Anasayfa » Ev Aletleri » Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri
Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri
Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri

Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri

Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, maliyetler daha yüksek veya daha düşük olacaktır. Ek olarak, cihaz onarım maliyeti cihazın türünden, projenin boyutundan ve satın alınması gereken parçalardan etkilenir. Örneğin, fırınınızdaki bir düğmeyi değiştirmek, bulaşık makinenize yeni bir motor takmaktan daha az maliyetli olacaktır. Aşağıdaki maliyet kılavuzu, bir cihaz onarım projesini fiyatlandırmanın ayrıntılarını görmenize yardımcı olacak ve aynı zamanda iş için en iyi profesyoneli nasıl işe alacağınıza dair kaliteli ipuçları sunacaktır.

Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Servis Ücreti

Saatlik ücretler ve işçilik maliyetleri

Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri Cihaz onarım maliyetlerini tahmin ederken, dikkate alınması gereken ilk şey işçilik maliyetleridir. Çoğu işçilik maliyeti, tüketicilere saatlik ücret üzerinden faturalandırılır. Saat başına ödeyeceğiniz miktar birkaç değişkene bağlı olacaktır. Yeni başlayanlar için, farklı şirketler müteahhitleri için farklı oranlar belirler. Ek olarak, talep ettiğiniz hizmet için gereken beceriler saatlik ücreti etkileyebilir.

Cihaz onarım hizmetleri için ulusal ortalama maliyet saatte 70,tl ‘dır. Aşağıdaki çizelgede işçilik için yüksek ve düşük son maliyetlerin bir dökümünü görebilirsiniz.

Cihaz tamiri saatlik ücretleri:

Genel ortalama maliyet 70/saat
Düşük maliyetli maliyet aralığı 50/saat
Üst düzey maliyet aralığı 250/saat

Ev Aletleri Yedek Parça Değişim ve İşcilik Ücretleri:

Bir proje için teklif alırken fiyat farklılıklarının normal olduğunu unutmayın. Daha ucuza daha iyi gibi görünse de, bazen ödediğinizin karşılığını aldığınızı hatırlamakta fayda var. İleride oldukça uzmanlaşmış bir projeniz varsa, uzmanı işe almadan önce dikkatlice incelediğinizden emin olun.

Teşhis ücreti nedir

Sorunun tespiti için sizden ücret alınacaktır. Tam kalifiye mühendislerimizden biri evinizi ziyaret edecek ve cihazda arıza olup olmadığını kontrol edecektir. Teşhis konulursa, sizden bir teşhis ücreti tahsil edilecektir.

Bu, KDV dahil 50 tl,den başlar ve buna aşağıdakiler dahildir:

  • Cihazınızın muayenesi ve sorunun tespiti.
  • Başarılı bir onarım gerçekleştirmek için gerekli olan parçaların veya bileşenlerin tanımlanması.
  • Bu süreç, doğru parça numaralarını belirlemek için teknik çizimleri analiz edecekleri teknik ekibimizi içerecektir. Bazı durumlarda, bu işlem 15 dakika veya daha uzun sürebilir.
  • Parçalarınız için en iyi fiyatları sağlamak. Ayrıca, teslimatı ne zaman bekleyeceğinizi bilmeniz için size doğru bir bilgi vereceğiz.
  • Tüm müşterilerimizle düzenli iletişim. Teşhis süreciyle ilgili olarak size doğru ve doğru bilgiler verilmesini sağlayacağız ve bu bilgileri ‘Onarımım’ sayfamızda kullanıma sunacağız .

Bir sorunu teşhis etmenin 10 dakika veya iki saat sürmesine bakılmaksızın, teşhis ücretimiz sabittir.

İşçilik ücreti nedir

Cihazınızdaki arızayı gidermek için yetenekli, tam eğitimli mühendislerimiz için sizden bir işçilik ücreti tahsil edilecektir. Sorun tespit edildikten sonra, onarımı her zaman orada tamamlamayı hedefleyeceğiz ve o zaman – bu ayrı bir ücret olacaktır. Bunun için fiyatlar dahil 50 tl başlıyor. İşte neleri kapsıyor:

  • Sorunu tamamen gideren eksiksiz bir onarım.
  • Tam bir işlevsel test. Bu, onarımın başarıyla gerçekleştirilmesini sağlar.
  • Hem cihazınızda hem de cihazınızın prize takılı olduğu prizde güvenlik testi yapılacaktır.
  • Onarılan arıza ve/veya takılan parçalar için 12 aylık garanti. Bu garanti, cihazınızın gösterdiği/gösterdiği belirtiler için geçerli değildir.

İşçilik ücretimiz, cihazınızın tamirinin 10 dakika veya iki saat sürmesine bakılmaksızın sabit bir ücrettir. Alanımızda uzman olarak, çoğu zaman bir cihazı çok hızlı bir şekilde teşhis edip onarabiliyoruz, bu da onlarca yıllık deneyime dayanıyor. Bu nedenle, 10 dakikalık bir iş için çok fazla para gibi görünen şeylerin özünde onlarca yıllık deneyim ve uzmanlık için ödeme yaptığınızı anlamak önemlidir.

Parçalarımızın maliyeti

Cihazınızın tamiri için bir parçaya ihtiyaç duyulursa, ekstra bir ücret ödemeniz gerekecektir. Bununla birlikte, ihtiyaç duyulan herhangi bir parçanın yanı sıra ne kadara mal olacağı konusunda sizi her zaman bilgilendireceğiz. Parçaları sipariş etmeden veya takmadan önce her zaman onayınızı bekleyeceğiz ve ayrıca bunları ne kadar hızlı alabileceğimizi size bildireceğiz.

Teşhis ücreti ile arama ücreti aynı şey değil mi

Hayır, teşhis ücreti ile arama ücreti aynı şey değildir. İkisi arasındaki fark şu şekildedir:

Çağrı ücreti – bu, onları karşılamaya gelmeseniz bile, bir mühendis evinize gelir gelmez ödenecektir.

Teşhis ücreti – bu, yalnızca bir usta cihazınızdaki hatayı tanımlayabildiğinde ödenir.

Örneğin, cihaza erişilemiyorsa ve sonuç olarak mühendisimiz cihazı inceleyemiyorsa, sizden teşhis ücreti alınmaz.

Arızayı bilsem yine de teşhis ücreti öder miyim

Bilinen arızalarda bile sizden hem teşhis hem de işçilik ücreti alacağız. Bununla birlikte, genel olarak 20-30 TL arasında küçük bir indirim sunabiliriz. Genellikle belirtiler bariz görünür, ancak yetenekli ustalarımız biri de sorunun nedenini veya kök nedenini belirleyebilecektir.

Bu nedenle, bir cihazı incelemek ve sorunu teşhis etmek için her zaman uzmanlığına sahip kalifiye mühendislerimize güvenmeyi tercih ediyoruz. Ancak, müşterinin tahmininin doğru olduğu nadir durumlar vardır.

Arıza teşhis edildikten sonra onarıma devam etmem gerekir mi

Çok çeşitli mutfak aletleri için özel onarım hizmetleri sunuyoruz. Bulaşık makineniz, buzdolabı dondurucunuz veya çamaşır makinenizle ilgili bir sorununuz olsun, yüksek eğitimli mühendislerimizden biri, cihazınızı uzman beceri ve hassasiyetle teşhis edip onarabilir. Uzmanlarımızın tahmini varış zamanından doğru tekliflere kadar sizi her zaman döngüde tutacağız, güler yüzlü ekibimiz süreç boyunca iyi bilgilendirilmenizi sağlayacaktır. Mutfak aletleri onarım hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya fiyat teklifi almak için bugün bizimle iletişime geçin – size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi

Yavaş Pişirici Satın Alma Rehberi Telaşlı bir hayat yaşıyorsanız ve eve geldiğinizde lezzetli bir yemek ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !