Klima Fan Motoru Değişim Ücretleri
Klima Fan Motoru Değişim Ücretleri

Klima Fan Motoru Değişim Ücretleri

Klima Fan Motoru Değişim Ücretleri Bir klima ünitesinin pek çok farklı parçası vardır, bu nedenle neyin değiştirilmesi gerektiğini ve üniteyi tamir etmenin ne kadara mal olacağını bilmek zor olabilir. Sorunun kondenser fan motorunda olduğunu öğrenirseniz, muhtemelen parçanın ve onarım hizmetlerinin ne kadara mal olacağını bilmek isteyeceksiniz.

Klima Fan Motoru Değişim Ücreti

  • Klima fan motorunu değiştirmenin maliyeti nedir?
  • Bir Klima fan motorunu değiştirmenin maliyeti nedir?
  • Klima fan motorunu ne sıklıkla değiştirmelisiniz?
  • Klima kondenser fan motoru nasıl değiştirilir?

Klima Fan Motoru Değişim Ücretleri Kondenser fan motoru, kompresörün aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olur. Bu parça, dış ünitenizdeki yoğuşmalı serpantinlerden geçen soğutucuyu soğutur. Klima çalışırken, elinizi ünitenin üzerine koyarsanız, ısının üniteden çekildiğini hissedebilirsiniz. Bunun nedeni kondansatördür.

Klima Fan Motoru Değişim Ücretleri Klima ünitenizde aslında üç farklı motor var: Daha önce bahsettiğimiz kondenser fan motoru, fan motoru ve kompresör motoru. Üfleç motoru, hava işleme ünitesinde bulunur. Kompresör motoru dış ünitede bulunur ve eğer sönerse muhtemelen tüm hava kompresörünü değiştirmeniz gerekecektir.

Klima Fan Motoru Değiştirme Ücreti Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Klima Fan Motoru Yenileme Maliyeti
Genel ortalama maliyet465
Ortalama maliyet480
Minimum maliyet380
Maksimum maliyet720

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Fan motorunuzun değiştirilmesi gerektiğine dair işaretler şunları içerir:

  • Normal enerji faturalarından daha yüksek
  • Evinizde normalden daha sıcak hava
  • Evinizde daha uzun soğuma süresi
  • Dış ünitede vızıltı sesi

Yukarıdaki işaretlerden herhangi birini fark ederseniz hemen bir klima onarım servis şirketini arayın. Fan motorunuzu ne kadar hızlı tamir ettirirseniz, ünitenizde daha fazla hasar görme olasılığınız o kadar azalır.

Fan Motorunu Tamir Etmenin veya Değiştirmenin Maliyeti Nedir?

Bir kondenser fan motoru onarımının ortalama maliyeti 300 ila 1500 arasındadır. Bu fiyata hem parçanın fiyatı hem de montajı için gerekli işçilik dahildir. Ancak kompresöre daha fazla zarar gelmesini önlemek için hemen değiştirilmesi gerekir. Kompresör bozulursa, 2000 tl mal olabilecek çok daha maliyetli bir sorunla karşı karşıyasınız demektir.

Bazı durumlarda fan motorunuz garanti kapsamında olabilir. Bununla birlikte, klima ne tür bir garantiniz olduğunu bilmek önemlidir. Bir parça garantisi, kurulumdan sonraki beş ila on yıl arasındaki maliyetleri karşılaması muhtemeldir. Çoğu parça garantisi yalnızca parçanın maliyetini karşılar ve işçilik maliyetlerini kapsamaz. Üniteyi kaydettirmediyseniz ve düzenli bakım kontrolleri yaptırmadıysanız, bazı parça garantileri de geçersiz olacaktır.

İşçilik garantileri, müteahhitler tarafından işlerini garanti altına almak için verilmektedir. Bu garantilerin çoğu kurulumdan sonra bir yıl kadar sürecektir.

Klima sorunlarının nedenini belirlemek zor olabilir. Bu nedenle, klimanızda ortaya çıkan sorunları fark etmeye başlarsanız, hemen profesyonel bir teknisyen çağırmanız önemlidir.

Fan Motorunun Bozulmasını Önleme

Kondenser fan motorunun uzun süre en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için yıllık bakıma ayak uydurmanız gerekecektir. Fan motorunun yağlanması, kullanım ömrü açısından faydalı olabilir. Fan motorunuzun iyi durumda olduğundan emin olmak için rutin bakım kontrolleri için bir HVAC onarım servisini arayın. Bu bakım kontrolleri, genellikle büyük bir arızaya kıyasla küçük bir maliyettir.

Bakım kontrolleri, profesyonellerin her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için klima ünitesinin tüm parçalarını kontrol etmelerini sağlar. Sorunlar varsa, küçük düzeltmeler, ünitenizin kullanım ömründe sonraki büyük sorunları önleyebilir. Ayrıca, bu bakım kontrolleri klimanızın daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi