• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Değişim Ücretleri Onarım veya yeni bir parça için gerekli bileşenler ayrıca ödenir. Veya teknisyen, müşteri tarafından satın alınan bir valfi kurar. Kesin maliyet, teşhisten sonra bir uzman tarafından hesaplanır ve makinenin markasına, modeline ve tipine (yatay veya üstten yüklemeli) bağlıdır.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Değiştirme Ücreti

Çamaşır makinesinin su besleme vanası, bir kesme vanası görevi görür, aslında, yıkama moduna göre doğru zamanda deterjanlı bir kap aracılığıyla yıkama tankına su akışını açan ve kapatan bir musluk görevi görür.

Su besleme solenoid valfini tamir etmenin veya değiştirmenin maliyeti nedir?

Valf genellikle onarımın ötesindedir ve değiştirilmesi gerekir. “RemBytTech” uzmanları, parçayı yalnızca arızanın nedeni aşağıdaki durumlarda onarır:

 • valfin giriş filtre ağının tıkanmasında ;
 • vananın iç bileşenlerinde bir tıkanıklık, kireç veya paslı tortu varsa: pas nedeniyle mil takozları, diyafram açılmıyor, mil yayı elastikiyetini kaybetmiş vb. (sadece contalı vanalar için).

Diğer durumlarda, parça yenisiyle değiştirilir.

Giriş valfi hakkında

Çamaşır makinelerinin doldurma valfi ( Elektromanyetik Dolum Valfi anlamına gelir ), kontrol modülünden gelen bir sinyal üzerine açılan ve su kaynağının basıncı altında makineye su giren gövdedeki bir zardır. Diyafram mekanizması, valfin solenoid bobini tarafından tahrik edilir.

Modern çamaşır makinelerinde parça genellikle iki valften oluşur. Birincisi yıkama döngüsü sırasında suyun toplanmasından, ikincisi durulamadan sorumludur. Ayrıca 3 bölümlü (ön yıkama, yıkama, durulama) KEN’ler de vardır. CMA’nın “antik” modellerinde valf genellikle tektir.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Değiştirme Fiyatı Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Değiştirme Ücreti
Genel ortalama maliyet170
Ortalama maliyet230
Minimum maliyet125
Maksimum maliyet460

Su Doldurma valfinin olası arızası

KEN arızalarının %85’inden elektromanyetik bobin sorumludur . Sargısı yanar, kontrol ünitesinin komutuyla su döküldüğünde membran açılmaz ve çamaşır makinesi almaz.

Dikkat! Arızalı bir su valfi bobini ile bir çamaşır makinesini çalıştırmak, kontrol panosunun arızalanması ve sonuç olarak daha pahalı onarımlarla doludur. Bu nedenle, kısmen su toplasa bile bu durumda makineyi kullanmanızı önermiyoruz, ancak derhal ustayı aramanızı öneririz.

Daha nadiren, servis uzmanları , özellikle uzun hizmet ömrüne sahip makinelerde, su besleme valfinin aşağıdaki arızalarıyla karşı karşıya kalmaktadır.

 • Su girişinde tıkanmış süzgeç. Vananın önüne bir filtre takılır ve onu musluk suyunda bulunan partiküllerden korur. Kullanım sırasında filtre yavaş yavaş tıkanır ve bu da suyun akmasını zorlaştırır. Çamaşır makinesi yavaş su çekmeye başlar ve su doldurma hatası verebilir.
 • Diyafram hasarı. Aşınma ve yıpranma nedeniyle olur, ancak çoğu zaman bu, ısıtılmamış odalarda çalıştırılan veya depolanan makinelere “zarar verir”. Valfte kalan nem donduğunda, sadece membran kırılmaz, bazen valf gövdesinin kendisi de çatlar. Membranı hasarlı bir KEN suyun geçmesine izin verir, böylece CM kapalı durumda bile toplanır.
 • Vananın suyla temas eden kısımlarında tıkanma, pas ve kireç birikintileri. Her ikisi de makine tarafından su toplanmasına müdahale edebilir ve tersine, CMA kapalı durumda suyla dolduğunda bir duruma yol açabilir. Her şeyden önce, zar ve mekanizması savunmasızdır – elastik bir bant, plastik bir parça, bir yay, bir gövde. Örneğin mil pas nedeniyle kapalı pozisyonda takıldığında diyafram açılmaz ve makineye su girmez.

Bir solenoid valf neden nadiren tamir edilebilir?

Ünite aşağıdaki nedenlerle nadiren onarılır:

 • Katlanamaz tasarım. KEN çoğu modern çamaşır makinesini anlamaz. Üreticiler bunu bir sarf malzemesi olarak görüyor ve arıza durumunda tamamen değiştirilmesini tavsiye ediyorlar.
 • Parça mevcut değil. Daha eski CMA modellerinde, giriş valfleri genellikle katlanabilirdir, ancak bunlar için bileşenler satılmaz (diyaframlar, bobinler, gövdeler, vb.). Sadece eski çamaşır makinelerinin analizinde bulunabilirler.

Bu nedenle, yalnızca aşağıdaki onarım çalışmalarını gerçekleştirir:

 • giriş valfi süzgecinin temizlenmesi (bunu kendi başınıza yapmak kolaydır);
 • valfin kendisini temizleme, eğer çökebilirse ve arıza, parçanın iç bileşenlerinde tıkanıklık, kireç veya paslı tortular ile ilişkiliyse.

Diğer onarım türleri ya fiziksel olarak imkansızdır ya da ekonomik olarak pratik değildir.

Su ventili arıza belirtileri

Su besleme valfinin bozulmasına her zaman aşağıdaki belirtilerden biri eşlik eder ve ilk üç işarette su doldurma hatası da verilebilir.

 • Kötü olur. Giriş valfinde tıkalı bir giriş filtresi sinyali verebilir.
 • Hiç su gelmiyor. Bobin yanmış, süzgeç veya valfin kendisi tıkanmış, valf gövdesi sıkışmış olabilir.
 • Yıkamak için su doldurur, ancak durulama için değil veya tam tersi. İlgili döngüdeki setten (çift veya üçlü valfler için) sorumlu olan valf bölümünün bobini yanmıştır.
 • Kapalı durumda suyu kendisi toplar veya yıkama sırasında doldurur ve tahliye eder. Hasarlı valf diyaframı veya gövdesi sıkışmış.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687