Anasayfa » Klima » Klima Elektronik Kart Değişim Ücretleri
Klima Elektronik Kart Değişim Ücretleri
Klima Elektronik Kart Değişim Ücretleri

Klima Elektronik Kart Değişim Ücretleri

Klima Elektronik Kart Değişim Ücretleri Günlük kullandığımız ev aletlerinin bir gün duracağı veya arızalanacağı bir gerçektir. Bugün sizlerle klimanın en önemli temel parçalarından biri olan PCB, diğer adıyla Baskılı devre kartı hakkında paylaşmak istiyorum. Arızalanması durumunda Aircon PCB onarımını yapmanız veya yapmamanız konusunda size bir fikir vermek için. Ancak, Klimanız için sorunlara neden olan başka sorunların olabileceğini unutmayın. Bu nedenle, daha kapsamlı bir kontrol veya diğer Klima onarım biçimleri için . Bizi arayın.

Klima Elektronik Kart Değişim Ücreti

 Klima Elektronik Kart nedir?

İlk olarak, PCB ne anlama geliyor? Baskılı devre kartı anlamına gelir. Çoğu elektronik cihazın temel olarak güvendiği önemli bir parçadır. Karşılaştırma amaçlı. Merkezi işlem birimlerindeki (CPU) ‘anakarta’ benzer. Bileşenler ve iletkenler için kablolama alanı görevi gören bu yeşil pano parçasıdır. AC PCB bakır katmanlar, lehim maskeleri, serigrafi verileri, fiberglas ve diğer kompozit malzemeleri içerir. Sanıldığından çok daha karmaşık.

Klima Elektronik Kart Değiştirme Yenileme Fiyatı Ne Kadar ?

 Klima Elektronik Kart İşlevselliği

Bir klimadaki PCB’nin amacı, çıktı sürecini gerçekleştirmenin yanı sıra karmaşık mesajları, veri hesaplamasını ve değerlendirmesini iletmektir. Teknoloji ilerledikçe, PCB’nin tasarımı, artan enerji tasarrufu yeteneklerinin taleplerini karşılamak için daha karmaşık hale geliyor. Ek olarak, klimanın, odanın sıcaklığını korumak için çıkarması gereken ısı enerjisi miktarına göre çalışmayı ayarlamasını sağlayan bir kontrol geliştirmesi de ortaya koydu. Tabii ki, PCB ve elemanları, klimanın diğer parçaları gibi uzun vadede aşınmaya maruz kalır. Bu nedenle, bir Aircon pcb onarımı, bu elemanların onarımını içerir.

Elektronik Kart arızalı olabileceğini nereden biliyorsunuz?

Genellikle, çoğu Klima için. Fancoil ünitesinde (FCU) bir hata kodu görünecek, FCU yanıp sönecektir. Aksi takdirde, yanıp sönen ışık yoğuşma ünitesinin içinde de bulunabilir. PCB sorununun bir anlatı işareti, klimanın başlayamamasıdır. Üniteden hala ışık geliyor.

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Klima Elektronik Kart Yeni Değişim Maliyeti
Genel ortalama maliyet245
Ortalama maliyet270
Minimum maliyet190
Maksimum maliyet660

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Ancak kanat açılmıyor ve kesinlikle hava gelmiyor. Arızalı bir PCB’nin bir başka olası belirtisi, kompresörün çalışmayı durdurmasıdır. Dış ünitedeki sesi dinleyerek kompresörün ne zaman durduğunu anlayabilirsiniz. Kompresör çalışmıyorsa oldukça sessiz olabilir. Ancak, bunun yerine fanın çalışmasıyla karıştırmayın. Hala emin değilseniz, Aircon PCB onarımı için deneyimli bir Aircon şirketini aramak daha akıllıca olacaktır.

Klima Elektronik Kart onarımı için uygun mu?

Bu nedenle, eskimesi durumunda AC PCB’nizin onarılması tavsiye edilir mi? Cevap hayır, çünkü tamir süreci oldukça uzun. Becerikli bir teknisyen ve lehimleme kiti gibi birçok ekipman gerektirir, bu nedenle, PCB’nin çalışır durumda olduğundan emin olmak için bir süre test edilmesi gerektiğinden atölyede birkaç gün, hatta haftalara kadar bırakılması gerektiği anlamına gelir. -yine hazır. Bu nedenle, birkaç yolculuk yapmanız gerekir ve bunların tümü kesinlikle çok zaman alıcıdır.

Ayrıca, tamamen lehimlemeyi yapan teknisyenin becerisine bağlı olduğundan, onarılan parçalar hataya çok açıktır. Zahmetli onarımdan sonra, tekrar arızalanma olasılığı hala olabilir ve hatanın nedeninin veya onarılan parçaların veya PCB’nin diğer parçalarının ne olduğunu belirlemek zor mu? Yalnızca eğitimli bir teknisyen HVAC alanını anlayabilir. Bu nedenle, PCB’nizin tekrar arızalanması durumunda yükü siz taşıyacaksınız.

