• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Çamaşır Makinesi Kayışı Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kayışı Değişim Ücretleri Çamaşır makinesinin tamburu durmuşsa teknisyen önce dönüşü sağlayan tahrik kayışını kontrol eder. Bu detay, motor ve tank kasnağı arasında önemli bir bağlantıdır. Çamaşır makinesinin diğer bileşenleri gibi, kayış tahriki de zamanla hasar görmüş veya aşınmıştır ve değiştirmeniz gerekecektir.

Çamaşır Makinesi Kayışı Değişim Fiyatı

Tambur elle çok kolay dönüyorsa ve hoş olmayan bir taşlama sesi duyuyorsanız, büyük olasılıkla tahrikte bir sorun var demektir. Bir çamaşır makinesinde bir kayışın çıkması durumu, genellikle uzun süreli kullanımdan sonra eski cihazlarda görülür. Ancak, kalitesizse veya keten ile aşırı yüklenmişse, yeni ekipmanla da sorun olur.

Çamaşır Makinesi Kayışı Değişim Ücreti Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Çamaşır Makinesi Kayışı Değişim Ücreti
Genel ortalama maliyet145
Ortalama maliyet160
Minimum maliyet120
Maksimum maliyet230

Kayışın tamburdan çıktığı durumlar aşağıdaki nedenlerle ortaya çıkar:

• makine sadece “tatillerde” kullanılır, bu da kayışın kurumasına neden olur ve bir noktada yıkamaya başlarken kırılır;

•makine aşırı yüklenmiştir, çok yoğun çalışma başarısız olur ve ilk olarak kayış uçar, buna dikkat etmezseniz gelecekte bu kayış kopmasına neden olur;

• Periyodik olarak kayışın uçup gittiği gerçeğiyle karşılaşırsanız, bu onun gerilmesinin ilk işaretidir ve onu yenisiyle değiştirmek için bir nedendir. Bu durumda kayış sık sık eğirme sırasında uçar;

• motor veya kasnağın bağlantıları zayıfsa, bu durum kayış tahrikinin çalışması üzerinde de kötü bir etkiye sahip olacaktır;

• kasnak veya mil deformasyonu olduğunda bile kayış gerilir. Kayışı değiştirmekle yapamazsınız, önce deforme olan parçaları değiştirmeniz gerekecek;

• Şaftın çapraz takıldığı makinelerde, çaprazda sorun olması durumunda kayış esneyebilir veya hasar görebilir;

• çamaşır makinesinin yoğun çalışması sırasında, yataklar aşınır ve tambur eğridir, bu da kayış gerginliğinin zayıflamasına ve ardından uçmasına veya kopmasına neden olur.

Çamaşır makinesi kayışının neden arızalanabileceğini anlarsanız, böyle bir felaketi önlemeniz daha kolay olacaktır. Ana nedenler bu gibi durumları içerir:

1. Üretimde gözden kaçan arızalı parçalar. Endişelenmenize gerek yok, bu durumda böyle bir sorun ilk aşamalarda kendini gösterecektir ve kayışı garanti kapsamında değiştirebilirsiniz.

2. Makine uzun süredir çalışıyorsa ve kayış değiştirildiyse, kötü bağlanmış olabilir ve bu da düşmesine neden olur.

3. Bağlantı elemanlarının deformasyonu durumunda, kayışın değiştirilmesinden vazgeçilemez, daha karmaşık onarımların yapılması gerekir, bu, şaft ve kasnağın tamamen değiştirilmesidir.

4. Tamburda eğilebilen dönen bir eleman vardır, eğilme nedeni aşınmış bir yataktır. Sorunu çözmek zor değil, sadece yatak grubunu değiştirin.

5. Çamaşır makinesini nadiren açan kullanıcılar var, bu da kayışın kurumasına neden oluyor. Böyle bir kayış kuru ise, makine çalıştırıldığında gerilir ve kırılır.

6. Cihaz kullanıcı tarafından doğru şekilde kullanılmıyor, örneğin çok sık aşırı yükleniyor. Bu gibi durumlarda kemer de esneyecek ve değiştirilmesi gerekecektir.

7. Çamaşır makinesi açıldığında tamburda çalışan motor dönmüyor olabilir. Bunun nedeni yırtık veya gerilmiş bir kemerdir.

8. Çamaşır makinesinin tamburu sabit bir parçadır. Çamaşır yüklerken tamburun sallandığını fark ettiğiniz durumlarda, kayışı kontrol etmeye değer, şeklini kaybedebilir ve çamaşır makinesinin doğru çalışması için değiştirilmesi gerekebilir.

9. Bant deforme olmuş veya hasar görmüşse, tambur düşük yükte çalışmaya başlar, dolduğunda tambur dönmez.

10. Zamanla kayış esneyebilir, esnekliğini kaybedebilir ve bunun sonucunda motorun etrafına sarılabilir. Bu durumda, çamaşır makinesinin çalışması sırasında gürültü duyulacak, tek kelimeyle yabancı sesleri kesecektir. Bunu düzeltmek zor değil, sadece kayışı değiştirin.

11. Çamaşır makinesinin çalışması sırasında tambur düzgün dönmüyor. Bu aynı zamanda çamaşır makinesinin kayışını yenisiyle değiştirmeye değer olduğunun bir işaretidir.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687