olabileceğini görmek için aşağıdaki tablomuza bakın. Bu fiyatlar sadece parça  içindir ve profesyonel işçilik ücretlerini içermez. Güvenli oynamak için, bir profesyonelin ne kadar ücret alacağını görmek için aşağıdaki fiyatlara 100 ila 200 dolar daha ekleyin.

Kurutucu motoruna genel bakış

Onarım sırasında, marka ve modelinize bağlı olarak kurutucunun önünde veya arkasında bulunan tambur, kapak ve panel açılarak çıkarılacaktır. Ardından, motordan tahrik kayışı, kurutma kayışı ve paneller, tüm tamburu serbest bırakmak için ayrılacaktır. Daha sonra motor miline vidalanan fan çarkı sökülerek elektrik konnektörü sökülerek motor şaftı gevşetilir. Motor söküldükten sonra yeni motor üfleyici çarka takılacak ve tüm parçalar yerine oturtulacaktır. Bittiğinde, motorun çalışır durumda olduğundan emin olmak için kurutucu test edilecektir.

Ekstra maliyetler nelerdir?

Değiştirmenin yanı sıra, kimi kullanırsanız kullanın, aynı zamanda kayış, avara ve tambur silindirlerini de değiştirmeniz gerekecek ve bu da maliyetlere 30 ila 150 tl daha ekleyecektir.

Bilmeniz gereken ipuçları:

Kurutucu motorunuzun gerçekten bozuk olup olmadığını anlamak için başlat düğmesine bastığınızda çıkan sese çok dikkat edin. Düğmeye bastığınızda bir uğultu sesi duyuyorsanız, bu motorun yandığının bir işaretidir. Bazı durumlarda, insanlar genellikle motorun kötü olduğuna inanırlar, gerçekte, aslında kurutucu kayıştır – 20 dolara kadar mal olabilen ve değiştirilmesi çok kolay olan bir parça.

Yeni veya yedek bir kurutma motoru satın almadan önce daima doğru parça numarasını aldığınızdan emin olun. Bu model numarası, kurutucunuzun kılavuzunda bulunabilir veya kurutucu motorunun kendisinde olabilir. Kurutucu motorları genellikle bir dizi marka ve ürün numarasıyla uyumludur, ancak uyumlu olduğundan emin olmak için her zaman önceden sorduğunuzdan emin olun.

Kurutucu motorunun OEM (orijinal ekipman üreticisi) form, uygunluk ve işlev standartlarını karşılayıp karşılamadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Nasıl tasarruf edebilirim?

Onarım fiyatı çok yüksekse, özellikle kurutucunuz 10 yaşında veya daha büyükse, bunun yerine yeni bir kurutucu satın almayı düşünebilirsiniz. Yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, kurutucu motorunu kendiniz değiştirmeyi deneyin. Süreç boyunca size yol gösterebilecek birçok çevrimiçi eğitim kılavuzu vardır .

Tüm parça fiyatları eşit oluşturulmaz. En iyi anlaşmayı kimin yaptığını görmek için parça numaranızı en az üç satıcıyla karşılaştırdığınızdan emin olun. Ayrıca üçüncü taraf parçalarına bakmaktan zarar gelmez. Örneğin Google Alışveriş, karşılaştırmalı alışverişe başlamak için harika bir yerdir.

İki yaşından küçük herhangi bir kurutucu üreticinin garantisi altında olabilir. Onarımın kapsam dahilinde olup olmadığını görmek için üreticinize danışın. Bu doğruysa, bir onarım şirketi kiralamadan önce üreticinizle anlaşmalı olmayabileceğinden daima üreticinizle iletişime geçtiğinizden emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi