Kombi Sirkülasyon Pompası Değişim Ücretleri
Kombi Sirkülasyon Pompası Değişim Ücretleri

Kombi Sirkülasyon Pompası Değişim Ücretleri

Kombi Sirkülasyon Pompası Değişim Ücretleri Bir sirkülasyon pompası, sıcak suyu ısıtma kazanından evin radyatörlerinden geçerek odaları ısıtmak için hareket ettirir ve ardından tekrar ısıtılmak üzere tekrar kazana geri döner. Bir sirkülatör, bir su pompasına bağlı bir elektrik motorundan oluşur, termostat ısı istediğinde motor açılır ve ısıtma talebi karşılandığında tekrar kapanır. Sirkülatör pompaları uzun yıllar dayanır ancak sonunda yıpranır ve değiştirilmesi gerekir.

Kombi Sirkülasyon Pompası Değişim Ücreti

Kombi Sirkülatör Pompası Nedir?

Bu pompanın amacı, kazanınızdan sıcak suyu alıp radyatörlerinize ve konveksiyon ısıtıcılarınıza aktarmaktır. Oldukça açıklayıcı adından da anlaşılacağı gibi, konutunuzu sıcak tutmak için gerekli bir işlev olan suyu mülkünüzün etrafında pompalar ve dolaştırır. Pompanın çalışmaması durumunda evinizi ısıtma işlemi de duracaktır.

Kombi Sirkülasyon Pompası Değiştirme Fiyatı

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Kombi Sirkülasyon Pompası Yenileme Maliyeti
Genel ortalama maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız
Ortalama maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız
Minimum maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız
Maksimum maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Peki pompanın kırılmasına veya arızalanmasına ne sebep olabilir?

1. Kombi Sıcak Ama Radyatörler Soğuk Ve Musluklardan Sıcak Su Çıkmıyor.

Yukarıda belirtilen senaryo, dairesel pompada bir sorun olduğuna dair açık bir işarettir. Valfler hasar görmüş olabilir, bu durumda değiştirilmesi gerekecektir. Ayrıca, pompayı aşırı yüklemesini önlemek için soğuk/sıcak su basıncının sıfırlanması gerekebilir.

2. Kombi Sirkülatör Pompası Gürültü Yapıyor

Pompa çok fazla gürültü yapıyorsa, bunun nedeni, bir boşaltma valfi kullanılarak giderilebilecek pompada sıkışan fazla hava olabilir. Diğer bir olasılık da gevşek yataklardır, yatakların içeride sallanıp sallanmadığını duymak için pompayı sallayın.

3. Kombi Sirkülasyon Pompasından Sızan Su

Dairesel pompanın altında su birikintileri fark ederseniz, bu, su basıncının flanşları veya bağlantıları gevşettiği anlamına gelir. Aşırı basınç, pompayı yırtmış ve suyun sızabileceği delikler bırakmış olabilir. Kalafatlama geçici bir çözüm olarak işe yarayabilir, ancak sonunda pompanın değiştirilmesi gerekecektir.

Ortaya çıkabilecek sorunlara baktıktan sonra, özellikle ısıtma sisteminizin çok önemli bir bileşeni olduğu için dairesel pompayı düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz. Ayrıca, lisanslı ve nazik bakım uzmanlarımızın memnuniyetle yapacakları bir şeyi değiştirmek için deneyimli bir teknisyen çağırmanızı öneririz. Eğitimli profesyonellerin, sıcak buhardan kaynaklanan haşlanma ve cilt yanıklarının potansiyel risklerinin farkında olduğu bu tür işleri gerçekleştirmeyle ilgili tehlikeler vardır. Ayrıca diğer tüm ısıtma onarımlarını da yapıyoruz .

Riskli ev onarım girişimlerine kıyasla uzun vadede birkaç ekstra TL zarar vermez. Uygun fiyatlı bir hizmet, aynı gün randevular sunuyoruz ve çalışanlarımız, Long Island ve çevresindeki bölgelerde kazan ve fırınları tamir etme konusunda kırk yılı aşkın deneyime sahiptir. En iyi araçları ve en iyi parçaları kullanarak teklifler, danışmanlık ve hızlı pompa değişimleri için bizi arayın. Kombinizin doğru su basıncına ayarlanmasını ve ısıtma sisteminiz için doğru pompa ile donatılmasını sağlayacağız. Herhangi bir sorunun ilk belirtisinde iletişime geçin.

Değiştirme ücreti

Bir kazan sirkülasyon pompasını değiştirmenin tahmini maliyetleri, sisteminizin ihtiyaç duyduğu pompanın markasına ve modeline ve değiştirme için gereken işçilik miktarına bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Arızalı bir sirkülatör pompasını değiştirmek, yayınlandığı tarihte parçalar ve işçilik için 400 tl kadar veya 750tl  kadar veya daha fazlasına mal olabilir.

Yeni Bir Kombi Pompasına mı İhtiyacınız Var?

Yeni bir pompaya veya en azından onarıma ihtiyacınız olduğuna dair birkaç işaret var.

  • Pompanın çalıştığını duyabilirsiniz, ancak akış borusundaki su sıcak değildir (suyu dolaştırmıyor)
  • Pompa hava kilitleri almaya devam ediyor ve inanılmaz derecede gürültülü, bu da kazanın kilitlenmesine neden oluyor
  • Sızdırıyor
  • Orada hiçbir güç yok
  • Kapanmayacak

Burada merkezi ısıtma pompası sorunlarını daha ayrıntılı olarak ele aldık . Her problemin vaka bazında ele alınması gerekir. Ancak, ısıtma pompaları özellikle pahalı olmadığı için, eski bir pompayı onarmak nadiren işe yarar, zaten yakın gelecekte arızalanması muhtemeldir.

Tipik Kombi Pompası Değiştirme Maliyetleri

Yedek bir kazan pompasının fiyatını belirleyen birkaç faktör olacak.

  • Kurulum kolaylığı (kazan ve pompaya erişim)
  • Satın alınan pompa tipi (yani daha düşük kaliteli pompalar daha ucuzdur)

Bir Kazan Pompasının Maliyeti Ne Kadardır?

Her şey gibi, farklı üreticiler ve modeller de farklı tutarlara mal olacak. Yüksek kaliteli bir pompa için 95-150 £ ödemeyi bekleyin .

Kazan Pompası (Montaj Dahil) Maliyeti Ne Kadardır?

Uzun lafın kısası, bir kazan pompası değişimi için 185-300 £ ödemeyi bekleyin. Buna tüm malzeme ve işçilik dahildir. Yani işçilik 100-150 £ aralığında.

Hangi Isıtma Pompasını Satın Almalısınız?

Mühendisiniz, mülkünüz için en uygun ısıtma pompası değişimi konusunda tavsiyede bulunabilecektir. Satın almadan önce daima bir ısıtma mühendisinden tavsiye alın.

En İyi Kalorifer ve Kazan Pompaları

İşte piyasadaki en popüler kazan pompalarından Tipik olarak, eski kazanlarda Wilo pompaları takılı olacaktır. Wilo’nun güvenilir bir marka olduğu bilinmiyor. Ve birçok kazan üreticisi bu nedenle başka markalara geçiş yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi