Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri
Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri elektrikle çalışan bir açılır tavan kilitleme cihazıdır. Bimetal plakaya elektrik verilir, bunun sonucunda ısınır ve bükülür. Plaka deforme olduğunda, kapıyı kapatan kola baskı uygular. Kapı kapatma sensörü tetiklenir, bu nedenle yıkama devam ederken kapı kapanır.

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değiştirme Fiyatı

Termoelektrik UBL’de, çoğu zaman, bir ısıtma elemanı (tablet) yanar ve termoplakayı ısıtır. Tablet erir, bimetale yapışır veya basitçe çöker. Daha az sıklıkla, bimetal plakanın kendisi esnekliğini kaybeder ve ısınmaya daha kötü tepki verir. Elektromanyetik kilitler, özellikle yeni nesil çamaşır makinelerinin modellerinde daha az kullanılır. Bu UBL’ler güvenilirdir, çok nadir yanarlar, tasarımları gereği tamir edilemezler, bu nedenle değişim yapılır.

Genellikle, UBL’nin arızasına, devre ve lehimleme becerileri bilgisi olmadan bağımsız onarımı imkansız olan kontrol ünitesinin arızalanması eşlik eder. Profesyonel olmayan onarımların genellikle üzücü sonuçlara yol açtığı durumlar vardır.

Not! Örneğin, kilitleme cihazını tamamen değiştirmek yerine yanmış bir UBL termoelementini (tablet) temizleyen “kullanışlı” çamaşır makinesi sahiplerine rastladık. Bu, yanmış bir triyak veya bozuk bir kapasitör nedeniyle kontrol ünitesinin (elektronik kontrolör) bozulmasına neden oldu.

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Çamaşır Makinesi Kapı Kilidi Değişim Ücreti
Genel ortalama maliyet220
Ortalama maliyet260
Minimum maliyet140
Maksimum maliyet700

Kapıdaki kilit elemanlarının arıza belirtileri

Arızaların nedenleri hakkında kesin cevap, bir usta tarafından profesyonel bir SMA teşhisi ile verilir. Ancak, ambar kilitleme cihazının veya SM kapısındaki kilit elemanlarının olası bir arızasını işaret eden dolaylı işaretler vardır. RemBytTech mühendisleri bunları aşağıdaki listede topladı:

 • Kapı kapanıyor ama engellenmiyor. Kapanırken, sadece kilit mandalı tıklar; UBL mekanizmasının tıklaması gerçekleşmez. Bu nedenle, “Başlat” düğmesine basıldığında yıkama döngüsü başlamaz.
 • Yıkama bittikten sonra kapak açılmıyor . Önceki yıkamada veya mevcut yıkamanın başında yanık plastik veya yalıtım kokuyordu. Yıkamanın bitiminden sonra, makine tamamen enerjisiz durumda bile, ne hemen ne de bir saat sonra kapıyı açmadı.
 • Çamaşır makinesi kapağı kapanmıyor. Kapanırken kilit tık sesi gelmiyor ve kapı kilitli değil. Veya kilidin dili UBL’deki deliğe fiziksel olarak oturmuyor.

Dikkat! Diğer arızalarda da benzer “belirtiler” ortaya çıkabilir. Bu nedenle, her durumda arabayı teşhis etmeniz gerekir. Çünkü kapı kilidi, örneğin teşhis olmadan tespit edilemeyen elektronik kontrolörün (kontrol modülü) arızalanması nedeniyle ihlal edilebilir.

Çamaşır makinesinin kapağı yerine oturmuyor (sabitleme yok).Ardından, makine kapağında bulunan çamaşır makinesi kilit bileşenlerinin (dil, kılavuz, kapı kolu vb.) onarımı / değiştirilmesi anlamına gelen “kilit onarımı” servisi gerekir.
Çamaşır makinesinin kapağı yerine oturuyor ancak program başladıktan sonra kilitlenmiyor.Kapı kilidinin kendisini onarmak veya değiştirmek gerekir.

Kapı gövdesindeki kilidin onarımı / değiştirilmesi prosedürü

Bir müşterinin evindeki yenileme çalışmaları sırasında ne yapıyoruz.

 • Çamaşır makinesini ağdan ayırın. Güvenlik nedeniyle, çamaşır makinesinin enerjisini kestiğinizden emin olun.
 • Kapıyı arabadan çıkarıyoruz. Bunu yapmak için, kapıyı CM gövdesine sabitleyen vidaları sökün.
 • Kapıyı söküyoruz. Mekanizma kapı gövdesinin içinde yer almaktadır. Kapıyı sökmek için beş adım gerçekleştiriyoruz:
  1. kapının araca bağlı olduğu menteşeyi sökün (bazı modellerde üzerinde bırakılabilir, sökmeye müdahale etmez);
  2. kapak gövdesinin dış ve iç yarısını tutan vidaları söküyoruz;
  3. parçaları sabitleyen mandalları hafifçe sıkın;
  4. kapak gövdesinin yarısını ayırıyoruz;
  5. dış kısmı çıkarın ve camı çıkarın.
 • İç yarıyı ve kilidi inceliyoruz . Kapı gövdesinin yarısına bir kol ve mekanik kilit ile eriştik ve makine kilidinin onarılması veya değiştirilmesi gerekip gerekmediğini anlamak için bunları inceleyebiliriz. Deneyimden, inceleme sırasında üç ana kilitleme hatası ortaya çıkar:
  1. hasarlı plastik dil veya kanca – kapıyı UBL’ye bağlayan ana kısım;
  2. metal çubuk oluğun dışına düştü, böylece dil değişti ve kilitleme cihazının deliğine düşmedi;
  3. sapın plastik oluğu (sabitleme) mekanik olarak kırılmıştır.
 • Kolu çıkarıyoruz ve kilidi söküyoruz. Hep birlikte – mekanizmanın tutacağı ve parçaları bir pime tutturulur, bir tornavidayla kaldırılır ve yana doğru hareket ettirilir, ardından tamamen dışarı çekilir. Mandal (kilit dili) kırılmışsa yenisini takın. Pim bir taraftan düşerse, yerine doldurun. Bazen plastik oluk kırıldığı için pim düşecektir. Nadir durumlarda, “tamir edilebilir”, ancak daha sık olarak tüm kapıyı bir bütün olarak değiştirmeniz gerekir. Ya da şanslıysanız, ambar gövdesinin içini değiştiriyoruz.
 • Kapıyı monte ediyoruz ve gövdeye monte ediyoruz. Kilit düzenlendiğinde, arabanın kapağını monte etmeniz ve yerine takmanız gerekir. İlk olarak, camı iç taraftaki oyuğa yerleştirin. Daha sonra dış tarafını üstüne koyup yarımlarını çakıyoruz. Montaj vidalarını yerine sıkıyoruz ve menteşeyi kapıya vidalıyoruz (çıkarılmışsa). Daha sonra makine gövdesine kapıyı takıp sabitliyoruz.
 • Kilit kontrol ediliyor. Çamaşır makinesini açıyoruz, herhangi bir yıkama modunu seçiyoruz, örneğin hızlı. “Başlat” düğmesine basın ve çamaşır makinesinin açılıp açılmadığına bakın. Başlarsa, kilit düzgün çalışıyor ve kapıyı sabitliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.