Buzdolabı Kapı Kolu Değişim Ücretleri
Buzdolabı Kapı Kolu Değişim Ücretleri

Buzdolabı Kapı Kolu Değişim Ücretleri

Buzdolabı Kapı Kolu Değişim Ücretleri Sahiplerine benzer bir sürpriz, herhangi bir markanın bir birimi tarafından sunulabilir.  diğer marka buzdolaplarının kolları yaklaşık aynı frekansta kırılıyor. Arıza olasılığı, üreticiye ve fiyat kategorisine değil, belirli ekipman modeline bağlıdır. Bazıları için benzer bir arıza toplu olarak ortaya çıkıyor. Buzdolabının kolu kırılırsa ne yapılabilir?

Buzdolabı Kapı Kolu Değişim Ücreti

Başlangıç ​​olarak bu arızanın üretici garantisi kapsamında giderilmediğini söylemek gerekir. Mekanik hasar olarak kabul edilir, bu nedenle alıcının “zevkine” kalır. Bu nedenle, bir garanti kartınız olsa bile, ücretsiz bir kalem değişimine çok fazla güvenmeyin. Sorunu başka yollarla çözmeniz gerekecek.

Buzdolabı Kapı Kolu Değiştirme Fiyatı Ne Kadar ?

Bu en kötü çözüm. Elbette, tutamak elektronik veya kompresöre doğrudan bağlı değildir. Buzdolabı onsuz çalışacaktır. Ancak kırık bir tutamak, büyük arızaları ve pahalı onarımları “çeken” küçük arızalardan biridir. Burada en az iki seçenek vardır:

Kırık kola rağmen kapı normal şekilde kapanıyor. Ama açmak zor ve zahmetli. Ama bu o kadar da kötü değil. Kapıyı kulptan değil, kenardan açarak mührü çabucak bozacaksınız. Bir küçük arızaya, bir başkası eklenecektir. Ve bu arada, tüm contaların değiştirilmesi gerekmez. Bazılarının kapı ile birlikte değiştirilmesi gerekiyor.

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Buzdolabı Kapı Kolu Değişim Maliyeti
Genel ortalama maliyet155
Ortalama maliyet180
Minimum maliyet110
Maksimum maliyet520

Kol mekanizmasının bozulması nedeniyle, kapı normal şekilde çarpmayı durdurdu ve buzdolabı her zaman biraz açık. Bu zaten tamamen farklı bir düzenin sorunudur. Derhal ustayı arayın! Kapı açıkken buzdolabı çalışmamalıdır. Aksi takdirde, iki veya üç gün içinde “kalbi” – motor kompresörü – tamamen kırılacaktır.

ONARMAK VEYA DEĞİŞTİRMEK?

Buzdolabı kulplarının onarımı oldukça nadir görülen bir olgudur. Kural olarak, tamir edilemeyen plastik parçalar kırılır. Ve değişim için ayrı olarak satılmazlar. Alternatif olarak, kırık parçayı birbirine yapıştırmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu uzun süre yeterli olmayacak, ayrıca yapıştırıcı “dikiş” çok estetik değil.

Sorunun doğru çözümü, buzdolabı tutamağını tamamen yenisiyle değiştirmektir. Ne yapılmalı:

Buzdolabı modeliniz için yeni bir kulp bulun. “Yabancı” parçalar şekilleri, boyutları ve ataşmanları çok farklı olduğu için uygun değildir. Servis merkezlerinin ve marka mağazaların genellikle bir sette (dondurucu ve buzdolabı için) iki kalem sattığını unutmayın. Bir parçanız kırılsa bile iki parça ödemek zorunda kalacaksınız.
Bozuk cihazınızı değiştirin.

Buzdolabı iki bölmeliyse, her iki kapıyı da incelemeye değer. Hem buzdolabında hem de dondurucuda bir tutamağın değiştirilmesi gerekebilir. Dondurucu, kural olarak, daha az sıklıkta açıldığı için bir arıza ile “geride kalır”. Ancak bazen her iki tutamaç da neredeyse aynı anda başarısız olur.

BİR USTA ÇAĞIRIN VEYA KENDİ BAŞINIZA HAREKET EDİN?

Buzdolabındaki kulpları kendi elinizle değiştirmeye karar verdiniz mi? İşin en başında zorluklara hazırlıklı olun: doğru modeli bulmak sorunlu olabilir. Üreticiler nedense mağazalara yeterince bu tür yedek parça göndermiyor. Ve belirli bir buzdolabının kulpları ne kadar sık ​​​​kırılırsa, onları satışta bulmanın o kadar zor olduğu ortaya çıkıyor. Ve iyi tamir atölyelerinde genellikle en yaygın parçaların stokları bulunur.

Değiştirme işlemine gelince, hepsi kapının tasarımına bağlıdır. Bazı durumlarda, başarılı bir onarım için bir tornavida ile çalışabilmek ve yarım saatlik boş zamana sahip olmak yeterlidir. Ve diğerlerinde, deneyimli bir zanaatkarın bile çok denemesi gerekir.

Buzdolabını tamir etmek için zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamak istemiyorsanız, evinize kalifiye bir teknisyen çağırın. sakinlerinin “Soğuk Formülü”ne başvurmaları uygun olacaktır. Ustalarımız her an ve her adrese gelir, hızlı ve verimli çalışırlar. Ve en önemlisi, tüm marka ve model buzdolaplarının tamirini yapıyor, gerekli tüm yedek parçalarla çağrılara ulaşıyoruz. Herhangi bir şey aramak, seçmek, satın almak zorunda değilsiniz – sadece bizi arayın ve her şey yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.