Buzdolabı Rezistans Değişim Ücretleri
Buzdolabı Rezistans Değişim Ücretleri

Buzdolabı Rezistans Değişim Ücretleri

Buzdolabı Rezistans Değişim Ücretleri Buzdolabındaki evaporatör ısıtıcısının değiştirilmesi sadece profesyonel ustalar tarafından yapılır, ancak biraz zaman alır. Modern buzdolaplarının çoğu çok uygun bir seçenekle donatılmıştır – otomatik buz çözme. Bu işlevin uygulanması için en önemli detay, bir termal elektrikli ısıtıcı veya kısaca Rezistansdır. Ayrıca kompresörün dinlenme dönemlerinde evaporatörün periyodik olarak buzunun çözülmesini sağlayarak buzun donmasını ve kar oluşumunu engeller.

Buzdolabı Rezistans Değişim Ücreti

Örneğin, buzdolabının ısıtma elemanının onarımı ve değiştirilmesi gerektiğinde. Bir gölge değişiminin gerekli olduğuna dair bir işaret olarak ne hizmet edebilir? Her şeyden önce, bu, buzdolabının uzun süre kendiliğinden kapanmasıdır. Bu, kapağın arkasında bir miktar buz oluşmasına neden olabilir. Dondurucunun içinde “karlanma” veya “buzdağı” şeklinde karakteristik bir buz oluşumu vakaları da vardır. Bütün bunlar No Frost sisteminin çalışmadığını ve bunun nedeninin tam olarak ısıtma elemanının arızalanması olduğunu gösteriyor.

Buzdolabı Rezistans Değiştirme Ücreti Ne Kadar ?

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmektedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Buzdolabı Rezistans Değişim Maliyeti
Genel ortalama maliyet240
Ortalama maliyet280
Minimum maliyet190
Maksimum maliyet680

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

On da çeşitli nedenlerle başarısız olabilir. Örneğin, çoğu zaman bu, ağdaki voltaj dalgalanmaları nedeniyle olur. Bu genellikle yerel elektrik şebekelerinin hatasıdır ve bu nedenle yüksek kaliteli bir akım dengeleyici satın alınması önerilir. Ayrıca, kapının çok uzun veya çok sık açılması da gölgeye zarar verecektir.

Isıtma elemanı, buzdolabının hatalı çalışmasını etkileyecek başka herhangi bir arıza sonucu da kırılabilir. Ve sonuç olarak, on “şişirilecek”. Bazı ev “zanaatkarları”, sorunlu bölgeyi soğuk bir yöntemle veya yalıtımıyla lehimleyerek kırılmayı kendi elleriyle düzeltmeye çalışır. Ancak, yardımcı olursa, uzun sürmez. Sonuç olarak, böyle bir “tamirin” sonuçları çok vahim olacak ve buzdolabı daha da pahalı onarımlar gerektirecektir.

Buzdolabı Isıtıcı Değişim Fiyatı Ne Kadar ?

Uzmanımızı sizin için uygun olan herhangi bir zamanda doğrudan evinize arayabilirsiniz. Teknisyen, buzdolabını dikkatlice inceleyecek ve sorunun gerçek nedenini belirlemek için derinlemesine teşhis yapacaktır. Her durumda, onarımlar hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda buzdolabınızı herhangi bir yere götürmenize de gerek yok. Yenileme çalışmalarının büyük çoğunluğu doğrudan müşterinin evinde gerçekleştirilebilir. Ve aynı gün buzdolabı normal görevine devam edecek.

Arıza belirtileri

Farklı buzdolapları modelleri, buz çözme için farklı ısıtma elemanları kullanır – kendinden yapışkanlı, boru şeklindeki, seramik, kuvars. Isıtma elemanı arızalanırsa, elektrik devresi bozulur ve bu da buzdolabının yanlış çalışmasına neden olur. Frost Free sistemli buzdolaplarında, aşağıdaki arıza belirtileri ayırt edilir:

 • Evaporatörün dondurulması;
 • Dondurucudaki sıcaklıkta bir artış;
 • Atmış termal sigorta.

Sonuç olarak, dondurucu çalışmayı durdurur. Aynı zamanda, soğutma bölmesi, sıcaklık rejiminden sapma olmadan normal şekilde çalışır. Full No Frost seçeneğine sahip modeller için, açıklanan özelliklere bir dizi arıza eklenir:

 • Kompresör durmadan çalışır;
 • Soğuk hava besleme kanalını dondurur;
 • Her iki odanın sıcaklık rejimi ihlal edildi.

Arıza nedenleri

Bir ısıtma elemanının arızalanması oldukça yaygın bir durumdur. Başarısızlığının ana nedenleri iki faktördür:

 • Ağda sık voltaj düşüşleri;
 • Gevşek bir şekilde kapatılmış bir kapıya sahip olan buzdolabının uzun süreli boşta kalma süresi.

Bu nedenle, çalışma kurallarına uymanız, dalgalanmaları gidermek için bir voltaj dengeleyici kullanmanız ve bir sorundan şüpheleniyorsanız zamanında uzmanlarla iletişime geçmeniz önerilir. Evaporatör ısıtıcısı tamir edilemez – hemen benzer bir cihazla değiştirilir. Onarımın karmaşıklığı, buz çözme elemanına erişmenin zorluğunda yatmaktadır. Neredeyse tüm iç bölmeyi sökmeniz, çok sayıda panel ve kablodan geçmeniz gerekecek. Yanlış ısıtıcı seçimi de yeni sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, seçim ve onarıma yalnızca deneyimli uzmanlar tarafından güvenilmelidir.

Günün her saatinde uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. İlgilendiğiniz tüm konularda size tavsiyelerde bulunacaklar, ısıtma elemanını hızla değiştirecekler ve diğer gerekli işleri yapacaklardır.

No Frost’un avantajlarından:

 1. buzdolabı buz çözme gerektirmez (manuel);
 2. ayarlanan sıcaklık, buzdolabının tüm alanına dağıtılır;
 3. buzdolabının duvarlarında don yok.

No Frost’un Eksileri:

 1. artan güç tüketimi;
 2. soğutulmuş havanın zorla sirkülasyonu nedeniyle, buzdolabındaki ürünler yıpranır;
 3. maliyet, damlama defrost sistemine sahip buzdolaplarından daha yüksektir.

No Frost sistemi nasıl çalışır?

 1. Evaporatör.
 2. Isıtma elemanı (on). Bazı modellerde 2 ısıtma elemanı bulunur.
 3. Buz çözme sensörü.
 4. Sigorta.
 5. Fan (bazı modellerde iki adet).
 6. Erimiş su için bir damlama tepsisi.
 7. Kontrol panosu (elektronik kontrollü buzdolaplarında) ve zamanlayıcı (elektronik kontrollü buzdolaplarında).

Defrost sisteminin arızalarından biri, çalışmayan bir ısıtma elemanıdır (TEN). Buzdolabının arızalı bir buz çözme sistemi ile daha fazla çalıştırılması daha ciddi hasarlara yol açabilir.

Bu, ısıtma elemanının (ısıtma elemanı) arızasını gösterir.

 1. Soğutucu bölmesinde soğuk yok
 2. Dondurucuda yeterli don yok.
 3. Dondurucunun arkasında kar örtüsü veya buz oluşur.
 4. Dondurucuda yabancı gürültü (gürültü).
 5. Soğutucu bölmesine No Frost sistemi takılıysa, arka duvarda da kar örtüsü veya buz oluşabilir, dışarıdan ses gelebilir ve soğuk olmayabilir.

Bazı buzdolabı modellerinde, evaporatörün en üste monte edildiği No Frost sistemi, evaporatör bölgesinde arıza belirtileri gösterecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi