• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Klima Bakım Ücretleri

Klima Bakım Ücretleri Klimanız yazın aşırı sıcaklıklarında söndüğünde, rakip teklifler almak veya ortalama maliyetleri araştırmak için zamanınız olmayabilir. Klima servis uzmanı kapınızı çaldığında onarımın ne kadara mal olacağını bilmemek sinir bozucu olabilir, bu yüzden Servis Uzmanları Isıtma ve Klima geldiğinde şok yaşamamanız için bazı yaygın servislerde size birkaç fiyat aralığı göstermek için buradayız.

Klima Bakım Ücreti

  • Klima bakım ücreti ne kadar?
  • Klima temizliği kaç yılda bir yapılır?
  • Klima bakımları ne zaman yapılmalı?
  • Klima bakimi gerekli mi?

Klima Bakım Ücretleri Bakım maliyetlerini ölçmenin en iyi yolu yıllık bakım giderlerine bakmaktır. Kullanım sıklığına ve sistemin yaşına bağlı olarak ünitenizi yılda bir veya iki kez kontrol ettirmeniz gerektiğini unutmayın. Uygun bakım ve bakım eksikliği, ünitenizin ömründen on yıl kadar kısalabilir. Aynı zamanda, birçok ev sahibinin evlerindeki verimliliğin yüzde beşini kaybetmesiyle birlikte, enerji faturalarınızda bir artışa neden olacaktır.

Klima Bakımı Maliyeti

Klima Bakım Fiyatları En azından ilkbaharda bakım yaptırmanız gerekir. Bu, kış boyunca herhangi bir hasar oluşmamasını ve üniteyi ilk kez çalıştırmadan önce ünitede kalıntı ve kusur olmamasını sağlayacaktır. Ayrıca sonbaharda bakım yaptırmak da idealdir, bu da onu dış etkenlerden korumak için bazı kış hazırlıkları içerir.

Klima Bakım Fiyatı Ne Kadar ?

Klima Bakım Fiyatı
Ortalama maliyet125 
Ortalama aralık100/150
Minimum maliyet75 
Maksimum maliyet360 

 

 

 

 

 

İyi bir yardım bulmak zor. Bunu yaptığınızda, başka kimseyle çalışmak istemeyeceksiniz. Her sezon farklı bir klima şirketi kiralamak kimseye bir iyilik yapmayacaktır. Sisteminize aşina değiller ve siz onlara söyleyene kadar ne yapıldığını veya yapılmadığını bilmiyorlar.

Birçok şirket, bakım üyelikleri için indirimli onarım ve değiştirme maliyetleri sunacak ve bazıları, ziyaretler arasındaki onarım maliyetlerini azaltmak için bakım hizmetleriyle birlikte garantiler içeriyor.

Yıllık klima bakımı : parçaların yağlanması, bağlantıların sıkılması, döküntülerin giderilmesi, tahliye hattı temizliği, kondenser ve evaporatör serpantinlerinin temizlenmesi, hava filtrelerinin temizlenmesi, soğutucu akışkan seviyelerinin kontrolü, serpantin kanatlarının taranması, contaların kontrolü, kondansatör ve kompresör muayeneleri.

Klimanın bakıma ihtiyacı olduğunu gösteren işaretler

Klimanız odayı yetersiz mi soğutuyor? su mu akıyor? Donuyor mu? Hoş olmayan bir koku var mı? Gürültü yapmaya mı başladı?

Gerçek şu ki, hava sürekli olarak toz, çeşitli kirlilik, patojenik bakteri ve hoş olmayan kokuların biriktiği split sistemin iç ve dış üniteleri arasında dolaşıyor. Bütün bu kirler eşanjörlerde, fanlarda ve drenaj tepsilerinde birikir, panjurların üzerine yerleşir, drenaj kanallarını ve filtreleri tıkar, drenaj pompalarını devre dışı bırakır. klima ekipmanının arızalanmasını önlemek için servis bakımını zamanında ve düzenli olarak yapmak yeterlidir.

Kirlenmiş filtreler ek direnç oluşturur ve serbest hava sirkülasyonunu engeller. Ayrıca kirli filtreler ve drenaj tavası patojenler için üreme alanıdır. Kirli bir klimayı her çalıştırdığınızda, bu mikroorganizmalar soluduğunuz havaya girer ve alerjilere ve solunum yolu hastalıklarına neden olabilir.

Kalıntılar drenaj kanalını tıkar, yoğuşma drenaj tavasından taşar ve su klimadan duvarlara ve zemine akmaya başlar. İç ünitenin fanı ve evaporatöründeki kir, ek bir gürültü ve hoş olmayan koku kaynağı görevi görür. Kirli ısı eşanjörleri, havanın geçmesine izin vermez ve ısı değişim döngüsünü engeller, bu da klimanın yetersiz soğutma kapasitesine neden olur.

Klimalarda soğutucu olarak kullanılan freonun doğal buharlaşması zamanla seviyesini düşürür, bu da dış ünite portlarının donmasına ve iç ünite üzerinde kar örtüsü oluşmasına neden olur. Klima sisteminin soğutma kapasitesi azalır ve kompresöre binen yük artar.

Bütün bunlar nihayetinde kaçınılmaz bozulmaya yol açacaktır. Klimanızın arızalanmaması için servis bakımını zamanında ve düzenli olarak yaptırmanız yeterlidir.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687