Klima Elektronik Kart değiştirme

Aircon PCB onarımı yapmak yerine. Silverback Aircon dahil çoğu şirket. Bunun yerine Aircon pcb değişimi yapın. Genellikle ortak modeller için bir dizi PCB’ye sahibiz. Bir PCB sorununuz olduğundan şüphelenirsek. Yedek parçaları beklemeye bile alabiliriz. Bu nedenle, bir PCB’yi değiştirmek daha mantıklı. Çünkü Aircon PCB onarımından çok daha hızlıdır. Ve klimalar hayatımızda neredeyse bir zorunluluk olduğu için. Bu sorunu hızlı bir şekilde çözmek önemli olacaktır. Aynı zamanda daha güvenli bir seçimdir çünkü sadece PCB’nin tekrar harekete geçtiğini anlamak için zamanınızı ve paranızı boşa harcamak istemezsiniz.

Sıfır Klima Elektronik Kart mı ikinci el Klima Elektronik Kart mı?

Bunu belirledikten sonra Aircon PCB tamiri yerine değiştireceğiz. Şimdi, PCB’yi satın almaya devam ediyoruz. Yepyeni bir PCB veya ikinci el bir PCB kullanmak daha mı tavsiye edilir? Doğal olarak, yepyeni bir PCB’nin kalitesi, kişinin algısına dayalı olarak ikinci el ile karşılaştırıldığında çok daha iyi olacaktır, ancak yepyeni bir PCB aslında eski parçalardan da yenilenebilir. Örneğin, bir cep telefonu şirketi PCB’nizi değiştirdiğinde, parçaları Çin’e geri göndermeleri ve dünyanın başka yerlerinde başka birinin telefonunda bir parça olarak kalması çok muhtemeldir. Bu nedenle, ‘yeni’ olsa da, teknik olarak ‘kullanılmış’ yenilenmiş parçalardan oluşabilir.

İkinci el Klima Elektronik Kart daha ekonomik

Bu nedenle, ‘yeni’ bir PCB’nin neredeyse yarı fiyatına sahip olduğu için ikinci el bir PCB satın alırsanız, paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız. Örneğin, yepyeni bir Mitsubishi Mxy-3a28va PCB yaklaşık 600 mal olacak, ikinci el ise sadece yaklaşık 300 – 350 a mal olacak. Bu, yaklaşık 300 ‘lık bir maliyet tasarrufu! Ayrıca, bir klima teknisyeni bu üniteyi Mitsubishi Electric’ten satın aldığında, kendilerine hiçbir garanti verilmemektedir. Garanti kendilerinden olacaktır. Ve ikinci el pcb parça alımı söz konusu olduğunda mutlaka bizi arayabilirsiniz. Silverback Air-con’da, arızalı üniteleriniz için ikinci el PCB’nin değiştirilmesini sunuyoruz. Mitsubishi, Panasonic, Daikin, Midea ve diğer markalar için de pcb satıyoruz. Sanyo, taşıyıcı, Toshiba, LG ve Fujitsu gibi markaların eski modellerini bile satıyoruz.

Klima Elektronik Kart onarım fiyatı hakkında bilgi

Tüm Aircon yedek parçalarımız 1 ay – 3 ay garantilidir. Bu parçalar, satışa sunulmadan önce uygun şekilde test edilir, yenilenir. Ancak, sadece parçaları satın alacak olsaydınız, herhangi bir garanti verilmeyecektir. Yine de, parçaların satılmadan önce sağlam olduğundan emin olmak için önünüzdeki parçaları test edeceğiz. Ayrıca yedek parçaların teslimatını ek ücret karşılığında sunuyoruz. Kapalı klima pcb için. Yenilenmiş Aircon pcb değiştirme fiyatı 180 – 250  arasındadır. Konut kondenser ünitesi için fiyat 200 – 600  arasında değişmektedir.

Sonuç

Pahalı VRV sistemleri hala Aircon PCB onarımına ihtiyaç duyabilir. Anakartları inanılmaz pahalı olduğu için. Ancak, hala hatalı olanın PCB’niz olup olmadığını merak ediyorsanız? Şimdi bizi arayın.

Air-Con’da, iyi eğitimli teknisyenlerle paranızın tam karşılığını en iyi şekilde sunuyoruz. Yerel bir şirket olarak klimaların hayatınızda ne kadar önemli olduğunu anladığımızdan, sorunlarınızda size ışık hızında yardımcı olabiliriz. Şimdi air-con PCB değişimi ve ikinci el klimalarınız hakkında daha fazla bilgi almak için 0216 360 91 06 numaralı telefondan bizi arayın.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
error: İçerik korunmaktadır !
Servisi Ara (0216) 360 91 06