• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Kombi Su Akış Türbin Değişim Ücretleri

Kombi Su Akış Türbin Değişim Ücretleri Kazanların ve ısıtma ekipmanlarının onarımı, kazan ekipmanlarının onarımı, servisi, kurulumu ve devreye alınması alanında geniş deneyime sahip kalifiye uzmanlarımızın görevidir. Herhangi bir karmaşıklığın ısıtma sistemini onarmaya ve sorularınızı yanıtlamaya her zaman hazırız.

Kombi Su Akış Türbin Değişim Ücreti

Akış Ölçer Nedir?

Bir  akış metre  bir boru sistemi içinden gaz ya da akışkan geçiş oranını ölçen bir cihazdır. Akışkan sayacın bulunduğu yerden geçerken cihaz her geçen saniye akışkan hacmini ölçer. Bunun amacı, herhangi bir zamanda sistemden ne kadar sıvı geçeceğini belirlemektir.

Birkaç farklı akış ölçer türü, işlemi biraz farklı şekillerde gerçekleştirir. Yaygın bir akış ölçer çeşidi, bir borudaki sıvı akışının çarkı harekete geçirdiği kanatlı çarktır. Kürek içine gömülü mıknatıslar, akış hacminin sensörleri olarak işlev görür. Akışkan bu noktadan geçerken, cihaz herhangi bir sıvının akışını izlemek için darbeler üretir.

Değişken alanlı bir akış ölçerde, akışkan farklı büyüklükteki alanlardan geçerken akış hızı değişir. Pozitif deplasmanlı bir akış ölçerde, sıvılar yakalanır ve ters dönen rotorlardan geçer. Akış hızı, rotorların hızını belirler ve bu nedenle önlemler için bir temel oluşturur.

Kombi Su Akış Türbin Değiştirme Fiyatı

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Kombi Su Akış Türbin Yenileme Maliyeti
Genel ortalama maliyetGüncel Fiyat İçin Arayınız
Ortalama maliyetGüncel Fiyat İçin Arayınız
Minimum maliyetGüncel Fiyat İçin Arayınız
Maksimum maliyetGüncel Fiyat İçin Arayınız

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Akış Ölçer Hatalarının Yaygın Nedenleri

Bir akış ölçerin içinde  ölçümlerin çarpık olmasına neden olabilecek birçok şey olabilir  . Bu sorunlardan bazıları, sıvı akışını yavaşlatan iç birikimden kaynaklanmaktadır. Diğer problemler, dış basınç veya ani hareketlerin neden olduğu hız değişikliklerinden kaynaklanır. Aşağıdaki sorunlar, bir sayacın doğruluğundaki en yaygın dokuz bozucu faktördür.

1. Ölçekleme

Bir akış ölçerin ölçümlerini olumsuz yönde etkileyebilecek en kötü sorunlardan biri, bir boru sisteminin iç duvarları boyunca mineral birikintilerinin birikmesine işaret eden ölçektir. Tortular, akış ölçerden geçen sıvı içindeki safsızlıklardan kaynaklanır.

Ölçek örnekleri arasında, bu minerallerden sıvıdan ayrılan ve iç borular boyunca pislik oluşturan parçacıklar olarak borularda yavaş yavaş birikebilen sodyum, kalsiyum ve magnezyum birikimleri yer alır. Ölçek, filtrelenmemiş sıvı bir boru sistemine girdiğinde zamanla birikebilecek kaçınılmaz sorunlardan biridir.

Ölçekleme, akış ölçerler için zahmetlidir çünkü işlevin amacı, bir boru sisteminde akışkanın A noktasından B noktasına geçtiği ortalama hızı okumaktır. Ölçek mevcut olduğunda, tüplerin içindeki daralma nedeniyle tüm sıvı akışını doğal olmayan bir hızda yavaşlatır, bu da sıvının geçmesi için daha az alana neden olur.

Ölçek belirli noktalarda yoğunlaşırsa ve pul pul dökülmeye ve sistemden parçalar göndermeye başlarsa sorun daha da kötüleşebilir. Bazı akış ölçer türlerinde ölçek, ölçüm bileşenlerini bile etkileyebilir ve okumaların doğruluğunu daha da çarpıtabilir.

2. Çamur

Bir akış ölçerin doğruluğunu etkileyebilecek başka bir sorun, bir sıvı akışına giren ve akışı engelleyen her türlü kirli yabancı madde için kendi kendini açıklayan bir kelime olan çamurdur. Çamur, sıvıya giren yağlardan ve kirlerden çıkabilir. Elemanlar çamur halinde birleştikçe, akış okumalarını olumsuz etkileyebilir.

Çamur, öğütme bileşenlerinden yayılan tanelerden de kaynaklanabilir. Örneğin, akış ölçer rotorlardan ve diğer taşlama parçalarından geçmiş olan sıvıların geçiş hızlarını okursa, taşlama hareketleri sonucunda metal partiküller bu bileşenlerden kopabilir. Bu parçacıklar diğer safsızlıklarla karıştığında, çamur sıvı içinde birleşebilir.

Çamurun en kötü etkisi, bir boru sistemindeki sıvıların akışı üzerindeki yavaşlama etkisidir. Akışkan, yabancı madde nedeniyle daha kalın ve daha az tutarlı hale geldiğinden, bir akış ölçer doğru okumalar sağlayamaz.

Ölçekleme aynı zamanda geçitlerin daralmasına ve sıvı akışının daha da kısıtlanmasına neden olabilecek şekilde boruları da rahatsız ediyorsa sorun daha da ciddi olabilir. Çoğu durumda, ölçek çamurdan kaynaklanır veya bunun tersi de geçerlidir.

3. Pas

Pas, tüm metallerin düşmanıdır. Metal bir boru sisteminde, bir eleman sıvıdan geçerse ve iç kaplama üzerinde aşındırıcı bir etkiye sahipse pas oluşabilir. Korozyon, işlenmemiş bir metal bileşen hem hava hem de sıvı ile temas ettiğinde ortaya çıkan kaçınılmaz sonuçlardan biridir.

Boruların iç duvarları boyunca pas oluştuğundan, pas parçacıkları dökülebilir ve sıvının içinden geçebilir. Bu parçacıklar biriktiğinde, akışkanların sistemden yavaş geçişi nedeniyle etkiler akış şemasının okunmasını engelleyebilir.

Pasın en tehlikeli etkisi, en yoğun noktalardan bazılarında metal bir yüzeyden yiyebilmesidir. Metal bir parçanın, kalan ıslaklığın buharlaşarak yüzeye çıktığı kısımları boyunca, sonunda bu noktalarda pas kök salabilir ve yavaş yavaş metali yiyip bitirebilir.

Akışkan akışında kimyasalların kullanılması korozyonu engelleyebilir, ancak bunlar kusursuz değildir. Sistem, sıvı akışının düşük olduğu ve sisteme hava girdiği bir geçişe sahipse, sıvı ve havaya maruz kalmanın birleşik etkileri, etkilenen metalleri paslanmaya karşı açabilir.

 

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687