• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Buzdolabı Elektronik Kart Değişim Ücretleri

Buzdolabı Elektronik Kart Değişim Ücretleri Buzdolabınızın düzgün çalışmadığını fark ettiniz mi? Açılmıyor mu? Ekranda anlaşılmaz karakterler var mı? Bir ses oldu ve her şey gitti mi? Yanık kokusu alıyor musun? Elektronik kontrollü ev buzdolaplarında elektronik kontrol üniteleri (modüller) çok sık başarısız olur.

Buzdolabı Elektronik Kart Değişim Ücreti

Ne yazık ki, bu teşhis buzdolabı için son olabilir. İthal premium buzdolapları için, kontrol panoları muazzam derecede pahalıdır ve çoğu zaman üreticinin fabrikasından resmi bir temsilci aracılığıyla sipariş edilmesi gerekir. Tabii ki, modül de tamir edilebilir.

Buzdolabı Elektronik Kart Değişim Fiyatı Ne Kadar ?

Hasarlı bir mikroişlemciye sahip olmayan hemen hemen her modül tamir edilebilir. Bunu yapmak için, servis merkezimizde, elektronik kontrollü buzdolaplarının çalışma prensibi hakkında bilgi sahibi, yüksek nitelikli bir bakım onarım uzmanı bulunmaktadır. Bir kartı tamir etmenin maliyeti, maliyetinin yarısı kadar olabilir.

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Buzdolabı Elektronik Kart Değiştirme Maliyeti
Genel ortalama maliyet650
Ortalama maliyet580
Minimum maliyet230
Maksimum maliyet1900

(Yapılacak değiştirme yenileme işleminde yedek parça ve işçilik 1 Yıl garantilidir.)

Elektronik kontrol ünitesinin arıza belirtileri:

  • Buzdolabı herhangi bir yaşam belirtisi göstermiyor (gösterge yok, ışık yanmıyor).
  • Motor kompresörü çalışmıyor, vb.

Bu nedenle, elektronik olarak kontrol edilen buzdolabınız arızalıysa, teşhis yapmak için sihirbazı aramanız gerekir. Usta kontrol panosunun arızasını onayladığında, buzdolabı tamir atölyemiz aracılığıyla panoyu onarmanız veya yeni bir tane sipariş etmeniz istenecektir.

Kartın buzdolabında onarımı, yalnızca yüksek nitelikli bir uzmana emanet edilebilecek bir prosedür. Bunun nedeni, böyle bir arızanın özel beceriler ve çok fazla deneyim gerektirmesidir. Kontrol ünitesi, tüm çalışmasında çok önemli bir unsurdur ve doğru kullanıldığında beş yıl boyunca sorun teşkil etmemelidir. Ancak panoda güç dalgalanmaları veya su girişi şeklinde mücbir sebepler var, bu durumda ustayı aramanız gerekecek. Bu parçayı en acil şekilde tamir etmeye değer, çünkü arıza ne kadar uzun süre giderilmezse, onarım o kadar zor ve pahalı olacak, hatta buzdolabının değiştirilmesi gerekecek.

Kartı tamir etmenin maliyeti, elektrik devresinin hangi bölümünün hasar gördüğüne bağlı olacaktır, ancak herhangi bir onarımın ucuz olmadığını bilmelisiniz. Ustalarımıza dönerek, mümkün olduğunca verimliliğe ve uygun fiyatlara güvenebilirsiniz. Ve en önemlisi, onarımlar iyi bir garanti veren profesyoneller tarafından yapılacaktır.

Arızanın kesin nedeni ancak teşhisten sonra bulunabilir, bu olmadan arızanın ne olduğunu söylemek çok zordur. Ve ancak bundan sonra usta, tahtanın onarımını üstlenir.

Kontrol panosu neden arızalanır ?

Buzdolabı kontrol modülünün değiştirilmesi genellikle üç durumda gereklidir: karta yanlışlıkla su girmesi durumunda (genellikle sorun kompakt modellerle ilgilidir), şebekede voltaj düşmesi durumunda veya nakliye sırasında mekanik hasar nedeniyle. Ancak suçlu ayrıca korozyon, paslanan kontaklar, sürekli açık kapı, kompresörün yanlış çalışması olabilir. Sebepleri belirlemek için uzmanlarımız kontrol panosunu teşhis eder ve aynı zamanda diğer sistemlerde arıza olup olmadığını kontrol eder.

Popüler üreticilerin modelleri ile çalışıyoruz

Ustalarımız her marka buzdolabının kontrol ünitesini tamir edebilecektir. Buzdolabı açmayı, aramayı veya web sitesinde çevrimiçi bir uygulama bırakmayı reddederse. Belirli bir model için yedek parçalar seçeceğiz ve eve eksiksiz bir araç seti ve teşhis ekipmanı ile geleceğiz.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara