Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Kombi Üç Yollu Vana Motoru Değişim Ücretleri

Kombi Üç Yollu Vana Motoru Değişim Ücretleri

Kombi Üç Yollu Vana Motoru Değişim Ücretleri Kombi üzerindeki yön değiştirme vanası, bir kanaldaki kilit gibi çalışır. Açılıp kapanarak hem sıcak suyun hem de radyatörlere ve havluluklara ısı sağlayan ısıtma sistemindeki suyun ısınmasını sağlar.

Kombi Üç Yollu Vana Motoru Değişim Ücreti

Teoride, vana her zaman sıcak suyunuza (musluk ve duşlardan gelen su) ısıtma sisteminizden daha fazla öncelik vermelidir. Bu nedenle, bir musluğu açtığınızda, yön değiştirme vanası siz musluğu kapatana kadar ısıtma beslemesini kapatacaktır. Bu hareketli bir parça olduğundan, birçok yön değiştirme valfi hatası valfin yapışmasıyla ilgilidir.

Kombi Üç Yollu Vana Motoru Değiştirme Fiyatı

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Kombi Üç Yollu Vana Motoru Yenileme Maliyeti
Genel ortalama maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız
Ortalama maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız
Minimum maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız
Maksimum maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Kombinizde arızalı bir yön değiştirme vanasını vurgulayan belirtiler

Ilık sıcak su (musluklar ve duşlar)

Bu, hatalı bir yön değiştirme valfinin en yaygın belirtilerinden biridir. Duş ve musluklara luke-ılık su sağlanacaktır. Kazan, sıcak suya öncelik vermelidir, ancak vana ısıtma tarafında hafifçe açık kalmışsa, ısıtma gücünün bir kısmı (genellikle musluklara ve duşlara verilir) kaçar.

Kaloriferi açık bırakmalısın yoksa sıcak suyun yok

Yılın daha sıcak bir zamanıysa ve ısıtmanız kapalıysa, açmayı ve ısınmasına izin vermeyi deneyin. Bir kez, sıcak su olup olmadığına bakın. Isıtmayı açtıktan sonra suyun sıcaklığı yükselirse, bu, yön değiştirme vanasının arızalı olduğunun bir başka işaretidir.

Bol sıcak su ama ısıtma yok

Bu, yön değiştirme vanasına bağlı yaygın bir arızadır. Saptırıcı valf muhtemelen sıcak su tarafında sıkışmış. Bu nedenle, sıcak suyunuz bir öncelik olsa bile, ısıtmanın ısınmasına izin vermek için vana açılamaz.

Bir Uzman aramalısınız ?

Bir Kombi tamir etmeye çalışmayı asla tavsiye etmiyoruz, bunun yerine bir Gaz Güvenliği mühendisi kullanın. Bir usta, bunun başka bir şey değil, hatalı bir yön değiştirme valfi olduğundan emin olmak için bir hata kontrolü yapacaktır.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687