Anasayfa » Kombi » Kombi Plaka Eşanjör Değişim Ücretleri
Kombi Plaka Eşanjör Değişim Ücretleri
Kombi Plaka Eşanjör Değişim Ücretleri

Kombi Plaka Eşanjör Değişim Ücretleri

Kombi Plaka Eşanjör Değişim Ücretleri Adından da anlaşılacağı gibi, bir ısı eşanjörü , iki madde arasındaki ısıyı aktarırken , fiziksel temas kurmalarını engeller. Gazlı kombilerde ise bu cehennem alevleri ile soğuk su arasındadır.

Isı eşanjörünün içinde, ısıtılmaya hazır, soğuk su ile çevrili sargılı bir boru bulunur. Alevlerden gelen cehennem benzeri ısı geçtiğinde, su ısınır. Bu sistem, süper verimli olan maddeleri ayrı tutar.

Kombi Plaka Eşanjör Değişim Ücreti

Gaz yandıkça, ısı eşanjörü karşılamak için ısı yükselir. Bu sarmal yapı, yanında akan soğuk suya sahiptir, bu nedenle su dolaşırken, yanan gazdan soğuk suya ısı alışverişi yapılır. Bu da hem sıcak su hem de ısıtma için sıcak su tedarikini üretir.

Kombi Plaka Eşanjör Değiştirme Fiyatı

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Kombi Plaka Eşanjör Yenileme Maliyeti
Genel ortalama maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız
Ortalama maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız
Minimum maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız
Maksimum maliyet Güncel Fiyat İçin Arayınız

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Ortak Kombi Eşanjörü Sorunları

Isı eşanjörleri herhangi bir kazanın önemli bir parçasıdır, bu nedenle olası olmayan bir durumda bir sorunla karşılaşırlarsa, hızlı bir şekilde çözülebilmesi için sorunu erken tespit edebilmek iyidir. Aşağıda en yaygın kazan ısı eşanjörü sorunlarından bazılarını vurguladık.

Su ısıtıcısı

Bir su ısıtıcısının kaynamasına benzer sesler duyuyorsanız, ısıtma sisteminiz su kaynatıyor olabilir. Bu, ısı eşanjöründe su akışını kısıtlayan çamur veya kireç birikmesi olduğunda ortaya çıkar. Bu, sisteminizin daha fazla çalışmasına ve potansiyel ömrünün azalmasına neden olabilir.

Sisteminiz su kaynatıyorsa, profesyonel bir usta edinmenizi şiddetle tavsiye ederiz, çünkü onlar sistemi temizleyebilir, biriken tortuları kaldırabilir ve tekrar verimli çalışmasını sağlayabilir.

Sızıntı

Bir ısı eşanjöründen herhangi bir sızıntı veya damlama, en yaygın olarak bozuk bir dahili bileşenden, tipik olarak bir pompa contası veya basınç valfinden kaynaklanır. Pompa contasından su gelmesi, muhtemelen zamanla aşındığı ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bir basınç valfinden sızıntı olması, kazan basıncının çok yüksek olduğunu gösterir.

Arızalı Bir Isı Eşanjörünün Onarılması

Isı eşanjörünüzle ilgili bir sorunu kendiniz onarmaya çalışmamalısınız, bunun yerine işi güvenli bir şekilde yapabilecek kalifiye bir mühendisle iletişime geçin.

Eşanjör Değiştirme Maliyeti

Kombinizin ısı eşanjörünün onarılamayacak durumda olması durumunda değiştirilmesi gerekecektir. Yedek bir ısı eşanjörünün maliyeti tipik olarak 300 – 700 tl arasındadır ancak bu, modele bağlı olarak değişecektir. Bu potansiyel maliyet sadece parçanın kendisi içindir ve mühendisin işi gerçekleştirmek için ne talep edeceğini içermez.

Farklı mühendisler farklı fiyatlara sahip olacaktır, bu nedenle en iyi teklifi bulmanıza yardımcı olmak için birkaç mühendisten teklif almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bunu yapmanın en iyi yolu, basit çevrimiçi formumuzu doldurmaktır. Yapmanız gereken işin ayrıntılarını sağlayın ve bölgenizdeki en fazla 3 güvenilir uzman sizinle iletişime geçsin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Klima Montaj Ücretleri

Klima Montaj Ücretleri

Klima Montaj Ücretleri Yazın bunalmaktan ve kışın donmaktan bıktıysanız, bir klima sistemi kurmayı düşünebilirsiniz. Evet, pahalı ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !