• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Çamaşır Makinesi Tahliye Hortumu Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Tahliye Hortumu Değişim Ücretleri Mekanik veya kimyasal temizlemenin yanı sıra tespit edilen kusurların restorasyonu, kullanılan su tahliye sisteminin hizmet ömrünü nadiren önemli ölçüde uzatır. Bu nedenle, bu gibi durumlarda çamaşır makinesinin tahliye hortumunun değiştirilmesi en iyi çıkış yoludur.

Çamaşır Makinesi Tahliye Hortumu Değiştirme Fiyatı

Ek olarak, çamaşır makinesini harici bir kanalizasyon sistemine bağlamak için uzunluğunun yetersiz olduğu durumlarda komple hortum değiştirilmelidir. Birkaç hortumun taşlanması tavsiye edilmez, çünkü iki ayrı parçanın birleştiği yerde, sızdırmazlık çok sık bozulur ve bu da daha sonra “taşkınlara” yol açar.

Çamaşır makinesindeki tahliye hortumunun değiştirilmesi veya onarılması

Çamaşır makinenizin tahliye hortumu hasarlı veya sızdırıyor mu? Servis merkezi dikey ve yatay yüklemeli çamaşır makinelerinin tahliye hortumunun onarımı veya değiştirilmesi için hizmet vermektedir . Teknisyenimiz aramayı müteakip 24 saat içerisinde gerekli tüm yedek parça ve aletler ile evinize gelecek ve hortumdaki sızıntıyı 20-50 dakika içerisinde hemen gözünüzün önünde onaracaktır. Hortumun değiştirilmesi için garanti olduğu onarımlar için garanti 1 yıldır, 2 yıl işten tarihinden itibaren.

Çamaşır Makinesi Tahliye Hortumu Değişim Fiyatı Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Çamaşır Makinesi Tahliye Hortumu Değiştirme Ücreti
Genel ortalama maliyet140
Ortalama maliyet150
Minimum maliyet120
Maksimum maliyet240

Not! Hortumun onarımı, yalnızca tahliye pompası veya kanalizasyon sistemi ile bağlantı noktalarında sızıntı olması durumunda gerçekleştirilir. Hortumun kendisi hasar görmüşse, tamir edilmesi pratik değildir. Bazı “kendi kendini yetiştirmiş” ustalar tarafından uygulanan bir konektör ve iki kelepçenin yapımı güvenilir değildir. Birkaç ay sonra hortum tekrar bu konumda akmaya başlar.

Bir hortumu tamir etmenin maliyeti şunları içerir:

 • çamaşır makinesinin sökülmesi üzerinde çalışmak;
 • tahliye pompası ile bağlantıdaki tahliye hortumunun sızıntısının giderilmesi (kelepçenin sıkılması veya değiştirilmesi, lastik ucun değiştirilmesi vb.);
 • makinenin montajı.

Hortumun kanalizasyonla bağlantısı sızdırıyorsa, sökmeye gerek yoktur, usta nedenini bulur ve sızıntıyı bu yerde giderir.

Not! Hortumun kanalizasyonla temasının sızdırdığı durumlar çamaşır makinesinin tamircisinin sorumluluğunda değildir. Bu durumda bir tesisatçı ile iletişime geçmenizde fayda var. Ancak uzmanımızı aradıysanız, hizmetin ödemesinin tahliye hortumunun onarımı için minimum oranda yapılması şartıyla, elbette sizi yarı yolda karşılayacağız ve böyle bir sızıntıyı ortadan kaldıracağız.

Hortumu değiştirme işinin fiyatı şunları içerir:

 • makinenin sökülmesi;
 • hasarlı hortumun çıkarılması;
 • yeni bir tahliye hortumunun takılması (pompaya bağlantı);
 • makinenin montajı.

Not! Tamir için kullanılan yeni hortum ve sarf malzemelerinin (kelepçe, lastik uç adaptörü, kanalizasyon manşeti, dolgu macunu vb.) bedeli, usta tarafından stoklarından alınırsa ayrıca ödenir.

Hortumu tamir etme prosedürü

Drenaj hortumunun pompa ile bağlantı noktasında akarken onarılması tavsiye edilir (hortumun kanalizasyona temas noktasında sızdırması durumu tesisatçının yetkinliğine atfedilir ve burada dikkate almıyoruz, tamir edebilmemize rağmen). Hortumun kendisinde hasar olması durumunda, “RemBytTech” uzmanları hortumu yenisiyle değiştirir.

Hortum onarımı, çoğunlukla, gevşek bir kelepçeyi veya hortumu pompa kıvrımına bağlayan çatlak bir adaptör ucunu sıkmak veya değiştirmek veya bağlantıları kapatmak anlamına gelir.

 • Drenaj pompası ile hortum bağlantısına erişim organizasyonu . Tüm markaların yatay yüklemeli çamaşır makinelerinin çoğu için (Indesit, Hotpoint-Ariston, Bosch, Candy, LG, Samsung, Beko, Whirpool, Electrolux, vb.), ekipmanı yan tarafa koymak yeterlidir – yapabilirsiniz alttaki arabalardan bağlantıya geç. Aquastop sistemli modellerde, alt kısım kapalıdır, bu nedenle master, makinenin arka duvarını (bazen üst kapakla birlikte) kaldırır veya en zor durumda ön kısmı söker. İkinci seçenek, çoğu zaman, Alman “üç büyük” – Bosch, Siemens ve AEG’nin çamaşır makinelerinde kullanılmalıdır. Üstten yüklemeli modeller genellikle yan duvarın çıkarılmasını gerektirir.
 • Kelepçe sıkma veya değiştirme . Sızıntının nedeni, hortumun kauçuk ucunu pompa salyangozuna sabitleyen kaymış veya gevşemiş bir kelepçe ise, kelepçe sıkılır veya yenisi ile değiştirilir.
 • Kauçuk ucun değiştirilmesi . Kuru, çatlamış ve akarsa, ana hortumu pompa salyangozundan ayırır, ucu değiştirir ve daha önce sıhhi tesisat sızdırmazlık maddesi ile teması yağlamış olan hortumu pompaya yeniden bağlar.
 • Arabanın montajı . Sökme işleminin tersi sırayla gerçekleştirilir.

Hortumu değiştirme prosedürü

Değiştirme sürecinde, usta aşağıdaki iş sırasını gerçekleştirir:

 • Drenaj pompası ile hortum bağlantısına erişmek için makinenin kısmen sökülmesi . Bir hortumu tamir ederken olduğu gibi gerçekleştirilir. Makine yan yatırılır veya arka duvar kaldırılır veya ön kısım tamamen sökülür. Üstten yüklemeli modellerde genellikle yan panel çıkarılır.
 • Hortumun sökülmesi . Master, kelepçeyi çıkarır ve hortumu önce tahliye pompasından ve ardından çamaşır makinesinin gövdesinden ayırır.
 • Yeni bir tahliye hortumunun takılması . Hortumun ucunu pompa salyangozuna takmadan önce, ana, sızıntıları tamamen ortadan kaldırmak için gelecekteki bağlantıyı bir sızdırmazlık maddesi ile kaplar.
 • Makinanın montajı . İşlem, sökme işleminin tersi sırayla gerçekleştirilir.

Çamaşır makinesi sızdırıyor, sorunun tahliye hortumunda olduğu nasıl anlaşılır

Bunu yapmak için, sızıntının yerini belirlemek gerekir. Suyu çamaşır makinesinden tüm uzunluğu boyunca boşaltırken hortumun görsel olarak incelenmesi: kanalizasyonla temas noktasından tahliye pompasına bağlanmaya kadar sorunu açık bir şekilde çözer.

Not! Sızıntı koruma sistemi bulunan makinelerde, hortumun yıkayıcı gövdesinin içine sızdığı durumlarda Aquastop tetiklenir. Ancak hortum çamaşır makinesinin dışına sızdırıyorsa sistem yanıt vermez.

Sızıntının yerini belirlemek için, her şeyden önce, hortumun görünen kısmı, kanalizasyonla temas noktası da dahil olmak üzere, suyun sızdığı hasar açısından incelenir. Orada her şey temizse, tahliye pompası ile bağlantı dahil olmak üzere hortumun makinenin içindeki kısmı kontrol edilir. İkinci durumda, çamaşır makinesinin kısmen sökülmesi gerekir. Ekipmanın onarımı ile hiç ilgilenmediyseniz, bu aşamada arıza teşhisini bir uzmana emanet etmek daha iyidir.

Dikkat! Küçük sızıntılarda bile sihirbazın çağrısını ertelemenizi kesinlikle önermiyoruz. Pompa motoruna, makinenin elektrik motoruna ve çamaşır makinesinin diğer elektrikli “iç kısımlarına” su girmesi, bu parçaların arızalanmasına neden olabilir ve bu da daha pahalı onarımlar gerektirecektir!

Tahliye hortumunu değiştirme nedenleri

 • Tahliye hortumu hasarlı. Bu, bir hortumun değiştirilmesinin en yaygın nedenidir. Keskin veya ağır nesneleri düşürmek, yanlışlıkla mobilyayı hortuma yerleştirmek, küçük çocuklarla oynamak – tüm bunlar hasara ve sonuç olarak sızıntılara neden olabilir. Çamaşır makinesi ısıtılmamış bir odadaysa, hortumdaki su kalıntılarıyla birlikte negatif sıcaklıklar da boşaltıldığında sızan çatlakların oluşumuna katkıda bulunur.
 • Hortumun uzatılması gerekiyor Yeni bir araba takarken veya hareket ederken, fabrika hortumunun uzunluğunun yeterli olmadığı ortaya çıkabilir, sonuç olarak daha uzun bir hortumla değiştirmeniz gerekir.

Hortumu değiştirmek veya onarmak en zor prosedür değildir, ancak bunu tamamlamak için çamaşır makinesini sökmeniz gerekir ve bu özel bilgi ve beceri gerektirir.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687