Anasayfa » Kombi » Kombi Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri
Kombi Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri
Kombi Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri

Kombi Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri

Kombi Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri arızalı bir kazan gerçek bir acıdır. Soğuk bir ev ve soğuk duşlar tek başına küçük sorunlar değildir, ancak dondurucu kış aylarında gerçek bir sorun haline gelebilirler, özellikle de bir hanenin daha yaşlı veya daha savunmasız üyeleri için.

Kombi Yedek Parça Değişim Ve Servis Ücreti

Kombi Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri Biriyle uğraşmak zorunda kalmamanızı sağlamanın en iyi yolu, kombinizin bakımını yılda bir kez yaptırmaktır ve bunun için yaz mevsimi en pratik zamanlardan biri olabilirken, kombinizin bakımını denizin derinliklerinde yaptırın. kış, kazanınızın sizi ve ailenizi beklenmedik soğuk algınlığı anında görmesini sağlayabilir.

Kombi servis ücreti ne kadar?

Ortalama olarak, kombi ve kalorifer Servis Ücreti maliyetleri  50-150 tl arasındadır , ancak bu, herhangi bir arıza için sizi karşılayacaktır. Tek seferlik bir ücret ödemek daha ucuza çalışmalıdır, ancak yıllık teminat size tam bir gönül rahatlığı sağlayacaktır. Ev sigortanız varsa, pakete kazan sigortası ekleme konusunda sağlayıcınızla görüşün. Bu, ayrı bir politika yapmaktan daha az maliyetli olmalıdır.

Hem yıllık hem de tek seferlik hizmetler için, maliyeti yıla yaymanıza olanak tanıyan aylık otomatik ödeme ile normalde önceden ödeme yapabilirsiniz.

Kombi Yedek Parça Değişim ve İşcilik Ücretleri:

Yıllık servis sözleşmelerinin ne kadar pahalı olduğu düşünüldüğünde, birçok kişinin tek seferlik servisi seçmesi mantıklı olacaktır. Bununla birlikte, kombiniz çok eskiyse (10 yıldan fazla), yıllık servis sözleşmesi yapmak daha iyi olabilir çünkü kombiniz, planın 12 ayı boyunca bir çağrı ziyareti gerektiren problemler geliştirmeye daha yatkın olacaktır.

Neden kombi servisi almakla uğraşayım?

Pek çok farklı sebep. Kombiniz bozulursa, tamir edilmesi çok pahalı olabilir, bazen, yıllarca bakımı yapılmadıysa bile değiştirilmesi gerekebilir ve size yüksek bir maliyete mal olabilir. Arızalı veya verimsiz bir kombi, elektrik faturanızı çok daha yükseğe çıkaracaktır. Gaz tedarikçinize yılda ödemeniz gerekenden yüzlerce tl daha fazla ödüyor olabilirsiniz. Kombinizi son on yılda kurduysanız, çoğu üretici garantisi artık her yıl kombinizin bakımını yaptırmanızı bir onarım hizmeti sağlamanın bir koşulu haline getiriyor.

Kendi Kombi bakımını yapabilir miyim?

Gaz Güvenliği Sertifikalı teknisyeni değilseniz kesinlikle hayır. Lütfen hiçbir koşulda kendi kombinize bakım yapmaya çalışmayın.

Kombi tamirinin maliyeti ev sigortam tarafından karşılanabilir mi?

Artık birçok ev sigortası poliçesi , genel paketin bir parçası olarak kazan onarımlarını (eksi fazlalık) ödeyecek. Her on iki ayda bir tek seferlik bir kombi servisi seçip seçmediğinizden emin değilseniz veya bir kombi servis planı için ödeme yapmayı düşünüyorsanız, kombi onarımları kapsamında olup olmadığınızı görmek için ev sigorta poliçenizi kontrol ettiğinizden emin olun. Hem kombi bakım planınız hem de kombi onarımı için ödeme yapan bir ev sigortanız varsa, yılda gereğinden fazla yüzlerce tl ödemeniz gerekebilir.

Kombi servis maliyeti ile ilgili herhangi bir finansal yardım alabilir miyim?

Kazan bakımı veya kazan onarımları size mali sıkıntıya neden olacaksa,  planları bu masraflar için size yardım sunacaktır ancak neden yardıma ihtiyacınız olduğunu göstermek için bir form doldurmanız gerekecektir.

Kombi servis herhangi bir profesyonel kuruluşa mı ait olmalı veya herhangi bir özel niteliklere sahip olmalı mı?

Yetkili servisleri tercih ediniz, yerel özel servislerin kurumsallığını kontrol ederek talep edebilirsiniz.

Uzmandan ne istemeliyim?

Kazanınızın içindeki tüm parçaları mühendisinizin kontrol ettiğinden emin olun. Sızıntı olmadığından ve kazan basıncının normal olduğundan emin olmasını isteyin.

Servis sonunda Gaz Güvenlik Sertifikanızı isteyiniz. Orijinal olduğundan emin olmak için, sertifikanın üzerinde görüntülenen ustanın adı, şirketi, şirket adresi numarasına ihtiyacı olacaktır. Baca testinin sonucu da dahil olmak üzere muayene sırasında ortaya çıkan herhangi bir sorunu veya sorunu detaylandırması gerekecektir. Mühendisiniz, sahip olduğu güvenlik endişelerini yazılı ve sözlü olarak size bildirmelidir. Ayrıca ziyaretlerinde inceledikleri diğer gaz cihazlarını da not etmelidirler.

Kombi servisi neleri içermelidir?

Kombinize her yıl bakım yapıldığında, bir mühendis evinizi ziyaret edecek ve sisteminizde tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürmesi gereken bir dizi kontrol gerçekleştirecektir . Bir mühendisin ziyareti sırasında yapacağı bazı kontroller şunlardır:

• Herhangi bir korozyon veya sızıntı belirtisi aramak için kombinizi görsel olarak inceleyeceklerdir.

• Kazan gövdesini söküp tüm parçalarının ve kontrollerinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edecekler. Mühendis daha sonra kazanınızın içini güzel bir şekilde temizleyecektir.

• Kazanınızın bacasını (kazanınızın ürettiği duman ve atık gazları tahliye eden kanal) hiçbir şeyin engellemediğinden ve kazanınıza uygun şekilde sabitlendiğinden emin olmak için kontrol edeceklerdir.

• Kazanınızı ateşleyecekler ve doğru olduğundan emin olmak için basıncına bakacaklar. Tüm kontroller tamamlandıktan sonra, mühendis size yaptıkları işin (ve herhangi bir arıza bulunup bulunmadığının) bir kontrol listesini verecektir. Hizmetle ilgili açıklamak istediğiniz bir şey varsa, mühendise bir fincan çay sormaktan çekinmeyin, sohbet etmekten çok mutlu olacaklardır.

Kombime ne zaman bakım yaptırmam gerekir?

Enerji şirketleri, düzgün çalıştığından emin olmak için kombinize yılda en az bir kez bakım yaptırmanızı önerir. Arızalı bir kombi ciddi bir sorundur – bu sizin ve aileniz için ölümcül karbon monoksit zehirlenmesine yol açabilir. Arızalı bir kazan, kış aylarında bir hafta veya daha fazla ısıtma veya sıcak su olmadığı anlamına gelebilir. Düzenli servisler ayrıca pahalı onarımlar için ödeme yapma gereğini ortadan kaldırarak uzun vadede maliyetleri azaltabilir.

Çoğu kişi, kombinizin en çok kullanıldığı kış için hizmet rezervasyonu yapmayı tercih eder. Ancak bunun kazan hizmetleri için en yoğun dönem olacağına dikkat edin, bu nedenle birkaç hafta önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Veya hala 12 ay içindeyseniz, kombinize bahar veya yaz aylarında bakım yapmayı tercih edebilirsiniz.

Kombime bakım yaptırmanın maliyeti nedir?

Müşteriler bunu enerji şirketleri aracılığıyla yapmayı tercih etseler de, herhangi bir Gaz Güvenliği Kayıtlı Mühendisi ile bir hizmet rezervasyonu yapabilirsiniz. Kombi bakımı söz konusu olduğunda iki seçeneğiniz vardır. Müşteriler, 30 dakikalık bir hizmet için tek seferlik 50-120 tl arasında bir ücret ödeyebilirler.

Ev sigortanız varsa, ayrı bir poliçe almaktan daha ucuza mal olacak olan kazan sigortası ekleme seçeneğiniz de olabilir. Genel olarak, tek seferlik bir ücret ödemek daha ucuza çalışmalıdır, ancak yıllık teminat size tam bir gönül rahatlığı sağlayacaktır.

Onarımlar için fazladan ödeme yapmam gerekecek mi?

Onarım gerekiyorsa, normalde onlar için ekstra ödeme yapmanız gerekecektir. Ancak önce kombinizin garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edin, bu durumda normal aşınma ve yıpranma karşılanmalıdır. Bazı kazan onarımları da ev sigortası poliçeniz kapsamında olabilir, bu nedenle küçük yazıları kontrol edin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Klima Montaj Ücretleri

Klima Montaj Ücretleri

Klima Montaj Ücretleri Yazın bunalmaktan ve kışın donmaktan bıktıysanız, bir klima sistemi kurmayı düşünebilirsiniz. Evet, pahalı ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !