Kombi Elektronik Kart Değişim Ücretleri
Kombi Elektronik Kart Değişim Ücretleri

Kombi Elektronik Kart Değişim Ücretleri

Kombi Elektronik Kart Değişim Ücretleri Herhangi bir modern elektronik cihaz bir mikro devreye dayanmaktadır. Bazen, karttaki küçük bir elemanın yanması nedeniyle tüm cihaz arızalanabilir ve çoğu servis merkezinde büyük olasılıkla tüm mikro devreyi değiştirmeniz teklif edilir.

Kombi Elektronik Kart Değişim Ücreti

Kombi Elektronik Kartı Nedir?

PCB (baskılı devre kartı), kazanınızın elektronik bileşenlerinin kalbidir. Tüm elektronik bileşenler PCB ile iletişim kurar. Örneğin, hava basınç anahtarı devre kartına fanın çalıştığını (gazların bacadan dışarı atılmasına yardımcı olur) ve bu nedenle tutuşmasının güvenli olduğunu söyleyen bir sinyal gönderir .

Ve NTC termistörleri gösterge paneli ile iletişim kurarak kazana gidiş ve dönüş boruları arasındaki sıcaklık farkının çalışma aralığında olduğunu bildirir . Ayrıca kazanın aşağıdaki özelliklere sahip olduğundan emin olmak için basıncı, sıcaklıkları ve akımları izler:

  • İç aksamlara zarar vermeyecek şekilde çalışmak
  • Bir mülkteki insanlara herhangi bir tehdit oluşturmaz

Arızalı Kombi Elektronik Kart Belirtileri

Daha ileri gitmeden önce, kayıtlı değilseniz, bir kombi kasasını açmamanız veya üzerinde çalışmamanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Eski ve güvenilmez kombi 3000-9000 hazırlıklı değilseniz, o anda bir yedek parça fiyat alabilirsiniz,  bu yüzden istediğiniz bir  kombi servisi ise, burası servis alabileceğiniz en ucuz yer.

Kombi Elektronik Kart Değişimi Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Kombi Elektronik Kart Değişim Maliyeti
Genel ortalama maliyetGüncel Fiyat İçin Arayınız
Ortalama maliyetGüncel Fiyat İçin Arayınız
Minimum maliyetGüncel Fiyat İçin Arayınız
Maksimum maliyetGüncel Fiyat İçin Arayınız

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Ayrıca, semptomlar kolayca yanlış teşhis edilebilir. Çoğu semptom, bir hatalı parça ile sınırlı değildir. Örneğin. Bir ekran paneli arızası bir devre kartı sorunu olabilir, ancak bir elektrik kaynağı sorunu olabilir. Fanın çalışmadığı bir arıza bir PCB sorunu olabilir, ancak aynı kolaylıkla fan da olabilir.

Aralıklı Gösterge Paneli Çalışması

Kombi, gösterge paneli de dahil olmak üzere kombinizdeki tüm elektrikli bileşenlerle birbirine bağlanır. Işıkların (kazanınıza bağlı olarak yeşil, kırmızı ve mavi) yanıp söndüğünü görüyorsanız, bu hatalı bir PCB işareti olabilir.

Ancak, bunu yanıp sönme ile karıştırmayın. Bazı kazanlar, hizmette olduklarının veya arızalarının olduğunun bir işareti olarak yanıp sönmeyi kullanır.

Kazandan Gelen Yanık Kokusu

Ara sıra çalışan bir kazandaki yanık kokuları veya bir gösterge panelinin arızalanması, devre kartının parçalarının yanmış olduğu anlamına gelebilir.

Güç Açık Görüntü Paneli Yok

Varsa hiçbir güç gösterge paneline, PCB hatalı olabilir. Mühendisin, PCB’nin gücünün olup olmadığını kontrol ederek test etmesi gerekecektir. Olursa, sorunun PCB’de mi yoksa kazandaki diğer parçalarda mı olduğunu belirlemek için fan gibi diğer parçalara geçerler.

Kombi Ara Sıra Çalışıyor

Bir kazan üzerindeki PCB, tüm dahili elektrikli bileşenleri etkin bir şekilde kontrol ettiğinden, arızalandığında arızalanabilirler. Programlayıcı (sebepsiz yere açılıp kapanmasına neden olur) veya hava basıncı anahtarı (ve ateşlenmez) gibi şeylerle yanlış iletişim kuracaktır.

Kart onarımı (kartın bileşen lehimlenmesi), genellikle orijinal modülleri bulmanın zor olduğu ekipmanı onarmanıza olanak tanır. Sonuç olarak, bu tür bir onarım, kartın basit bir şekilde tamamen değiştirilmesinden daha ekonomik ve daha az (ve bazen daha iyi) kalitedir.

Servis merkezinin yüksek nitelikli uzmanları, her türlü kart arızasının nedenini belirleyecek ve kartı mümkün olan en kısa sürede onaracaktır. Sunulan hizmetlerin kalitesine güvendiğimiz için yapılan onarımlar için garanti veriyoruz.

Pano arızasının nedeni ne olabilir? Genellikle bir elektronik cihazın arızalanmasının nedeni, mekanik hasar, nem, kirlilik ve bazen fabrika kusurları nedeniyle cihazın devre kartlarında ortaya çıkan problemlerdir. Ortaya çıkan doğruluk sorununun türü, ancak cihazın veya ayrı bir kartın tam teşhisinden sonra belirlenebilir. Çoğu zaman, bir tahtayı tamir ederken, sadece elemanları değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda tahtanın bir bütün olarak bozulmasına neden olan sorunu da ortadan kaldırmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi