Çamaşır Makinesi Program Cihazı Değişim Ücretleri
Çamaşır Makinesi Program Cihazı Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Program Cihazı Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Program Cihazı Değişim Ücretleri Klasik versiyondaki programlayıcı, bir senkromotor, bir dişli kutusu, kamlı program disklerinden ve itici kollu ve çalıştırma kontaklarından oluşur. Senkromotor, dişli kutusu aracılığıyla dönüşü, kamları bisküvi üzerindeki itme kolları ile etkileşime giren ve yürütme kontaklarını değiştiren disklere aktarır.

Çamaşır Makinesi Program Cihazı Değişim Fiyatları

Bu şekilde, çamaşır makinesinin tüm birimleri mekanik olarak açılır ve kapatılır: motor, ısıtma elemanı, doldurma vanası, tahliye pompası vb., bu nedenle programlayıcılı çamaşır makinelerine elektromekanik kontrollü makineler de denir . Kam diskleri “hızlı” ve “yavaş” olarak sınıflandırılır. “Hızlı”, sadece CM’nin yürütme birimlerini açmak / kapatmaktan ve “yavaş” olanlar – yıkama modlarını değiştirmekten sorumludur.

Program Cihazı Birim

Bir çamaşır makinesinin çalışması için bir algoritmaya sahip bir mikro program içeren işlemci ve belleğe sahip bir mikro devredir. Bazen işlemci ve bellek tek bir çipte birleştirilir. Yürütme birimlerinin kontaklarının açılıp kapanması, işlemcinin sinyalinde elektronik bileşenler (röleler, triyaklar ve diğer radyo bileşenleri) tarafından gerçekleştirilir, bu nedenle bu tekniğe Program kontrollü çamaşır makineleri denir .

Çamaşır Makinesi Program Cihazı Değişim Fiyatı Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Çamaşır Makinesi Program Cihazı Değiştirme Fiyatları
Genel ortalama maliyet260
Ortalama maliyet320
Minimum maliyet250
Maksimum maliyet900

Hemen hemen tüm modern otomatik çamaşır makineleri bir elektronik modül ile birlikte gelir. Elektromekanik kontrol türü son nesildir. Şimdi ağırlıklı olarak sadece yarı otomatik makinelerde kullanılıyor. Yine de, müşterilerimiz arasında bir programcıya sahip “eski” makinelerle sık sık karşılaşıyoruz ve onları nasıl onaracağımızı biliyoruz.

Kontrol modülünün arıza nedenleri

Genel olarak, SMA’daki kontrolör, elektronik kontrol ünitesinden daha güvenilirdir. Elektromekaniğin bu güne kadar başarıyla “hayatta kalmasının” nedeni budur. Ancak her iki pano türünün de başarısız olmasının nedenleri hemen hemen aynıdır.

 • karta su girişi. Elektronik kart veya senkromotor arızası veya KSMA kontaklarının yanması durumunda kısa devreye ve radyo bileşenlerinin yanmasına neden olur.
 • Ağda voltaj düşüyor. Kontrol modülünün elektronik bileşenlerini yok edin. Programcılar dalgalanmalara karşı daha dirençlidir, nadir durumlarda senkromotor yanabilir. Sorun esas olarak, düşük kaliteli güç kaynağına sahip tesislerde bulunan çamaşır makinelerini etkiler: özel evlerde, yazlık evlerde, yardımcı odalarda.
 • Çamaşır makinesinin kullanıldığı odada yüksek nem . Her iki modül tipinin bileşenlerinin kontaklarının oksidasyonunu destekler. Kontaklar ileride yapışır, yanar ve/veya kısa devre oluşur.
 • Mekanik aşınma veya yıkama modlarının yanlış değiştirilmesi (örneğin, program seçim düğmesinin saat yönünün tersine zorla çevrilmesi) nedeniyle programlayıcıdaki disklerin kamlarında mekanik hasar . Plastik fiziksel olarak aşınmış veya yontulmuş.

Programcının ana arızaları

Komut cihazları elektronikten daha az arızalanır. Bunlar, RemBytTech uzmanlarının onarımlar sırasında karşılaştığı ana arızalardır.

 • Kontaklar (genellikle ısıtma elemanı veya motor) yanar veya yapışır. En yaygın arıza, programlayıcı arızalandığında vakaların %70-80’inde tespit edilir. Kontakların yıkanması veya yanmış kontak gruplarının değiştirilmesi ile çözülür.
 • Senkromotor yanıyor. Yenisi ile değiştirilir.
 • Şanzıman başarısız. Yenisi ile değiştirildi.
 • Disk kamlarında mekanik hasar. Yazılım diskleri plastikten yapılmıştır ve zamanla kamları yıpranacaktır. Ayrıca program seçme düğmesinin yanlış döndürülmesi, diskin plastik parçalarının kırılmasına neden olabilir. Hasarlı yazılım diskleri yenileriyle değiştirilir.

Programcılar için yedek parçalar satılmaz, bu nedenle demontaj için teslim edilen eski çamaşır makinelerinin bileşenlerini kullanıyoruz.

Kontrol ünitesi CMA’nın olası arıza belirtileri:

 • Otomatik makinenin göstergeleri açık veya yanıp sönüyor;
 • SMA uzun süre siler;
 • SMA çamaşırları sıkmaz;
 • Makine suyu alındıktan hemen sonra tahliye eder;
 • Tambur hiç dönmüyor;
 • Çamaşır makinesi “arızalı” veya bir program başlatmıyor;
 • Makinedeki suyun ayarlanan sıcaklığı korunmuyor;
 • Motor düşük veya yüksek hızlarda çalışır;

CMA’nın kontrol modülü nelerden kullanılamaz hale gelebilir?

Otomatik çamaşır makinesinin kontrol panosu iki faktörden dolayı arızalanabilir: dahili ve harici.

Dahili faktör şunları içerir: kontrol modülünün arızalı elemanları (mikro devre, tristör, kapasitörler); kötü lehimlenmiş yollar, uçurumlar; fabrika kartı hatası.

Dış faktörler şunları içerir: tahtadaki nem; güç dalgalanmaları; alçak gerilim; programların sahibi tarafından yürütülürken otomatik makinenin sık sık kapatılması; elektrik tellerinin kırılması.

Küçük ve büyük ev aletlerinin her sahibi, her zaman mükemmel, uzun vadeli performansıyla ilgilenir. Ve ekipmanın gerçekten uzun süre hizmet verebilmesi için, doğru bir şekilde çalışması ve en önemlisi alışveriş merkezlerinde doğru olanı seçmek gerekiyor. Sonuçta, bazılarının tanınmış dünya üreticileriyle hiçbir ilgisi olmadığı ve tüm ürünlerinin yalnızca popüler ürünleri “taklit ettiği” bir sır değil. Şirketimiz, 13 yılı aşkın bir süredir ev aletleri pazarında varlığını sürdürmektedir ve bu nedenle, bu tür ürünlerin gerçekten popüler ve kanıtlanmış birçok üreticisiyle mükemmel ilişkilere sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi