• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Çamaşır Makinesi Rezistans (Isıtıcı) Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Rezistans (Isıtıcı) Değişim Ücretleri Çamaşır makinesinde suyun ısınmamasının yaygın bir nedeni, hatalı bir ısıtma elemanıdır. İstenirse, zaman ve aletler mevcut olup, bu parça kendiniz değiştirilebilir.

Çamaşır Makinesi Rezistans Değiştirme Ücreti

Ancak, uzman bir servisten yardım istemek daha güvenli ve daha hızlı olacaktır. Bu durumda, kendi kendine onarım sırasında yapabileceğiniz hatalardan sorumlu tutulmanıza gerek yoktur.Ayrıca, öngörülemeyen masraflara karşı sizi güvence altına alacak bir garanti fişi mutlaka alacaksınız.

Çamaşır makinesindeki ısıtma elemanı değiştirilmesi

Servis merkezi çamaşır makinelerinde yatay ve dikey yüklemeli ısıtma elemanlarının değiştirilmesi için bir hizmet sunmaktadır . Ustayı aradıktan sonra 24 saat içinde uzmanımız gerekli tüm yedek parça ve aletlerle evinize gelecek ve çamaşır makinesinin ısıtma elemanını hızlı ve garantili bir şekilde değiştirecektir! Yeni ısıtma elemanı ve değiştirilmesi için yapılan çalışma için atölye 1 yıl bir süre için garanti vermektedir .

Çamaşır Makinesi Isıtıcı Değişim Fiyatı Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Çamaşır Makinesi Rezistans (Isıtıcı) Değişim Ücreti
Genel ortalama maliyet240
Ortalama maliyet260
Minimum maliyet145
Maksimum maliyet860

Isıtma elemanını çamaşır makinesinde değiştirmenin maliyeti nedir?

Yeni bir ısıtma elemanının fiyatı hariç, ısıtıcıyı değiştirmenin maliyeti Kesin miktar, teknisyen tarafından yerinde hesaplanır ve çamaşır makinesinin marka ve modeline bağlıdır. Aşağıdaki tablo, çamaşır makinesi markalarına göre TEN’in değiştirilmesiyle ilgili işin fiyatını göstermektedir. O içerir:

 • çamaşır makinesini sökmek ve hatalı ısıtma elemanını çıkarmak için çalışmak;
 • yeni bir ısıtma elemanının montajı ve makinenin montajı

Isıtma elemanının değiştirilmesi ile ilgili çalışma sırası

Sıralama aşağıdaki gibidir:

 • Çamaşır makinesinin sökülmesi. TEN, çamaşır makinesinin deposunun altında bulunur, ona ulaşmak için sökme gerekir. En basit durumda, ısıtma elemanı arkadan çıkarılırsa, master’ın çamaşır makinesinin birkaç vidayla sabitlenmiş arka duvarını sökmesi yeterlidir. Isıtma elemanının bu düzeni, çeşitli markalar  tarafından üretilen çoğu çamaşır makinesi için tipiktir. Isıtıcı önden çıkarılırsa, sökme işlemiyle daha uzun süre uğraşmanız gerekecektir. Teknisyenin çamaşır makinesinin üst kapağını çıkarması ve ön paneli sökmesi gerekecektir. Isıtma elemanının ön konumu en çok Bosch ve Samsung çamaşır makinelerinde bulunur.
 • Besleme kablolarının ayrılması ve ısıtma elemanının sürekliliği. Değiştirmeden önce, master, açık devre, kısa devre veya kasada arıza için ısıtma elemanını bir multimetre ile kontrol etmelidir. Tüm dolaylı göstergelere göre, çamaşır makinesinin ısıtma elemanının arızalı göründüğü, ancak nedeninin içinde olmadığı durumlar vardı.
 • Arızalı ısıtıcı sökülmesi. Bunu yapmak için usta, ısıtıcıyı saplamadan çıkarmadan sabitleyen merkezi somunu söker ve hafif bir vuruş yardımıyla, ısıtıcının kauçuk conta contasını sıkmak için saplamayı somunu içe doğru batırır. öğe. Ardından, manuel olarak veya düz bir tornavida kullanarak, master ısıtma elemanını dikkatlice tanktan çeker.
 • Yeni bir ısıtıcı takma. Çıkarma işleminin tersi sırayla gerçekleştirilir. Ustabaşı TEN’i gidebildiği yere kadar tankın içine sokar, ısıtıcının sağlam bir şekilde yerine oturduğunu, sallanmadığını kontrol eder ve ardından orta somunu sıkar. Daha sonra teller ısıtıcıya bağlanır.
 • İş kontrol ediliyor. Sihirbaz programı su ısıtma ile başlatır ve ısıtma elemanını değiştirdikten sonra sızıntı olmadığını ve elemanın kendisinin düzgün çalıştığını kontrol eder.
 • Çamaşır makinesinin montajı.

Isıtma elemanının çamaşır makinesinde yandığını gösteren işaretler

Çamaşır makinesindeki herhangi bir arıza, bir takım semptomlarla karakterizedir. Deneyimli bir usta, bu tür dolaylı işaretlerle, doğru bir teşhis koymadan, hangi düğümün başarısız olma olasılığının en yüksek olduğunu belirleyebilir. RemBytTech ustaları tarafından değiştirilen on binlerce TEN, ısıtma elemanının arızasını dolaylı olarak gösterebilecek doğru bir işaret listesi derlememize izin verdi.

 • Çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor. TEN “yanmış” veya profesyonel dilde – “uçurumda” ise, yıkama sırasında kendini bu şekilde gösterecektir . Bu durumda soğuk suda ısıtmasız yıkama programları normal olarak yapılabilir. Bir ısıtıcı arızası durumunda modern çamaşır makinesi modelleri, kural olarak, ısıtma elemanı açıldığında “ulaşan” bir ısıtma hatası gösterir. “Antik” daktilolar, suyun ısınmasını beklerken süresiz olarak yıkayabilir.
 • Çamaşır makinesi , yıkamaya başladıktan hemen sonra veya ısıtma açıldığında 8-12 dakika sonra makineyi devre dışı bırakır . Bu durum, ısıtıcının içindeki bobinin kısa devresi için tipiktir.
 • Çamaşır makinesi, açıldıktan hemen sonra veya suyu ısıtırken RCD’yi devre dışı bırakır . Isıtma elemanının zayıf izolasyonu nedeniyle ısıtma sırasında ısıtma elemanı gövdeye bu şekilde kapanır (arıza) veya gövdeye akım kaçağı olur.

Not! Bu semptomların yalnızca dolaylı olarak TEN’in arızasını gösterdiği. Doğru bir teşhis için, ısıtma elemanını bir multimetre ile kontrol etmek (çevirmek) gereklidir. Bu belirtilere eşlik eden diğer olası arızalar “Çamaşır makinesi suyu ısıtmıyorsa ne yapmalı” ve “Çamaşır makinesinin makineyi devirmesinin 9 nedeni” makalelerinde sunulmuştur .

Çamaşır makinesinin ısıtma elemanının arızalanmasının nedenleri

Sudaki kirlilikler zamanla ısıtma elemanı üzerinde kireç şeklinde birikir. Ek olarak, iplikler, kumaş parçacıkları ve eşyalardan gelen küçük döküntüler de ısıtma elemanının üzerine yerleşebilir. Bütün bunlar termal iletkenliğini azaltır ve daha yoğun bir modda çalışmasını sağlar. Sonuç olarak, TEN sürekli olarak aşırı ısınır ve zamanla bu, arızasına ve değiştirilmesi ihtiyacına yol açar.

Tavsiye! Çamaşır makinenizin ısıtma elemanının ömrünü uzatmak için her 3-6 ayda bir çamaşır makinesinin önleyici temizliğini yapmanızı öneririz. Bunu yapmak için, tambura bir torba sitrik asit koyun ve çamaşır makinesini maksimum ısıtma sıcaklığına sahip bir programda çalıştırın. Bu prosedür, yalnızca çamaşır makinesinin ısıtma elemanının değil, aynı zamanda diğer iç parçaların da kireçten arındırılmasına yardımcı olacaktır.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara