Buzdolabı Sensör Sigorta Bimetal Değişim Ücretleri
Buzdolabı Sensör Sigorta Bimetal Değişim Ücretleri

Buzdolabı Sensör Sigorta Bimetal Değişim Ücretleri

Buzdolabı Sensör Sigorta Bimetal Değişim Ücretleri ünite içindeki sıcaklığın kontrol edildiği buzdolabının temel bir unsurudur. Termostat belirli anlarda motor, kompresöre sinyal göndererek buzdolabı odalarındaki soğutma modunu açıp/kapatarak ünite içindeki sıcaklığı korur.

Buzdolabı Sensör Sigorta Bimetal Değişim Fiyatı

Elektromekanik buzdolapları modellerinde termostat, sıcaklık sensörlü bir sıcaklık kontrol mekanizmasıdır. Sıcaklık sensörü (sıcaklık sensörü), ucu evaporatöre yönlendirilen veya doğrudan buzdolabı odasına yönlendirilen tel şeklinde bir termokupldur. Orada sıcaklığı ölçer.

Buzdolabı Sensör Sigorta Bimetal Değiştrme Ücreti Ne Kadar ?

Elektronik kontrollü buzdolaplarının modellerinde, termostatın rolü, kontrol modülü ve geleneksel bir termistör olan sıcaklık sensörü tarafından oynanır. Elektromekanik modellerde olduğu gibi, sıcaklık sensörü evaporatöre veya buzdolabı ve/veya dondurucu içine yerleştirilebilir.

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Buzdolabı Sensör Sigorta Bimetal Değişim Maliyeti
Genel ortalama maliyet 480
Ortalama maliyet 400
Minimum maliyet 380
Maksimum maliyet 900

Modern bir iki bölmeli buzdolabında, buzdolabı cihazına bağlı olarak yerleştirilebilen 1 ila 5 sıcaklık sensörü (çok bölmede daha da fazlası olabilir) olabilir:

  • soğutma ve / veya dondurma odalarının buharlaştırıcısının yakınında;
  • buzdolabının veya derin dondurucunun içinde;
  • soğutma odasının içindeki ayrı bölgelerde, bu bölgedeki, örneğin “tazelik bölgesi”ndeki sıcaklığı izleyen ek sıcaklık sensörleri olabilir.

Atölyesinin istatistiklerine göre, arızalı bir termostat (veya elektronik buzdolaplarında sıcaklık sensörü), buzdolaplarının ana arızalarından biridir (vakaların% 20-25’i). Tamir edilemeyeceğini hemen anlamalısınız, her durumda yeni bir tane kurmanız gerekecek.

İlk bakışta basit olan termostatın değiştirilmesi birçok nüansa sahiptir, bu nedenle uzmanlara emanet etmek en iyisidir. servis merkezinin uzmanları, talebinizin ardından 24 saat içinde evinizdeki sıcaklık sensörünü değiştirecek ve buzdolabınız tam anlamıyla çalışır hale gelecektir!

Sensör Sigorta Bimetal değiştirilmesi ile ilgili çalışma sırası

  • Buzdolabının sökülmesi . Elektromekanik modellerde, master, termostata ulaşmak için buzdolabı gövdesini demonte eder (kural olarak, ünitenin üst kapağının altında bulunur). Elektronik modellerde, sökme hem dışarıda (ünitenin üst kapağının altında bulunan kontrol modülüne ulaşmak için) hem de sıcaklık sensörünün gizlendiği buzdolabı odasının içinde gerçekleştirilir.
  • Arızalı bir termostatın sökülmesi. Bunun için elektromekanik modellerde önce kontak konnektörleri termostattan ayrılır. Ardından, master aydınlatma ünitesini çıkarır ve termostatın termokuplunu çeker. Elektronik modellerde, sıcaklık sensörü önce kontrol ünitesinden kesilir ve ardından buzdolabının içinden arka duvardan sıcaklık sensörlü bir tel çekilir.
  • Yeni bir termal sensör takma. Elektromekanik ünite modellerinde, master kontak konnektörlerini yeni termostata bağlar. Daha sonra, özel bir delikten evaporatör kanalına bir termokupl indirilir ve deliğin kendisi bir sızdırmazlık maddesi ile kapatılır. Elektronikte: ilk olarak, sonunda bir sıcaklık sensörü bulunan bir tel buzdolabının arkasından geçirilir. Bundan sonra, tel lehimlenerek veya bükülerek tel kontrol modülüne bağlanır. Lehimleme veya büküm yerleri, nem girmesini önlemek için ısıyla büzülme ile kaplanmıştır.
  • Buzdolabı gövdesinin montajı. Sökme işleminin tersi sırayla gerçekleştirilir. Montajdan önce sihirbaz, sıcaklık sensörünün direncini fabrika değerlerine uygunluk açısından kontrol eder. Elektromekanik modellerde termostat değiştirilirken termokupl çok uzunsa, master onu buzdolabının üst kapağının altındaki boşluğa koyar.
  • Performans kontrolü. Son aşamada, master buzdolabını ağa açar ve bir süre çalışmasının doğruluğunu izler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi