Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Buzdolabı Motor (Kompresör) Değişim Ücretleri

Buzdolabı Motor (Kompresör) Değişim Ücretleri

Buzdolabı Motor (Kompresör) Değişim Ücretleri Bir kompresörü değiştirmenin maliyeti birkaç faktör tarafından belirlenir. İlk olarak, bu yeni bir orijinal kompresörün veya eşdeğerinin maliyetidir. Bazı durumlarda, yeni bir birimin maliyeti, buzdolabının kendisinin maliyetinin dörtte birine ulaşır.

Buzdolabı Motor (Kompresör) Değişim Ücreti

İkincisi, maliyet, eski kompresörü söküp yeni kompresörü takmanın zorluğundan etkilenir. Bu nedenle, buzdolabının arızalandığının ilk belirtilerinde, profesyonellerle iletişime geçmeniz gerekir, çünkü küçük bir arızayı düzeltmek tüm üniteyi değiştirmekten daha kolay ve daha ucuzdur.

Buzdolabı kompresörünü değiştirmenin maliyeti nedir?

Fiyatı buzdolabının markasına bağlı olan buzdolabındaki kompresörün değiştirilmesi, garip ses çıkardığı, çalışmadığı ve çok fazla vızıldadığı durumlarda gereklidir. Motor çalışmıyorsa ve ses çıkarmıyorsa, büyük olasılıkla yanmıştır. Bu durumda sorun ancak kompresörü yenisiyle değiştirerek çözülebilir. Yanmış motorlar tamir edilemez.

Buzdolabı Motor Değiştirme Fiyatı Ne Kadar ?

(Buzdolabı Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Buzdolabı Motor (Kompresör) Değişim Maliyeti
Genel ortalama maliyet 900
Ortalama maliyet 1150
Minimum maliyet 780
Maksimum maliyet 1850

(Tüm Buzdolabı Motorları 1 yıl ürün ve işçilik garantildir.)

Servis merkezimizde maliyeti uygun olan ve aşırı pahalı olmayan bir buzdolabı kompresörünün değiştirilmesi zor bir işlemdir. Sadece ünitenin değiştirilmesini değil, aynı zamanda kompresörün arızalanmasına neden olan nedenin aranmasını da içerir. Motor arızasının gerçek nedeni belirlenmezse, yeni motorun da değiştirilmesi gerekecektir.

Çoğu zaman insanlar buzdolabı kompresörünün neden sıcak olduğunu sorarlar. Benzer bir sorunla karşı karşıya kalırsanız, motorun güçlü ısınmasının yoğun çalışmasının bir sonucu olduğunu bilmeye değer. Bu, motorun gelişmiş modda ve durmadan çalıştığını gösterir. Ek olarak, bu kompresörün yandığını gösterebilir.

Motor – yani kompresör – ister endüstriyel bir ünite isterse sadece bir ev tipi buzdolabı olsun, herhangi bir soğutma ekipmanındaki en önemli bileşendir. Buzdolabının kalbi olduğunu abartmadan söyleyebiliriz. Buzdolabının soğutma görevleriyle nasıl başa çıkacağı, kesintisiz çalışmasına bağlıdır. Kompresörün amacı, sıvı soğutucuyu buzdolabının soğutma sisteminin özel borularından damıtmaktır.

Aynı zamanda en pahalı parça kompresördür. Bazen onarımlar, onları değiştirmekten daha pahalıya mal olur. Ayrıca, arızanın tekrar olmayacağının garantisi yoktur. Ve bu nedenle, kural olarak, kompresörü basitçe değiştirmeyi tercih ederler. Ancak sadece eski motoru söküp yerine yenisini takmak yeterli değildir. Bu neredeyse her zaman örneğin filtre kurutucunun değiştirilmesini gerektirir,

Değiştirmenin kendisi birkaç aşamada gerçekleşir. Önce arızalı kompresörün eski boruları kopar, ardından yerine yenisi takılır. Soğutucunun buharlaşması biraz zaman alacaktır. Bundan sonra teknisyen, motoru titreşimi önleyecek şekilde sabitlemelidir. Sonra tüm tüpler bağlanır, kapatılır. Bundan sonra filtre kurutucu değiştirilir, sistem özel ekipman kullanılarak boşaltılır.

Son aşamada, freon soğutucuya pompalanır. Görüldüğü gibi buzdolabında motor tamiri ve değişimi her tamircinin yapamayacağı bir iştir. Hem özel aletlerin mevcudiyeti hem de deneyim, bir veya başka bir soğutma ekipmanının cihazı hakkında bilgi gerektirir. Yanlış takılmış bir kompresör çok hızlı bir şekilde arızalanır, örneğin artan titreşim yükü nedeniyle. Ve sonra pahalı onarımlardan tekrar kaçınılamaz.

Bir onarım firması seçerken, doğru seçimi yapmak çok önemlidir. Şirketimiz kendi alanlarında son derece profesyonel uzmanlar istihdam etmektedir. Buzdolabınızı mümkün olan en kısa sürede tekrar faaliyete geçirmek için gerekli tüm onarım ve teşhis çalışmalarını yapmaya hazırdırlar.

Yenileme çalışmalarının çoğu doğrudan müşterinin evinde gerçekleştirilir. Bu şekilde, hacimli cihazı servis merkezine getirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ve bu sayede hemen hemen tüm buzdolapları, şirketimizle iletişime geçildiği gün tekrar kesintisiz çalışma ile sahiplerini memnun etmeye başlar.

Kompresör arıza işaretleri

• Soğutucu bölmesinin içinde bir ışık var ama buzdolabı donmuyor.
• Motor kompresörünün sesi duyulmuyor.
• Soğutma ünitesi hemen açılır ve kapanır.
• Buzdolabı kesintisiz çalışıyor ancak odaların içindeki sıcaklık yüksek kalıyor.

Semptomatolojiden bağımsız olarak, ünitenin çalışmasındaki herhangi bir değişikliğin tamamen başarısız olmasına yol açabileceği unutulmamalıdır. Gelecekteki kompresör onarım maliyetlerinin yüksek olmasını önlemek için tanılamayı daha sonraya ertelemeyin .

Kompresör değiştirme süresi

Bir buzdolabı kompresörünün değiştirilmesi ortalama 30 dakika ila 2 saat sürer. Bu hizmetin uygulanma hızı, motor-kompresörün kendisi ve röle dahil olmak üzere gerekli sistem bileşenlerinin mevcudiyetinden etkilenir. Yeni bir kompresörün kurulumu sırasında sihirbazımızın uyguladığı adımların ayrıntılı bir açıklaması aşağıda verilmiştir.

Bizim avantajlarımız

  1. Ücretsiz teşhis . Bizden onarım siparişi verirken, teşhis çalışması ödenmez.
  2. Kalifiye personel . En az 6 yıllık deneyime sahip ustalarımız var.
  3. Verimlilik . Buzdolabındaki kompresörün değiştirilmesi (fiyat listesinde fiyat belirtilmiştir) 3 saatten daha kısa sürede gerçekleştirilir.
  4. Garanti . Sunulan hizmetler için 12-24 ay süreyle garanti veriyoruz.
  5. Ev aletleri tamiri . Gerekli tüm araçların mevcudiyeti sayesinde, uzmanlarımız tüm siparişlerin %90’ını yerinde gerçekleştirmektedir.

Buzdolabındaki Kompresörü Değiştirmeye Değer mi?

Kompresör, buzdolabının işlevselliğini artıran çok önemli bir bileşendir. Soğutma döngüsü sırasında soğutucu sıvıyı buzdolabı bobinleri boyunca hareket ettirir. Kompresör çalışmayı durdurursa, buzdolabının tamamı bozulabilir gıdaları depolamak için uygun olmaz. Çoğu durumda kompresör, yüksek veya dengesiz voltaj, düşük soğutucu şarjı, kirli bobinler, çok fazla soğutucu ve yetersiz yağlayıcı nedeniyle etkilenebilir.

Kompresör bozulursa ve buzdolabınız artık iyi çalışmıyorsa, kompresörü değiştirmeniz veya yeni bir buzdolabı almanız gerekebilir. Bu arada seçim senin. Ancak hem tasarruf etmenizi sağlayacak hem de size uzun süreli soğutma hizmeti verecek bir karar vermelisiniz. Aşağıda, buzdolabınızın kompresörünü değiştirmek istediğinizde size yol gösterecek birkaç husus bulunmaktadır;

1. Buzdolabınızın Yaşı

Buzdolapları süresiz çalışıyor gibi görünse de, gerçek şu ki, soğutma verimlerini kaybedecekleri bir ömre sahipler. Ayrıca bazı buzdolapları diğerlerinden daha uzun süre dayanabilir.

Bunlar, buzdolabınızın markasına, kullanımına ve bakımına bağlı olacaktır. Her iki durumda da, bir noktada, bir noktada değiştirmeniz gerekeceği anlamına gelir. Buzdolabınızın kullanım ömrünü bilmek, onarımın yenisini satın almaktan daha maliyetli olup olmadığını veya tam tersini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Birçok buzdolabı, bozulmadan veya sorun yaşamadan önce 10 ila 15 yıl sürebilir. Buzdolabınızda bir veya iki yıl kalmışken kompresörü değiştirmek en iyi karar olamaz. Bunun nedeni, bir kompresörün değiştirilmesinin yeni bir buzdolabının fiyatının neredeyse yarısına mal olabilmesidir. Ayrıca, çoğu buzdolabı bir veya iki yıl garantilidir. Kompresörünüzü üreticiye sıfır maliyetle değiştirterek fayda sağlayabilirsiniz.

2. Maliyeti Düşünün

Bir buzdolabı kompresörünü onarmak, ortalama bir cihaz için size 200 ila 400 TL arasında mal olabilir. Yüksek kaliteli buzdolapları için maliyet önemli ölçüde daha yüksek olabilir.

Bu, bazı durumlarda yeni bir buzdolabının fiyatının neredeyse yarısı kadardır. Bir kondansatörü değiştirmenin maliyeti, boyutuna ve yeni mi yoksa yenilenmiş bir tane mi satın aldığınıza göre belirlenir. Kompresörler genellikle soğutma sistemindeki farklı arızalar nedeniyle bozulur. Kondansatörün değiştirilmesi, yeni kompresörünüzün daha uzun süre dayanmasını sağlamak için bu hataları düzeltmenizi gerektirecektir.

Bu da size ekstra TL mal olacak. Ancak, yenisini almaktansa pahalı ve kaliteli bir buzdolabının kompresörünü değiştirmek iyi bir fikir olabilir. Elbette, cihazınızı ne zaman satın aldığınız gibi başka faktörler de önemli olabilir. Buzdolabınız bir garanti süresi içindeyse, onarımı ücretsiz bile olabilir.

3. Genel Durum

Onarımdan Önce Pahalı bir kompresöre girmeden önce buzdolabınızın genel durumu da dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Buzdolabınız genel olarak kötü durumdaysa, yeni bir buzdolabı satın almak en iyi seçeneğinizdir. Bu koşullar arasında aşınmış kapı contaları, gevşek kapı menteşeleri, soğutucudaki zemin veya toz, hasarlı bobinler ve fanın durumu sayılabilir.

Neredeyse parçalanmak üzere olan bir buzdolabı için pahalı bir kondansatöre yatırım yapmanın hiçbir avantajı olmayabilir. Sonunda kaybedebilirsin.

4. Buzdolabındaki Soğutucu Sistem

Buzdolabınızı tamir etmeden veya değiştirmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli faktör de buzdolabınızdaki soğutucunun türüdür. Buzdolabınız R12, R22 veya R502 gibi bir soğutucu kullanıyorsa, yeni bir buzdolabı satın almanın tam zamanıdır. Bunun nedeni, bu soğutucuların bugün piyasada bulunmamasıdır. Modern buzdolaplarının çoğu, R134a ve R1234yf soğutucu akışkanlarını kullanır.

Comment (1)

  • Yorum Gönder

    Umit

    Bilgi alabilirmiyim bosch buzdolabi var kompresör değişimi

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687