Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Çamaşır Makinesi Amortisörü Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Amortisörü Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Amortisörü Değişim Ücretleri Amortisör, prensipte oldukça önemli olan çamaşır makinesinin gerekli bir unsurudur. İç kısmında bulunan hidrolik sıvının sızması nedeniyle arızalanabilir. Buna, aynı modda çalışmaya devam ederse, çamaşır makinesinin ana sistemlerinde şiddetli titreşim ve arıza gibi sonuçlar eşlik edecektir.

Çamaşır Makinesi Amortisör Değiştirme Fiyatı

Montajın bir ucunu ayırarak ve ardından sıkıştırıp açarak amortisörün sağlığını kontrol edebilirsiniz. Kolay açılıyorsa parça arızalıdır. Genellikle amortisörler tamamen beri bu sonucu, bütün set ile değiştirilir, yerçekimi dağılımı dengesi içinde makinenin tankına rahatsız edilmeyecektir .

Çamaşır Makinesinde Amortisör Nedir ?

Amortisör, herhangi bir otomatik çamaşır makinesinin çok önemli bir unsurudur. Bu küçük parça, bir piston, bir geri dönüş yayı, bir conta, bir çubuk ve montaj burçlarını içeren bir mahfazadır. Amortisör, çamaşır makinesinde dikey olarak ve bazı modellerde hafif bir açıyla olabilir. Bu parçayı sabitlemek için geçmeli manşonlar veya cıvatalar kullanılır. Çamaşır makinesi gövdesinin altına ve yanına güvenli bir şekilde sabitlemenizi sağlarlar. Sabitlemek için, tüm şok emme sisteminin önemli bir parçası olan geri dönüş yayları kullanılır .
Amortisör çeşitleri Amortisörler çeşitli versiyonlarda mevcuttur:
  • Eğimli
  • Dikey
  • Hem gövdeye hem de tanka sabitleme
  • Vücuda olağan sabitlemeye sahip olmak

Çamaşır Makinesi Amortisör Değişirme Ücreti

Amortisör evrensel bir parça olmadığı için otomatik çamaşır makinelerinin farklı modellerinde önemli farklılıklar olacaktır. Aynı zamanda her detay yüklenen çamaşırların belirli bir ağırlığına göre tasarlanmıştır. Amortisör, profesyonel çamaşır makinelerinde 40 – 180 Newton ve bazen daha da fazla olan titreşimleri emebilir . Ek olarak, amortisörlerin montajı için deliklerin boyutu ve çapı farklıdır.

(Marka Ve Model Göre Rakamlar Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Çamaşır Makinesi Amortisör Değişim Fiyatları
Genel ortalama maliyet 400
Ortalama maliyet 300
Minimum maliyet 250
Maksimum maliyet 600

Amortisörün rolü Çamaşır makinesinde bulunan amortisör, çamaşırların sıkılmasının yanı sıra yıkama sırasındaki titreşimi sönümlemek için de kullanılmaktadır. Onun yardımıyla, tankın hareketli kısmı, süspansiyon yayları ile makine gövdesinde sıkıca tutulur.

Bu kısım, özellikle tambur çok yüksek bir hızda, örneğin 800 veya 1000 rpm döndüğünde, çamaşır makinesi kazanının şoklarını ve darbelerini emer. Amortisör, silindir pistonunun geri dönüş hareketi nedeniyle titreşimleri sönümleme işlevini yerine getirir. Dönüş yolculuğu bir geri dönüş yayı kullanılarak gerçekleşir. Çubuğun hareketi sırasında, titreşimin normalleştirilmesi nedeniyle pistonda sürtünme görülür.

Amortisörün arızalanmasıyla ilgili ana arızalar

prensipte oldukça ucuz olan çamaşır makinesinin gerekli bir unsurudur. İç kısmında bulunan hidrolik sıvının sızması nedeniyle arızalanabilir. Buna , aynı modda çalışmaya devam ederse, çamaşır makinesinin ana sistemlerinde şiddetli titreşim ve arıza gibi sonuçlar eşlik edecektir.

Montajın bir ucunu ayırarak ve ardından sıkıştırıp açarak amortisörün sağlığını kontrol edebilirsiniz. Kolay açılıyorsa parça arızalıdır. Genellikle amortisörler tamamen beri bu sonucu, bütün set ile değiştirilir, yerçekimi dağılımı dengesi içinde makinenin tankına rahatsız edilmeyecektir .

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687